NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAA1DEREN. N°. 81. Eene vertelling. Politiek Overzicht. Vijftiende Jaargang. A0. 1874. siiischShad Dit Weekblad verschijnt iedercn Dinsdag en Vkijdag. Prijs Advertentiënvan 1—5 regels f 0,75 elke regel Prijs per drie maanden voor het voormalig 4de district Vriid'lfr 1 fi fWnllPi- daarboven 0,121/2-— Grootc letters naar het getal gewone Zeeland 1,15; voor de overige plaatsen des ilijks, franco J O VJblUULl regels die zij beslaan. per post f 1,30. Afzonderlijke Nummers f ,0,05. Voor den Werkenden stand en Weldadigheid 6 Ct. per regel. Ingezonden Stukken en Brieven, d^Jitedactie betreffende, benevens Advertentiën en gewone Bericliiten of Medëdeelingen van Correspondenten, te bezorgen bij den Uitgever dezer, alles FEANCO. s IX. EEN DOLENDE POSTWISSEL Gij kunt begrijpen, geachte Lezeressen en Lezers, dat wij, mijne vrouw en ik, in ze kere spanning verkeerden tegen 't aankomen van het verwachte pakket. Niet om het 'post papier, noch om den penhouder, het lak, de enveloppes enz. enz. maar primo om den bon voor een gouden horloge en seundo om dat lot in de Woerdensche paardenloterij. Stelt u eens voor, dat ik eens een paard trok, of nog beter een rijtuig met twee paarden. Iemand moest toch den eersten prijs hebben, en waarom ik zoo goed niet als een ander? En mijn vrouw een gouden uurwerk!! Den derdon dag na 't verzenden van den postwissel no. 1078, Gij ziet, dat ik het nummer goed onthouden heb, drukte ik mijne verwondering uit, dat het pakje van Gebr. Koster nog niet was aangekomen. Mijne vrouw, die even verlangend, zoo niet nog erger verlangend wachtte dan ik, wilde zich groot houden eene vrouw houdt zich al tijd groot, zoodra haar man maar een beetje klein is en meende, dat het zóó vroeg nog niet kon komen, dat we nog een paar dagen geduld moesten hebben. Twee dagen verliepen. Nu begon ze ook ongerust te worden «Zouden Gebr. Koster uw' wissel wel ont vangen hebben?" Vraagde zij mij op een avond. Schrijft hun eens Die raad was niet kwaad. Geschreven. WelEdele lleeren, den 3den Augustus, heb ik U toegezonden een postwissel no. 1078, groot twee gulden twee en een kalven cent om daarvoor te ontvangen volgens uwe adver tentie in het nieuws van den Dag, van den •len of 2en Augustus: lo. Een pakje papier en andere klei nigheden. 2o. Een Roman. 3o. Een lot in de Woerdensche paar denloterij. 4o. Kans op een van de tien dames horloges, waarvoor zich een bon in tien verschillende pakken bevindt. Mag ik de reden weten, waarom ik dat pakje tot nog toe niet ontvangen heb - Hoogachtend enz. liet antwoord op mijn schrijven was kort en zakelijk: de postwissel no. 1078 was nog niet door Gebr. Koster ontvangen; de ver zending had dus natuurlijker wijze niet plaats gehad. Wat nu te doen? De trekking van de paardenloterij zou wol- dra plaats hebben; de pakketten met de tien bons konden opgeruimd zijn "Waar was de post dan voor, meende mijne vrouw, indien ze niet zorgde, dat de brieven en postwissels behoorlijk bezord werden. Ze liet er zich toch goed voor betalen. »Ja, en goed ook!" antwoordde ik,want jaarlijks schiet er nog een aardig restantje voor de schatkist over. Maar wat te doen?" Wel informeer eens op het postkantoor, of de postwissel wel verzonden is; 't is wel eens meer gebeurd, dat eèn postwissel is blij ven slingeren! De raad van mijne ega was uitnemend ik ging naar den brievengaarder; no 1078 was behoorlijk geboekt en verzonden. Een velletje-postpapier en een brief naar den directeur van het hoofdkantoor. 15 Augustus 1874. WelEdele Heer, Door mij is den 3den Augustus 1874 bij den brievengaarder alhier gestort voor een postwissel f 2,0272.len be hoeve van Gebr. Koster, Leliegracht te Am sterdam, en blijkt zulks uit het afgegeven bewijs dato 3 Augustus 1874 no. 1078. Daar volgens bericht van de lleeren Koster de postwissel niet is terecht gekomen, ben ik zoo vrij U daarvan kennis te geven met verzoek een onderzoek in te stellen. Hoogachtend enz. Intussclien trok de paarden loterij te Woer den. Toen ik de opgave van de getrokken prijzen zag, werd ik tureluursch. Wie weet of niet de eerste prijs gevallen was, op liet nummer, dat voor mij bestemd was, indien mijn postwissel maar terecht gekomen was! We hadden bovendien, zeker om mijn go- heugen op te scherpen, weer twee middagen achter elkander te laat gegeten. De pondulo, waaraan de horlogemaker veer tien dagen schoongemaakt had we had den in afwachting van het gouden, dat ko men zou, het spinsbekken horloge voorloo- pig maar ingeslagen was weêr vuil ge worden; de slinger, dien ik had laten maken was te lang, en de klok ging, hoe zeer ik den slinger ook verkortte, regelmatig vijf minuten in een uur achter; de barometer wees al lang geen mooi weêr meer, ik be gon te vreezen voor storm En bij dat alles kwamen nu de prijzen uit de Woerdensche paardenloterij. Ik was erg boos. Wat zou ik doen om tot bedaren te komen Den staat een proces aandoen, omdat hij als ondernemer van posterijen de oorzaak was, dat ik geen paard ik neem liet ge middelde tusschen een rijtuig met paarden en niemendal en mijne vrouw geen hor loge had Dit ging toch niet aan. De directeur van 't hoofdkantoor, die tot nog toe geen antwoord gezonden had een bezoek gaan brengen, om hem te vertellen, dat hij voortaan wel wat beleefder kon zijn? Die wandeling haddc mij misschien wel wat kalmer gestemd, maar indien de man mij dan eens antwoordde «Mijnheer, als ik op alle reclames, die aan mijn kantoor komen, schriftelijk moest ant woorden, dan kon ik nog wel werk geven aan twee klerken," en er dan bijvoegde: «als bij mij eene reclame komt, dan onderzoek ik aanstonds of de fout bij mij is; is alles in orde dan deponeer ik de reclame ter griffie," dan zou de man volkomen 'gelijk hebben en ik had vruchteloos een groote wandeling gedaan. Maar wat dan? Iets moest er toch gebeuren, dat voelde ik duidelijk, 'tBetrof hier geene bagatellen: een paard, een gouden horloge, mijn post wissel no. 1078. Daar schoot me eensklaps iets in. Als ik naar den minister van financiën schreef. De mïnisterieele crisis was over. Zoo gezegd zoo gedaan. Ofschoon van zeer liberale beginselen in de politiek, ben ik cenigszins conservatief, wat de oortjes betreft. Ik achtte mij dus geen oogenblik te compromitteeren door een adres te zenden aan een conservatieven minister van financiën, om mij to helpen aan mijn recht en aan mijn geld ook. Hoe het met mijn verzoek gegaan is, ver tel ik U in een volgend hooldstuk. Het resultaat der herstemming voor de Algemeene Raden in Frankrijk is nog niet volledig beltend. Yan ongeveer 80 verkie zingen zijn 42 uitgevallen in Republikeinsche geest, terwijl 35 zetels zijn ten deel geval len aan diverse conservatieven, d. i. Orlea-

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 1