GROOTE ÜMOOPDAG BOUWLAlI IDUIP MAKKTBIiRICRTKN Advertentien. WATEB.LANDKERKJE, Dinsdag den 4 Mei S87o. Bouw- en Melkgereedschappen Verknoping bij Toewijzing Schoondijke Sint-Kruis en lede. Blijkens een bij het departement van koloniën ontvangen telegram van den gouverneur-gene raal van Nederlands ïndie, dd. 17 dezer, heeft ge- neraal-majoor Pel aan de Indische regeering bericht, dat de gezondheidstoestand in Atcliin in de laatste dagen aanmerkelijk is verbeterd. (St. Ct.) Uit Apeldoorn wordt aan de Tijd het volgende géschreven Zoowel hier als in de omstreken heeft zekere vischboer, Jan Bot in de wandeling genaamd, eene algemeene bekendheid, en die bekendheid is er te pikanter op geworden, sedert een bezoek dat hij den Koning op zijn buitenverblijf „het Loo" ge bracht heeft. Ziehier wat er is voorgevallen. Evenals te Amsterdam is ook eenigen tijd gele den te Apeldoorn de lokale bepaling door het ge meentebestuur uitgevaardigd, dat voortaan geen honden als trekhonden mogen gebezigd worden. Een der slachtoffers van dien maatregel was Jan Bot. Jaar in jaar uit had hij met een hond voor zijn wagentje zijne waar aan den man gebracht, en 't laat zich begrijpen, dat liet den man wel hard moest vallen als hij halfverwege de plaats zijner inwoning en Apeldoorn zijn hond moest uitspan nen, oin zelf zijn last voor te trekken. Op zekeren dag door den portier van het Loo onder handen genomen, dat hij zoo slecht voor \isch zorgde, oordeelde Jan het lang genoeg, en vroeg of er geen mogelijkheid zou bestaan 0111 den Koning te spreken. De portier deelde dien weusch aan een der adjudanten des Koniugs mede en deze vertelde op zijn beurt den Vorst wat er gaande was. Met zijne gewone goedhartigheid gaf V illem III ten antwoord: „Welnu laat de man maar bin nenkomen." Eerbiedig, doch ongedwongen, stapte Jan Bot eenige ©ogenblikken later in de zaal, en bepleitte zijn zaak ongeveer aldus: „Dag Sire! Ik heb bier altijd goeije visch gebracht maar zoo je niet maken kunt, Sire, dat ik mijn hond weer voor mijn wagen mag spannen, dan kan ik je niks meer brengen. Ze zingen wel in den Ilaag: daar kan de Koning niks aan doen, maar ik'denk dat je met een goed woordje hier wed wat an doen kunt, Sire." „Hoor eens man, gaf de Koning glimlachend ten antwoord ik zal maken dat jij er voortaan je "hond weer gerust voor kuilt spannen!" Met een „dank je sire, nou zal ik zorgen dat je gauw een lekkeren sclielvisch hebt," ging Jan vrij wat lichter van hart dan hij gekomen was we der heen. Welke stappen Z. M. bij het geniecntbeestuur heeft aangewend, weten wij niet; doch zooveel is zeker, dat de bepaling sedert dien tijd schijnt ingetrokken te zijn; ten minste allerwege ziet men weer trekhonden. Als een bewijs dat men te Botterdam hart heelt voor de kunst mag gelden, dat er door particulie ren reeds voor f 23S00 is ingeschreven tot vurming van 't noodige kapitaal voor de instandhouding der IloogduitscliP Opera. Men meent nu dat er alle hoop bestaat, dat de Opera zal behouden blijven. samen op de groote wegen hebben doorgebracht in den ouden groenen rammelbak, in dien tijd toen het leven ons nog slechts rozen zonder doornen aanbood Sedert dien tijd, helaaszijn de zaken heel wat veranderd, en ik denk nog altijd met zeker gevoel van spijt aan liet geroep der postillons, het klappen hunner zwepen, de bellen van de goede harddra vers en al den omhaal van een reiskoets uit die dagen zooals men ze nu alleen in het ander half rond kan vinden. Vooral op Ju va, waar de hooge overheid alle postaangelegenheden met de uiterste nauwkeurig heid regelt Op den bok een koetsier met een punthoed, een kris aan den gordel, die daar maar voor sieraad hangt, want voortdurend draven twee mannen te paard naast de spanpaarden, die zij aanzetten door leelijke geluiden en doorliet geluid van geduchte lederen riemen waarmede zij bij wijze van zweep gewapend zijn. Zes ponevs voeren mij in gestrek- GRAANMARKT TE AARDENBURG. verkoopprijs per hectoliter DINSDAG, DIKS I) AG, 16 Maart. 1875. 23 Maart 1875. Tarwe f 8.00 aS.75 S.00 a 9.— Rogge 6.40 a 6.60 6.40 a 6.60 Wintergerst 6.40 a 6.75 6.60 a 7.00 Zomergerst 6.40 a 6.50 6.30 a 6.60 Haver 5.a5.25 4.70 a 5.25 Paard enboonen S.—a„ 8.25 0.00 a 0.00 Erwten 9.—a„ 9.40 0.00 a 0.00 Koolzaad -a H Schokkers a «1 1/ Aardap. p. 100k. u -.a -•-. OOSTBURG, 24 Maart 1875. De aanvoer van Tarwe was heden zeer groot en bestond incest uit goede en puike soorten. Van overige artikelen was echter weinig te koop ter wijl de cjualiteit daarvan zeer veel uit een liep. Voor Tarwe bestoud goede vraag tot ruim vo rige prijzen en even zoo voor beide soorten van Gerst, doch de overige graansoorten vonden geen aftrek dan tot nauwelijks vorige coursen. Er is verkocht: Tarwe f9,25, f9,—, f S,50 a f 8,—Rogge f 7.,f 6,50 a f 6,25. Wintergerst f 7, f 6,80, f 6,70 a f 6,Zomergerst f 6,70, f6,50 a f 6,25. Haver f 5,25 a f 4,75. Pciardenboo- nen f8,40, 8,25 a f8,—. Erwten f 10,50 a f9,—. lieden overleed, tot diepe droefheid van mij en de mijnen, mijn innig geliefde jongste zoon WILLEM CHRISTIAANin den leeftijd van ruim 13 jaren. Middelburg-, 20 Maart 1875. \V. C. BORSIUS. De Notaris K. F. KOKSMA te Sluis zal ten verzoeke van Mons. P. CONTANT, land- bouwer, te Katzand op Zaterdag 27 Maart 1875, des namiddags 1 ure publiek verkoo- pen Ruim 50 koopen ESSCRENBOOMEN zeer geschikt voor DILTII0UTEN en ander gerief, en ongeveer 1200 stuks ESSCIIEN- ELZEX- en ESCI1D00RN MUSTERD,; alles aanwe zig op de hofstede van den verzoeker. ZEGT HET VOORT* ten galop over den uitmuntenden weg naar Bui tenzorg, tot groote verbazing van de inboorlingen die overal liecl beleefd met den hoed in de hand buigen om den blanke de verschuldigde eer te be wijzen. Bij elke verhevenheid van den grond komt er een span ossen v.oor de paarden om de ponevs in hunne taak bij te staan. De halten zijn voorzien.van hangars ander wier dak de reiziger beschermd wordt tegen de zonne hitte, terwijl er er nieuwe paarden worden aange spannen en de wielen met water worden begoten. Dit is werkelijk niet overbodig, zoo snel gaat de post op JavaDe vijftig mijlen vau Batavia naar Buitenzorg had ik in onophoudelijken galop afge legd, en zoo kwam ik ook binnen de palen van de sehoone residentie van den gouverneur-generaal. Men had mij veel schoons verteld van Buiten zorg, vau dit zomerpaleis van den Xederlandschen onderkoning, van de minzaamheid van het waardig paar dat tegenwoordig in deze scliooue streek den te De Notaris IV. JU\ KOIiSMA te Sluis zal op des voormiddags tea 10 uren, ten verzoeke .van Mej. C. A. WIJFFELS Wed. van den lieer P. .1. de Keijzep., landbouwster te Water landkerkje, op de door haar bewoonde hof stede publiek verkoopen Een completen BOEREN INSPAN be staande in BSESTIALKTV 14 Werkpaarden waaronder 3 met Veulen, 2 twecjaarsehe dito en 3 jaarlingen 18 baat- gevende Melkkoeijen, 10 jaarling bunders. 0 Kalvers, 3 Slieren, 0 Varkens, 2 Schapen, een groote partij Hoenders en Hanen, 2 Karnhonden, enz. 7 Menwagens, 2 Driewielskarren, Waalscha en Duitsche Ploegen, 13 diverse Eegden '1 Windmolen, 1 Engelsche- cn 2 Iland- sehroobakken, Geeselstcen, Holblok, Molbord, Graanzeelden, alsmede een groote partij Stal en Melkgereedschappen. cn IMrESUiSlSJLi'MlW Talels, Stoelen, Kachels met loebehooren, Koper- Tin- Glas- en Aardewerk, benevens eene partij gezaagd Wagenmakershout en andere goederen. Alles breeder bij biljetten te annonceren Dc TtEESTIALEN* zullen des middags ten 1 ure precies worden verkocht. ZEGT HET VOORT. gelegen te De Notaris C. le NOBEL resideerende te Oostburgzal als daartoe in regten benoemd en volgens verkregen rechterlijke magtiging in het openbaar en defmitivelijk verkoopen A te Schoondijke des middags ten twee uren op Woensdag den 31 Maart 1875. G Hectaren, 22 Aren BOUWLAND gelegen in den Nieuwenhavcnpolder te Schoondijke langs den straatweg bij den dam. Verpacht aan den heer A. J. Leen- toon geeft; maar om de waarheid te zeggen, ik moet bekennen dat de gastvrijheid en de landstreek mijne verwachting nog verre overtroffen. Het paleis bestaat uit een hoofdgebouw bewoond door den gouverneur-generaal en zijn huisgezin cn uit twee paviljoenen die bestemd zijn voor de état major en de vreemdelingen die tot dit gastvrij ver blijf toegang hebben verkregen. De voorgevel van het paleis komt uit op een uitgestrekt grasperk waar een'verbazend aantal beesten in vrede grazen zonder zich te storen aan de twee heen en weer stappende schildwachten die de toegangen van het gebouw bewaken. (Wordt vervolgd.)

Sluisch Weekblad | 1875 | | pagina 3