Voor Veld en Huis. MARKTBERICHTEN.- Graanmarkten enz. Advertent! en. Kiezers van Aardenburg. VERKOÖPUVG Ongeveer 5 Hectaren ALLERBESTE ERWTEN 03 DoiMag fleil 9 Jllli 1871. Dinsiag den 28 Juli a, s. ;:1 Lo Noord- on iidiïèderlaxiclëclie Letterkundigen zullen uitgenood igd worden. Ter dezer gelegenheid schrijft onze Maatschappij den volgende Prijskamp uit, waaraan alle Nederlansche Schrijvers kunnen deel nemen. 1° Eene beknopte levensbeschrijving van Maruix van Sint Aldegonde, geschikt om onder liet volk ver spreid te worden. - - 2°. Vijf liedereneen volkslied een werkmanslied, een zeemanslied, een gezelschapslied en een minne lied. Het. besté van elk dier stukken Zal bekroond worden met eene verguld zilveren medaille; de maatschappij behoudt zich liet recht vooreen twee den' prijs toetekennen. Al de stukken moeten oorspronkelijk Nederlandsch zijn er nog niet uitgegeven. De schrijver behoudt zijn recht van eigendom, nogtans zal de Maatschappij de bekroonde en an dere ingezonden stukken kunnen uitgeven. De mededingers worden verzocht hunne werken ongeteekend en een kenspreuk dragende, vergezeld van een gesloten briefje, waarin de kenspreuk van het stuk herhaald, en Naam en Woonplaats des inzenders worden opgegeven, voor 5 Augustus aanstaande, in te zenden aan Mijnheer .T. De Geytcr, op de M ir, te Antwetpen. Do uitdeeling der Prijzen zul geschieden op M. andag L 7 Augusstus in plechtig openbare zitting; plaats en uur zullen den belanghebbenden onmiddel lijk na de uitspraaak van den Jurij worden bekend gemaakt. Middel tegen den steek van bijen, wespen, enz. den beet van mieren, muggen,vliegen, enz. Daar de warme dagen zijn aangekomen, meenen wij wel te doen met het het volgende artikel over te ne men uit het Landbouwblad der provincie Antwerpen. De eene mensch lijdt meer van den steek der bijen en verdere gekorven dieren dan de andere. Menigvuldige middelen hebben wij zien aanwen den om het zwellen te beletten en de pijn te stil len, zooals koud water, koude metalen, honing azijn, enz. Ongelukkig is niet een van deze doeltreffend voor sommige personen. Men moet altijd zorg dragen den angel, die soms in het vleesch blijft steken, er aanstonds uit te trekken. Aanbevelenswaardig is het gebruik van olie. Wanneer men ze ommiddellijk op de gewonde plaats strijkt, voorkomt men de zwelling en doet men de pijn weldra verdwijnen. Is door het lang wachten het gif reeds ver in gedrongen en de plaats rond de wonde gezwollen dan nog heeft de olie den heilzaamste» invloed, alhoewel de genezing niet zoo oogenblikkelijk is. Alle vette oliën leveren nagenoeg denzelfden uit slag op. De uitwerkselen der olie worden nogtans over- u troffen door gezouten water. Dit is ook een zeer geschikt middel, wanneer bijen of wespen in de natuur lijke openingen, zoo als mond, keel, ingewand of neusgaten dringen en daarin stralen, iets wat soms doodelijk kan worden. In het laatste geval neme men keukenzout in water i opgelost, zoodanig dat liet als een pap is, die men door den neus, moet opsnuiven of, des nood inspui ten. Indien het de keel, de slokdarm, enz. betreft, i moet dit zout water ingenomen worden. De uit wendige wenden kan men in het zelve doopén of men kan het er met doeken opleggen. Mot niet minder goed gevolg zal men voor uit wendige wonden vluchtig loogzout (ammoniak) of teerzuur (acide phénique) kunnen gebruiken. Doch teerzuur van ammoniak, dat is, teerzuur met ammo niak, samengesteld is ontegensprekelijk het beste. De laatstgenoemde stoffen mogen slechts iu kléine hoeveelheid ingenomen of opgesnoven worden. Zij moeten dan nog immer met veel water vermengd zijn. verkoopprijs 1» e it h ectoliïï it. Tarwe Logge. Gerst Ilaver Boekweit Paardebooneu Aardapp. per 100 kilo. Boter per Eieren de 26 GENT3 Juli. fr. 37,a 38,i 37,a 33, 27,„27,50 27,— 27,50 26,— 26— „27,— 26,- 26,- 27,—„28,— i 27, 2,85 3,00 1,90 2,10 2,70 1,80 27- 2,80 1,90 BRUGGE4 Juli. 27 Juni Jarige Tarwe fr. 24,a3-,26,25 a 29, Logge 19,50 „,21,75 20,50 21,50 Boekweitt Haver 12,75 „14,12,50 14, Gerst n 17,75 18,25 Paardebóonen 21,„23,18,25 18,50 Aardapp. per 100 kilo 7,50 10,— Boter per kilo st; 28„- 34 25. 34 Eieren per 26 19 22 21 23 Vlas p. 21/2 kilo 55 72 I 60 79 Ter markt van Zaterdag 4 Juli waren aan gebracht „r. 1t magere Varkenswelke, zijn verkocht a 35 tot40 fr. en 840 kooi-Zwijps (Biggens,) welke zijn verkocht a 16 tot 25. fr. Ter markt van Donderdag 2 Juli waren aangebracht 33 Schapen, welke zijn verkocht a 50 tot 60 fr. 5 Lammeren, 36 40 9S Kalveren60 „120 10 vette Varkens „100 „125 I 25 Juni. T.ECLÜO 25 Juni 2 .Ju! Vutte Tarwe fr. 30, 30,— Itoode Logge 21,70 21,70 Boekweit 20,31 21,31 Haver 12,47 12,47 («erst n 20,31 1 Paard eboonen 21,— j Aardapp. per 100 kilo. •S.50 8,50 Boter per 1,80 - 2,40 Eieren de 25 1,75 1,75 Dinsdag den Ten wordt ge opgeroepen om een lid voor den gemeenteraad te kiezen. Komt dan trouw op en kiest F. .T. BUXJSSE. van De Notaris K. F. KOKSMA te Sluis zal op Donderdag den 10 Juli lST/t des namid dags ure precies ten verzoeke van den heer E. de Cock te Assenbroeck in het open baar verkoopen te Velde. Wassende in de gemeente Sint Anna ter Midden in den Zwinpolder ten noorden van den Grind weg. ZEGT IIET VOORT. De Notaris K. E. KOKSMA te ^luis? zal ten verzoeke van den Heer c. breidel te xrterilg'- jETe telkens des namiddags ten 2 ure in het open baar verkoopen Een partij schoone Grerst «n Ei'^vteil te Veldeen op Luim 8 Hectaren "beste Tarwe Boonen en Haver alles wassende op hinden gelegen in de Diomede- en Olieslager polders, in labeur bij Mons. L. BOHLSON onder Aardenburg". ZEGT HET VOOLT. De jonkvrouw bevond zich in geene geringe ver legenheid haar hart verzette zich tegen een be sluit. Er moest toch iets gebeuren; vlug sprong zij van hare sofa op, trad voor den spiegel en vraagde dien „Spiegel blink, spiegel blank „Gouden spiegel aan den wand „Toon mij den schoonste man uit Brabant! Er was dus geen sprake van den besten, van den deugdzaamste», den getrouwsten en tèedérsten man, maar van den schoonsten. De spiegel ant woordde op 't geen hem gevraagd wastoen zij liet gordijn wegschoof, vertoonde zich heel duide lijk op de gladde oppervlakte een statig ridder in volle wapenrusting doch zonder helm, schoon a's de jeugdige Adonis, toen hij het hart stal van de lieve Cylhera. Zijn haar golfde in kastanjebruine lokken langs het hoofd, de smalle, dichte we ïk- brauwen geleken in vorm op den regenboog, uit zijne vurige oogen blonk koelheid en heldenmoed, de manlijk bruine met rood getinte wangen bloos den van gezondheid. Zoodra de jonkvrouw den trotschen ridder zag, ontwaakte op eens in haar gemoed het nog sluimerende gevoel van liefdemet wellust en verrukking zag zij licm in de oogen en deed de plechtige gelofte, geen anderen mail hare hand te schenken dan dezen. Nu verwonderde het haar zeer, dat de gestalte van den sehoonen ridder haar geheel vreemd was; zij had hem nooit aan haar hof gezien, ofschoon er toch al heel weinig jonge ridders in Brabant waren, die het niet be zocht hadden. Zij keek dus oplettend naar de kenteekeiien van zijne wapenrusting, stond wel een uur lang voor den spiegel ou staarde onophou- lijk op de belangwekkende tronie, die zij daarin zag; elke trek, de gausche houding en de kleinste bizonderheid diejzij er aan opmerkte, prentte zij in haar geheugen. Intusschen kwam er al meer gerucht in de voorzaal, de aja en de hofdames wachtten op de komst harer meesteres, do freule liet eindelijk met weerzin het gordijn vallen, opende dc deur, en toen zij da aja zag, omhelsde zij de eerwaardige dame en sprak: „Nu heb ik den man van mijn hart gevonden, verheugt n met mij, mijne ge liefden de schoonste man in Brabant behoort mij De heilige bisschop Medardus, mijn beschermhei lige, is mij dezen nacht in een droom verschenen, heeft dezen gemaal, dien de hemel voor mij heeft uitverkoren, tot mij gevoerd en in het bijzijn van de heilige maagd en van verscheidene hemelsere getuigen ons huwelijk gesloten." Wordt vervolgd.)

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 3