HvUKKTBE II1 CHTËÏ\r~ Graanmarkten enz. vertentisn. ERRATA. VERKOOP ING «M El AFBRMK Een gewezen student in de godgeleerdheid aan de lioogescliool te Utrecht, 30 jaren oud, die door het faillissement zijns vader iu Indië van geldelij ke ondersteuning beroofd, tot bedelbrieven toevlucht genomen had om aan geld te komen, is door de arrondissements-rechtbank te Amsterdam tot eene cellulaire gevangenisstraf van twee maanden veroor deeld. De bedelbrieven waren vergezeld van aan bevelingen, waaronder valsche handteekeningen ge plaatst waren. Hij had op die manier verscheidene honderden guldens opgehaald. Te Amsterdam worden pogingen-aangewend om in het Paleis voor volksvlijt aldaar een orgel te plaatsen, dat aan hooge de eisclien van den tegen- woordigen tijd voldoet, voornamelijk ten dienste van muziekuitvoeringen op groote schaal. Eene vereeniging, met een kapitaal van f 50,000, moet daartoe worden gevormd. In het Duitsche rijk hebben in de maand De cember 1874 op de spoorwegen plaats gehad 107 déraillementen en 112 botsingen, waarbij 39 per sonen, waaronder 2 reizigers, gedood en 189 per sonen, waarvan 10 reizigers, gewond werden. Een ongeluk had plaats op de 2,345,508 askilomèters. De meeste ongevallen kwamen voor op den Ber- gisch-Markischen spoorweg, nl. 16 déraillementen en 20 botsingen, waarbij 6 personen gedood en 27 gewond werden. Met zulke cijfers voor oogen mag Nederland, wat de veiligheid van den dienst op de spoorwe gen betreft, zeker op gunstige rcsulaten bogen. Den 12n dezer moet te Nieuwediep over gaau aan boord'van-het stoomschip Conrad, een detache ment, sterk 125 militairen, waaronder 8 onder officieren. Het bevel over dat detachement is op gedragen aan den van verlof naar Java teruggekeer den kapitein der infanterie IV. Q. E. Yetter, terwijl als medegeleiders zijn aangewezen de 2e luits. der infanterte J. L. Koster, H. L. Kuskx P. C. Koopmans en J. Hazenberg, benevens de 2e luit. der cavallcrie A. M. lloogeveeu. Met voormelden bodem zal ook de officier van gezondheid C. B. Köbke zijne bestemming naar Indië volgen. Aan het bericht, dat het voornemen zou bestaan de miliciens van dit jaar een maand vroeger dan gewoonlijk op te te roepen, wordt alle geloofwaar digheid ontzegd. N. v. d. D. Zaterdag 1.1. des morgens omstreeks zeven uren, is in het zuidelijk gedeelte dezer stad de nacht van Chigago, op de Chicago Michigan Lake Shore Spoorweg, gederailleerd, tengevolge waarvan de lo comotief, tender en goederen-wagen vernield wer- dïn. De machinist John IV. Anderson is on middellijk gedood, terwijl de stoker Walter Gun ning, hoewel hoogst ernstig gekwetst het leven zal behouden. Het ongeluk had plaats aan de krom ming rond een hoogte, en werd veroorzaakt door een spoorstaaf', die zoodanig gebroken was dat veel geleek op een beweegbare staaf bij een wisselspoor. Nadat de locomotief uit het spoor was geraakt, ging zij nog 300 a 400 voet den weg langs, waarna zij van de bedijking, die aldaar van twaalf tot vijftien voet hoog is, nederstortte. De goederen- en expres-wagen volgde, en viel boven op de locomotief en tender. De twee passagiers- wagens hoewel uit het spoor geraakt zijnde, bleven op korten afsand van den rand van den dijk staande, waardoor het leven van vele menschen waarschijnlijk mocht gespaard blijven. Onder de Hollanders die op den trein aanwezig waren, be vonden zich mr. P. van Drielc en P. Steketee, van Grand Rapids en de oude weduwe Borrendamme van Grand ville. Geen der reizigers hoewel vreese- lijk onsteeld, heeft bij dit treurig spoorwegongeluk eenig letsel bekomen. V F. U TC O O P P R IJ S PER H*E CTOLITER, BRUG GE, 27 Eebr. Jarige Tarwe fr. 16,75i\20,25 Rogge 12,25 „13,50 Boekweit. Haver 9,50 „Tl,$5 9,50 11,50 Gerst 12,50 „15,00 13,00 14,75 Paardeboonen 00,00 „00,00 19,50 20,25 Aardapp. per 100 kilo 5,00„ 7,00 5,50 7,00 Boter per kilo st. 36„ 39 33 40 Eieren per 28 21 25 20 22 Ylas p. 21/2 kilo 55 72 54 63 Ter markt van Zaterdag 6 Maart waren aan gebracht 56 magere Varkens, welke zijn verkocht a 35 tot 50 fr. en 239 kooi-Zwijns (Biggens,) welke zijn verkocht a IS tot 20 fr. GENT, 26 Eebr. fr. 6 Maart. 16,50 a 19,00 13,00 14,00 Tarwe Rogge. Gerst Haver Boekweit Paardeboonen Aardapp. per 100 kilo. Boter per Eieren de 26 25,—a 27, 10,— ,-L 24,—„24,50 24,— „27 24,—„24,50 27,—„27,50 3,40 3,50 2,20 2,30 5 Maart. 25,— a 27. 20,— 24 24, 27 3,40 3,25 24,50 24,— 24,50 27,50 3,35 In ons vorig Hoofdartikel zijn de volgende fou ten ingeslopen o. a. in de le kolom van onder de 16e regel le woord staat eersten moet zijn eenden 15e regel (westel) moet zijn (jcertel) in onze landtaal het mannelijk eend. worden dan ik hem aan den dokter beschreven haddeze bespeurde echter onmiddellijk de ken- teekenen van delirium tremens, welke hij toeschreef aan het gebruik van eene sterke dosis laudanum. De zenuwachtige opgewektheid waarin de zieke onderweg verkeerd had, was gevolgd door eene zonderlinge krachteloosheid. Mijn arme landge noot zat aan het voeteneinde van het bed; zijn uiterlijk droeg alle kenteekenen van neerslachtig heid en hij scheen beheerscht door een idee fixe even onverklaarbaar voor den dokter als voor mij. Op al onze vragen naar zijn leeftijd, zijne maat schappelijke betrekking, zijne plannen, antwoordde hij steeds met eene stem zoo treurig dat ik ze nooit vergeten zal „Ik heb die edele vrouw te zeer gekweld Voortaan zal zij mij heilig zijn... Voor alle schatten der wereld zou ik geen droppel meer wil len werpen in de lijdenskelk, die ik haar bereid heb Het op handen zijnde vertrek van de stoomboot van Allahabad naar Calcutta waarop ik van te voren eene plaats had afgehuurd, noodzaakte mij mijne reis met alle spoed te vervolgen. Mijne tegenwoordigheid kon den zieke van geen nut zijn; ik besloot dus hem toe te vertrouwen aan de zor gen von dokter James; terwijl ik mij aansprake lijk stelde voor alle kosten, die ter zijner verple ging mochten gemaakt worden. Be verzocht bo vendien den dokter niets onbeproefd te laten om inlichtingen in te winnen omtrent den naam en de betrekking van den armen verlatene. De zor gen en nasporingen van den edelen dokter zijn niet in et een goeden uitslag bekroondeen brief, dien ik onlangs van hem ontving, meldt mij, dat de toestand van mijn landgenoot niet verbe terd is. Omtrent zijn naam en maatschappelijke betrekking stemt al wat dr. James heeft vernomen geheel overeen met de onvolledige berichten, die mij reeds tijdens mijn kortstondig verblijf te Eet- teligur waren ter ooren gekomen. Mijn landgenoot had in den laatsten tijd het VAN EEN RETKANCHEMENT. De Notaris KI- F. te Sluis, zal ten verzoeke van het Bestuur der Watering van Kadiandop Zaterdag 20 Maart '1875, publiek verkoopen: a. Des voormiddags ten 10 ure precies, in het na te melden Woonhuis: Een WOONHUIS en Kit F, zijnde de voormalige Sluiswachterswoning, staande en gelegen te Retranchement, nabij de voor malige oude Zeesluis, kadastraal bekend sectie A, No. 594 groot 913 Centiaren bewoond geweest door wijlen SUZANNA CAMBiER, en b. Des namiddags ten 1 ure De Aibraak van het oude POLDER HUIS met SCHUURbewoond geweest door Mons, S. BLOK, Dijkbaas, gelegen te Retranchement, tegen don Noorddijk, bestaande in: DeurenKozijnen, Ramen, Blinden, Balken, Planken, Gordingen, Gebindten, Kepers, Plavuizen Leien Ijzerwerk Steen, 1 Pomp en meer, alsmede een partij Brandhout en eenige oude Zeepa- len van 1,50 M. tot 3 M. lengte. Vergadering ter plaatse. De kooper van bet Woonhuis kan des ver kiezende in pacht nemen: le de TUIN groot 8 A. 45 C., en 2e een gedeelte WEILAND ter grootte van Si Aren, alles gelegen nabij voormeld Woonhuis, ka dastraal bekend sectie A, deel van Nos. 950 en 1042. Nadere information .te bekomen ten kan- tare van genoemden Notaris. ZEGT HET VOORT. De Notaris K. F. KOKSMA te Sluis zal ten verzoeke van Mons. P. CONTANT, land bouwer, te Katzand op Zaterdag 27 Maart '1875, des namiddags 1 ure publiek verkoo pen Ruim 50 koopeu ESSCHENBOOMEN zeer geschikt voor D1LT1I0LTEN en ander geriefen ongeveer 1200 stuks ESSCI1EN- ELZEN- en ESGI1D00RN MUSTERD';?alles aanwe zig' op de bolstede van den verzoeker. ZEGT 11ET VOORT. noordwesten doorreisd en in gezelschap van zeke ren signor Garabosso, een Italiaan op verschillende plaatsen concerten gegeven; de laatste luid daarbij de dubbele rol vervuld van gnitaarspeler en kun stenmaker. Leze concerten hadden te Agrii, Dehli, Meerut en vooral te Simlah grooten opgang ge maakt. Len 17 Mei, bij bet vallen van den nacht, was de patient van dokter James aan de dutch bungalow te IVzabad aangekomen, gelegen op een afstand van omstreeks 25 mijlen van but- tehgur. Hij was toen iu gezelschap van een anderen Europeaan. Deze kon zes en dertig a veertig jaar zijn, was klein, vrij dikbuikig, en vooral te herkennen aan een gebroken neus zoo als de chef van het gebouw in zijn gebroken en- geiseït betuigde. Wordt vervolgd.)

Sluisch Weekblad | 1875 | | pagina 3