MOOIE ilMOOFlUG M-AlUvTBKMCHTKN. 13 U R G K R LIJ K P NS TAND. KR RATA. Advertentién. BEKENDMAKING. WATERLANMERIJE, Dinsdag den 4 Mei 1875. De gunstige werking der nieuwe brandweer te Amsterdam heeft eenige ingezetenen dier stad, in commissie vereenigd, het plan doen opvatten een brandweerfonds te stichten, waaruit de manschap pen lo. beloond zullen Worden voor uitstekende daden bij brandblussching, 2o hun het noodige ge reedschap en de materialen zullen worden verschaft om in hun vrijen tijd eenig bedrijf te kunnen uitoefenen en 3o. hunne huisgezinnen in buiten gewone gevallen zullen worden ondersteund. (ff. Ct.) Bij de Tweede Kamer is ingekomen een ont werp tot nadere tijdelijke voorziening omtrent het Nedérlandsche Muntwezen. Daarin wordt o. a. bepaald: Standpenningen zijn, nevens de zilveren, ver meld in art. 2 der wet van 26 November 1874, de volgende gouden muntstukken: het tiengulden stuk en het c ij f gulden stuk. De gouden standpenningen bevatten 0.6048 gram fijn goud. op den gulden. De beeldenaar der gouden standpenningen is: op de voorzijde 'sKonings borstbeeld, tot om schrift voerende den door het woord Koning voor af geganen naam des konings en de spreuk: God zij met ons; op de keerzijde het wapen des ïtijks, met de Koninklijke kroon, tusschen de waarde- aanduiding 10 G. of 5 G. wijders het jaartal en het omschrift Koningrijk der Nederlanden benevens het muntteeken eri mimtmeestersteekén. Deze stuk ken worden in den ring gemunt en hebben een kartelrand. Het muntloon kan niet hooger gesteld worden dan op 5 Gl. per kilo tienguldenstukken en 6 Gl. per kilo vijfguldenstukken. Deze wet treedt in werking den 1 Juli 1875. Zij wordt vóór den 1 Januari 1S77 herzien of aangevuld. Tot dat tijdstip .blijft de bevoeglieid tot aan munting van zilveren standpenningen voor reke ning van den Staat, geschorst. In de Memorie van toelichting wordt o. a. gezegd dat dit wetsontwerp niet bedoeld de aanneming van den dubbelen standaard noch ook die van den gouden standaard. "Wij kunnen ons dit niet klaar voorstellen. Wij meenen dat men heeft bf den gouden, bf den zilveren, bf den dubbelen standaard en dat een vierde geval mogelijk is. Althans in dc practijk niet. Worden mi de nieuwe gouden munten standpenning genoemd en zijn ze dit, dan heeft men den dubbelen stan daard. Noemt men ze slechts zoo en zijn 't toch negotiepenningen, dan wil de wet alleen zeggen dat voortaan door particulieren gouden munt zal kunnen aangemunt worden. OOSTBUROr, 28 April 1875. De aanvoer van Granen was heden wed er groot, bo venal van Tarwe, terwijl de kooplust voor alle Arti kelen zeer beperkt bleek te zijn. Dientengevolge berouw hebben over het opzien dat dit duel op leven én Rood; zou baren. In elk geval is het goed vier en twintig uren uitstel te nemen om de zaak te overdenken. Ik laat nog daar, dat zulk een gevecht veel schade zou toebrengen aan het vermaak van de jacht, waarop wij heden zijn ge- noodigd. Dus morgen, als gij er dan ten minste nog op staat, geeft gij heer Trufiano een slag in 't gezicht, en plant hem daarna een kogel in de hersensik ben er reeds van te voren zeker van Verstaan en begrepen „Verstaan en begrepen," herhaalde de zeeman, „ik heb niet te vergeefs op u gerekend." Toen drukte hij mij hartelijk de hand, en ver liet mij. Daar ik geheel van mijn stuk was door deze mededeeling, bleef ik, ik weet niet hoe lang, met het hoofd op de handen, zitten nadenken over de zonderlinge gebeurtenissen waarmede de Voor zienigheid mijn verblijf op het schoone Java ver vulde. De pendule, die zeven uren sloeg, waar schuwde mij, dat het tijd werd om op jacht te konden de prijzen zich niet wel staande houden en is Tarwe lager verkocht en Gerst alleen in de beste qualiteit, aan vorigen prijs. Haver, Paardenboonen en Erwten weinig of niet aangeboden en zeer enkele monsters aan hoogst benoodigden verkocht tot omtrent vorigen prijs. Er is besteed voor: Tarwe f8,75, f8,50, f 8,25 f 8,a f 7.50. Rogge f 7,20 a f 6,50. Wintergerst 7,20, f 7, f 6,90 a f 6,Zomergerst f 7,a: f 6,50. Ha ver f5,25, f4,75 a f4,25. Paardenboonen f 8,2-5 a f 8,Erwten f 9,f 8,50 a' f 8, GRAANMARKT TE AAltD EXBURG. verkoopprijs per hectoliter DINSDAG, DINSDAG, 27 April. 1875. 20 April 1S75. Tarwe f 8.50 a9.00 8.40 a/" 8.80 Rogge. 6,90 a// 7.05 6.70 a,/ 6.85' Wintergerst 6.90 a,, 7.25 6.80'a,, 7.10 Zomergerst 6.70 a 6.90 6.60 Ti 6.80 Haver 4.75 a 5.25 4.70 a',/ 0.25 Paardenboonen -.:0è a 0.00a,/ 0.00 Erwten 9.40 a 10.00 0.00 5,/ 0.00 Koolzaad a,,—.- a - Schokkers ,,-,-a,,-.- a - Aardap. p. 100k. -.-a„ a STRUIS, Februari 1873. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: 3 Eebr. 11. Goossens, geb. ...Van Bellegbem, d. 4. M. dn Burek, geb. Baden, d.. 11. E. J. Zon- nevijlle, d. 21. B. P. Maes, d. 26. J. C. Van Hal, geb. Crince, z. 2S. M. F. L. Schram, geb. Van Morrelghem, z. OVERLEDEN: 15. Febr. S. B. Albregts, -1 mnd. d. IS. J L. Stern, Weduwenaar van A. II. Cost, 83 jr. SL.UIS, Maart 1875. GETROUWD: 4 Mrt. J. Visser, 27 jr. jm. en J. W. de Èoo', 19 jr. id. BEVALLEN: 1 Mrt. J. C. Noest, geb.: de Peval, d. 4. A. Maijr, geb. Steenkiste, d. 19. L. J. Nieskens, du Burek, d. 24. A. Tas, geb. Fde Baellié, z. 29. P. C. Zegers, geb. Musson, z. O V E RLEDEN 3 Mrt. M, J. Schilleman, Weduwe P. Roest, 76jr. 7. E. Voorwijnkels, 1 mud. z. 8. S. dc Ridder, Vrouw van D. de Smit, 76jr. 29. E. Tas, 5 da gen 7. In 51 vorige hoofdartikel staan twee zinstoren de fouten vijftig tot vij'f en twintig cents lees vijftig tot vijf en zeventig, donein moet zijn dou. cm. gaan, en ik riep David drie keer, zonder dat hij iets van zich liet hooren. Of ik mijne bevelen al herhaalde in 't engelsch, fransch, hindoesch: niemand kwam op het appel, en ten einde raad besloot ik zelf mijn dienaar te gaan zoeken. Nauwelijks was ik over den drempel mijner kamer, of een allerdeerniswaardigst schouwspel vertoonde zich aan mijn oog. Mijn knecht stond tegen een paai van de verandah, zijne oogen puilden uit zijn hoofd, hij zag. eer groen dan zwart, het schuim stond op zijne lippen en hij beefde alsof hij onder den invloed stond van eene krachtige electrische batterij. Ik dacht onmiddellijk aan een vernieuwden aanval van de kwaal waaraan David in het hotel d?Amsterdam geleden had, en werd daarin nog gesterkt door de woorden De duivelsahiö de duivel welke hij, toen hij mij zag, onwillekeurig uitstiet. De duivel heeft bepaald zijne klauwen in mijne zaken,, zeide ik in mij zèlven, bij wijze van De Heer BORSIUS betuigt zijnen opreg- ten denk voor de vele en hartelijke deelne ming; die gij bij het overlijden van zijnen geliefden jongsten zoon inogt ondervinden. .Middelburg,- 27 April 1875. liet Bestuur van. den polder Bewester Bede benoorden Sint Pietersdijk, maakt be kend. lo. dat de gewone vergadering van de stem hebbende ingelanden van dezen polder zal ge houden worden op Vrijdag den 14 Mei aan staande, des voormiddags 10 uren, in bet Logement bewoond door P. J. BEIJAERT, op de kaai te Sluis. 2o. dat de rekening over '1 S'Vr», alsmede de ontworpen begrooLing voor de dienst van IS"/?» met eene memorie van toelichting van den 4 tot den 14 Mei daaraanvolgende en de begrooting vervolgens na de vaslelling door stemhebbende Ingelanden met de memorie van toelichting van 15 Mei tot den 20 Mei (met uitzondering van Zon- en feestdagen) telkens in den voormiddag ten kantore van den Ontvanger Griifier zuilen zijn nedergelegd ter inzage van de eigenaren der landen in dezen polder gelegen en dat voormelde rekening en begrooting aldaar in afschrift verkrijgbaar is tegen betaling der kosten. Sluis, 30 April 1875. Ileï polderbestuur voornoemd,- IIENKEQLLN, Dijkgraaf J. M. I1EMEQUIN,- Ontv.-Griffier. TÉ De Notaris K. IK, KOIK8.WA te Sluis-, zal op des voormiddags ten 10 urén', ten verzoeke van Mej. C. A. WIJFFELS Wed van den beer' P. .1. df, I&ijZER, landbouwster te Water-' landkerkje, op de door baar bewoonde hof-» stede publick verkoopen Een completen BOEREN INSPAN be staande in 14 Werkpaarden waaronder 3 met Veulen, 2 tweejaarsc.bedito en 3 jaarlingen, 18'baat- fiadenken, terwijl ik alle vreemde, voorvallen na ging, waarin ik in mind'cr daiv twaalf uren was betrokken geworden-. De duivel, sahib de duivelher haalde David met vernieuwde ontzetting, terwijl' hij bevende zijne hand uitstrekte in de richting van den tuin. Daar ik wel benieïiwd was ken nis te maken met zijne helsehe Majesteit, keek ik in de aangewezen richting; en- ik bemerkte te midden- van het rozenbed van» mejuffrouw Anadji een kort en dik persoontje, in een irroltonbroek, fla nellen: jasje, geborduurde pantoffels, een g-rieksch' kalotje op, een cheeroot in den mond,-.-een1 volmaakte type van burgerlijk huiselijk geluk Ik zag al gauw dat het de al té galante Ettore' was, die onbewust van de stórmen welke zijn' hoofd bedreigden, mot volle teügèn de morgen-- lucht inademde. (Worcll vervolgd.)

Sluisch Weekblad | 1875 | | pagina 3