TE ÏELQE. Binnenland. marktberichten. Graanmarkten enz. Advertentien. Ter gelegenheid van den Verkoop van den Willem Leo- poldpolder op Vrijdag 17 Juli a. s. zal er opentafel zijn van 1 tot 5 uren in het Hotel Ie Roij hij JOHs. LE ROIJ-STURM. VERKOOPING Ongeveer 5 Hectaren ALLERBESTE ERWTEN Dinsaag den 28 Juli a. s, dragen. Korten tijd nadat de ringen van liare moeder daarin waren gestoken, begonnen de ooren te zwellen; eene ontsteking volgde en liet kind bezweek, 't Ware zeker wenschelijkeer men dergelijke praktijken op kinderen toepaste, te wachten tot zij oud genoeg waren om zelf te be slissen hoe in deze methaar ooren gehandeld moet worden. Volgens besluit van Gedeputeerde Staten van Zee land zullen zij in het vervolg aan de besturen der instellingen van weldadigheid geen machtiging verlee- nen tot het onder de hand vervreemden, verhuren of verpachten van onroerende goederen, indien van te voren door openbare aankondiging en aanplak king het voornemen dahrtoe niet aan de ingeze tenen der gemeente is bekend gemaakt. Die maatregel wordt noodig geacht ten einde belanghebbenden niet in hun recht zouden verkort worden. Voor het op 15 Juli a. s. op de Hollandsclie Hoeve" bij Goes te houden Zuider-Zendingsfeest, zijn reeds bijna alle toebereidselen gemaakt. Er zal te Aardenburg een herstemming moeten plaats hebben voor een lid van den gemeenteraad tusschen den heer I. B. Dierix, die 31 en den heer H. Coops, die 21 van de 77 wettig uitgebrachte stemmen op zich hadden vereenigd. Prins Alexander der Nederlanden is benoemd tot ridder der Deensche Olifants-orde. Uit de rekening en verantwoording van den al- gemeenen penningmeester der hoofdcommissie voor 't Koningsgeschenk blijkt dat het zuiyer bedrag, dat bij 's Konings thesaurier gestort is, de som yan f 196,469,61 bedraagt, Van 200 gemeenten ongeveer zijn geen berich ten ingekomen. De collecte op het jongste zendingsfeest heeft omstreeks f 900 opgebracht, welk bedrag onder de verschillende zendingsgenootschappen zal v or den verdeeld. Prins Erederik der Nederlanden is door zijn zwager den Keizer van Duitschlaud, ter gelegen heid van den doop van zijn kleinzoon te Neuwied, op 1 dezer maand, benoemd tot „General Oberst von der Infanterie"met den rang van generaal-veld- maarschalk, en is hem tevens vergund 'de uniform te dragen van het 2e garderegement te voet. Met zekerheid verneemt men dat Z. Exc. de luitenant-generaal van Swieten, opperbevelhebber der expeditie in Atsjin, in de volgende maand Augus tus) hier te lande wordt terug verwacht. Naar aanleiding van het bericht uit Groningen omtrent het niet schoolhouden in den namiddag bij te hoogen warmtegraad, zegt de Wekkerdat het alleszins goed zou zijn dat van wege hét school toezicht ernstige stappen gedaan werden, dat der gelijke bepaling algemeen werd ingevoerd. Zoo dit niet geschiedt,zullen er nog jaren verloopen voor het er overal toekomt. De kennis der gezond heidsleer vordert nog niet sterk onder ons publiek. Indie de onderwijzers de bepaling moeten vra gen, zal het hun door niet weinig gemeenteraden aangerekend worden als gemakzucht, als een mid del om nog een uur of wat meer vrij te krijgen en wat al mooie dingen niet meer. Generaal Verspijck wordt 17 of 18 Juli te 's Hage verwacht. Het D. v. Z. H. acht het ge past hem waardiglijk te ontvangen. Voorzeker niet meer dan billijk. verkoopprijs per hectoliter. BRUGGE, Jarige Tarwe fr. Rogge Boekweit. Haver 4 Juli. 24,a 3—, 19,50 „21,75 12,75 „14,; Gerst j- Paardeboonen 21—„23,— 21,50 23,00 Aardapp. per 100 kilo -> -, V Boter per kilo st. 28„ 34 28 35 Eieren per 26 19 22 20 23 Vlas p. 21/2 kilo 5 5 72 46 63 11 Juli 21,50 a 29,— 18,50 20,— 13,00 14,— Ter markt van Zaterdag IP Juli waren aan gebracht 22 magere Varkens, welke "zijn verkocht a 30 tot 35 fr. en 7 24 kpoi-Zwijns (Biggens,) welke zijn verkocht a 12 tot: 20. 'fr. - Ter markt van Donderdag 9, Juli waren aangebracht 24 Schapen, welke zijn verkocht a 44 tot 55 fr. 5 Lammeren, 110 Kalveren, 2 vette Varkens 30 60 90 «120 «110 GENT3 Juli. Kogge. Gerst. Haver Boekweit Paardeboonen Aardapp. per 100 kilo: Boter per Eieren de 26 2,85 1,90 3,00 2,10 10 Juli. 37, a38,— 37,— a 38,— 27, „27,50 27,— 27,50 26, 26,— 26, „27,— 26,— 27,— 27 „28,— 27, 28,— EFX'LOO, 9 Juni 2 Juli. Witte Tarwe fr. 30, 30,— Roode Rogge. 20,54 21,70 Boekweit 21,24 21,31 Haver 13,16 12,47 Gerst 20, Paardeboonen v Aardapp. per 100 kilo. -, 8,50 Boter per 2,55 2,40 Eieren de 25 1,75 1,75 Voorspoedig bevallen van een meisje II. F. BREVÉEVOGELEZANG. Sluis, 42 Juli 4874. De Notaris K. F. KOKSMA te Sluis zal op Donderdag den 16 Juli 1874 des namid dags 21/. ure precies teil verzoeke van den heer E. de Cock te Assenbroeck in het open baar verkoopen: te Velde. Wassende in de gemeente Sint Anna ter Muiden in den Zwinpolder ten noorden van den Grindweg. ZEGT IIET VOORT. De Notaris K. F. KOKSMA te Sluis, zal tea verzoeke van den Heer C. Breidel te Bi-U.g'- oro telkens des namiddags ten 2 ure in het open baar verkoopen: Kuim 8 Hectaren "beste Tarwe 9 Boonen en Haver, alles wassende oplanden gelegen in deDiomede- en Olieslager polders, in labeur bij Mons. L. BOURSON onder Aard enburg'. ZEGT HET VOORT. digen dat hij zijne eerste gemalin vermoord had hij dacht dikwijls aan haar met weemoed en prees haar menigmaal, en volgens de overlevering kan het in een tweede huwelijk nooit goed gaan, wan neer er te dikwijls van de eerste vrouw gepraat wordt. Er kwamen reeds dikwijls geschillen voor met Mevrouw Richilda, en hij zeide haar som tijds vlak in 't gezicht, dat zij de oorzaak van zijn geheele ongeluk was. „Wij kunnen niet langer te zamen wonen" sprak hij eens na een twist tot zijne gemalin; „mijn geweten dringt mij voor mijne schuld te boeten. Ik wil een bedevaart doen naar het hei lige graf te Jeruzalem en beproeven of ik daar rust kan vinden." Zoo gezegd, zoo gedaan Richilda verzette zich maar flauwtjes tegen dit plan, Graaf Gombald maakte zich tot den pel grimstocht gereed, maakte zijn testament, nam koel afscheid en ging op reis. Nog vóór het een jaar ver der was kwam de boodschap naar Brabant, dat de graaf in Syrië aan de pest was gestorven, zonder den troost te hebbeii gehad voor zijne zonden aan het heilige graf te hebben geboet. De gravin ontving dit bericht heel koelbloedig; evenwel nam zij alle uiterlijke regelen in acht; zij klaagde, weende kleedde zich m 't zwart, volgens de voorschriften der etikette, liet ook voor den afgestorvene een prachtig gedenkteeken oprichten waaraan, de wee- nende geniën met gedoofde fakkels en tranen- kruiken niet ontbraken. Een slim menschenkenner heeft echter al sedert lang opgemerkt, dat jonge weduwen gelijken op groen hout, dat aan het ééne e'.nde brandt, terwijl er aan den anderen kant het water uitdrupte. Het hart van gravin Richilda kon niet lang werkeloos blijvenhet rouwkleed stond haar zoo schoon, dat iedereen moeite deed om de schoone weduwe te zijn. Veel ridders, die op avonturen uit waren, kwamen aan haar hof om huil geluk beproeven en dezen rijken buit te snappen; zij. vond aanbidders en bewonderaars hl menigte en de hofvleiers hadden weer druk werk om hare schoonheid en welgemaaktheid op te hemelen. Dat beviel de ijdele vrouw bizonder; doch daar zij gaarne zeker van hare zaak wilde zijn en de over tuiging verlangde, dat de hand^des tijds in. vijf tien jaren hare bekoorlijkheden niet had wegge nomen, raadpleegde zij haren vriend den toover- spiegel weder met de gewone spreuk Spiegel blink, spiegel blank Gouden spiegel aan den wand, Wijs mij de schoonste vrouw in Brabant. Wordt vervolgde)

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 3