FEUILLETON i (i Bi i Buitenland, Bianenlan el. Maar levens wordt erkend dal de Prins meer verteerd heelt dan zijn jaarlijksch in komen en, ter bestrijding van uitgaven, welke noodzakelijk zijn gemaakt door de om standigheid, dat hij nu en dan de Konin gin mo :t vertegenwoordigen, heeft moeten teeren van een kapitaal, 't welk in dor tijd door 's Prinsen vader uit do. inkomsten van Cornwall, voor hem is opgelegd. De Norddeutscho Ailgemeine Zeitung noemt de mededeeling van de Parijscho Union dat Bismarck ondersteuning verleent om Don Alphonsus op den troon van Spanje te bren gen en dat de Duitsche Keizer het protecto raat over de Suiu-eilundon zou overnemen een ellendig bewijs van de hatelijke tendenz- berichten die in Parijs tegen Duitschlaud in omloop worden gebracht. 't Bericht als zou de bekende Pruisische zee kapitein, de lieer Werner, lot Admiraal zijn bevorderd, blijkt uit «Jc lucht te zijn gegre pen. De Beiersehe Prins Ilohenlohe lieert bij de verkiezing te Forchhcim de overwinning behaald op zijn ultramontaanschen tegen- candidaat, pastoor Krapp. De ofïieieele uitslag van de stemming te Forch hcim is, dat Ilohenlohe 11,415 en Krapp 0013 stemmen heert verkregen. in Oostenrijk is men nog steeds geheel vervuld van de Noordpool-expeuitie, en onder scheidene steden hebben reeds aanzienlijke sommen beschikbaar gesteld voor oen natio naal geschenk aan de wakkere reizigers. Z. M. de Keizer heeft aan driq officieren der expeditie de orde van de IJzeren Kroon verleend en aan gl de matrozen het Zilveren Kruis (met de Kroon) voor verdienste. In het adres, 't welk den 20 September 11. door de gezamelijke Pius-vereenigingen aan 1!. den Paus is aangeboden, komt eeno zinsnede voor, welke in de hoogste mate in Italië verbittering hoort teweeggebracht. Daar in wordt namelijk gezegd, dat den 20 Sep tember een ongeluksdag is, de dag waarop het grootste misdrijf der eeuw gepleegd is en die altijd een smaad en schande zal blij ven voor geheel 't beschaafd Europa. 't Kon zijn dat deze zinsnede aan de op stellers en hunne vrienden duur te staan komt. Niet alleen do bladen der oppositie, maar ook de .Miuisterieele organen beginnen er met nadruk op aan te dringen dat der gelijke smaadredenen niet langer zullen ge duld worden en dat de llegeering voortaan een waakzaam oog zal houden op de te Uit hel Fransch. XV. Mevrouw Emvrab.uc Ing uit uit één der ven sters van liet fort, cn lutar blik dwaalde in som bere afgetrokkenheid over den uitgestrekten horizon, die iloor het wegstervend daglicht verhelderd werd. Dokter Janson, die achter haar stond, zag er uit als een man, die peinst over de oplossing van een vraagstuk. De vertrekken van het fort, zoowel als de ivo-" niüg van dc Monies, waren schitterend gemeube- PiGine beslaande 'Katholieke vereeniyingen. Deeds zou de Minister van Binnenlandsche Zaken 't besluit hebben genomen eenigc der genoemde vereenigingen te ontbinden. Tegenwoordig dient te Ravenna een proces tegen eene bende van zoogenaamde messen- moordenaars." Hierbij doet zich weer het in Italië niet vreemd verschijnsel voor, dat do lieden, uit vrees voor wraak, niet willen getuigen-tegen de beschuldigden. Van het oorlogstooneel in Spanje blijven de berichten nog aliijd zeer vaag. Omtrent het gevecht bij Barrasoain wordt nader ge meld, dat hij die gelegenheid drie eskadrons Carlistische cavalerie door de artillerie van Moriones en do cavalerie der Republikeinen, onder brigadier Jacquilot, zijn gedecimeerd. Uit Madrid wordt alweer gemeld-, dat zich onder de Carlisten teekenen van verdeeldheid beginnen voor te doen, Eenige carlistische hoofden zouden de Republikeinsche autori teiten hebben erkend. Anderen zouden, op bevel van Don Carlos, zijn gefussilleerd om dat ze betuigd hadden den vrede te wen- schcn. liet Madridscho dagblad Iberia verdedigt het beleid van den lieer Coiiiacho, den Minis ter van Financien. Het blad is van meening dat do plannen van dezen Minister het cre- diet van Spanje zullen doen herleven. 't Blijkt dat Generaal Milre, gewezen Pre sident der Argentijnsche Republiek, aan het hoofd staat van den opstand welke, volgens een telegram van Zaterdag, te Ruenos-Avres bij gelegenheid der Presidentsverkiezing is uitgebroken. ENGELAND. Ten gevolge van de daling der prijzen van liet ijzer is liet weeklomi in Staffordshire en Noorde lijk Engeland met 10 pCt. verminderd, de wenk- lieden hebben zich aan die vermindering onder worpen.- De leigravers van lord Penrhvn hebben er in toegestemd ,dat liet bestaande geschil aan de uit spraak van een scheidsgerecht onderworpen worde. In eene groote fabriek van rails te Sheffield zijn 500 werklieden ontslagen, wegens de onmo gelijkheid 0111 de voortdurende concurrentie vol te houden. ITALIË. Thiers heeft de Turijn gevestigde Eranschen ten gelioore toegelaten. Hij hernieuwde zijne verkla ringen ten gunste der Republiek en deed vooral uit komen, dat het herstel der monarchie eene onmo gelijkheid was. leerd. D(\ audiëntiezaal echter, waar Mevrouw Enambuc zich op .dit oogenblik bevond, vertoonde niets sierlijks, alles was er eenvoudig, rijk en stemmig; er was geen behangsel op de muren, geen ruiten in de vensters, die bedekt waren met wit satijnen zonneblinden, ivaarpp Chineesche Schil deringen waren aangebrachteen Indisch tapijt lag over de tafel, die overdekt was met brieven en papieren. Een portret ten voeten uit van den generaal hing tegenover de deur cn was gekroond met een soort van stralenkrans. Het lal tot tegenhanger een wapentrophee, die bestond uit den helm, destrijdhandschoenen en den degen des overledenen en daarboven hing het gescheurde vaandel, dat bij veldslagen voor hem uit gedragen werd. De vensters van deze groote zaal zagen uit op de vestingwerken, die van ondi r door de zee bespoeld werden; zelfs bij stil weder hoorde men er het dolle en onophoudelijke geraas RUSLAND. liet Journal de St. Petershowg, dat voor offi cieel gehouden wordt, van 29 September, vereenigt zich volkomen met de beschouwingen door le Nord. gegeven naar aanleiding van den brief aan don Carlos. Aleen de wensch om lederen schijn van inmenging in de Spaansche zaken tc vermijden heeft Rusland om de regeering van Serrano te erkennen. De overeenstemming der drie groote mogendheden, Duitschlaud, Oostemijkeu Rusland, die de gewichtige gemeenschappelijke belangen rust, is daardoor in geeneri deels gestoord. De arrondissements-rechtba.uk te Goes heeft de de volgende aanbevelingen opgemaakt: \'oor de betrekking van kantonrechter te lvortgene: jonkheer mr. J. Schuurbeque Boeije, griffier bij het kantongerecht te Sluis; jonkheer mr. P. J. Boddaert, advocaat te Zierikzeemr. J. R. Ii. van Soliaik, ad vocaat te Delft. Aan een bericht van een commandant van hrt leger in Nederl. Indie, del. 11 Augustus jl.wordt liet navolgende ontleend omtrent den gezondheids toestand en de voeding der troepen in Atsjin: Blijkens het rapport van den chef der expediti onaire geneeskundige dienst in Atsjin, dd. 28 Juli 11.kunnen omtrent den gezondheidstoestand betere berichten gegeven worden. Cholera komt zeer zeldzaam voor, buikaandoeningen worden minder, koortsen zijn evenwel stationair; uit de garnizoe nen van het strand kwamen enkele patiënten met pernieieuse koortsen. Opmerkelijk is het dat na een paar dagen regen de koortsen meestal toenemen in aantal en lievig heid, dóch is de bodem weder goecj. droog, dan vermindert liet aantal merkbaar, Het sterfte-cijfer is veel lager dan over de maand Juni. Ook de voeding van den troep is goed te noe men, wanneer uien bedenkt dat, blijkens het rap port van den chef der expeditionaire iiiteiidan.ee in Atsjin, het aantal rations, dat dagelijks aan de troepen en daartoe behoorende personen wordt verstrekt, ruim 5000 bedraagt en die voeding nog zoo gevarieerd kan worden. Nu en dan wordt gort, in stede van hard brood, twee malen per week aardappelen met ingemaakte groenten van superieure 'qualiteit, eens per wéék groene erwten soep met spek en eens per week booneu verstrekt. De proeven om versche groenten en vruchten van Padang te laten komen, zijn nog niet geslaagd ook was de hoeveelheid niet groot genoeg. De intendant te Atsjin acht het dan ook wenschelijk door te blijven gaan met het zenden uit Nederland, via Padang, van groenten in potten, per stoom schepen. Ook van Batavia wordt beproefd, inge maakte groenten naar Atsjin te zenden, waarmede reeds op flinke schaal een begin is gemaakt. Donderdag namiddag had te Goes in de lange kerkstraat een voorval plaats, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. der golven, en het oog stuitte op niets dan op den gezichteinder. Mevrouw Enambuc verliet langzaam liet ven ster, en ging voor het portret van' den generaal zitten. De dokter kwam naderbij en legde zijne vingers op hare pols, die zeer onstuimig en onge regeld sloeg. Maria schudde zachtjes liet hoofd en trok hare hand terug, de dokter stond een oogenblik te peinzen en zeide toen op eens: //Ik zie, dat gij ziek zijt, Mevrouw; maar wat u scheelt daar weet ik niets van." //Wat mij scheelt dokter antwoordde zij kort af, //ik lijd, ik verteer, ik sterf!" z/Dat zie ik," herhaalde de geneesheer, //maar om welke reden z/Omdatikbeproevingen heb ondergaan, waartegen menselielijke krachten niet' bestand zijn,omdat ik alles verloren heb, omdat ik hier leef ver van hen die mij lief zijn, zonder iemand, die mij raadgeeft, zonder steun en beladen met eene druk kende verantwo ordelijkheid.

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 2