moeten bevinden uil hel begin van haar jeugd. In 't geheel werden 13 flinke pak ken papier in beslag genomen. Van zeer vertrouwbare zijde verklaart de Kolnische Zeitung de mededeeling te hebben ontvangen, dat de gezondheidstoestand van Z. H. den Paus op het oogenblik aan diens vriendenkring geen bezorgdheid meer inboe zemt. De artsen schijnen met grond te ho pen, dat het ook nu weer zal gaan als in vroegere jaren, en dal de zomer zal voorbij gaan zonder dat Z. ll.'s gezondheid ernstig lijdt. Donderdagmorgen vroeg heeft de Paus de communie toegediend aan de Amerikaansche bedevaartgangers en hun daarna opliet Vaticaan eenige ververschingen aangeboden. Aan den oudheidkundige Rossi droeg de Paus op den Amerikanen de merkwaardigheden van Rome te doen zien. Dienzellden dag hadden de Amerikanen met een honderdtal andere Katho lieken eene bijeenkomst bij kardinaal Borro- meo, ten einde over het oprichten van Katholieke verecnigingen te onderhandelen. Aan Maarschalk Concha is eene verster king toegezonden van 10 bataljons. Volgens de officieel Gaceta is aan de Car- listen bij Ouda (Valencia) een nederlaag toe gebracht. Eene bende federalistische opstan delingen 't schijnt dus dat die nog altoos voorhanden zijn is in de provincie Cadix uiteengejaagd. B ui te nl and, DUITSCHLAND. Uit Leipzig is aan de te Berlijn opgerichte ver- eeniging tot het verbranden der lijken liet volgen de bericht toegezonden. Op 3 dezer is alhier eene proefneming 'gedaan met het verbraudingstoestel, vervaardigd naar de plannen, ontworpen door de heeren Reclan en Siemens. In elk opzicht heeft de preef aan. de verwachting beantwoord. Eenige gestorven dieren, wier overblijfselen een gezamen lijk gewicht hadden van ruim twee centenaars, zijn binnen ll/2 mir tot helderwitte asch verbrand, zonder eenigen reuk hoegenaamd te verspreiden. De daarvoor benoodigde uitgaaf heeft ongeveer cén thaler bedragen. FRANKRIJK. Aan de Kolnische Zeitung werd uit Londen ge meld, dut tusschen Frankrijk en Engeland was onderhandeld over de uitlevering van Rochefort, en door de raadslieden der kroon was geoordeeld, dat er inderdaad termen tot uitlevering bestonden. Volgens dit blad zou dus aan het verzoek der Fransche regeering worden voldaan. Zoolang raen- bovenbedoeld advies niet kent, is het niet met zekerheid te zeggenwat er van deze zaak is. Er wordt echter getwijfeld of er, wat betreft Rochefort, werkelijk termen zijn. Naar het schijnt maakte de berichtgever slechts melding van een gerucht, te Locden in omloop en datdoorde Echo, een Londensch avondblad, volkomen ongegrond wordt verklaard. ENGELAND. In een brief van den Timesveeklaart de heer de Leeseps dat hij nooit gedreigd het Suez-kanaal te sluitenen hij zich slechts tegen de verkrach ting van het contract zou verzetten. Nog zegt hij, dat de maatschappij noch de onderkoning tot de internationale commissie der tonnemaat zijn geroe pen, en hij nooit het inzicht gehad heeft, langs het kanaal eene soort van-gendarmerie te plaatsen, welke van de plaatselijke overheid afhankelijk zou zijn. De heer de Lesseps zal eerlang naar Londen komen, om te beantwoorden aan de uitnoodiging der aardrijkskundige maatschappij. Binnenland, St. Anne ter M/uiden 9 15 Juni. Hier hoopt men den 24 Juni a. s. feest te vie ren. Even als in bijna alle plaatsen van ons vaderland werd ook in deze gemeente, eene der kleinste van Nederland, tegen 12 Mei vergadering belegdom te bespreken of men het kroningsfeest afzonderlijkdan wel in vereeniging met het nabij gelegen Sluis zou herdenkenwaartoe de inwoners warén uitgenoodigd. (Tussclien twee haakjes zij hier gezegd dat Sluis en St. Anne zeer goed overeen komen dat helaasmet vele buurtgeraeenten in het land van Kadzand nog al wat te wensclien overlaat.) De burgerij besloot in overleg met haren Burgemeester tot het laatste, tot de vereeniging met Sluis n. 1. onder deze voorwaarde echter, dat de Burgemeester er in tóe zou stemmen om twee dagen kermis te laten houden in plaats van een dag en den eersteu dag meer tot het houden van buitengewone feestelijkheden in te richten. Dit werd toegestaan. Nu is onlangs eene com missie samengesteld, door welke eene lijst ter in- teekening aan de burgerij van St. Anne en Sluis is gepresenteerddat eene aardige som heeft opge bracht. Het doet on9 genoegen te kunnen melden dat die van St. Anne tevreden waren over de Sïiuzenaars, wat de inteekening betreft. Zij heb ben daardoor getoond, dat zij ook van hunnen kant iets over hebben voor hunne buren en willen meewerken zooals deze op het kroningsfeest te Sluis hebben gedaan. Er zal naar den ring gereden worden in de rechte baan, een wed strijd voor alles in het land van Kadzand, die lust hebben daaraan mêe te doenverder zul len er verschillende volkspelen worden gegeven, terwijl men ook spreekt van -muziekverlichting en vuurwerk. Wanneer het weder meevalt zal er op St. Anne een feest gevierd worden als er wel licht nog nimmer heeft plaats gehad. A.ardonblirg'De verjaardag der Koningin zal alhier gevierd werden, door de ver lichting van de markt met Bengaalsch vuur en het afsteken van een vuurwerk. Gedurende de verlich ting zullen de Aardenburgsche fanfaren eenige muziekstukken ten gehoore brengen. Ie Dordrecht bij een, op zich zelf niet bijzon der erger brand, een meisje van 12 jaar het leven verloren, omdat men in de verwarring vergeten had haar van den zolder te halen, waar zij sliep. Zij stikte door den rook en werd met verbrande beeneu gevonden. De tromp van een brandspuit is verder op den arm van den komandeur. Ver hoeven gevallen, die daardoor gebroken is. Uit Brussel wordt medegedeeld, dat de over eenkomst tusschen Nederland, en Belgie betreffende het kanaal van Neuzen naar Gent, gesloten is. Graanmarkten enz. VEEKOOPPRIJS PER HECTOLITER. BRUGGE6 Juni. Jarige Tarwè fr. 22,75 a 31, Rogge Boekweit. Haver Gerst Paardeboonen Aardapp. per 100 kilo Boter per kilo st. Eieren per 26 Vlas p. 21/2 kilo 20,50 „21,25 juj 13,—„14,25 17,„13,50 20,—„20,50 7,50,/ 9,— 28„ 34 19 23 58 63 30 Mei. 22,50 a 29,25 20,25 12,50 17,75 18,.— 7,50 28 19 55 21 14,— 18,25 20,— 9,- 32 22 75 Ter markt van Donderdag 4 Juni waren aangebracht 29 Schapen, welke zijn verkocht a 45 tot 60 fr. 4 Lammeren, „30 36 85 Kalveren, 65 „115 12 vette Varkens 70 „160 Ter markt van Zaterdag 6 Juni waren aan gebracht 20 magere Varkenswelke zijn verkocht a 40 tot oO fr. en 905 kooi-Zwijns (Biggens,) welke zijn verkocht a 16 tot 24 fr. GENT, 29 Mei. Tarwe fr. Rogge. Gerst Haver Boekweit Paardeboonen Aardapp. per 100 kilo. Boter per. Eieren de 26 37,—a 38, 27—„27,50 26,— 26,— „27,— 27,—„28,— 2,70 2,80 1,80 1,90 5 Juni. 37,— a 38,— 27,— 27,50 26,- 27- 2,70 1,80 27- 23,- 2,SO 1,90 den. Ik verklaar U, dat ik daartoe sterk genoeg ben." „Het heeft den tijd" herhaalde nu echter de kapitein, „ik heb U reeds eenmaal gezegd, dat ik de verantwoording op mij neem." De stuurman schudde het hoofd; wat zou hij hiertegen doen Hij verliet den kapitein en ging weer naar zijne kooi. Daar bleef het bijhet schip "behield zijnen koers toen de wind nog meer naar het Zuiden draaidenu met leizeilen aan beide kanten, zoo dat het nu niet meer aan twijfel onderhevig was, dat de kapitein met voordacht het noorden in wildewaarheen echter wie kon het raden P Nu werd echter ook de bemanning onrustig. Door den man aan liet roer werd liet spoedig onder de matrozen bekend, dat de stuurman den kapitein aangesproken had, en dat dus niet alles in orde was. De matrozen stoorden er zich vol strekt niet aan of de reis wat langer duurde: maar voor een tocht naar dc IJszee, waartoe zij niet eens geschikte kleederen hadden, betoonden de meesten weinig lust. En wat zouden zij daar moeten uitvoerenvisschen of robben vangen er was geen enkel vat aan boord om de traan in te doengeen harpoen, geen geweer zelfs't zou louter dwaasheid zijn. En wat gedroeg zich de kapitein zonderling sedert het met den stuurman gesproken had! Uren achtereen liep hij met een somber gezicht het dek rondsloeg met de armen en prevelde onverstaanbare woorden. De dames had hij, sedert zijn gesprek met Kate, niet meer toegesproken, ofschoon hij haar steeds heel eerbiedig groette. Alleen wanneer liij meende dat niemand op hem lette, staarde, hij de jeug dige gestalte van het meisje somtijds eenige oogen- blikkea achtereen dreigend aan; doch zoodra iemand zich naar zijn kant wondde, keek hij dadelijk naar den grond of ging weg. De landagent sprak des avonds lang met den opperstuurman, doch scheen niets te kunnen uit richten. De Mary Burton veranderde niet van koers en toen Mr. Olbridge den volgenden mid dag de breedte opnam (den lengtegraad kon hij niet berekenen, daar de kapitein den chronometer in zijne kajuit had weggesloten) hadden zij weer twee en een halven graad naar het noorden af gelegd. Op de kaart kon hij echter zien, dat zij hier onder deze breedte onverschillig op welke lengte IJslands reed lang voorbij waren en nu langs de kusten van Groenland of van Noor wegen rechtstreeks de IJszee inliepen. (Wordt vervolgd.)

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 3