Buitenland. Na de voorlezing der boodschap, die op sommige banken eenig gemor deed opgaan, heelt de heer Casimir Périer in de Kamer het woord gevraagd om er op aan te drin gen, dat de commissie van dertig toch ein delijk iets van zich zou doen hooren ten opzichte van zijn, door de Kamer nog al urgent verklaard, voorstel. Bij monde van den heer Bathie verklaarde daarop de com missie, dat reeds een rapporteur benoemd was en diens rapport Maandag aan de com missie zou worden voorgelegd. De heer Périer nam met dit antwoord genoegen. Mogelijk wordt nog deze week het rapport aan de kamer voorgelegd. De Temps en andere liberale bladen blijven betoogen, dat voor de Vergadering thans werkelijk niets anders overblijft dan het voor stel Perier aan te nemen. Immers elke andere oplossing is gebleken onmogelijk te wezen. Is de Kamer ook onmachtig de Republiek te organiseeren, dan kan ze niet anders doen dan naar huis gaan. Gladstone heelt zich even heftig verzet tegen den tweeden kerkelijken maatregel der nieuwe Begeering, de wet op den openbaren eere- dienst, als hij 't gedaan heelt tegenover het ontwerp betreffende de afschaffing der patro naatsrechten in Schotland. Hij waarschuwde het huis zich toch niet al te zeer voor het Ritualisme bevreesd te maken en zich tot zulke maatregelen te laten verleiden. Het debat is tot Maandag uitgesteld. Vrachten petities voor en tegen de wet werden in deze zitting door verschillende leden ter tafel gelegd. Niet weinig sensatie veroorzaakte in 't Iluis het verschijnen van een groote kater, die, door 't geschreeuw dol leden verschrikt, evenwel spoedig de vlucht nam en wel over dé hoofdeh der conserva tieven. In 't Heerenhuis werd de wet tot wijziging der bepalingen betreffende den arbeid van vrouwen en kinderen in fabrieken voor de tweede maal gelezen. Woensdag had te Wimbledon de gewone jaarlijksche schietwedstrijd plaats tusschen 5 leden van 't Ilooger- en 5 van 't Lagerhuis. Ook ditmaal 't is thans de 7e keer ach tereen overwonnen de leden van 't Lager huis en wel met 70 punten. Von Bismarck schijnt te Kissingen op niets anders bedacht te zijn dan zich rust te ver schaffen. "ij heeft eene advertentie in de Bade Zeitung doen plaatsen, waarin hij ver zoekt, dat men hem op de promenade,tegen- gade, erbarm u dan len minste over liet onschul dige pand onzer geknakte liefde, dat ik onder liet hart draagkou ik het u dadelijk in de armen geven, misschien werdt gij geroerd op het gezicht van de onschuld en kreeg ik Uw afgedwaald hart weder terug.Een stroom van bittere, heete tranen volgde op deze woorden. Maar het ijzeren gemoed van den hardvochtigen man voelde liet zevenvoudig lijden zijner vrouw niet; hij verliet haar op 't zelfde oogenblik, sprong te paard en reed naar Mechelen tot den aartsbisschop, ver kreeg voor veel geld een scheldbrief en liet zijue getrouwe, goede vrouw in een klooster stoppen, waar zij zoo zeer leed dat zij geheel verviel. Toen de tijd daar was, beviel zij van een meisje dat zij in moederlijke verrukking aan het hurt drukte, op bare armen wiegde en met heete tranen bevochtigde. Maar de engel des doods stond naast haar en sloot spoedig hare oogen, zoodat zij zieli niet lang verheugen mocht in het bezit van haar kind. IVildra kwam de graaf komt. Dagelijks voor het diner rijdt de Vorst naar de Saline om een bad te nemen. Naar men uit Fulda schrijft hebben de bisschoppen besloten voortaan, om conflicten met de Begeering te vermijden, de excom- municatiën te doen schriftelijk en niet mon deling. Tusschen den cx-Pater Ilyacinthe en de meer radicalen onder diens gemeenteleden te Genève is eene zekere spanning ontstaan. Trouwens Ilyacinthe wil, behalve de Pause lijke onfeilbaarheid, zoo ongeveer het geheele Iloomsche stelsel behouden. Met name ver zet hij er zich tegen dat de Kerk zich aan den Slaat zal onderwerpen. Het Spaansehe Noorderleger dus heet het in een telegram uit Santander is thans gereorganiseerd en in twee corpsen verdeeld, het eene onder Moriones, 't welk in Navarre zal opereeren, het tweede onder Geballos, 't welk zal opereeren aan den Ebro. liet hoofdkwartier is gevestigd te Tafalla. Dit een en ander blijkt, dat het plan van Concha voorloopig is opgegeven. Vo'geas de Epoca is de Minister van Finan ciën nog steeds bezig te onderhandelen over de betaling der vervullen coupons, naar 'tblad hoopt met goeden uitslag. Ex-Koningin Isabella moet berouw hebben over haar afstar.d en van plan zijn dat be sluit in te trekken. 't Bevestigt zich, dat de Carlisten een Duitsch officier, die als correspondent het Spaansehe leger vergezelde, als Protestanlsche spion van Bismarck,'' hebben gefusilleerd, 't Baatte hem niet of hij zich al bereid verklaarde Katholiek te worden, 'tlleet, dat de zaak is geschied tegen de formeele orders van Don Carlos in. Z. II. de Paus heeft den 8sten 11. een be zoek gebracht bij don kardinaal De Mérode. Dien dag ontving de Paus voorts eene eigenaardige deputatie ten gehoore, bestaande uit 83 kinderen, meisjes, vrouwen en oude vrouwen, juist het getal der jaren van Z. H» Elk kind, meisje, vrouw representeerde door hnar leeltijd een jaar van Z. H. De kleinste meisjes hebben voor Z. II. versjes opgezegd. In de clericale bladen wordt getwist over de vraag, of de Katholieken al dan niet be- hooren deel te nemen aan de staatknndige verkiezingen. Men weet dat Z. II. het heeft verboden. In het Noord-Amerikaansehe territory Wyoming heeft een ernstig gevecht plaats gehad tusschen de Hcgeeringstroepen en eene aangereden, nam het kiwi tot zich, plaatste het in de handen van eene gouvernante op een van zijne kasteelen en gaf de teedere, kleine freule eenige dienstmaagden en hofdwergen tot oppassing. Hij zelf echter rustte zich op zijn sierlijkst uit, want hij haakte er naar dc schoone Brabantsche te ver werven. Welgemoed trok hij naar het hof van gravin Richilda en viel haar overstelpt van vreugde te voet. Toen zij den schoouen man aanschouwde, naar wienhaarhartzoolanggezuchthad, gevoelde zij daar binnen eene onbeschrijfelijke verrukking en van ston den aan zwoer zij den ridder eeuwige liefde en en getrouwheid. Haar paleis veranderde in een Ida en Paphos, want het scheen, dat de godin Cythera hare woonplaats er heen had gebracht. Als in een liefelijken droom, onder de uitge- zochtste genietingen doorleefde het gelukkige paar dagen en jaren als een vroolijkcn morgen, en Gombald en 'Richilda bekenden elkander dikwijls, dat men in de voorpoorten des hemels niet ge ilende Sioux-lndiaiien. De/e laatsten leden een verlies van 53 man, terwijl van de sol daten drie gedood werden. BELGIE. Verleden dinsdag zijn de zittingen der proviuciale raden geopend. Wij zien met belangstelling te gemoet wat de uitslag zal zijn der zitting van den raad van West-Vlaanderen, daar wij met zekerheid vernomen hebben, dat een der eerste punten van behandeling isde spoorweglijn Brugge- Breskens. Wij liopen hieromtrent spoedig meer te weten te komen. Verleden Vrijdag werd in Brugge het gerucht verspreid, dat er een telegram was aangekomen, meldende het verongelukken van den hekenden „vliegenden man" Mr. de Grooff van Brugge. Dit bericht heeft zich later maar al te zeer bevestigd. Na reeds verscheidene mislukte proeven, zooals onder andere het vorige jaar te Brussel, gedaan te hebben, heeft hij verleden week te Londen nogmaals gepoogd van-.zijn vliegtoestel gebruik te maken. Hij is met een luchtballon opgestegen en wilde in de hoogte zijn toestel aanwenden om zich zwevende in de lucht te houden. In de plaats daarvan is hij van eene ontzettende hoogte naar beneden gestort en op eeu der straten in Londen terecht gekomen, waar hij voor dood opgenomen is; het bloed gudste hem uit neus en ooren. Ziedaar het einde van een man die zijn geheele leven en zijn gansche fortuin heeft op geofferd om het onmogelijke te doen. Onmoge lijk? dit zouden wij zeggen, maar bij de Grooff, was dit geen onmogelijke zaak. Bij hem stond het vast dat, met zijn toestel toegerust, men zich in de lucht zou kunnen bewegen evenals een vogel. Sommigeii ja velen zullen zeggende Grooff was een zot! wij niet alzoo. Wij kunnen; alleen den man beklagen, die in zijn vliegziekte geen ander doel voor oogen had dan zeker een maal te zullen slagen jom alsdan den weg der eer en der fortuin voor zich geopend te zien. En jnist het tegendeel heeft plaats gehad, hij heeft zijn vermogen verspild, zijn kinderen tot armoede gebracht en het leven er bij ingeschoten. Volgens bericht van het Bureau Veritas zijn ge durende de maand Mei verongelukt III zeilschepen van de volgende natiën, als: van Engeland 65, Amerika 17, Erankrijk 15, Duitschland 9, Italië 9, Noorwegen 5, Denemarken 5, Griekenland 4 Zweden 4, Nederland 3, Oostenrijk 1,Chili 1, Spanje 1, Nicaragua 1, Rusland 1 en2 waarvan de natie onbekend is. Dezer dagen overleed te Liverpool een achtjarig meisje aan de gevolgen van het doorboren van. hare ooren, ten einde daarin ringen te kunnen lukkiger zijn. Er bleef hun niets te wenschen over dan hun geluk zonder ophouden, zonder stoornis te mogen genieten. Het gelukkige paar had echter te weinig aan de philosofie gedaan om te begrijpen, dat juist het voordurend bezit van liet vermaak het graf van het vermaak is, en dat deze specerij van het leven alle smaak en aantrek kelijkheid verliest, wanneer zij in te groote dosis wordt gebruikt. Ongemerkt verslapt de fijnheid der organen voor het gevoel van genot, alle uit spanningen worden eentoonig, en de slimst be dachte afwisseling wordt ten slotte een vervelende sleur. Mevrouw Richilda met haar ongedurigen aard, bemerkte die onlust het eerst, werd grillig, lieersclizuchtig, koel en daarenboven jaloersch De beer gemaal was ook niet meer in den vroegeren toestand van welgevallen; een zeker spleen drukte zijne ziel nederzijn oog sprak niet meer van liefde; het geweten, waarmede hij eertijds zoo gehuicheld en den spot gedreven had begon zich nu ernstig te doen gelden. Hij begon zich nu te beschul-

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 2