TWEE DMÏi i!P DE JACHT. FElllllETOa. B u i t e n 1 a n d, Eene Javaansehe geschiedenis. Welke rol speelt de drank, de omkooping, liet verraad bij dezen aischuwelijken handel? Dat dun alle Nederlanders, uil gehoorzaam heid aan de wetten des r.jks de handen inéénslaan, om door eerlijke opbrengst van rechten en lasten, den bloei des dierbaren Vaderlands te helpen schragen, en 's Lands schatkist Ie stijven! Dai men de wetten eerbiedige, al dragen ze dan ook den stem pel van menschel ijke onvolkomenheid Dat elk ambtenaar een billijk en onpartij dig uitlegger der wetten zij; dat hij, verre van opzettelijk stil Ie zwijgen en te loeren tot de overtreding volgt, den belastinShul- dige bereidwillig tererhthelpe, ja soms, on gevraagd inlichting geve; dat hij onderscheid make tnssrhen vergissing en overtreding uit onkunde geboren en opzettelijke fraude, de eerste edelmoedig voorbijzie, op de laatste de wet, in alle hare gestrengheid, was het mogelijk zelfs zonder in transactie le treden, toe passé. Zoo verontschuldige zich dan niemand, noch de groote. omdat velen het in het klein doen, noch de kleine, omdat anderen het nog erger maken Een ieder, hauste zich af stand te doen van onrecht. B. (Slot.) BELGIE. Wij lozen in de Gazette van Eecloo: Te recht heeft de Gazette in haar jongste num mer over het voorbestaan geklaagd van de hatelijke verb'dsbep dmgen op den invoer in Nederland van vee, hooi. stno, en mest. Zonder bijzondere machtiging van den heer C>m- Tnissiris in Zeeland is het niemand t legelaten mest in te voeren of zijne grasbeesten uit België ter weide te drijven over de grens. Menigeen on zer landb imvers gebruikt ook landerijen op H >1- laudschen bodem gelegen of heeft daar graslanden in pacht ten behoeve zijner soldieren. Bn dit is 11 ïg niet genoeg: opdat het beestiaal uit België vrij over de grens zou mogen komen, dient het alle twee maanden te worden gekeurd door een Hollandsohen veearts, die zich voor zijne moeite door onze landbouwers laat betalen! Al «leze b )erenplagerijen blijven op de grens be staan onder voorwendsel den Hollandschen vee stapel tegen den inval van de runderpest te behoe den Eenige landbouwers hebben voorgenomen in de pot itie te gaan bij den heer De Baets, volksverte genwoordiger voor Gent, ten einde hem vertoog van dezen t iestand te doen en hem te bidden door zijne tusschenkomst bij den heer minister van buitenlandsche zaken daaraan een einde te maken. 3. Bogier BELrEYRE aim Claudius de Marne (3J rue dAmsterdam te Parijs.) Calcutta, Speuce's Hotel, 13 Juni 18o4?. Morgen, oude vriend, ga ik, zoo er geen onver- ziene hindernissen in den weg komen, over Penang en Singapore naar Java. Daar ik niet twijfel, of gij voegt mij op dit bericht dc namen van Wan delende Jood, Robinson, Gulliver en andere uit blinkende pleizierreizigers toe, ben ik het aan mijne DUITSCHL AND In de Saksische stad Halle, aan d.e Saaie, heeft zich eene Vereeniging gevormd, welke zich ten doel stelt, gedurende den winter, liet wild gevogel te te voederen. Zoo ook is op last van het gemeente-bestuur van Hasselt, zaad gestrooid om tot vo xlsel te dienen van de vogels. Van alle zijden komen berichten in over de streng heid van de winter. In de Oostenrijksehe Alpen is de koude buiten gewoon lievig geweest: de huizen van eenige dorpen zijn tot aan het dak in den sneeuw bedolven. Het ijs op den Donau in Hnngarige is zoo dik dat men er met- karren over rijdt. De hoogten die Triest beheerschen zijn gansch ontoegankelijk; er is bijna overal sneeuw gevallen, en de velden liggen er mede bedekt. Te Milaan heeft het den 19 's avonds tot den 2-0 naden middag gesneeuwd. In dien tijd viel er eene laag van 52 centimeter dikte. Te Venetie is er ook veel sneeuw gevallen, gepaard met hevigen stormwind. Te Savone is de postdienst gestrem geworden doordehoeveelheid sneeuw,die opal de wegen lag. Op sommige plaatsen heeft, men sneeuwlagen van meer dan een meter ge meten. Binnenland. SLUIS Naar wij vernemen zal de zetel der vrijmetselaars lege «L'Amitie saus fin" sedert 1868 alhier gevestigd, met Mei a. s. wornen overge bracht naar Neuzen. AARDENBURG. In de afgelonpen week ont ving de lieer Vorsterman van Oijen het volgende schrijven namens Z. M. den Koning: Ter voldoe ning aan de bevelen des Konings heb ik de eer U Zijner Majesteits wel gem eenden dank te betuigen voor de aanbieding der Levensgeschiedenis van den Heer de Smit van den Broecke, in leven vice- admiraal enz. die Z. M. met veel belangstelling heeft gelezen. De Adjudant en Bibliothecaris des Konings, was get.) H. DUMONCEAU. SCTTOONDTJKE. De alhier gevestigde man- neuzangvereeniging «ITarpe Davids" stelt zich voor een concert te geven op heden avond ten huize van J. Aerts te Breskens, waarvan de opbrengst strekken zal der in die gemeente bestaande armbesturen. Te Leiden is het 4 jarig dichtertje van v. M. terwijl de moeder een boodschap was gaan doen, waarschijnlijk door met haar kleeren met den kachel in aanraking te komen, in brand geraakt. Het kindje liep daarop naar het voorvertrek, en op het geschreeuw kwamen eenige buren toeschieten, die het ongelukkige kind door de ramen in vlam zagfcu staan en na binnengedrongen te zijn, alle middelen waardigheid verschuldigd U heel uitvoerig de ern stige beweegredenen te melden, die wij genoopt hebben de Soenda-eilanden eens te gaan opne men. Gelieve een aandachtig oor te leenen aan dit verhaal. Een oude kennis van mij uit Simlah had mij eergisteren uitgenoodigd om te komen deelnemen aan de tafrl van Fort William. Om zeven uren werd ik aan den gemeenschappelijken disch van het 18de regiment geplaatst, waaraan op dit oogen- blik een vrij aanzienlijk getal roode buizen en blauwe uniformen bijeenzaten. De officieren van het fort onthaalden dien dag de état-maj ar van de Ilollandsche korvet de Rugter, die zoo pas uit de wateren van Hoogly was teruggekeerd. Ik had reeds herhaalde malen gedurende mijn avondwan deling de sierlijke vormen en het flink uiterlijk van dit vaartuig bewonderd. Het toeval plaatste mij aan tafel tusschen mijn gastheer en den kapitein van de Hollandsche korvet, een man van omstreeks aanwendden, om het gevaar nog zooveel mogelijk te keereu. Het kindje is tengevolge der hevige brandwonden bezweken. De gemeenteraad van Dordrecht heeft besloten tot het uitvoeren van onderscheidene werken tot verbetering der bemaling van de gemeente. In het besluit is begrepen het bouwen van stoomge maal aan de Mijl. De kosten van het gansche werk worden globaal op f 170,000 geschat. Maandag had aan de Rotterdamsclie suiker raffinaderij een treurig ongeluk plaats. Zeiere Hulligmeijer kwam met zijn kleeren in aanraking met een der drijfwielen van de machine. Hij werd daardoor eenige malen in liet- rond gedraaid, ter wijl hij telkens met zijne voeten tegen d m zolder en een in de nabijheid staanden muur werd ge slingerd. Nadat dit eenige minuten had geduurd gelukte het. de machine tot stilstaan te brengen en den ongelukkige te verlossen. Met gebroken rib ben en verbrijzelde voeten is hij per draagmand naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Inden avond van den 7n Februari jl. heeft de gemeente Groningen per spoortrein, vermoedelijk in de richting naar Zwolle, verlaten Sophia Wil- helmina Stevens,oud 20 jaren, kleur blozend, ge stalte gezet, donkerblond, lengte ongeveer 1,6 me ter, waarschijnlijk gekleed met zwarten hoed met dito veeren en regenmantel, Het kan zijn, dat zij in de laatste dagen is bezocht door een heer die duitsch spreekt of nederlandsch met duitschen tongval. Daar het mogelijk is, weggevoerd, wordt, bij ontdekking verzocht haar te hooren nopens de haar gadane beloften, tengevolge waarvan zij zich beeft laten wegbrengen, olsmede beriche aangaan- wat meerder ter zake dienen kan. De commissaris van rolitie verzoekt opsporingen opzending. In Amsterdam heeft zich het vrij zeldzame ge val voorgedaan, dat een zeer arme vrouw verrast werd met een millioenen schatrijken erfoom. De vrouw is afkomstig uit Bennekom en woont thans hier ter stede in een kelder. Jaren geleden had zij, met behulp van iemand die liet schrijven machtig was, eene brievenwisseling met den rijken bloed verwant gevoerd, docli de correspondentie was na verloop van tijd gestaakt. Door zekere omstandig heden werd de vrouw, die thans reeds den 70jari- gen ouderdom bereikt heeft, op liet vermoeden ge bracht, dat haar bejaarde oom overleden zou zin. Werkelijk was dit het geval er»,, dank zij der be moeiingen van een stadgenoot, zal haar eerlang de erfenis uitgekeerd wordeu welke, gelijk gezegd wordt, eenige millioeneu beloopt. Het juiste cij fer is nog niet bekend, maar zeker is het dat de nalatenschap meer dan voldoende is om de potten en pannenzaak, welke de vrouw tot dusver met haar eenige dochter, eene weduwe met vier kinde ren, dreef, vaarwel te zeggen. vijfendertig jaar, met een welluidende stern, een innemenden blik en beschaafde manieren, voor wien ik op het eerste gezicht een sterke sympatie gevoelde. Bij de pnnch-glucé, die naar de voor schriften van de meesters in de kunst op de schildpadsoep volgde, hadden wij elkaar wederkee- rig met onze namen, voornamen en betrekkingen bekend gemaakt. De ham en de kalkoenen, die bij geen groot diner in Indië ontbreken, wa en nog nauwelijks van de tafel verdwenen, of ik had mijn buurman al een half boek met roLindu.- ken verteld, en deze bad mij, om niiju vertrou wen niet te beschamen, ingewijd in de standjes, die hij onlangs gehad had met een stijfhoofdige^, norschen admiraal, die op dit oogeublik Goddank opreis was naar de Hollandsche kust. Toen de kaas, de uitjes en pale-ale op tafel kwamen, spr.ik mijn waarde Hollander met vuur over eene fransche jonge dame, de goevernante van (le kin deren van zijn broeder, een rijk planter in de I Preanger.

Sluisch Weekblad | 1875 | | pagina 2