lit fill Politiek Overzicht. FEUSLL ET01. B i n n e n 1 a n cl Lezer. I Ouders onder LT! Ik (lucht weer nnn mijne eigen kinderen, ik dacht hoe ik ten pleiziere van stoeiende honden en stoeiende koeien, en ten pleiziere van een veehouder, die zijn vee niet samenkoppelt, wanneer hij door de straat gaat, en ten pleiziere van een gebrek in 'i politie 'reglement, dat die samenkoppeling niet voorschrijft, een kind thuis kroeg, vermink', misschien gedood Ik heb nog iets op 't hart. Vele mensehen houden een hond. Dat 's voor hun pleizier, voor hun gemak. 'klleb er vrede rneê; maar weet gij, waar mede ik geen vrede heb, dat is daaraan, dat die honden op straat komen zonder gemuil band te zijn. Van alle zijden lezen wij van hondsdol heid. 't Is uitgemaakt, dat de hondsdolheid aan wezig kan zijn eu zich voortplanten langen tijd vóór dat er eenige sporen van water vrees zijn. Een hond behoeft maar aan die ziekte te lijden om ze aan verscheidene hónden mede te declen, en ofschoon er geneosheeren zijn, die beweren alles te kunnen genezen, geloof mij, hondsdolheid, wanneer gij daardoor zijt aangetast, kost u het leven. Liepen de honden roet muilbanden, voor bijten was geen gevaar en voor bet mede- dselen van hondsdolheid veel minder. bovendien had die muilbanderij nog dit voordeel, dat de honden van A. niet zouden gaan 'stroopen op het erf van 11, omdat ze thuis geen eten genoeg krijgen. Laten wij nu nog eens alles samenvatten. Ik zou willen hebben politie verordeningen 1° tegen dronken paarden, 2° tegen losloopende koeien, 3° tegen ongemuiibande honden. 01 ze noqdig zijn Het anlwoord laat ik aan lT. Maar ik vrees, dat het hiermede zal gaan, zooals met zooveel andere zaken: eerst moet het kalf verdronken zijn, dan zal men er over beginnen te pralen om den put te dempen. Eei'st moet er een ongeluk gebeuren! Wel zal men dan van allo zijden hooren: jon gens! jongens! dat 's erg! Wie had dat ooit kunnen denken Maar 't dan te laat zijn I De Fransohe Republikeinen, die hoopten en geloofden dat het incident Dazaine gun- Uil het- Fransen. III. Helaaszeide zij, terwijl zij zich liefderijk tot liareil echtgenoot boog, wij zijn nu wel neerge drukt; maar ik hoop, dat wij liet volgende jaar vrc.olijker mijn geboortefeest zullen vieren, lui daar bij niet antwoordde, hernam zij vleiend, bijna kinderlijk. „Niet waar, liever, 'tvolgend jaar zullen wij hier veel menschen hebben? Wij zullen dansen, ik zal zorgen dat men nog lang daarna van lifct hal te Monies spreekt." stig zou werken gunstig a'lijd in hun zin! op de verkiezing' in Calvados en de kan sen van den lionapartistischen candidoat zou doen verminderen, hebben zich deerlijk be drogen gezien. Met eenc zeer greote meer derheid van bijna 5000 stemmen heelt Zon dag 11. bet departement Calvados den Bcna- partisl Leprovost de Launay tot zijnen, ver tegenwoordiger gfekozen, een resultaat dat zeker onder de Republikeinen en de monar chisten groote sensatie zal maken. liet Journal Oiïioie! za', gelijk door de bladen wordt aangekondigd, nu eindelijk liet ware verhaal mededeelen omtrent de ont vluchting van Dazaine. 't Wordt natuurlijk, na al wat dienaangaande reeds is niedege-. deekl, met eenige sponning tegemoet gezien. Lo Temps meldt dat zich op 't oogenblik nog in arrest bevinden de directeur der gc- vangenis, de heer Marchi en zes mindere beambten, voor 't meerencioel Corsicanen. Door de politie le Cannes wordt opsporing en aanhouding verzocht van twee Engelsche meisjes, signalement onbekend, die ruedc- pl'c'.itig zouden zijn aan do ontvluchting, 't Zal in de eerste dagen wel niet aan airesta ties ontbreken. Omtrent iiet congre; betreffen!! het oor logsrecht, 't welk nog altijd lo Iirussel ver gadert, is in den kuisten tijd wederom het een en ander uitgelekt. Yeel is 't echter nog' niet. '1 Congres zou zich voreenigd heb ben met hoofdstuk HVil van het. Russisch ontwerp. Die hoofdstukken Lebben betrek king op 't geen men verstaan moet onder oorlogvoerende partijen, op de verboden middelen om den vijand schade te doen, op belegeringen en bombardementen, op de spi onnen; krijgsgevangenen, niet-combattanten en gekwetsten. Over hoofdstuk I wordt thans beraadslaagd, maar men schijnt het hierover niet eens le kunnen worden, '1 Handelt over »dc mili taire autoriteit op liet vijandelijk grondge bied." Men gelooft dan ook dat dit hoofd stuk, gedeeltelijk althans, zal worden inge trokken. Overigens schijnt hot, dat het con gres zich in deze bepalen zal bij het uitspre ken van den wensen. Den 22ên Augustus zou 't congres uiteen gaan. Uit Nottingham wordt gemeld, dat de kantwerkers waarschijnlijk spoedig het werk zullen staken. Do arbeiders willen geen ge noegen nemen met een door de patroons voorgestelde loonsverlaging van 25 percent. De eigenaars van kolenmijnen in i\Ion- Ge zult dan toch niet meer ziek zijn: O wat zal mij dat gelukkig maken als gij weder hersteld zijt, ik weet bijna niet meer tot welken heilige mij te richten, als ik U zoo zie lijden; maar ge zult genezen, ge zult stellig genezen, ik ben er vast van overu'gd: Wantik heb zooveel gebeden! Ik vind zelfs dat ge van avond reeds wat beter zijt. Ja, lieve Marie," antwoordde hij met ecne zwakke stem, „ik gevoel mij inderdaad beter; de frissche zeewind heeft mij goed gedaan." Zij vleide zich nog nader hij hem, en vatte tevreden glimlachend zijne hand. Er was toen een oogenblik van stilte waarin zij beiden in zeer niteenloopende gedachten verdiept waren: Zij vergat hare vorige ongerustheid en de zoete hoop verhief zicli langzaam in liaar benauwde ziel. Ilij, door een donker voorgevoel belieerscbt, zag de toekomst met schrik te gemoet, of beter ge zegd, bij zag geen toekomst meer, bij gevoelde dat zijne dagen geteld waren en dat liun einde nabij moütshire on Zuiil-vlalct hebben besloten met 1 September de loonen met 10 percent te verlagen. Te Liverpool is oen man, die zijn vrouw met eene spade had'mishandeld tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld. Vorst Bismarck zal, naar men verzekert, thans voorloopig te Varzin blijven. De kan selier heeft, eon verder verlof aangevraagd van drie maanden, gedurende wehten tijd hij zich slechts met de gewichtigste zaken zal bezig houden. Kaar bet schijnt beeft de Vorst dus nog sterke behoefte aan ontspanning en rust. Als eene bizonderheid wordt uit Eukla gemeld, dat de politie aldaar de op voering van een gelegenheidsstukje getiteld: seen aanslag op Bismarck" de kunst heeft zich spoedig van deze gebeurtenissen mees ter gemaaktheeft verboden. Dit moet geschied zijn op verlangen van den bisschop pelijks!! vicaris-generaal, die vermoedde dat in het stuk de Katholieke geestelijkheid zou worden bespot. Aangaande het gevecht bij Ozrita wordt uit Madrid gemeld, dat de Carlisten bij die ge legenheid 38 dóodon hebben verloren, onder welke drie personen van gewicht. Ze verlo ren voorts een aantal wapenen en ammuni tie. Het Repnblikeinschö leger had 200 ge kwetsten. De troepen hadden, onder een lievig geweervuur der Carlisten, eenige loop graven met de bajonnet genomen. De hoofdmacht der Carlisten, 35 bataljon sterk, is thans geconcentreerd om Estella. Eerst tegen het einde van Augustus heet het zal Zabala de operaties hervatten. De Carlisten hebben den spoorweg tusschen Madrid en Suragossa vernield en weêr een aantal gruwelen gepleegd, wier aard niet wordt opgegeven. Ze hebben aan de spoor weg-maatschappij ecne schade van drie mil- iioen realen berokkend en zes weken zal liet duren eer de lijn weêr bruikbaar zal wezen. Door de Commissaris des Konitigs in de Pro vincie Zeeland wordt bekend gemaakt, dat de opening der jaclit op klein wild in deze provincie is bepaald op ZaterJaj 5 'September aanstaande Voorts, dat de korte jacht dagelijks, met uit zondering van den Zondag, en de lange jacht op den Maandag, Woensdag en Zaterdag van iedere week, alsmede op de vier dagen, voorafgaande aan de sluiting der jacht, zal geoorloofd zijn. Uit het verslag over de verwachtingen omtrent den oogst, in de provincie Zeeland blijkt, dat de was. De vermoeienissen en de zorgen, onafschei delijk aan de regeering verbonden, de invloed van een verteerend klimaat hadden zijn krach tig gestel ondermijnd, de dood kwam hem op de helft zijner loophaan tegemoet en met eene stille wanhoop onttrok hij zijn hart aan de goederen, waarvan hij nog zoolang genoopt had te ge nieten. Ik wenschtc, dat ik den docter zag terug ko men, zeide Mevrouw Enamhuc, terwijl zij het hoofd wendde naar den weg, die naar St. Pierre leidt; hij had mij beloofd, voor den nacht terug te zijn. Ik verzeker u, dat ik hem niet noodig heb, mijn kind, antwoordde de Generaal, met een dröevigén glimlach, maak IJ daarover met onge rust, ge weet dat het eenigste geneesmiddel voor mijne kwaal de volstrekte rust is, die wij hier genie ten en de eenzaamheid, die gij wel met mij hebt wil len deelen, is mij eene behoefte. Daar ginds waren er te veel menschen rondom ons, die mij met hunne baatzuchtige zorgen lastig vielen. Wanneer

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 2