brllck, die zich hierbij vooral ten doel stelde i te moliveeren, waarom dit jaar voor sommi ge zaken meer geld werd aangevraagd dan in vroegere jaren. Hij werd bestreden dooi de bekende specialiteit van de Fortschritts- partij, den lieer Eugen Richter. Deze kwam vooral op tegen het militair gedeelte der be grooting en wenschte dat althans dit gedeelte aan de commissie zou worden terug gezon den. Op deze aanmerkingen antwoordde de Rijks-commissaris Michafilis, dat men zoo zuinig was geweest als maar eenlgszins mo gelijk was en de niet-dringende uitgaven alten had geschrapt. Volgens Daily- News bevestigt zich wat is tegengesproken, namelijk dat Graaf Von Arnim, even vóór zijne inhechtenisneming, een vrij aanzienlijke leening heelt gesloten, 't Was eene leening van ruim 100.000 thaler. De Londcnsche Pall Mali Gazelto behelst een telegram uit Berlijn belreffende de Brus- selsche conferentie. Volgens dit bericht heelt de Russische Regeering over de zaak geen gras laten] groeien, maar terstond na afloop der conferentie bij verschillende Iloven laten aanvragen of ze bereid waren op de vast gestelde beginselen als verkregen basis voort te bouwen. Duitscldand en Oostenrijk zou den zich daartoe bereid hebben verklaard. Duitschland zou zelfs, zijne vroegere min of meer gereserveerde houding geheel latende varen, de Russische hervormingsvoorstellen thans onvoorwaardelijk hebben goedgekeurd. Tusschen Engeland, Frankrijk en Italië zou over de, in deze aan tc nemen houding nog worden onderhandeld, maar 't schijnt zeker te zijn, dat Engeland in zijn eenmaal aangenomen terughoudende potitie zal vol harden. liet resultaat der verkiezingen in Italië is nog slechts onvolledig bekend. Tot nu toe heeft de liberale partij de overhand, maai er moeten nog 200 herstemmingen plaats hebben. Al de Ministers zij herkozen. Ook Garibaldi en Lamarmora moeten in herstem ming komen. Er zijn nog geen andere bizonderheden ontvangen omtrent liet gewichtige nieuws uit Spanjo, 'twelk de telegraaf gisteren heeft gebracht. Is het werkelijk waar, dat de Fransche Regeering, op verzoek van den Spaanschen Gezant, maatregelen heelt geno men om aan Don Carlos, die zich op Fransch grondgebied heelt begeven, den terugkeer naar Spanje te beletten, dan zal dit zonder twijfel van invloed zijn op den duur van Vil li cl Fr a n sch. XXVI. De karavaan vorderde langzaam te midden dezer eenzame wildernissen waar de wegen alleen ge vormd werden door de uitgedroogde beddingen der beken. Des nachts moest men eene tent op richten van bladeren en boomstammen waaronder Maria den nacht doorbracht. Zooals de dokter voorzien had wekte dc frissche lucht Maria op en bracht de stilte dezer eenzame landschappen hare geschokte ziel weder tot rust. den burgeroorlog. De Spaansclie Gezant moet aan de Fransche Regeering zelfs tot liet huis hebben aangewezen, waar bij door zijne spionnen weet dat Carlos vertoeft. 't Reieg van linn is, volgens don Carlis- tisch gezinden correspondent van de New- York Herald, reeds Zaterdag opgeheven. Ge neraal Lorna zou de stad met 10.000 man hebben bezet. 't Heet, dat Alfonso door zijn broeder be last is met eene zending bij do Buitenland- sche Hoven. Uit Amerikaansche telegrammen, blijkt dat Generaal Sheridan in een rapport heeft ver klaard, dat het Amerikaansch leger te klein is en verder, dat bet eskader der insurgen- ten in Argentina zich bij Buenos-Ayres be vindt en dat een gevecht op banden schijnt. Buitenland. BELGIE. Zooals vroeger gemeld is zijn de scliuldeiscliers van het huis Dujardin door de Handels-Recht bank, op Maandag 9 November, bijeengeroepen om te verklaren, hoeveel zij te goed hebben en of zij het gevraagde uitstel toestaan. Daar het getal scliuldeischers van 5 tot 0000 beloopt, heeft de rechtbank zitting gehouden in de groote zaal der Halle. Reeds om 10 ure, was de zaal letterlijk vol. De rechtbank was samengesteld uit MM. van Lede, voorzitterDe Rycker en Yroome rech ters. Op gereserveerde plaatsen bemerkt men meest al de advocaten onzer balie, en wel namelijk M. Coppieters, alsook de heeren Delhougne en Dubois, advokaten van Gent, om de heeren Dujardin te vertegenwoordigen. Bij den aanvang der zitting heeft de heer Van Damme-Mamet, rechter-commissaris, verslag over den toestand. Dit verslag in het Eransch opgesteld, wordt in het Ylaamsch vertaald dooi den heer griffier Lauwers. Dit verlag doet het onderzoek van de balans door het huis Dujardin aangeboden en welke wij meegedeeld hebben. Volgens dit stuk hebben dc experten de eigen dommen van het huis Dujardin op twee millioen min der geprezen dan de eigenaars. Van een anderen kant is er 4 millioen 100.000 fr. van het actief getrokken voor moge lijke verliezen; wat de meubelen, de juweelen en kunstwerken betreft, deze zijn niet geschat ge worden. Dus onder dit voorbehoud is de Balans opge maakt als volgt: Passief. Er. 24,109,893 42 c. Actief. 22,522,171.72 Dus te kort Er. 1,577,721.70 c. De sombere smart en de diepe neerslachtigheid, waaraan zij ten prooi was, veranderden in eene stille droefgeestigheid. Zij vergat de zorgen van het oogenblik en den angst voor de toekomst en eene flauwe straal der hope verspreidde zijn weldoend licht in liaar ge schokt gemoed. De ondergaande zon verspreidde nog slechts een schemerachtig licht van achter het gebergte, toen dc karavaan de hoogte bereikte vanwaar men de landtong Vanclain overziet. Geene pen is in staat de onvergelijkelijke schoonheid te beschrij ven van het landschap, dat zich voor de oogen van Maria ontrolde. Door het licht der ondergaande zon beschenen vertoonden zich die welige groene grasvlakten in een tooverachtigen glans; als bloemrijke tapijten strekten zij zich uit langs de zoomen van sier lijke palmbosschen en verspreidden hunne lieflijke geuren in den stillen avondstond; langzaam rolde de ed zijne met zilver bekranste golfjes op de Binnenland. 9 Novemb. De land bouwer P. Wijffels alhier werd heden morgen door den Rijksveldwachter Robert en den gemeenteveld wachter Walraven betrapt terwijl hij bezig was met trikken te zet'en om patrijsjes te knippen. Aan 't A7", v. d. 1). zendt iemand f 100 voor een eeresabel, door Amsterdam aan gen. v. Swieten aan te bieden. Vindt het denkbeeld geen ingang, dan bestemt hij de som voor de gewonden en zieken te Atsjin. Zou die laatste bestemming, zelfs door gen. v. Swieten, niet de meest wenschelijke worden ge acht. u D. Te Schiedam was een kind ziek volgens ge tuigenis van een deskundige betooverd, daar hij geen andere reden voor de ziekte wist te vin den. Men nam daarop een haan, deed hem levend in de ketel en zette hem op het vuur, terwijl meu met ongeduld wachtte op de dingen die gebeuren zouden. Ten ongeveer 12 ure vloog een kraai door de ruiten in het vertrek waar men gezeten was, en meenende dat dit de too verheks was, stel de men dadelijk pogingen in het werk om het dier te vangen en te doodenmen slaagde hierin en het gevolg was, dat zich dadelijk bij het kind teeke nen van beterschap vertoonden. Zoo verhaalt de Schied. Ct. En dat in de 19e eeuw Den G November had te Berlijn een feest plaats ter eere van den geer Piucofts, directeur der Afri- kaansche handelsvereeniging, te Rotterdam gegeven door de gelijknamige vereeniging te Berlijn. Een op hem uitgebrachte 'toost beantwoordde die heer met aan te toonen, onder het leggen van nadruk op de onafhankelijkheid van Nederland, dat Duitch- land door zijn historische ontwikkeling geroe pen is om de behingen der beschaving op vrede lievende wijze te behartigen en dat de geen reden hebbende antipathie van Nederland tegen Duitsch land zichtbaar afneemt. De heer Pincoffs was den 5 November bij den Duitschen Kroonprins in audiëntie ontvangen. Naar ooggetuigen verzekeren, moet de salonwa gen, die aan Z. K.- II. Prins Hendrik is aangebo den, zeer kostbaar en allerkeurigst en geriefelijkst zijn ingericht. Van buiten donkerblauw geverfd, prijkt hij met de Nederlandsche en Luxemburgsche wapens. Aan beide uiteinden van den wagen be vinden zich balustraden, toegang verleenende tot het imvendige en voorzien van fraaie candelabres. He} inwendindig gedeelte, voor zoo ver het bestemd is voor 't particulier gebruik van den Prins, is voor zien van zeer smaakvol ameublement en gestoffeerd met lichtblauw satijn. Eveneens zijn de meest denkbare gemakken aangebracht inhet compartiment van 's prinsen gevolg. Z. K. II. met dit kostbaar kust en haar zacht geruiscli stemde het gemoed- tot vrede en kalmte. z/Het beloofde land" riep vader du Tertre door een heilige geestdrift bezield; zie, de vallei van Ebron strekt zich voor onze vceten uit." Niets ontbreekt er aan behalve de kudden en de aartsvaders, mompelde de dokter en die negers die daar werken lijken weinig op herdersvolken." Op eenigen afstand namelijk waren een vijftig tal slaven aan 't werkop de aarde gebogen sloe gen zij in de maat met plankjes op den grond onder het opzicht van een bewaker. Op den kant van het land dat zij bewerkten verhief zich eene loods met boombladeren bedekt op de plaats waar vroeger een dorp der roodhuiden geweest was. Een soort van dorp begon zich daar te vormen, en men begon eene kleine kerk te bouwen. Het opperhoofd des plaats kon Maria de sleutels niet aanbieden om de eenvoudige reden dat er geen bestonden. Er ontstond een oogenblik van verwarring; het

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 2