FEUILLETON. Bazaine, die te Spa aan onaangenaam heden bloot stond, naar 't schijnt, moet zich thans op een kasteel bij Luik bevinden. De Brusselsche Moniteur verklaart dat het verslag, 't welk La Republique Francaise dezer dagen heelt openbaar gemaakt aan gaande de verhandelingen van het congres te Brussel, onvolledig is. 't Blad voegt er bij dat, na afloop der conferentie, een officieel verslag in 't licht zal worden gegeven. Aangezien het Brusselsch orgaan 't verslag slechts onvolledig doch niet onjuist noemt, zien we er geen zwarigheid in mede te dee- len wat, volgens La Républlque Francaise door den Nederlandsehen Afgevaardigde, den lieer von Lansberghc, in't midden is gebracht tegen het eerste Hoofdstuk van het Russisch ontwerp, 't welk handelt over de rechten der oorlogvoerende partijen tegenover elkander. De heer Von Lansberghe heeft bij die gele genheid gezegd dat Nederland, eene vrede lievende natie, wier militairejorganisatie zuiver defensief is, en die altijd in vrede met de andere natiën wenscht te leven, dal Neder land vast besloten had zich tot het uiterste te verdedigen wanneer het werd aangeval len en dan ook geen enkel middel van ver dediging zou opgeven. Elke clausule die, in v/elk opzicht dan ook, de burgers zou kun nen losmaken van hun heiligen plicht om het vaderland met alle mogelijke middelen te verdedigen, zou door de publieke opinie in Nederland worden afgewezen en de Regee ring zou zich met zoodanige clausule niet kunnen vereenigen. Deze flinke woorden werden o. a. beaamd door de Belgische en Zwitsersche Afgevaar digden. Dé Livingstone-commissie te Glasgow heelt besloten daar ter stede een standbeeld voor den grooten reiziger op te richten. Niet minder dan vier wi/ebeaters werden Zaterdag II. te Manchester tot verschillende min of meer lichte straffen veroordeeld, veel te licht ook in de oogen van den rech ter, die zich openlijk er over beklaagde dat de wet hem geen macht gaf aan de ruwe en lafhartige mishandelaars hunner vrouwen zwaardere straffen, b. v. de geeselstraf op te leggen. Dit was de eenige manier, meende de rechter, om een einde te maken aan der gelijke ellendige misdaden. Te Londen werd eene vrouw tot twee maanden dwang arbeid veroordeeld, omdat ze in beschonken toestand verkeerende, in Westminster Abbey twee Arnerikaansche dames had beschimpt en den koster had geslagen. De rechter hield Uit het Frame li. V. Zeker is hij niet zeer galant voor een jong edelman, antwoordde de generaal, op een licht spottenden toon; maar lieve Maria, toen ge hem zoo streng cordeeidt, hebt ge zeker niet gelet op zijne geboorte en het leven, dat hij tot hiertoe geleid heeft. Het is zeker zijne schuld niet, indien hij niet dc hoffelijkheid en de fraaie manieren der fran- H'.lien heeft, want waar zou hij ze geleerd hebben? Ilij heeft op zeer jeugdigen leeftijd zijn vader veiloren en is opgevoed door zijne moeder, eene Spaansehe dame van Spiruto-Sant"), die hem de bij die gelegenheid eene redevoering, waarin hij o. a. de vraag stelde wat wel die Arne rikaansche dames van het Engelsche volk moesten denken wanneer een dergelijk schan delijk gedrag mocht plaats vinden, en nog wel op eene plaats die gewijd was aan den Almachtige. 't Blijkt uit een, dezer dagen openbaar gemaakt parlementair verslag, dat in 'tjaar 1873 te Londen niet minder dan 107 per sonen van honger en gebrek zijn gestorven. In de omstreken van Londen wordt het land in do laatste dagen door een mieren- plaag geteisterd. Aangaande de omstandigheid dat voortaan de kerkelijke processies aan een nauwkeurig toezicht zullen onderworpen worden, ver neemt men nog het volgende, 't Is gebleken noodzakelijk te zijn een lijst te maken van alle processies, bedevaarten en dergelijken. De processies, die reeds voor 11 Maart 1850 plachten gehouden te worden, mogen verder ongehinderd plaats hebben, maar iets anders is het met de sedert nieuw ingevoerde op tochten en plechtige omgangen, met name bij de ontvangst van bisschoppen. Daartoe zal bij de autoriteiten verlof moeten worden aangevraagd. De autoriteit zal het recht heb ben ze te verbieden, wanneer ze vreest dat daardoor rustverstoring zal ontstaan of wel aanleiding zal gegeven worden tot kerkelijk- staatkundige manifestaties. Processies onder leiding van geestelijken, welke niet bij de wet zijn erkend, mogen in geen geval plaats hebben. De politie zal voorts het recht hebben aan de processies een bepaalden weg en een bepaalden tijd voor te schrijven, een en ander met het oog op de belangen van het publiek verkeer. In Italië begint men zich ernstig ongerust te maken over den toestand van Sicilië, waar de openbare veiligheid meer te wenschen be gint over te laten. Gewapende en ton deele zeer goed bereden rooverbenden doorkruisen het eiland en verspreiden allerwege schrik en ontzetting. De Regeering houdt zich ijverig met deze aangelegenheid bezig en heeft dezer dagen wederom troepenversterking naar bet eiland gezonden. Met genoegzame zekerheid kan men thans aannemen dat de Oostenrijksch-Hongaarsche Regeering het gouvernement van Maarschalk Serrano heelt erkend. Althans dus wordt ge meld door de oflicieuse Abendpost. Van Zweden cn Noorwegen is het officieel bekend dat de erkenning reeds heeft plaats gehad. Omtrent Rusland verkeert men nog steeds deftige en stijve gewoonten van kaar land geleerd heeft. Zijne moeder heeft hem naar zijneu oom gezonden, die van hem een dapper soldaat en een ondernemend zeeman gemaakt heeft, even als hij zelf is." „Gij licht gelijk," zeide mevrouw Enambuc ge heel overtuigd, „iemand die nooit in Frankrijk ge weest is, kan niet galant zijn noch zijne wereld zoo goed kennen als een bewoner van de Place- Itoyale." "Dus hebt ge uwe dwaling ingezien, lieve Maria?" „Zeker, zeker mijnheer," antwoordde zij goedig, „zie, daar komt Mijnheer Loinvilliers, en oin mijn ongelijk tc herstellen, zal ik mijn best doen, hem zoo lief mogelijk te ontvangen." Het tuinhek ging open; twee ruiters stegen af en begaven zich naar het huis, gevolgd door eenige zwarte bedienden. De een was een klein teer mannetje, zeer leelijk en reeds op gevorderden leeftijd. Zijn wambuis van zwart satijn reikte in hot onzekere, 't Heet in tic berichten van beden, dat de Regeering van den Czar bij hare oorspronkelijke weigering blijft vol harden, en eerst de Spaansche Regeering zal erkennen wanneer op wettige wijze nieuwe Cortes zullen benoemd zijn. Dit besluit even wel zou nog volstrekt geen bewijs zijn, dat de Russische Regeering op 't oogenblik op minder goeden voet staat met de Duitsche. Buitenland. DUIT3CHL AND Dezer dagen heeft te Dresden een nieuwe proef neming plaats gehad met het verbranden van lij ken door middel van den toestel van Friedr. Siemens. Een aanbal autoriteiten waren daarbij tegenwoordig, benevens verscheidene leden der Saksische Kamers, professoren, hooge ambtenareu, enz. Daar er geen lijk van een menscli verkrijg baar was, moest men zich behelpen met een dood paard. Ofschoon het 210 kilogram woog, waren echter in den tijd van drie kwartier alle vleesch- deelen verteerd en 11a verloop van twee ur^n ook de beendereii tot witte asch verbrand slechts met één deel van het gebeente (kruis) duurde het iets langer, doordien het, reeds op zichzelf het sterkst tegen verbranding bestand, op de ongunstigste wijze in den oven lag en nagenoeg het eerste uur door andere lichaamsdeelen gedekt, niet zoo spoe dig als het overige gebeente kon uitdrogen. Ware dit het geval geweest, dan zou het gelijktijdig daarmede verteerd zijn. De tevens gedane proef nemingen van prof. Schmidt hebben het bewijs geleverd, dat in het gas, hetwelk door de verbran ding werd voortgebracht, volstrekt niets schadelijks voor de gezondheid te bespeuren was. De witte asch van het lijk woog; ll'Vs kilogram. Er was in het geheel voor ongeveer 13/4 thaler aan kölèn verstookt. De Duitschers hebben dus de zaak weer uitgemaakt: als men een paard verbauden kan, dan kan men ook een mensch verbranden. FRANKRIJK. Toen de Bonapartisten den 15 Aug. (Napoleons- dag) in de kerk S. Aügustm te Parijs eene mis lieten lezen, vonden zij tot hunne groote ergernis dat op hetzelfde oogenblik in genoemde kerk een lijkdienst werd gevierd van de allerlaagste klas. Toen de priester, die dezen dienst had verricht, met den somheren stoet het kerkgebouw wilde ver laten, stond hij aan de beleedigingen der Bona partisten bloot. De menigte wilde voor den lijk stoet niet wijkenmen dwong den priester een grooten omweg te maken, ten einde den lijkstoet te bereiken en verweet hem, dat hij expres op dit uur den lijkdienst gehouden had. Volgens den Francais gaf de priester ten antwoord: „gelooft ge waarlijk, dat we dit sterfgeval voorzien en acht en veertig uur te voren den lijkstoet besteld heb ben „Maar volgens de Républïque Francaise hem tot aan de knieën; verder waren een paar goed gevulde kousen zichtbaar van dezelfde kleur als het wambuiseen witte kraag omgaf zijn hals en zijne verfrommelde slippen hingen hem op de borst. Zijn hoofd was bedekt met eenen steek met drie punten. Ilij droeg geen pruik; maar zijn lang welig haar verving dit, teeken van geleerd heid zeer wel, dit gepaard met zijn kraag gaf hem dadelijk een zoo doctoraal uiterlijk, dat men hem nooit anders dan heer dokter noemde. De andere persoon was een man van omstreeks dertig jarigen leeftijd, wiens gelaat eene zoo gebruinde tint had dat men in hem geen onvermengd Europeesch bloed zou vermoed hebben indien zijn glanzend zwait haar, zijn grieksch profiel en zijne fijne lip pen zijne afkomst niet duidelijk bewezen hadden. Ilij was niet groot van gestalte maar zijn gang had iets deftigs en vermetels. Op zijn gelaat zetelde een kalme ernst en zelden zag men zijne lippen zich van onder den puntigen knevel tot een glimlach plooien.

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 2