MA II KT BËmCHTKiV. Graanmarkten enz. A d v e r t e n t i e n. mm UITSCHEIDING YAN HOUTHANDEL, HOUTVERKOOPI Volgons liet Dagbl. wordt op de Ilaagsehc ker mis een vermetele waaghals verwacht, die ineenge hurkt in een monsterkanon gaat liggen, zich daaruit laat wegschieten en op zijn tocht door de lucht een hangende trapeze grijpt om daaraan zijn toeren te verrichten! Dat zal aardig zijn! In de nabijheid van Geleen (Limburg), zijn bij liet slechten van heuvels in den grond zes eikenboc- men gevonden, die een dikte hebben van 5 voet doorsnede en een lengte van ongeveer 15 voet. Ook zijn eenige kleine voorwerpen gevonden, waar- ouder kruikjes en potjes, met onbekende stof gevuld en, naar het schijnt, zeer oud. De burgemeester van Amsterdam heeft ter kennis der ingezetenen gebracht, dat Z. M. de Koning hem opgedragen heeft aan de burgerij LID. dank over te brengen voor de bewijzen van gehechtheid aan zijn persoon, gedurende het verblijf in de- hoofdstad ondervonden. Hij bericht verder dat hem namens Zijne Majes teit f 2000 zijn ter hand gesteld, ten behoeve der algemeene armen dier stad. In de laatste dagen heeft de aanwerving te Har derwijk van vreemdelingen voor het Indisch leger slechts 47 bedragen, zoodat, als dit zoo voortgaat, weldra geen detachementen meer naar Indië zullen kunnen gaan. De vijf fabriekanten, die te Gouda terechtstonden wegens het indienst hebben van kinderen beneden 10 jaren, zijn door het kantongereeht veroordeeld: oen hunner tot eene boete van f 10, twee tot f 25, een tot twee boeten van f 25, en een tot drie van f 25. vellkooppuijs pek hectoliter. BRUGGE, 17 April. 3 April. ■Jarige Tarwe fr. 16,50 a20,25 17,00 a 20,00 Rogge 13,50 „14,-50 14,00 14,; Boekweit. Haver u Gerst if Paard'öboonen Aardapp. per 100 kilo n Boter per kilo st. Eieren per 26 Vlas p. 21/2 kilo 10,00 //ll',25 13,75 „15,00 IS,00 „19,35 10,50 15,50 17,50 12,50 15,75 19,50 5,507,00 5,50 7,00 3642 30 35 21 u 25 IS 20 40 60 J 40 60 Ter markt van Zaterdag 17 April waren aan gebracht 35 magere Varkens, welke zijn verkocht a 40 tot SO fr. cu 411 kooi-Zwijns (Biggens.) welke zijn verkocht a 15 tot 30 fr. Ter markt van Donderdag 15 April, ware, aangebracht 14 Schapen, welke zijn verkocht a 40, tot 70 fr. 4 Lammeren, u 30 35 41 Kalveren, 70 ,-.125 5 vette Varkens80 „1S0 plaats op een verheven zitplaats voor de kooi; achter ons bevond zich eene talrijke menigte in boorlingen die de toebereidselen voor het gevecht met gespannen aandacht volgden. Eenige geïm proviseerde schildknapen waren bezig den ram zijn wapenrusting aan te doen, nl. een ijzeren punt, die door middel van lederen riemen stevig mid den op den kop van het dier werd bevestigd. Toen dit gedaan was mochten de toeschouwers zich komen overtuigen dat het ijzer stevig vast zat, want de menigte, neemt gewoonlijk de partij van den ram tegen het woeste wild zwijn op. Dc ram werd toen voor het hok gebracht; maar hij gedroeg zich daarbij volstrekt niet als een moedig ridder, want er was bijna geweld noodig om hem in de kampplaats te brengen. In dien tusschentijd liepen de wilde zwijnen brullende in den toren heen en weer, of stormden woedend op de bamboespal en aan alsof zij een Voorgevoel hadden van de bloedige spelen waarvan zij het slachtoffer zouden zijn. Toen de ram een GENT, 16 April. Tarwe fr. 25,Tl26,- Rogge. Gerst. Haver Boekweit Paardeboonen Aardapp. per 100 kilo. Boter per Eieren de 26 20,— 24 24,— 21,50 27 4,! „26,- „22, „27,: 3,50 i, 2,40, April. 50 26,— 19,50 24,50 26,— 22,00 27,50 !,u0 -,70 3,10 1,80 lieden beviel van een Zoon A. S. LE1J- SENXAAR NOEST. Sluis, 18 April 1875. Algemeene kennisgeving. De Notaris K. F. KOKSMA te Sluiszal ten verzoeke van den heer F. DEMON, koop man aldaar, op Vrijdag 23 April 1875, des voormiddags te 10 uren op de Groote Markt te Sluis, publiek verkoopen Eene groote partij GEZAAGD HOUT, bestaande in Planken, Yeranaakliout, Rib ben, Kepers, Latten, alsmede 2 stukken Eikenhout, geschikt voor Pompen, en I Wilgen Boom. ZEGT HET VOORT. De Notaris IIAMMAC11ER te Groede is voornemens omop Vrijdag den 7 Mei 1875 des namiddags te 1 ure, ten verzoeke van en op de hofstede behoorende aan-, en be woond door den Heer P1ËTER BRAKMAN, Wethouder der gemeente Nieuwvliel, gelegen in die gemeente, in den Mettenijen polder, in 'iet openbaar te verkoopen: II Werkpaarden,, 10 baatgevonde Melk- koeijon, 1 vare Koe, 4 tweejarige Vaarzen, 4 eenjarige Runderen, 8 Kal veren, 1 Schaap met Lam,'10 Varkens, waaronder 1 dik van Biggen en 1 vet gemest, eene partij Kippen, Eenden en Ganzen. Voorts5 Menncwngens, 1 Dricwiels- kar, 3 Waalsche-, en 5 kleine Ploegen, Holblok, Molbord, Eggen, Landslee, En- gelsche-, en gewone Schroobakken, Wan molen GcesclslccnLadders, Zeelten, maat in dc kooi was, werd liet luik van den toren opgelicht en een groot wild zwijn kwam te voorschijn. De eerste stond kalm en bedaard te kijken alsof hij geheel onverschillig was voor al wat er om hem voorviel. Zijn tegenstander ech ter was onrustig, trappelde heen tn weer en keek verwoed naar alle kanten. Dit duurde zoo eenigen tijd voort, terwijl de menigte toeschouwers geen enkel geluid deed hoo- ren. Eindelijk besloot liet wild zwijn tot den aanval en wierp zich op zijne tegenpartij. Deze bukte instinctmatig den kop en ontving den schok op de punt van het ijzer. Tiet zwijn dat in de borst gewond was sprong snel achteruit, ouder de levendige toejuichingen der toeschouwers; maar de ram scheen zijne overwinning niet te willen voltooien, en de beide dieren bleven tegen over eikander staan. Daar het zwijn door dit eerste verlies voorzichtiger geworden was, en deed alsof het zich nogmaals op zijn tegenstander wilde wer pen. Op het o ogenblik waarop deze met den kop Waterbak, Slijpsteen, Kruiwagens, Stal-,' Zolder-, en Aielkersgereedschnp enz. 20C0 droge en groene MUTSAARDEN, en hetgeen meer zal worden geveild. De Notaris ÜAMMACIIER te Groc.de, is voornemens Om op Woensdag 12 Mei 1875 des namiddags te 1 ure teil verzoeke van den lieer Joüashes de Meijer Sr. op zijne, door hem bewoonde Hofstede, gelegen op het dorp Nieuwvliel, in openbaar te verkoopen: 5 Werkpaarden, 5 baatgevende Melk- koeijen, 1 Vare dito, 3 eenjarige Bun deren, 4 Kalveren, 2 Varkens, 2 Biggen eene partij Kippen '1 Phaeton, 3 Menncwngens, 1 Dric- wielskar, 2 AYaalscbe-,- en 2 Duitsc.be Ploegen, Eggen, Holblok, Molbord, 2 ge wone Schroobakken en een Engelsche dito, Geeseïsteen, Wanmolen, Ladder-, Zeelten, Waterbak-, Stal-, en Zolderge reedschap en wat meer zal worden ge veild'. Do Notaris II. G. IIAMMACHER te' Groede is voornemens om, ten verzoeke van zijne meesters, op Vrijdag den '14 Mei 1875, des voormiddags te i0 ure, in liet logement de Briekoningen bewoond door de weduwe A. AI. van de Plassèhe te Zuidzande, in bet openbaar te verkoopen Verschillende perceelen BOUW-, en WEILAND en TUINGROND,- gelegen m de gemeenten Nieuwvliel Katzand, Re- tranthement cn Zuidzande, in de wate ring Katzand en den Tienbonderdpolder verdeeld in '17 koopen, alles bij uitge zette plakbiljetten breeder omschreven. Do koopers zullen aan 't gebruik komen met liet roove'ri van den oogst van' het tegen woordige jaar '1875 en van 1 Januari 187& al moeten dragen de lasten. De betaling van den koopprijs moet ge schieden den 1 Juli '1875, die van de kosten 8 dagen- na- 'de toewijzing. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris te Groede alwaar de kadastrale Kaarten ter inzage lig gen en van den Notaris A. M. TAK te Mid delburg. Tot 25 April wordt uit de band te koop aangeboden een bijzonder ffrifedl goed beklante KOORNMOLEN, met groote meelhandel, te malen scheploon 8 Ned. pd. per zak op een der welvarendste plaats in Zeeland. Nadere inlichtingen te bekomen met franco1 brieven onder motto MOLEN aan liet bureau dezer courant. bukte gieep de aanvaller door eene snelle bewe ging j.het scherpe ijzer lusselien de tanden en de beide vijanden bleven om zoo te zeggen aan elkan der genageld staan-, de raui zoo kalm en lijde lijk als een standbeeld, liet wild zwijn met vurige oogen, al zijne krachten inspannend om het ijzer van den kop zijn vijands af te rukken.; maar liet arme beest verspilde al zijne krachten bij deze vruchtelooze worsteling; liet bloed vloeide bij.' strooimen uit zijne borst cn toen zijn- bestrijder bemerkte dat zijn moed verflauwde ontwaakte hij voor 'teerst uit zijne onverschillighed. Iu één oogenblik had hij door een krachtigen ruk zijnen tegenstander het ijzer uit de tanden gerukt, stak het hem herhaalde malen diep iu de zijde en keerde toen terug naar zijne plaats bij den buitenneur. Wordt vervoigd.y

Sluisch Weekblad | 1875 | | pagina 3