B i n a e n 1 a n i nomen. Nog steeds verneemt men, dat onderscheidene leden van liet Rechtor-centrum, door Montalivet's lrief tot inkeer gobraclit, bereid zouden wezen het te ondersteunen. Op nieuw wordt aangekondigd, dat eerst daags een nieuw manifest zal verschijnen van den Graaf van Chambord. 't Zou worden gepubliceerd den dag vóór de stemming over de voorstellen der 11.11. Périer, De Sainto Croix en Wallon. Ook bij den heer Perron te Parijs, een gewezen ambtenaar van het Tweede Keizer rijk, werd dezer dagen huiszoeking gehouden. De heer Perron staat in nauwe betrekking tot den hoor Rouher. De papieren, welke ten zijnen huize in beslag zijn genomen, laten geen twijfel meer over ten aanzien van 't bestaan van een bonapartistiseh centraal- romilé, 't welk door Rouher wordt gepre sideerd. Bij den photograaf Appert werden oen aantal portretten van den jeugdigen Louis Napoleon vernietigd. Voorts hadden nog ccnige andere huiszoekingen plaats. Zaterdag werd te Bristol in de open lucht een groote vergadering gehouden, waar sym pathie werd betuigd met de landbouwers welke, wijl ze weigerden voor de Unie ie bedanken, doorde pachters werden ontslagen. 0. a. voerde de heer Odgcr het woord. Ongeveer 18,000 Engelsche vrouwen onder welken Florence Nightingale en Miss Thackeray hebben aan Disraëli een adres doen toekomen met verzoek, dat hij het ont werp zal ondersteunen strekkende om ook aan vrouwen stemrecht te verleenen. De Premier moet geantwoord hebben, dat hij zich zeer vereerd gevoelt. Aan de hoogeschool te Londen werd dezer dagen de eerste prijs voor rechtsgeleerdheid, door cone vrouw behaald, dezelfde die voor twee jaren een eersten prijs behaalde voor Staathuishoudkunde. De tweede prijs werd mede door eene vrouw behaald. 't Zonderling feit heeft zich onlangs voor gedaan dat een jongman een meisje aan klaagde wegens breach of promise. Anders geschiedt het altijd omgekeerd. Het meisje werd veroordeeld tot een farthing (3/4- cent) boete. Maarschalk Concha is gesneuveld bij een gevecht te Mura op o kilometer van Estella. Het leger is intact gebleven. Zabala is be noemd tot opperbevelhebber van bet noor- dcrlcger en zal hedenochtend vertrekken. Coltoner is benoemd tot Minister van Oorlog en Sagasta tot President van den Ministerraad. De dood van Generaal Concha dus wordt uit Madrid gemeld zal geenerlei strem- schoone Eichilda in de spreekkamer was. Er waren verscheidene deftig uigedoste ridders onder, die de ongesluierde kostgangster, allerlei beleefd heden bewezen en in deze vleierijen lag de eerste zaadkorrel der ijdelheid, die hier op geen 011- vruchtbaren bodem viel, maar- spoedig wortel schoot en ontkiemde. Ereule Eichilda begon zich te bedenken, dat het toch eigenlijk buiten in de vrije wereld beter was, dan in de kooi achter het ijzeren traliehek. Zij verliet het klooster, richtte een hofstoet op, nam voor den vorm eene aja tot gezelschapsjuffrouw aan en trad met veel pracht de wereld in. De faam harer schoonheid en zedig heid [verbreidde zicli naar alle oorden. Prinsen en graven kwamen van verre landen, om haar het hof te maken. De Taag, de Seine, de Po, de Theems en vader Bijn zenden hunne heldenzonen naar Brabant, om hulde te brengen aan de schoone Eichilda. Haar paleis scheen een tooverslot vreemdelingen werden allergulst onthaald en ble ven niet in gebreke de beleefdheden van de be- ming veroorzaken in de militaire operaties. Zabala is reeds aangekomen om liet plan van den betreurden Maarschalk ten uitvoer te leggen. Even vóór zijn dood heeft Concha nog een dagorder uitgevaardigd, waarin hij verklaart geen représailles te willen nemen over de wreedheden der Carlisten. We willen over winnen zeide hij maar niet moorden. Ben heer A. Huet, zal bij de firma Buffa en zonen te Amsterdam, het licht doen zien een „plan tot vergrooting van den dam en tot demping van het damrak" te Amsterdam. Volgens dit plan moet de gemeente een stuk gronds onteigenen van 2705 M2. oppervlakte, waarop door het Rijk een nieuw Koninklijk paleis zou kunnen worden gebouwd, als blijvende herinnering aan de feestviering van liet 25jarige Koningschap van Z. M. Willem III. Daardoor zou de Dam worden gevormd tot een flink rechthoekig plein, 125 M. lang en 80 M. breel. Rechts van liet tegenwoordige paleis zou. een nieuwe beurs komen; wegens de groote kosten zou men zich vooreerst moeten behelpen met een hulpbeurs op het damrak. Is de hulpbeurs gereeddan breekt men de tegenwoordige beurs af en bouwt op die plaats een kunst-museum. Boor de demping van het damrak verkrijgt men voor dit gebouw 1950 M3. grond en voor de hulpbeurs 2330 M2.voorts twee nieuwe straten en 13,200 M3. bouwterrein. Als dat alles gereed iszou de dam een der fraaiste pleinen van Europa worden, en een achthoek vor men van 210 M. lang en 125 M. breed. Zie. C'. Be vergadering van de afdeeling Amsterdam der Nederlandsche vereeniging tut afschaffing van ster hen dranic, 11. Bonderdag gehoudenen ten S1/z ure geopend, was, het jaargetijde in aanmerking geno men, vrij goed^ezqeht. Be heer J. H. Buisdijker Lz. trad als spreker op en schetste op ernstige en overtui gende wijze den sterken drank als den vijand van den mensch, daar hij hem vervreemde van God en van de liefde tot den naaste en zich zeiven. Bie vijand was te gevaarlijkeromdat hij door zoo velen als vriend werd aangezien en onweerstaanbare macht verkreeg. Be voorzitter wees op het bedroevende feit, dat de belasting op het gedistilleerd in de eerste vijf maanden van dit jaar f 357,626. meer had opgebracht dan in 1873, zoodat men kon be rekenen, dat dagelijks f4000 meer in ons land werd uitgegeven.Moedeloos zou het de vereeniging kun nen maken, die ruim 30 jaar had geroepen„schaf af dat kwaadmaar toch moest zij blijven protes teeren tegen een gebruik en misbruik, dat ons volk noodwendig ten verderve zcu voeren. Baarom werden ook leden en gasten en allen die het wel meenen met land en volk, aangespoord, om met alle macht het drankgebruik te bestrijden en open lijk als afschaffers op te treden. koorlijke bezitster met de fijnste vleierijen te be antwoorden. Er ging geen dag voorbij of op het tournooiveld of strijdperk waren eenige weluitge- ruste ridders, die door hunne wapenkoningen op de markten en aan de hoeken der straten, de uit daging lieten bekend maken; „wie de gravin [van Brabant niet voor de schoonste dame onder al hare tijdgenooten erkende of het tegendeel waagde te beweren, moest zich begeven binnen het tour nooiveld en zijne bewering met de wapenen vol houden tegen de paladijnen van de schoone Ei childa." Gewoonlijk meldde zicli niemand aan, of als men al eens op een hoffeest gaarne wilde schermen en eenige ridders zich lieten bepraten de uitdaging aan te nemen en de dame hunner keuze den prijs dei\ schoonheid toe te kennen, dan was dit maar voor den schijnde delicatesse der rid ders stond hun nooit toe den kampioen der gra vin uit het zadel te werpen; zij braken hunne lansen, verklaarden zich overwonnen en kendeu de jonge gravin den palm der schoonheid toe, welk In de zitting van den gemeenteraad te Roermond sie jl. Woensdag wet 7 'tegen 1 stem (die van den heer Cornelis) aangenomen liet volgende voorstel dat tijdens de discussie nog eenigszins gewijzigd is en oorspronkelijk door burgemeester en wethouders was gedaan: „Boven en in overeenstemming met hetgeen in art. 24 der wet van 13 Augustus 1857 is bepaald, is het den hoofd-en hulponderwijzers en kweeke- lingen verboden, redacteur van dag- of weekbladen te zijn, voor uitgevers van couranten, artikelen te schrijven of te leverenprivaat-onderwijs te geven; alleen is hiervan uitgezonderd liet geven van onder wijs aan hveekeliugen. Be hulponderwijzers zullen, alleen na bekomen verlof der plaatselijke school commissie, onderwijs buiten de school kunnen geven. Gister ochtend circa 6 uur is in een perceel in de Engelanterierstraaat te Amsterdam, waarin een tabaksaffaire wordt uitgeoefendbrand ontstaan, die ernstige gevolgen had kunnen hebben, daar Arrouw en kinderen nog te bed lagen, toen de brand reeds van buiten zichtbaar was. Spoedig werd de deur open getrapt, en aan de onverschrokkenheid van twee buurvrouwen, die, waar mannen weifel den, den moed hadden denbrandenden Avinkel bin nen te gaan en aan wie het mocht gelukken de vlam in den aanvang te blusschen is het te dan- I en dat de brand geen uitbreiding gekregen heeft. Vrijdag namiddag omstreeks 1 uur brak te Ameron- gen een geducht on weder los, een bui, die bijna aan een wolkbreuk deed gelooven, en vergezeld ging van zooveel hagel en zulke steenen, als men maar zelden heeft gezien. Aan de hier te velde staande vruchtboomen is dan ook geen geringe schade toegebracht. Haar wij vernemen is Woensdag te Brussel door de internationale commissie, het ontwerp-tractaat, betreffende de verbetering van het kanaal van Keu zen naar Gent onderteekend. Het Utrechtsch dagblad van Woensdag 1 Juli, zegt liet volgende uit Zeeland.. Betere koraunikatie is echter niet alleen voor Zierikzee en geheel Seliou- Avenmaar voor nog zoovele strekenvan Zeeland een eerste voorwaarde tot verderen bloei en krach tiger ontwikkeling. Bit is vooral ook het geval in het voormalig 4de distrikt, Avaar schoone en vruchtbare landstreken lijden door gebrek aan ge schikte middelen van uitvoer, waar plaatsen als Sluis, Groede, Aardenburg, Oostburg, IJzendijke en Philippine, dringend behoefte hebben aan verbinding met het Nederlandsche spoorwegnet niet alleen maar zelfs aan een betere postgemcenschap. Er schijnt echter Aveinig kans op verbetering te wezenen het is inderdaad jammer, dat noch liet bankiers konsortium noch de minister van biimenlandsche zaken aan Zeeuwsch Vlaanderen hebben gedacht bij het ontworpen koncessieplan. Misshien zou er nog Avel iets aan te doen ziju, indien thans in de belanghebbende streken nog een krachtige stem opging en zic.li luide bij den minister deed hooren. offer zij met maagdelijke zedigheid placht te aan vaarden. Tot nog toe was het haar nog niet in de ge dachten gekomen den tooverspiegel te raadplegen zij gebruikte hem slechts als een gewonen spiegel om er in te onderzoeken of de jonkvrouwen haar kapsel Avel op liet voordeeligst voor hare schoonheid hadden opgezet. Zij had zich nog geene vraag veroorloofd, hetzij omdat zij nog geene kritieke oogenblikken had beleefd, waarin zij eenen raad gever noodig had, hetzij omdat zij er bang voor Avas en vreesde, dat hare vraag misschien onge past en nieuAvsgierig zou zijn en de blanke spiegel er dof van zou Avorden. Intussehen werkte de stem der vleierij hare ijdelheid steeds meer op en maakte, dat zij in haar hart het verlangen begon te koesteren om Averkelijk te zijn, wat men haar dagelijks in de ooren bazuinde; Avant zij bezat ver stand genoeg om niet te veel vertrouwen te stel len in de taal harer hovelingen. Voor een aan komend meisje van welke stand zij ook zij, is het

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 2