LU IIS o Yv'ij grijpen deze gelegenheid aan om onze lezers te herinneren aan de straffen bedreigd tegen hen, bij wie gesmokkeld zout o£ zeep in huis gevonden wordt. Deze toch bestaat in het elfmaal betalen der rechten met verbeurdverklaring der aange haalde goederen. Indien de rechten op het zout 13 cents, op de zeep 14 cents per klg. bedragen, dan kan men eenigszins nagaan hoeveel kilogram men men weer smokkelen moet om voor de boete schadeloos gesteld te worden en hoe dikwijls men dan op nieuw in gevaar verkeert om weer ge snapt te worden. Dinsdag voormiddag te ongeveer 11 uren is uit de vest" tussclien de Noord- en Seisbarrières te Middelburg opgehaald het lijk van een bijna lSjarige jongedochter, naaister van beroep; die te 9 uren de ouderlijke woning had verlaten om zich naar haar winkel te begeven, doch op etens tijd te vergeefs wrerd thuisgewacht, en bij onder zoek bleek niet op haar werk geweest te zijn. De daad van het meisje wordt toegeschreven aan zelfmoord, naar men wil, volgens inlichtingen der naaste familiebetrekkingen, uithoofde van zwaar moedigheid. (M. Ct.) Op het paleis op den Dam te Amsterdam spookt het. Zoo althans wordt er verhaald. Onder den koepel van het paleis ziet men des avonds van een zeker standpunt dat op den Dam daarheen kijkt, eene witte vrouwengestalte rondwandelen, die ver dwijnt als men van plaats verandert. Vermoede lijk wordt het verschijnsel veroorzaakt door eene glinsterende oppervlakte op het uurwerk, dat pas hersteld is, en waarop het maanlicht zich spie gelt. Men is er echter nog niet in geslaagd deze gissing tot zekerheid te brengen. Te Kampen heeft zich een lGjarige knaap ver dronken uit vrees voor straf, waarmede zijn vader hem bedreigd had. Donderdag en Vrijdag school den 's avonds een groot aantal fabriekarbeiders en leerlingen te zamen voor de woning' der ouders van den knaap en gaven door luid schreeuwen en tieren lucht aan hunne verontwaardiging. Hadden niet de politie en Rijksveldswacht, ter plaatse aan wezig, het woedende volk weerhouden, dan zou het tot geweldadigheden gekomen zijn. De vader is door zijn patroon bedankt en heeft zich naar Amsterdam begeven. De verloting ten voordeele der blinden-inrichting te Middelburg zal vermoedelijk op het einde der volgende maand plaats hebben. De minster heeft toestemming gegeven om 8000 loten te plaatsen, 2000 meer dan door het bestuur was aangevraagd. Overbodig zou het zijn de aandacht onzer lezers te vestigen op deze waarlijk nuttige inrichting en het nemen van loten aan te bevelen. Door de commissie tot het verzamelen van bijdra gen voor de arbeiders, die ten gevolge van den brand op liet Bickcrseiland te Amsterdam broodc- loos geworden zijn, is tot dusver eeuc som van ruim f 18,000 ontvangen. Aan de bureaux dei- dagbladen,' wier redacties zich tot het ontvangen van giften bereid verklaarden, werd volgens de laatste opgaven ongeveer f 4500 ontvangen. Onder de bij de commissie ingekomen giften be lmoren eene som van f 200 van prins Frederik, eene van f,2825 „rafinaderijen" en eene van f 3000 van G. B. Z. Yrijdagavond omstreeks 9 uur is een 21jarig jongeling uit Leeuwarden, op den straatweg naar Heerenveen, in de nabijheid der stad, door eenige hem onbekende manspersonen aangevallen. Zij stopten hem een doek in den mond wierpen hem neder en trapten hem op de borst waarna zij hem van zijn zilveren horloge en een som van f 33,50 beroofden. De jongeling bleef langer dan een uur in bewusteloozen toestand aan den wog liggen, totdat hij door een voorbijganger werd opgemerkt, die hierop bijstand inriep, daar de jongeling geen teeken van leven gaf. Nadat hem de doek uit den mond was genomen, kwam hij eenigszins bijhij werd naar het huis zijner ouders gebracht, waar geneeskundige hulp hem verder langzamerhand tot bezinning deed komen. De justitie doet onderzoek. Een Noorweegsch blad deelt eene merkwaardige redding mede van een Engelsche knaap van nog geen 15 jaar oud. Kapitein Thorasen van den schoener Amazone, van Sta vanger, meende op on geveer 12 mijlen van de Britsche kust met zijn teles- koop iets in zee te zien drijven. Bij nader onder zoek bleek het een bootje te zijn waarin een knaap in diepen slaap lag. Men kon' hem niet wakker roepen, doch toen hem een lijn werd toege worpen, ontwaakte hij plotseling, had nog even kracht genoeg de lijn vast te maken en bezwijmde weder. Nadat hij gered en door zorgvuldige verpleging wat tot kracht gekomen was, verhaalde hij dat hij, op 't strand in zijn bijbel lezende, door eenige makkers geplaagd werd met de wijze waarop hij zijne ledige uren doorbracht. Om hunne spotter nijen te ontkomen, was hij in liet bootje gaan zitten lezen, totdat hij tot zijn schrik bemerkte dat de plaaggeesten het touw, waarmede het bootje was vastgemaakt, hadden doorgesneden en hij met het ranke vaartuigje snel met de eb afdreef. Hij beproefde- de riemen te gebruiken, maar worstelde te vergeefs tegen wind en stroom en door een dik ken mist verloor hij spoedig het land uit het gezicht. Nu eens worstelde hij te vergeefs tegen de gol ven, dan weder was hij ten prooi aan machtlooze wauhoop, totdat hij eindelijk in slaap vielde slaap bleef zijn eenige verlichting tegen honger, koude en bittere gewaarwording van verlatenheid, gedurende drie dagen en twee nachten die hij op zee doorbracht. ■X. PRIJSCOURANT DjER RPFJil'TUN. Amsterdam 1 Oct. Nederland. Certific. W. Schuld. 2%pCt. GO ':Jf dito dito 3 72% dito dito 4 94% Aand. II. Maatsch. 41/2 136% dito exploitatie Ned. Staatsspoorweg. 108% Belgie. Cert. bij "Rotschild. 2% Frankrijk. Inschrijvingen. 3 dito 5 Rusland. Oblig. 1798 1816. 5 „102 Cert. adm. Iiamb. 5 *Obl. IIopc&C0.1S 5 5 6e serie. 5 8S% dito ƒ1000 1864. 5 101% dito/1000 1866. 5 286 Loten 1866. 5 97% Oblig. ope C°. Leening 1860 4y2 947/8 Certifi. dito 4 Inscript. Ttieglitz C°. 2e a 4e L. 4 78% Obligat. 1867—69 4 S25/8 Certificaten 6 Aand. spoorw. Gr. Maatschappij. 5 242% Oblig. dito 200 dito spoorweg Po- teflis 5 99% d ito dito Jelez Orlel. 5 99 dito dito Chorkow Azow. 5 Polen. Schatkistobligatiën 4 SP/a Oostenrijk Obligation met-al in zilver Jan/Juli. 5 66% dito dito April/Oct. 5 66 dito in papier Mei- No vember 5 63%6 dito dito Febr.Aug. 5 63% Italië Leening 1S61 5 Spanje. Obligatiën Buiten land 1867—71 3 17% dito Binnenland. 3 12% Portugal. dito 186669 3 45%5 Turkije. dito (binnenland) 5 43% Egypte. dito 1868 7 lr 81% Amerika. dito Ver .Stat.(l 874)5 dito dito (1904)5 dito dito (1882)6 97% dito dito (1885)6 100% dito Illinois 7 81% dito dito Redemtionö Oblig. Alt. Gr. W. Spw. Ohio eec. (p.) 7 n dito ditogeconsolid. 8 pCt. dito dito denbent. 7 dito St. Paul Pac. Amerika. Spw. Ie sectie 7 dito dito 2e sectie 7 16% dito dito 1869 7 Brazilië dito 1863 4% dito 1865 5 98% Mexico. dito 1851 3 Grenada. dito afgestempeld 6 Yenuzuela. dito dito 3 Ecuador. dito dito 1 TV3E5. De gemerkte effecten worden bij de Nederlandsche bank als beleeningspand aangenomen. mijne plaats.Gij zult met mijne vrouw het be stuur in handen nemen gedurende de minderja righeid van mijn zoon.... Gij zult samen zijn erfdeel voor hem bewaren Hij zweeg en met eene laatste inspanning wend de hij zijne blikken naar Maria en zeide: „En vroeger of later, Loinvilliers, moet gij mijne we duwe huwen. Het gelaat van den graaf werd nog bleeker; met een lichten kreet boog hij zich over het bed. De generaal had het hoofd weer laten zakken; nog altijd hield hij de hand van den graaf in de zijne geklemd; zijn lijden scheen te minderen; hij ademde zacht, zijn gelaat stond weer helder; men zou gezegd hebben, dat hij sliep. Maria had niets gehoordzij was geheel uitge put van vermoeienis; zij zag al wat om haar heen voorviel slechts verward; hare vreeselijke onrust, hare smart zelfs waren verdwenen bij deze geheele verdoving van lichaam en ziel. Loinvilliers, die vlak tegenover haar aan de andere zijde van het bed stond, zag haar strak en verrukt aan, en drukte met beide handen die van den stervende alleen uit vreugde over diens laatste woorden. Na eenige minuten kwam de dokter, die om het gesprek niet te storen, zich verwijderd had, met ongerusten blik weder naderbij en schoof de gor dijn wegzoodra hij den generaal bezag, nam hij Loinvilliers snel bij den arm en zeide: „Mijnheer, men moet Mevrouw Enambuc naar hare kamer brengen! Sta op en ga weg; ziet gij niet, dat alles is afgeloopen. De zon was pas achter een streep van zwarte wolken ondergegaan. Aan den uitersten hoek van den gezichteinder bemerkte men een vuurroode lijn, in die streken, de stellige voorbode van een naderenden orkaan. Hoewel het in de lucht zeer stil was rolden de golven toch onstuimig tegen de muren van het fort Saint-Pierremen zou gezegd hebben dat er een storm onder de zee woedde en zoodoende de golven verhief. Het strand was eenzaam; men hoorde het eentonig gezang niet meer van de slaven die op de reede werkten, noch de heesche stemmen der matrozen, noch het vroolijke gejoel van de kinderen, die bij mooi weer des avonds in bet lauwe, diepe water kwamen zwemmen zon der te denken aan de vraatzuchtige haaien, die somtijds in deze streken voorkomen. Langs de kust brandden eenige lichten, heel in de verte alles was kalm en stil behalve de zee, wier schui mende golven den oei er met onheilspellend ge raas beukten. {Wordt vervolgd.)

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 3