TWEE DAGEN OP DIJ JACHT. FEUILLETON. om er hoenders op na te houden," en wat waren de redenen hiervanvooreerst dan had de boerin wel veertig vroege jonge Fouilles en ten tweede hadden wij in 1872 veel ge- schotene ol' ontkiemde tarwe, waarmede be doelde hoenders ruim bedeeld werden, zoo dat er overvloed van graan en ook overal wormen voorradig waren. Dan ik weet het ei zijn vele zorgen voor noodig, dan eens verlaat do broedster haar nest, »weg zijn de eieren," dan weder ver drinkt er een dan heeft de kat zich eens be lust betoond enz. Allemaal zorgen die oplet tendheid vorderen, dan door te zorgen voor goede broedsters, door do proef te nemen met valscho eieren te blijken of zij vast zitten door kalkocnsche hennen te gebruiken, die eieren onder zich nemen en goed broeden, door zindelijke broeislers, geen die hun nest bevuilen mogen in aanmerking komen; door vooral op de in het wilde broedende een goed oog te houden; zij leveren toch ook do sterkste; door alzoo de natuur tegemoet te komen kan men veel kiekens winnen. M. Luteijn Mazure. (Wordt vervolgd.) Politiek Overzicht. Donderdag 11. is met eenigszins andere plechtigheden, dan gewoonlijk bij die gele genheid plaats hebben, de ridderorde van het Gulden Vlies aan den maarschalk-President der Fransche Republiek overhandigd. De plechtigheid geschiedde op het Elysée. Thiers had aan den Maarschalk doen weten, dat hij gaarne bereid was, zoo noodig, de plechtig heid te komen bijwonen, daar, gelijk men weet, do tegenwoordigheid van een zeker aantal ridders wordt vereischt. 't Was even wel niet noodig, doch Mac-Mahon was toch zeer gevoelig voor do vriendelijkheid. Sedert ecnigen tijd is er sprake van, dat de Belgische Regeering ecnc nota van de Pruisische zou hebben ontvangen, waarin geklaagd zou zijn over den toon, door som mige Belgische Belgische ultramontaansche bladen aangeslagen tegenover de Pruisische kerkelijke staatkunde, en over de ondersteu ning, uit Belgie aan de Duitsche ultramon- tancn verleend, liet Journal de Paris wilde zelfs weten, dat de Pruisische Regeering zou hebben aangedrongen op eene wijziging der Belgische druksperswet. Thans wordt door de Berlijnschc Nationale Zeitung erkend, dat inderdaad den 3en Fe bruari 11. door de Pruisische Regeering eene leae Javaansclie geschiedenis. X. Hij kon zeker aan mijn gelaat wel zien, dat het mij streelde in zijn hartsgeheim te worden ingewijd, ten minste hij vervolgde niet zonder ont roering „Sedert de twee jaren, dat ik Madeleine ken is mijn eenig levensdoel en mijn alles leheersehende gedachte haar mijn naam te geven, haar aan mijn lot te verhinden. IIoc vast ik voor dien tijd aan het ongehuwde nota betreffende de clericale bladen aan Belgie is gezonden, welke reeds den '19en werd beantwoord. Wat evenwel het Journal de Paris daaromtrent heeit medegedeeld, is ge heel onjuist. Volgens Daily News zullen, in den loop der maand, do loonen der mijnwerkers in bet district van Sheffield aanmerkelijk worden verlaagd. In Zuid-Yorkshire zullen de prijzen dei' kolen worden verminderd. Wederom zijn een aantal Engelsche boe renarbeiders ditmaal 200 uit het vaderland vertrokken, met het plan zich in Canada te vestigen. Von Bismarck is bij gelegenheid van zijn jongsten verjaardag zoo gefêteerd en heeft van allo zijde zóóveel bewijzen van deelne ming antvangen, dat de Kreuz. Zeitung er zich aan ergert en verklaart dat het nu toch al te erg loopt. Z, M. de Keizer bracht den Vorst in persoon oen bezoek, en 11. M. do Keizerin zond hem bare geluktvensohen door eene Hofdame. De gemeenteraad van Keulen heeft met algemèêne stemmen besloten, den Vorst tot eereburger der stad te benoemen. Buitenland. BELGIE. De ongelukkige gewoonte der spoorwegmaat schappijen, om de kaartjes te doen controleeren terwijl de trein in 'vollen gang is, heeft ook in België weereen slachtoffer geciseht. Op de lijn Doornik-Brussel is een conducteur door een open staand portier van een voorbijsnellenden trein zoo zwaar gewond, dat hij spoedig aan de gevolgen is overleden. Hoeveel conducteurs, zegt de Door- nische Economie, niueten op die wijze nog omko men, eer in België de maatregel wordt ingevoerd, die reeds lang in .Engeland bestaat en die ook onlangs in Nederland ophoog bevel is verordend? Dat blad spoort verder de Belgische dagbladen aan om eenstemmig te protesteeren tegen 't oude ge bruik en om de publieke opinie zoo te bewerken, dat eindelijk de hoofdadministratie der spoorwe gen het ongelukkige stelselvoorgoed late varen. DUITSCIILAND. Te Berlijn lieerseht weder eenigé onrust, op een aantal fabrieken is het werkloon verminderd. Dat de werklieden hierin weinig genoegen hebben is natuurlijk weer koren op den molen voor de so cialisten. Zij sporen alle werklieden aan den ar beid te staken. Alsof nog niet dikwijls en duide lijk genoeg gebleken ware dat werkstaking geen heil brengt. Wij hopen dat de Berlijusche werklie den ditmaal verstandiger zullen zijn. Dat zij voor waarden trachten te bekomen zoo voordeelig moge lijk is hun reclit en hun plicht. Maar zoo het weder leven gehecht was, toen gevoelde ik onmiddellijk een hijgend verlangen naar inniger gemoedsaan doeningen, naar huiselijk geluk. Toen wij zoo gansche avonden samen op het dek van mijn schip zaten, hebt gij mij meermalen zwijgend en afgetrokken gevonden; dat kwain alleen doordien ik mij geheel overgaf aan liefelijke droombeelden, aan de zalige herinneringen van deze vrouw, die mijn lot geheel in hare handen houdt. Ik zou haar reeds lang mijne wenschen geopen baard hebben, als ik niet gevreesd had dat eene weigering mijn gansche luchtkasteel, dat ik met zooveel zorg opgebouwd, op eens zou afbreken. En dan vraag ik mij af, komt het mij, galant man, zooals ik beweer te zijn, toe 0111 het hart van deze vrouw, die in het huisgezin mijns broe ders, na een vreeselijk stormachtig leven rua-t, zelfs geluk teruggevonden heeft, te komen storen Al heb ik het gansche geheim dat Madeleines geschiedenis omhult nog niet doorgrond, toch weet ik stellig dat afgrijselijke, onverdiende rampen tot een openlijken strijd moclit komen wij zijn vooruit \erzekerd, dat zij zullen verliezen en dan allicht op nog slechter conditiën het werk zullen moeten hervatten. Reeds neemt de politie maat regelen om de dreigende beweging tegen te gaan. FRANKRIJK. Donderdag stond voor liet Ilof van Assises te Parijs terecht een Fransch echtpaar, beschuldigd een negentienjarig meisje van 's-Gravonhagc eerst aldaar tot ongebondenheid verleid en later aan liet toezicht harer oude moeder ontrokken en naar Pa rijs medegevoerd te hebben. De man werd tot vijf de vrouw tot zeven jaren tuchthuisstraf ver- oordeeltl. Binnenland, IJZENDIJKE. De gemeenteraad alhier heeft besloten in zijne vergadering van den len April om in hooger beroep te komen bij den Koning tegen het besluit van heeren Gedeputeerde Staten 0111 in de buurt de Klakbaan eene openbare lagere school te stichten. Blijkens telegraphisch bericht van den Gouv.- Gen. van Ned. Indie, bij het Dep, v. Koloniën ontvangen, bevatten de jongste telegrammen van generaal Pel, de navolgende tijdingen: In Groot-Atsjin viel in den laatsten tijd niets bijzonders voor. Over 't algemeen was de gezond heidstoestand niet verbeterd, maar de cholera was zeer verminderd. Pedawa Besar (op de Noord- Oostkust) had de Nederlandsche vlag geheschen. 't Ilbl. maakt melding van een gerucht, dat de Prins van Oranje met de afstammeling van een oud-adelijk Nederlandseh geslacht zou verloofd zijn. Prins Prederik heeft bij gelegenheid van den 78sten verjaardag van den Keizer van, Duitschland een levensgroote buste van zilver van den Duit- schen vorst laten maken en deze aan 't regiment geschonken, wat naar den prins genoemd is. Naar men uit den Haag aan de N. R. Ct. schrijft, blijft het gerucht aanhouden, ook na de tegenspraak der ministeriëéle pers, dat er, behalve in Drenthe, ook in de provinciën Utrecht en Gro ningen nieuwe Commissarissen des Konings zullen optreden, en worden voor die heeren genoemd Yan Kuijk en Schimmelpenninck. Ook wordt verzekerd wat bijna ongeloofelijk is dat de Minister van Oorlog, dien een votum van wantrouwen gespaard werd, omdat hij toch zon aftreden, aanblijven zal. Door de justitie wordt weder een opgave gedaan van een valschen gulden, die te Roosendaal, een dito, die te Gorinchem, een valsch •25centsstuk, dat te Veghel, en een valschen rijksdaalder, die te den Helder is aangebonden. dat onschuldige hoofd reeds hebben doen buigen. Deze hartstochtelijke, romantische tirade begon mij te doen vreezen, dat mijn goedgeloovige Hol lander wel eens verliefd kon geraakt zijn op de eene of andere slimme gelukzoekster, die dan natuurlijk, onschuldig, ongelukkig en vervolgd zou zijn, toen een adjudant mij kwam melden dat de gouverneur-generaal gereed was mij te ontvangen; ik kleedde mij dadelijk en ging op audiëntie. De etiquette te Buitenzorg laat den bezoekers de meest mogelijke vrijheid, zoodat ik mijn be- minnelijken gastheer en gastvrouw eerst hij het middagmaal terugzag. Ik had echter mijn tijd zoo nuttig mogelijk be steed. In gezelschap van Hendrik en een adju dant die allervoorkomendst voor ons was, had ik op een van de poneys van den gouverneur-generaal een verrukkelijk toertje gemaakt door de omstre ken van Buitenzorg. Tegen zeven uren was om een prachtig versierde

Sluisch Weekblad | 1875 | | pagina 2