^lAluÖBhmL'mË^v^ Advertentien. 01 UIT GEMEENZAAMHEID TE SCHEIDEN. VERKOOPING Landbouwgereedschappen ens. BE EST! ALEN. LANDBOUW GEREEDSCHAP, Stal- en Melkgereedschap. IIITDE HMD TE KOOP: naar Frankrijk, alom zeer geanimeerd, tegen hooge, soms zelfs buitengewoon hooge prijzen. Ook jonge paarden staan hoog genoteerd, Men schrijft aan de N. 11. Ct. uit het voor malig 4 de district van 'Zeeland,:. Hoewel de strenge nachtvorsten in de afgeloopen maand van zeer schadelijken invloed zijn geweest op den stand der veldgewassen en hunnen wasdom tegen hielden, baart echter het vooruitzicht op den oogst nog geen bekommering. Wel hebben enkele pro ducten veel geleden, zooals het vlas, dat voor een gedeelte als verloren is te beschouwen, terwijl ook het koolzaad slecht is uitgevallen, zoodat daarvan nauwelijks een half gewas is te verwach ten; maar de eigenlijke wintervruchten, zooals tarwe, gerst en rogge, staan gezond en kloek. Ook het zomerkoren is voorloopig gezaaid en komt reeds goed voor den dag. Het poten der aardappelen is afgeloopen; de akkers, daarvoor bestemd, waren door de droge weersgesteldheid gunstig bewerkt, en zoo de nachtvorsten mochten ophouden, mag men van dit belangrijk gewas de beste verwachtingen koesteren. ])e tuinvruchten zijn door de koude ook ten achteren, maar dc vruchtboomen beloven heerlijk en rijk te zullen bloeien. De weilanden zijn schraal en hebben nog een dor aanzien. Bij gebrek aan stalvoedering, ziet men hier en daar reeds liet vee in de weide loopen. De veestapel geniet de beste gezondheid;' echter is daarin voor dit oogenblik weinig handel, daar de prijzen la ger worden, en de veehouders zich met dien afslag moeilijk kunnen vereenigen. Een bij dc Begeering ontvangen tegelegram uit Atsjin meldt liet volgende: Den 25sten April zijn de vijandelijke stellin gen in Lohong (tusschen Mandarsu Poeli en Lon«rbatta) door ons genomen met een verlies van 1 gesneuvelde en 12 gewonden. De gezondheidstoestand is bevredigend; de sterfte gering. Soengei Kaija op de Oostkust heeft de Neder- landsche vlag gehcschen. In het Utr. Dagbi. wordt opgemerkt, dat de z. g. Zweedsche lucifers ontbranden als men ze over lei strijkt, en wel te gemakkerlijker naarmate de lei ruwer is. Te ITerkingen lieeft een 90ja rig landbouwer dezer dagen nog meekrapbedden geploegd. Het stoomschip Schiller, te Hamburg te huis behoorende, is Vrijdagavond, van New-York komende en naar Hamburg bestemd, op de Bis shoprots gestrand en zal waarschijnlijk geheel weg zijn. Er waren aan boord 260 passagiers en dl. 300.000 specie, benevens de mailberichten van Australië en Nieuw Zeeland via San Fran cisco. Onder de 48 geredden belmoren slechts IS passagiers. om dat gedaan te krijgen aarzelde ik niet eenig geld op te offeren. „Waarom hebt gij mij dat niet eerder gezegd, mijn waarde generaal?" vraagde ik zoo zoetsappig mogelijk Het is mij een genoegen u met mij ne beurs te kunnen dieuen. Hoeveel hebt gij noodig?" Vijf honderd gulden is genoeg om de kos ten van mijn overtocht tot Calcutta te dekken en daar heb ik hulpbn nneu genoeg antwoordde Etto- re zoo bescheiden, als ik niet van hem verwacht had. Ik haalde dadelijk papierengeld uit mijne la de en terwijl ik met de eene liaud de gevraagde som telde wees ik mijn bezoeker met de andere een tafel aan, waarop alle schrijf behoeften stonden. De slimme vos begreep mijn wenk op het eerste gezicht en had ai heel spoedig een behoorlijke en onderteekende schuldbekentenis opgesteld. Toen ik dit stuk in handen had, was ik zeker Den 3en Mei jl. heeft te Bern de uitwisseling plaats gehad der akten van bekrachtiging der in ternationale post-eonventie, den 9en October 1874 aldaar gesloten. Alen schrijft uit WageningenDe vierjarige meikeversplaag is voor Wageningen en omstre ken weer begonnen. Des avonds ziet het letter lijk zwart van de tallooze meikevers, die er vlie gen. Door de bemoeiingen der hier opgerichte com missie tot vernietiging van de insecten zijn door de ingezetenen ruim negenhonderd gulden bijeenge bracht, welke som voornamelijk besteed wordt om de verzamelde meikevers in te koopen, te dooden en tot mest te laten verwerken. Alen ontvangt f 1 per mud, en een 200-tal mudden zijn reeds aange bracht. Als men nu weet, dat er ongeveer 480 mei kevers in een liter gaan, d. i. 48000 in een mud, dan kan men er eenigszins een denkbeeld van ma ken, hoeveel milliarden diertjes hier des avonds rondvliegen. GRAANMARKT TE AARDENBURG. verkoopprijs per hectoliter DINSDAG, DINSDAG, 11 Alie. 1875. 4 Alei 1875. Tarwe f 8.50 aS.70 J 8.50 a f 9.00 Rogge 7— a„ 7.10 a Wintergerst 6.90 ai// 7.10 6.70 a 6.90 Zomergerst 6.70 a/, 6.90 0.00 a 0.00 Haver a 4.70 a 5.25 Paardenboonen 8.30 a 8.45 S.lOa,, 8.30 Erwten -•a 0.00 a 0.00 Koolzaad a a Schokkers a a Aardap. p. 100k. u -•a u a OOSTBURG, 12 Alei 1875. Dc aanvoer van granen bestond heden voorna melijk uit Tarwe en Gerst, doch ook van Rogge en Paardenboonen was meer dan gewoonlijk aan geboden. De kooplust voor Tarwe en Rogge was beperkt doch Gerst en Boonen vonden goeden aftrek te gen vorigen prijs en de eerste qualiteiten zelf daarboven. Tarwe werd betaald f S,7 5, fS,50 f 8,25 a f7,50. llogge f7,25, f7,a f6,50. Win tergerst f7 25, f 7a f6,25. Zomergerst f7,f6,75, a f 6,25. Haver f5,75, f 5,50, f5,a f4,50. Paardeboooen fS,75, f8,50 a f 8,25. Erwten f9,25 a f9,—. Correspondentie. Het ingezonden stuk uit A kan niet geplaatst worden. (Red.) van de overwinning en op een toon, die geen te genspraak duldde, hernam ik: Waarde heër, iu Eugelsch Indië stondt gij be kend onder den naam van Carabosso, en in Eu ropa onder een anderen, dien ik niet behoef op te sporen. Het stuk, dat gij mij nu ter hand stelt is een valschhoid iu geschrifte iu de volle beteeke- nis des woords waarover gij echter nooit iets zult vernemen, zoolang gij mij en mijne vrienden met vrede laat. Reken er echter stellig op, de eerste maal dat gij misbruik wilt maken van de gehei men eener ongelukkige vrouw, zal dit geschrift aan het gerecht overgeleverd worden en zal ik moeiten noch kosten sparen om u naar verdienste te doen beloonen. Een goed verstaander heeft maar een half woord noodig Alaak dat gij binnen een uur vertrokken zijl." Deze plotselinge ontknooping viel hein koud op. het lichaam en geheel verbluft en verward, wag gelde de schelm mijne kamer uit Een Sur later, toen wij juist aan tafel zouden gaan zcide YAIS ONDER SI NT K I{ nis. De Notarissen G. VERDOOREN te Aarden- burg en K. F. KOKSMA It Sluis, zullen op Donderdag den 10 Jtmij 1875, des vóonniJ- dugs ten 10 ure, ten vei toeke van de Erven van wijlen de heer J. L. STERN, Gz. op> hunne hofstede in den Goodsvlielpolder, ge meente Sint-Kruis, publiek verknopen Den completen inspan der gezegde Hofstede,- bestaande in 16 Paarden, waaronder 2 met Vouten, 1 Jaar ling dito, 10 baatgevende of bekalfde Koeijen, 1 tweejarige Stier, 9 eenjarige Itunders, 7 Kalvers, 2 vette Varkens, G dragende dito, 1 Beervarken, A Schapen en 1 Lam, Kaap- sche en andere Eenden, Ganzen, Paauwen, Kalkoenen, Poelpetanen, 125 Hoenders en. Hanen en I Hond met ketting. 5 Menwagens, 1 Huifwagen, 2 Driewiels- karren, 3 Waalsche- en 5 Kleine Ploegen, 10 liegden in Soort, 1 Holblok, 1 Molbord, Landsteden, 1 Windn olen, 1 Schroobak, 1 Gierbak met Zinken Gierpomp, 1 Raapmolen, 1 Graan, en 1 Boonenbrcker, Waterbak, Slijp steen, Kruiwagen, Graanzeefden, Schoppen, Maten, Graanzakken enz. Een grootc p; i'tij Vorken, Rieken, Spaden, Pikken, Tonnen, Emmers, Tobben en andere goederen. ZEGT I1ET VOORT. circa 140 a 150 gevelde POPULIEREN B00- MEN, zeer geschikt om gezaagd te worden en voor Klompenkappers, alsmede een groote partij MUTSAARDS en SPAANDERS. Een en ander bevindt zich op het Schuttershof en is te bevragen bij F. DEMON, te Sluis. mij het geraas van een rijtuig, dat Carabosso Trufiano, gehoorzaam aan mijn wenk, rlen weg naar Batavia had ingeslagen. Ik heb u nu zoo hing beziggehouden met het ver- lcdene en het tegenwoordige, dat ik het aan eene andere pen moet overlaten u het toekomende te vertellen. Ik meen echter niet onbescheiden te zijn als ik u zeg, dat Aladcleine van den dag af waarop ik haar het bericht van Dokter James heb medegedeeld, geheel is opgehelderd. Ik mag ook niet verzwijgen dat toen Hendrik gisteren avond op de wandeling, zinspeelde op de moordzuchtige plannen die hij tegen ïl Signor Carabosso gesmeed had, er bij voegde dat hij binnen kort weer zijne toevlucht moet nemen tot mijne vriendschap en mij nogmaals zou vragen hem tot getuige zoo- niet tot helper te dienen. Geheel de uwe ROGIER. csiot.y

Sluisch Weekblad | 1875 | | pagina 3