Ingezonden Stnkken. Correspondentie. de ziekte liatl geheel hetzelfde verloop, en ook liij stierf spoedig. Bij hem was dus blijkbaar de smetstof rechtstreeks, dat is van inensch op mensch, overgebracht. FRANKRIJK. De politie le Parijs Reeft zich meester gemaakt van een bende boosdoeners, die sedert lang in Frankrijk en elders werkte. De kapitein der ben de „Groendassen„ heet Godart. 't Is een kerel als een reus, die altijd ontsnapte, als men hem dacht te hebben. Iiij is nu na een hevig gevecht met twee agenten voor goed gevangen en achter slot gebracht. Hij schijnt goed te zullen klappenreeds is op zijn aanwijzingnaar men zegt, een aanzien lijk bedrag aan gestolen goederen ontdekt. ENGELAND. Groote opschudding lieerschte 11. Vrijdag voor een der Londensche hospitalen, waarin achttien kin deren, als vergiftigd, waren ingebracht. Voor eenige maanden was een suikerbakkerij afgebrandbij het wegruimen van het puin vond een knaap een aan tal zoetsrnakende stukjes, die hij voor suikergebak hield. Hij verkocht het gevondene en, toen er geen koopers zich opdeden, gaf hij het weg. Achttien kinderen werden gevaarlijk ziek, ge lukkig was er een gasthuis in de nabijheid en aan tijdige geneeskundige hulp is het te danken, dat de kinderen in het leven zijn gebleven. Het gedrang van ouders en bloedverwanten der kleine lijders, die allen omtrent hen iets vernemen wil den, was zoo groot, dat de politie voor het ge bouw moest post vatten. SPANJE. De vele berichten, die steeds komenkunnen kortelijk samengevat worden. Nu eens tracht de een den auder om te trekken en te verrassen, dan weder omgekeerd. Nu eens wordt de eeue partij verschalkt of terug geslagen, dein weer de andere. Welke partij de meeste voordeelen behaalt, is niet uit te maken, en geen wonder dat bij zulk een verwarden, droevigen toestand de Spaansehe effecten op de beurs dalende zijn. Dit voorspelt niet veel goeds. Binnenland. Sluis, 11 Juni. De Feestcommissie alhier j heeft zich beijverd om het feest op 17 Juni a. s. (den derden kermisdag) zoo luisterrijk mogelijk te maken. Het feest zal bestaan voornamelijk uit de prachtige illuminatie van de estrade op de Markt, en van de Kaai. Op de verlichte estrade zal een flink corps muzikanten uit Brugge een in strumentaal concert geven. Verder zijn pogingen aangewend ora de „S p o rt N a u t i q u e" over te halen nogmaals een wedstrijd op het kanaal te houden. Ook hebben eenige ingezetenen zich vereenigd tot het doen plaats hebben van „Ringrij den de zeeman hoe is de koers //Noord-Noordoost." „Dicht in den wind „De zeilen bijna vierkant gebrast en te bak boord leizeilen." „Leizeilen Wel, is 't mogelijkdan gaan we de Iersclie kust langs en het Noorder-kanaal door." „Waar is Ierland zeide de Amerikaan't is nu de elfde dag, dat wij dezen koers houden." „De elfde dag riep de zeeman, en spreng J van schrik zijn bed uit. „Met den kapitein is er iets^in de war" ging de ander voort, „laat niets merken, ga om twaalf uur op het dek en zie dat ge de zon krijgt. Vol gens mijne rekening zijn we dichter bij den zeventigsten dan bij den zestigsten graad." „Het is niet mogelijk," riep de stuurman, en werd doodsbleek„God bewaar' ons, we hebben j niet eens zooveel voorraad aan boord." „Overtuig F zeiven" en zeg mij dan of ik j in Garoussel," 't welk vermoedelijk zal worden vereerd door de tegenwoordigheid van het muziek- I gezelschap uit Middelburg in Vlaanderen. Op 't oogenblik, dat wij dit schrijven, is men 1 druk in de weer om de estrade geheel nieuw te groenen en te versieren. Intussehen stroomen van alle kanten spellen en kramen toe, die op het gerucht van de feestviering, zich beijveren om die nog door hunne vertooningen en merkwaardighe den op te luisteren. Alles belooft een verbazende drukte en een schoon feest! Wij zijn in staat gesteld reeds nu het pro gramma van het concert op de Markt op te nemen; het luidt als volgt: EERSTE GEDEELTE, j 1. Grande Marche Saupe. I 2. Ouverture de Nabuchouosor Verdi. 3. La vie parisienne, quadrille. J. Stratjss. 4. Caprice fantaissie. A. Schwibbé. 5. Philomènevalse. A. Clément. TWEEDE GEDEELTE. 6 Ouverture de Martha Flotow. 7. L'Enelume, polka. Latjbe. 8. Marche, Potpourri sur la fille du régiment. Gcng'l. 9- L'Expéditif, galop A. Clément. Men schrijft uit Goedereede: De gewassen te velde staan over het algemeen bizonder gunstig tarwe en koolzaad zijn zwaar: zomer- en winter- gerst voldoendehaver en boouen ontwikkelen zich goed, en van de meekrap is een goede oogst te verwachten; het vlas is bij vorige jaren veel ten achter; de late aardappelen beginnen goed uit te komen en de vroege beloven goed te worden. Door een vermaard landbouwkundige wordt aan de Courrier de la Meuse medegedeeld, dat het weg nemen van de bloesems der aardappelen, na hun geheele ontwikkeling en voor de vorming der vrucht, een vermeerdering van de knollen te weeg brengt, die voor het minst gelijk staat met het derde deel van den gewonen oogst. De kerseboomen in den Tielerwaard verkeeren in een stadium hetwelk men noemt: „de koorts hebben". Zij laten nl. b'ij millioenen alle kersen vallen, die nimmer tot rijpheid zouden komen. Toch blijven er nog veel over, gelijk blijkt uit de publieke verpachtingen tegen 3 a4 centen het kilo, zooals ze aan deii boom hangen. Dinsdag 11. vervoegde zich te Schiedam aan het bureau van politie een politie-agent uit Rotterdam met een kind van ongeveer twee jaren. Het kind was met de moeder van het bootje van -Overschie gekomen. De moeder wilde zich naar het station van den Holl. Spoortrein begeven, doch werd on derweg dermate ongesteld, dat zij naar het gast huis moest vervoerd worden. Zij gaf opdat haar man, die zich in het krankzinnigengesticht te Delft zou bevinden, Franciscus de Graaf heette, en zij geen gelijk heb gehad. Met eiken dag wordt het kouder in plaats van warmer en de poolster staat 's nachts hoog boven ons." J De stuurman was nog zeer zwak, maar hij kroop j uit zijne kooi, kleedde zich aan en ging toen naar den tweeden stuurmun 'om het logboek te halen. Die had het echter niet; de kapitein had I het sedert de ziekte van den stuurman zelf bij- gehouden, en van de lengte en breedte waarop j zij zich zoowat moesten bevinden wist de auder net zoo min als de rest. De stuurman schudde bedenkelijk het hoofd, de zaak was gansch niet in ordehij ging naar de hut van den kapitein om daar zelf het logboek te zoeken. De kooi was gesloten en de sleutel er afgenomen. Ook dat was iets ongewoonsmaar voor 's mid dags twaalf uren viel er toch niets te doen en de j zieke zocht zijn eigen leger weder op om van de buitengewone inspanning uit te rusten. De klok van twaalven kwam: de zoil stond Cornelia Bredero; dat een barer zusters, die nog twee kinderen had, in Schiedam op het Broers— veld woondeen verzocht ook deze kleine derwaarts te brengen. Aan dit verzoek werd voldaan, maar noch op het Broersveldnoch op het bureau van den burgerlijken stand werden de opgegeven namen gevonden, zoodat de agent onverrichter zake met de kleine naar Rotterdam teruggekeerd is. SLUIS Geachte heer Eedacteur. Veroorloof mij eene kleine rectificatie. In uwe correspondentie lees ik„de markt meester, aangeschreven uit Brugge heeft op voor hand drie gulden gereclameerd voor eene geschikte plaats, zonder nog te zeggen waar." Ik heb de eer U hierbij te zenden den brief van den marktmeester W. Riethof, beginnende aldus: „Ik berigt U op Uwen brief van den 2 Mei „dat ik voor Uwe tent op de Groote Markt zal „openhouden, een zeer geschikte plaats." UEd. ziet dus dat de plaats wel degelijk schrif telijk beloofd is. Nog meer: De plaats, die schriftelijk beloofd is, is monde ling aangewezen en daarna uitgemeten. Daaruit bleek, dat de tent behoorlijk op de aangewezen plaats kon staan. Nadat alles in orde was, ontving de hr. Damar een brief, dat men hem op de eerst aangewezen plaats niet gebruiken kon. Dewijl ik U hierbij den brief van den markt meester toezend, waaruit blijkt, dat ik goed inge licht was, dunkt het mij niet van belang ontbloot om te onderzoeken, of in deze zaak ook wille keurig gehandeld is, te meer. daar men nu aan de familie Damar, in plaats van de eerste eene tweede plaats op de Kaai heeft aangewezen. Waar zwart op wit spreekt daar hebben wij niets in te brengen. Alleen dit: Na die zoo genaamde aanwijzing aan de familie Damar dan, (altijd door den marktmeester in zijne kwaliteit) is door het E.A. gemeentebestuur, daartoe in raadkamer vergaderd 'besloten dataangezien door het Sluisehe publiek met eeue nieuwe inschrij ving is bewezen, dat het gezind is om den 17 Juni, den geboortedag van H. M. onze geëerbiedigde Koningin, feestelijk te herdenken, - het afgeslo ten terrein op het marktplein zal blij ven staan, ten einde de verlichting als dan zal kunnen plaats hebben, zooals die op het kroningsfeest had moeten geschieden. Wanneer nu de tent van de familie Damar op de markt geplaatst werd, zou een gedeelte van het terrein moeten ingenomen worden, en nu zou het toch te -dwaas zijn om te verlangen dat, met achteruitstelling van het Sluisehe volk, de ge meenteraad op zijn besluit terug kwame ter wille van de familie Damar, dat vreemdelingen zijn. helder aan den wolkeloozen hemel en de stuur man, die zich volstrekt niet meer had laten zien, nam zijn sextant en ging daarmede naar het voorste gedeelte van het schip. De kapitein, die hem niet bemerkt had stond op het achterdek, nam van daar af zijne observatie en ging, nadat de zon haren hoogsten stand bereikt en hij den man aan het roer de volgende acht glazen had getoond, weer naar zijne kooi. De stuurman ging eveneens naar beneden en terwijl hij zijne berekening zat te maken, kwam de kok bij hem binnenloopen en zeideschuw omziende en met gedempte stem: (Wordt vervolgd.)

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 3