YKKKOOPlNGEiV. A. In den Willem Leopoldpolder. ~iAiiiGnïïiiïicmm~" Ad verten tien. De Burgemeester van Vlissingen. Ter galegenheitl van den Verkoop van den Willem Leo poldpolder op Zaterdag 18 Juli a. s. zal er opentafel zijn van 1 tot 5 uren in het Hole! !e Ho ij bij JOHs. Lil ROiJ-STUB.M. Openbaar te Verkoopcn: Kot.i Itii lj i Bedil genomen is c:i-beide position bezet zijn. De posirie ten Atsjin-rivier en cle vaart op die rivier zijn aldus meer verzekerd. Vier der onzen (alle ra inderen) waren gesneuveld, en. 28 (onder welke kapitein de Jorigli en de luite nante von Massow, Stappershoeft en zwager) gewond. Yier vijanden waren krijgsgevangen gemaakt, 9 dooden gevonden en, volgens bericht, nog 10 gesneuveld cn velen gekwetst. Men berichte dat veel volk van Peclir, Merdoe en Groot-Atejin zich verzameld" had om eene ben- ting op te werpen tegenover onze postenketen, die Meraksa beschermt. Door ons vuur werd die arbeid gestoord. Een oorlogsschip met een controleur aan boord was naar Peclir en Telok Semawe vertrokkken. Staats Ct, Op verscheidene plaatsen worden in deze warme dagen de schooluren zoodanig gewijzigd, dat de kinderen gedurende de grootste warmte niet in de schoollokalen behoeven te vertoeven. Te Zwolle heeft de plaatselijke schoolcommissie aan de hoofd onderwijzers doen weten, dat zij vacantie moeten geven wanneer de thermometer 't namiddigs 80° Pahr. aanwijst. Slxiis, 17 Juli. Heden is alhier aange vangen met do verkoop der Rijksgronden, verdeeld in 39 Kavels gelegen als: A. in den nieuw bedijkten Willem Leopoldpolder onder de gemeente Retranchement, B. den voor malige Zeedijk des Zwinpolders, C. twee por toeten grond in den Ivievittenpolder onder de gemeente Kadiand en D. zes pcrceelen in den Zwinpolder in de nabijheid der gemeente Sluiswelke hebben opgebracht, als volgt: k.yy. grootte. koopsom. koopers. 1,7900 heet. f 3,000 Jozias Basting te Retranchement. 2. 1,09 40 9 9 2,921 Idem. lo Idem. 3. 2,2500 9 9 3,871, J. Sanders, Ileille. (onder voorbehoud der goedkeuring.) 4 2,4150 9 4,453 L. P. Wallyn te Maldeghcm. 5. 2,3740 9 4,313 Dezelve tc Idem. G. 4,0710 9 9 9,700 Ch. Breydel te Brugge. 7. 4,0650 9 2,020 P. J. Cauwels te Sluis. 8. 4,2740 9 9 2,800 Dezelve te Idem. 9. 4,7620 9 9 3,960 Ilypolite Jonck- heero tc Brugge. (ondervoorbehoud van nadere goedkeuring.) een lijkkleed van het iljnste Brabantsch linnen, wikkelden het lijk daarin, plaatsten de kroon der kuiscbheid, eeti frissche myrtenkrans op het hoofd en brachten de kist met alle plechtigheid in de slotkapel, waar de pater Sakristijn de zielmis las en het klokje van 's morgens vroeg tot des mid- dernachts zijne doffe klaagtonen deed hooren. Richilda was intusschen welgemoed thuis geko men. Het eerste, wat zij deed was hare vraag aan den spiegel te herhalen en snel de gordijn op zijde te -werpen. Met innig welgevallen en een gebaar van triomf bespeurde zij nu hare eigene gestalte weder; maar op de metalen oppervlakte vertoonden zich hier en daar groote roestvlekken, waardoor de heldere glans van den spiegel be dorven werd, even als een meisjesgelaat door de teekencn van de pokken. Wat hindert dat? dacht de gravin bij zich zelve; altijd beter, dat zij in den spiegel zitten dan op mijne huidhij is toch nog bruikbaar en geeft mij weer de zekerheid van mijn eigen lom. Eerst als men in gevaar ver- j 10. 2,7100 3,800 A. A. de Srnedl te Oostburg: (onder voorbehoud van nadere goedkeuring.) 11. 3,2470 5) 5,431 Baron L. Bailly de Tilleghem le Brugge, (onder voorbe houd van nadere goedkeuring.) 12. 3,2190 7,050 Gasthuis te Sluis, (onder voorbehoud van nadere goedkeuring.) 13. 3,2190 9,550 Meeus le Ant werpen. 'Vervolg in H volgend nommer.) GRAANMARKT TE AARDENBURG. VERKOOPPRIJS PER HECTOLITER OOSTBURG 15 Juli 1874. De aanvoer van granen bestond heden hoofdza kelijk in Tarwe en Gerst, terwijl van Koolzaad 12 of 15 monsters werden getoond. Alle graansoorten verkeerden in flauwe stemming en werd daarvoor lager geboden, terwijl houders vorigen cours vroegen en alzoo weinig of niets werd gedaan. Voor Koolzaad vroeg men f 12,en zijn en kele partijtjes f 11 a 10,75 verkocht, De finaliteit is droog doch niet grof van korrel en meest ongelijk in kleur. De prijzen die men voor granen betaald zijn: Tarwe f 12,50, 12,a f 11,Wintergerst f 8.50, a f 8,Zomergerst f 8,25 a f 7,75. Haver f 5,GO a f 5,30. Paardeiiboouen en- Erwten bijna niet aan. De vooruitzichten omtrent den oogst zijn zeer gunstig voor zooveel betreft Wintergerst. Tarwe staat mede gewensekt, doch men klaagt zeer over brand. Zomervruchten zijn meerendeels voldoende, doch gedeeltelijk slecht door gebrek aan regen. De ondergeteekenden brengen hunnen dank voor do belangstelling, ondervonden bij het voltrekken van hun huwelijk. II. C. BAKKER. P. BAKKER Voskamp. Sluis, 15 Juli, 1874. Verzoekt cle Burgemeester der Gemeenten aan de Westerschelde, om, bij aldien in hunne Gemeente het lijk van een ongekleed jongman, mogt worden gevischt, daarvan per telegraaf kennis te willen geven aan den heer II. A. Polak te Vlissingen. De Burgmeester van Vlissingen, WINKELMAN. Vlissingen, 14 Julij 1874. keert om eene bezitting te verliezen, leert men er de waarde van op prijs stellen. De scboone Eichilda had dikwijls jaren laten voorbij gaan zonder de spiegel omtrent hare schoonheid te raadplegen; nu deed zij het dagelijks. Zij had verscheidene malen het genoegen haar eigen beeld te vergoden; toen zij echter op zekeren dag met dit doei de gordijn ophief, o wonder boven wonder! Daar zweefde weer voor bare oogen de zelfde bekoorlijke ge stalte van Blanca. Op dit gezicht was de ja- loersche vrouw op het punt van in onmacht te vallen maar zij haalde snel haar reukflescbje te voorschijn en spoedig was de kwaal weer over; zij verzamelde al hare krachten, om te onderzoeken, of zij ook door den schijn bedrogen was, maar een tweede blik in den spiegel overtuigde haar dat zij goed gezien had. Dadelijk dacht zij na over eene nieuwe mis daad. Sambul werd geroepen en met toorn in oog en gebaren sprak de gravin: O, gij schande lijke bedrieger, schelmachtige joodDurft gij zoo De tj Zuidzande gevestigde Notaris C. LOEFF, is voornemens op Woensdag 22 en Donderdag 23 Juli 1874, telkens des voormiddags 10 uur, ten verzoeke van den voogd der Weezen den Decker, te Aarden- buiig, aan het sterfhuis in de Tuimelsleenstraat Een zindelijken INBOEDEL, als 2 groots Uiltrektafels, ronde Mahonijhoutentafel op '1 poot, andere Tafels, Stoelen; 2 eikenhou ten Kabinetten, wanneer 1 Antiek ingelegd, 1 Antiek ingelegd Speeltafeltje, Spiegels, waar- ouder 2 met Antieke vergulde Lijsten, Schil derijen op doek en paneel, een groote staande Friesche Klok, met slag en speelwerk, loo- pende 8 dagen, Pendule onder stolp, diverse Ornamenten, Prenten en Teekeningen, Ledi kanten, zoor goede pluimenbedden met pelu wen en kussens, Matrassen, Spreijen, Wollen- Katoenen en andere Dekens, 2 Schrijftafels, zoo goed als nieuw, Bureau, Ladetafel, Boe ken en Kleerkasten, linnen en gemaakt Ondergoed, veel Koper voor huiselijk en vvinkelgebruik, Porcelein, Glas, Geleijerd en Aardewerk, Cuisinièro en andere Kachels, Keukengereedschap, 1 Bokkentuig, I Blocmcn- serre, Bloemen, I Bloemenspuit met wind- pomp, 2 Barometers, Kisten. Winkel- en Koopmansgereedschappen als een IJzeren Kolfiebrander met trommel en verder toebehooren, een Koperen Toonbank- koffiemolen, groote Blikken Péfroleumbus, 3 Basculen, waaronder 1 geschikt voor 500 kilogram, Schalen en IJzeren Balans, IJzeren en Koperen Gewichten, Maten, Scheppers, Blikkenbussen, Trommels en dergelijke; Verschillende Landmeterswerktuigen als: 1 Pantameter, Ilellingrneter Bakens, Meetket- ting, verschillende andere werktuigen waar onder Compas, Thermometers. Vochtwegers, Goudweger met bij behoorendc gewichten Electriseermachine, garenwinder en zoovoorts. Nog Kisten, Manden, Balen, Vaatwerk en hetgeen meer zal worden gepresenteerd. Koopen van f 3,en daarbeneden con tant het overige op 3 maanden. ZEGT HET VOORT. met mijne bevelen spot-ten? Beval ik u niet een granaat-appel zoodanig te bereiden, dat bij doode- lijk was, en gij hebt er levenskracht en gezond heidsbalsem ingelegd? //Uw Judasbaard en uwe ooreu zullen het misgelden!" Sambul, de ge neesheer, stond geheel versteld over deze woorden van zijne toornige meesteres, antwoordde cn sprak: //O, waai mier! Wat gebeurt me? Ik weet niet, genadige vrouw, waardoor ik uwe ongenade ver diend heb. Wat gij mij hebt bevolen, heb ik nauwkeurig verricht; heeft de kunst gefaald, dan is de schuld geheel buiten mij {Wordt vervolgd.)

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 3