V A R I A BEURSBERICHTEN. n tarwe, gerst, rogge on boekweit een voordeeligou oogst doen verwachten, hoewel de heete weGrsge- sl.ekiheid, vooral aan de zomergerst, nadeel schijnt te hebben toegebracht. Ook het vlas, meekrap, aardappelen, voeder en. wortelgewassen geven mede grond, dat de uitkomst bevredigend, zal zijn. Wat de aardappelen evenwel aangaat, de in Juli geheerscht hebbende droogte kan op het beschot ongunstig werken. Van de peulvruchten hebben de pa irdenboonen en de erwten geen gunstige ontwikkeling verkre gen, zoodat daarvan geenvoordeelige uitkomst kan worden verwacht. Bovendien is op vele plaatsen, door het aan cïie gewassen eigen insect., groote verwoesting aangericht. De witte- en bruine boo- nen zijn voordeelig ontwikkeld. liet koolzaad schijnt de verwachting min of meer te leur te stellen. Het reeds gedorschte is dooi de droogte klein van korrel en leveit slechts een matig beschot. De haver en de suikerbiet gaven tot dusver on gunstige uitkomsten. De graslanden vertoonden een schoonen groei, tot dat de hitte van Juli stil stand br; c'.it. De hooioogst leverde alzoo een matige opbrengst van uitmuntende hoedanigheid. (N. Midd. Ct.J In den Haag was sedert eenigen tijd eene ka mer tentoongesteld geheel en al gemeubileerd naai den stijl der eerste jaren van de zeventiende eeuw. Alles was met zeer veel zorg bijeengebracht den heer Tennissen, handelaar in oudheden aldaar. Hij heeft nu de vruchten van zijne moeite ge plukt, want de kamer met toebehooren, waarvan de prijs op 10,000 bepaald was, is in eigendom overgegaan aan Prins Frederik. die ze in haar ge heel een plaats zal geven in een daartoe op te rich ten bijgebouw van het Huis de Pauw. De terugkomst van. Z. Ivf. den Koning, die aan vankelijk den20en. daarop den 24en zou terugkeereu, is nu, volgens het [Md. defintief op 26 dezer bepaalt1 De Minister van Binnenlaudsche Zaken brengt ter algemeene kennis, dat de 'examens voor het verkrijgen van akten van bekwaamheid tot het geven van lager school- en huisonderwijs voor de tweede maal in liet loopende jaar zullen worden gehouden op Woensdag 7 October a. s. en volgen de dagen; dat zij, die een dezer examens wenschen af te leggen, zich uiterlijk vóór 16 September be vorens behooren aan te melden bij den schoolop ziener van het district waarin zij wonen, of, van buiten 's lands komende, voornemens zijn zich te vestigen, met opgave van de akte die zij verlan gen, en overlegging van een of meer getuigschrif ten van hun goed zedelijk gedrag en van liunue -geboorte-akte, terwijl de dag en plaats hun dooi den schoolopziener zullen werden bekend gemaakt. Verleden Woensdag, had Augustiuus van Ever, arbeider bij den burgemeester van Ilaelst te Zuid- dorpe, het ongeluk van een kar Ie vallen, waarbij hij zich. zoodanig bezeerde, dat hij aan de gevol- men lijdt is men 't best alleen met degenen, welke men liefheeft. Met deze woorden wendde hij zijn gelaat naar de koele zeelucht door het windje spelend aange voerd en diep ademhalende, hernam hij met eene soort van rilling //Lieve Marie, wat is het mij hier goed, het is als een lente-avond in Frank rijk; ik hel) het bijna koud. De lente in Frankrijk! herhaalde de Jonge vrouw niet een die pen zucht, zie het is nu zes jaar geleden sinds ge mij hierheen geleid hebt, maar ik ben haar niet vergeten, die liefelijke lente. En als de rëgeeringszaken eenmaal bi orde zijn, gaan we eens een reisje doen naar Frankrijk niet waar? en dan ga ik nog eens viooltjes plukken;n liet bosch van Vincenues. Kind, sprak de ge neraal, terwijl zijn bleeke uitgeteerde hand over hare blonde lokken gleed, ja ge zult naar Frank rijk terug keeren, helaas, heel spoedig misschien!... O mijn beste ge doet mij schrikken, foei! welke verschrikkelijke gedachten komen er in U ge i daarvan is overleden. De man zou in het volgende jaar zijn gouden 'bruiloft hebben gevierd. Een der passagiers, die bij het ongeval bij War mond zwaar gekneusd werd, is gisteren volgens het Leidscli Dgbl., aan de gevolgen overleden. De machinist en de stoker van den Holl. trein zijn, mar hetzelfde blad mededeelt, onder toezicht der politie gesteld. Er wordt op zonderlinge wijze gesproken over de jongste brutale aanranding te Nieuwediep. De plaats waar de koopman beroofd zou zijn, een drnlc bezochte plaats met vele koffiehuizen', militaire posten, enz.; de omstandigheid dat de koopman, een gewezen marinier en meester op alle wapeus, zich zoo maar heeft laten mishandelen, en het feit dat de booswichten als plaats om hem te verdrin ken een zeer ondiepe plaats hebben uitgekozen in plaats van de zeehaven, die bij de liand was, geeft, sommigen stof tot nadenken. Twee gendarmes die eene ronde deden door liet veld, bespeurden op eenigen afstand een man met een geweer, die, hen ziende, het op een loopen zette. De gendarmes vlogen hein achterna. Deze zonderlinge jacht duurde ongeveer een kwartier uurs. Zij meenden reeds de hand te leggen op den ja- gèr, die uitgeput scheen van vemoeienis, toen deze, een boom in het oog krijgende, er op toesnelde en er met de vlugheid van een aap er tot aan den top inklom. z/Koni naar beneden, mijnheer," riep en der gen darmes. Geen antwoord. Onze beide soldaten zwoeren hem, dat zij niet van de plaats zouden wijken. Met de grootste bedaardheid zette de jager zich schrij ti lings op een tak, ging met deti rug tegen den stam leunen, haalde een st.uk brood uit zijn weitasch en begon een eenvoudig ontbijt. De verblufte gen darmes begonnen het geduld te verliezen; maar de gedachte zulk een schoone vangst te moeten opge ven, herlevendigde hun geestkracht. Een hunner neemt een besluit; trekt zijn jas uit, werpt zijn kolbak neder en met behulp van zijn kameraad gaande staan, klautert hij in den boom tot vlak bij den jager, zonder dat deze eenig blijk van ont roering geeft. //Goeden morgen," zegt hij kalm. In naam der wet, uwe akte Doodbedaard haalt de jager zijne akte voor den dag en vertoont ze. //Maarzij is in orde!" riep de gendarme woedend uit. t/ Dat weet ik wel!" luidde het koele antwoord. //Waarom giugt gij dan op de vlucht?" Heb ik u gezegd om mij te volgen?" ,zWaarom klauterdet gij in dien boom?" Heb ik u gezegd er ook in te klauteren? Ik voor mij kom hier eiken morgen ontbijten; dat is mijne liefhebberij. //klaar dat hadt gij ons moe ten zeggen." //Gij hebt liet mij niet gevraagd." op; Gij zijt beter, gij zijt hersteld, heeft de dok ter gezegd. De tranen, die zij met kracht terug drong beletten haar het spreken en snikkend legde zij het hoofd op den schouder van den zieke en lispte. Waarom spreekt ge toch zoo? Ge zijt in de kracht des levens, die verschrikkelijke ziekte zal overgaan; en ge zult nog langen tijd met uwe Marie samen zijn. z/Ja, ja, mijn kind, zeide de generaal met ge broken stem, dat weet ik wel; maar het is nu toch al zes maanden, dat deze ziekte voortduurt; dat langdurige lijden maakt mij neerslachtig, en dikwijls ontbreken mij de moed en het geduld het langer, te dragen. Ook de regeeringszaken verontrusten mij. God weet, hoe het er mede- gesteld is, sinds ik er mij niet mede kan bezig houden, en hoe Gorcelas in mijne plaats bestuurt! z/Het is een verstandig man, dien gij zelf geko zen hebt en tot hiertoe heb ik nog geene klach ten van hem gehoord, antwoordde zij. Wat kunt gij daar van weten, Marie? wie zal mij zonder PRIJSCOURANT PER EFFECTEN. Amsterdam 20 Aug. Nederland. Certific. W. Schuld. 2?»Ct. 60% dito dito dito dito 4 73 94% Belgie. Rusland. Aand. II. Maatsch. *]/3 if 137% dit exploitatie Npfc Staatsspoorweg. ii 105 Gert. bij Rotschild. 01/ Inschrij vingen. 3 u dito 5 ii Oblig. 1798 1816. 5 ii 101% Cert. adm. Hamb. 5 ii *Obl. Hope&C0.1S55 n 6e serie. 5 ir S7% dito 1000 1864. 5 li 1017/8 dito/ 1000 1866. 5 ii 290 Loten 1866. 5 ii 99% Oblig. ope C°. Leening 1.860 4% n 91i/2 Certifi. dito 4 ii Inscript. Ttieglitz S: C°. 2e a 4e L. 4 ii 73% Obligat. 1867—69 4 ii 81 Certificaten 6 li Aand. spoorw. Gr. Maatschappij. 5 ii 2421/ Oblig. dito ii dito spoorweg Po- tefiis 5 ii 99% dito dito JelezOrlel. 5 9972 dito dito Cliorkow Azow. 5 n 's' Schatkistobligatiën 4 ii 8lVs 66% 661/4 6;% 17% 12% 46 43 76% 98% 102 Polen. Oostenrijk Obligation metal in zilver Jan/Juli. 5 dito dito April/Oct. 5 dito in papier Mei- dito dito Febr.Aiig. 5' Italië Leening 1861 5 Spanje. Obligation Buiten land 1867—71 3 dito Binnenland. 3 Portugal. dito 186669 3 Turkije. dito (binnenland) 5 Egypte. dito 1868 7 Amerika. ditoYèr.Stat.(1874)5 dito dito (1904)5 dito dito (1882)6 dito dito (1885)6 dito Illinois 7 u dito dito Redemtion 6 ,t Oblig. Alt. Gr. W. Spw. Ohio eec. (p.) 7 n Amerika. ditoditogeconsolid.8 pCt. dito dito denbent. 7 dito St. Paul Pac. Spw. Ie sectie 7 r - dito dito 2e sectie 7 dito dito IS69 7 u Brazilië dito 1S63 4% dito 1865 5 Mexico. dito IS51 3 Grenada. dito afgestempeld 6 A'enuzuela. dito dito 3 lf Ecuador. dito dito 1 De gemerkte effecten worden bij de Nederlandsche bank als beleeningspand aangenomen. vrees, zonder vooroordeel of zonder nevengedach te zeggen, wat er voorvalt. Gorcelas bezit mijn vertrouwen in geenen deele, ik heb liera tot mijn luitenant generaal benoemd, om toe te geven aan zekere invloedenmaar indien ik moest ster ven Marie zou ik hein tocli nooit de taak toever trouwen, voor uwe rechten en die mijns zoons te waken. Wordt vervolgd.)

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 3