ENGELAND. Ziellier eenige bizonderlieden over den aanslag op den prins van Saksen-VVeimar Toen de prins van Saksen-Weimar liet liotel van Portland-Palace wilde verlaten om zich. te begeven naar het lever der koningin in het St. James-Palace, en juist op het oogenblik dat hij den voet in de straat zette om in zijn rijtuig te gaan, loste een persoon, die uit een rijtuig was gekomen, dat aan de overzijde der straat stond, een pistoolschot op hem. ï)e prins had hem niet bemerkt, dan nadat hij de ont ploffing had gehoord. Naar het schijnt, heeft nie mand liet schot, zien lossen of bemerktdat de man een pistool in de hand had. Hij volgde den prins tot in liet hotel en was reeds beneden den trap taen men hem kon aanhouden. De knechten, die waarschijnlijk het schot niet hadden gehoord daeli- er niet. eens aan om hem in hechtenis te nemen. Men liet hem terug in zijn rijtuig gaan, en het verdween zonder dat de bedwelmde dienstboden er liet nummer van hadden opgenomen. Volgens het signalement schijnt de persoon een vreemdeling te zijn met bruin gelaat. De geweld dadigheid zijner manieren doet denken, dat hij zinneloos is. Hij was gekleed als iemand, die het koninklijk lever gaat bijwonennogtans met eenige fimtazie Hij droeg een hoed, die geenszins van een man was, die naar het hof giat.^ Toen de prins te St. James kwam, deed hij den opperintendent Dunlop roepen, die te Marlborougliliouse in dienst was, en verhaalde hem het feit 0111 alle verdere aanslagen tegen andere verheven personen te vermij den. Want naar het schijnt had men zekere, be dreigingen ontvangen in een zonderlingen brief, gericht tegen den hertog van Cambridge en den heer Disraëli. Volgens de Morning Bost zou de persoon in handen der politie zijn. ITALIË. Men meldt uit Home onder dato van 29 Mei: De Paus is geheel hersteld; de lichte koorts, die hij door eene verkoudheid gekregen had, is ver dwenen en met haar de lioest en de benauwd heid. De genecsheeren zijn van meeningdat een buitenverblijf, al was het slechts van een maand, op het pauselijk kasteel van Gastel Conclolfo, den besten invloed op de gezondheid van den IT. Vader zou uitoefenen. Doch men denkt dat Pius niet van zin is liet Vatikaan te verlaten. Te Salernoin Italië, heeft de justitie een vreemd- soortigen diefstal te onderzoeken. Men heeft na melijk het lijk ontvreemd van den aartsbisschop Salomonedie eenige jaren geleden in de kathedraal werd bijgezet. Vermoedelijk hebben de rijke kleede ren van den bisschop en de looden kist, waarin hij werd begravende hebzucht gewekt. Maar men begrijpt niet, lioe de dieven de zware grafzerken hebben kunnen vervoeren en de kist hebben kun nen veroverenzonder te worden opgemerkt. zijne kaarten gebogen, kwam daarna weder op dek en gaf bevel de bovenbramzeilen te vieren. Dit was spoedig geschied; maar met de bo venste, lichte zeilen hield de Mary Barton niet meer deuzelfden koers en de man aan het roer kreeg last om de zeilen vol te houden. Zoo doende stuurde men rechtstreeks noord-noordoost. Den landageut, die niet alleen reeds verscheidene zeereizen gemaakt, maar zelf eens een kustsclioe- ner tusschen de Yankee-staten en Nieuw-Orleans gevaren had, was de verandering niet ontgaan, en toen hij weder op het dek kwam overtuigde hem een enkele blik op het kompas, dat de wind niet ongunstiger was geworden, maar dat de koers op zettelijk veranderd was. Daar zij zich leeds dicht aan de Iersche kust moeten bevinden, was dit eeu teekei, dat de kapitein, om geen tijd met heen en weer kruisen te verliezen, liever den „noorde lijken doortocht" opzocht, dat wil zeggen Ierland omzeilde. In plaats van door liet St. George- kanaal voeren zij dan slechts door het No order- Binnenland, Op de voordracht voor kantonrech-* ter alhier zijn geplaatst de HIT. mrs. Jhr. J. E. Sclnmrbeqüë Boeije, advocaat te BredaJhr. mr. P. J. Boddaert., id. to Zierikzee, en Jhr. J. Schuurbeque Bceije, Griffier bij het kantongerecht alhier. SI ui?;» Naar wij vernemen js in de vorige week door de commissie van de teekenschool o.a; besloten om bij genoegzame deelname alhier tegen den winter een goedkoopen, halfjaarlijkschen tee kencursus te openen voor leerlingen van ambachts lieden. Dit zal, naar onze meening, voor velen een welkome tijding zijn. Tot ons leedwezen vernemen wij dat de tent van de familie Damar in plaats van op de markt te komen, waar men haar eerst een plaatsje had aangewezen, voor hetwelk het staangeld dadelijk voldaan werdnu geplaatst wordt op de vlasmarkt, een hoekje, waar zij geheel buiten de. kermisbeweging gebracht is. Dit feit is dubbel betreurenswaardig omdat daardoor eene eenmaal gegeven belofte wordt ingetrokken en ten tweede omdat de voorstellingen, door deze familie gegeven, overwaard zijn door het geheele publiek grooten en kleinen, ouderen en jongen bezocht te worden. Personen uit IJzendijke en Aardenburg hadden niets dan woorden van lof voor de dege lijke uitvoering van gymnastische toerengeestige vaudevilles, pantoinines, kunstige dansen, chiuee- sclie schimmen enz. Mocht dit schrijven de aanleiding zijn, dat aan deze tent haar eerst aangewezen plaats terug gegeven wordt, dan zouden daardoor èn het publiek en de directeur beiden gebaat zijn; zoo niet, dan hopen wij op dit feit later terug te komen. Naar men verneemt heeft Z. M. de Koning, ter gelegenheid van liet Kroningsfeest ongeveer 2000 telegrammen ontvangen om hem met de heugelijke gebeurtenis geluk te wenschen. Het eerste telegram was afkomstig van Z. M. den Sultan van Turkije. Bij de uitloting op 1 dezer der .premieleening groot f 1,000,000 van het Paleis voor Volksvlijt zijn al de deelen der volgende 20 seriën uitgeloot, betaalbaar met f 3, bij de Assoeiatie-cassa te Am sterdam, hos. 150 der seriën 78, 391, 723, 2083, 3110, 3339, 3380, 3581, 3679, 4045 ,4405, 4433, 467.3,4885, 5993, 6157, 6170, 6426, 6448, en 7151. De Nieuwe Eotterdamsche courant geeft een over zicht van eenige naar het schijnt zeer belangrijke artikelen over onzen oorlog met Atehin in de Fran- sche Revue millitaire de 1' Etrangergeschreven door een der bekwaamste Frausche stafofficieren. De schrijver heeft bij zijn arbeid vau de officieele en kanaal en konden alzoo hopen spoedig het doel hunner reis te zullen bereiken. Dat verwekte groote vreugde onder de passa giers van de kajuit en verscheidene flesschen wijn werden uit den medegenomen voorraad te voor schijn gehaald om deze vroolijke tijding te vie ren. Maar waarom zette toch de kapitein zulk een somher, knorrig gezicht? Hoewel hij vriende lijk werd uitgenoodigd, wilde hij geen deel nemen aan hunne vreugde en, als hij geen wacht op het dek had, sloot hij zich in zijne kooi op. De tweede stuurman schudde het hoofd over de verandering van richting. Sedert, de opperstuur man liet laatst de observatie gedaan en hem de lengte en breedte medegedeeld had, waarop zij toen waren, had het schip dicht in den wind ge legen, en, zooals hij zeer goed wist, weinig voort gang' gemaaktwaarom nu de kapitein reeds zoo- ltng het noorden instuurde was hem niet duide lijk. Maar wat bekommerde hij er zich om." Hoe meer dagen, hóe meer dollars" is een oud beste bronnen gebruik gemaakt en legt eene, inderdaad bij een vreemdeling zeldzame kennis van het onderwerp aan den dag. Ten opzichte der eerste expeditie komt hij tot liet besluit dat men te gestreng is geweest tegen de.11 kolonel van Daalen en toont bij zich weinig ingenomen met' de te Batavia ingestelde enquête. Dc Nieuwe Eotterdamsche Courant schijnt tot hetzelfde oordeel over te hellen. "Wij voor ons gelooven, dat het zaak is volledi ger gegevens en de openbaarmaking der stukken over deze gewichtige zaak af te wachten en te wenschen ons niet tc laten leiden van een overi gens bekwaam vreemdeling. Tot nog toe kan deze ten minste nog niet bet< r op de hoogte we zen dan onze eigen regeering en het Indisch bestuur. De persoon van Frohsdorff is door het pro vinei aal gerechtshof te Utrecht, wegens liet opzettelijk doen ontstaan van gevaar voor den sneltrein nabij Driebergen veroordeeld tot 7 jaran tuchthuisstraf. Vau onderscheidene zijden werd het bestuur der Vereeniging voor Gymnastiek- en Zwemscholen te Rotterdamin den laatsten tijd aangezocht ook dc gelegenheid open te stellen, tot. het bekomen van onderwijs in liet zwemmen voor meisjes. Het bestuur heeft dientengevolge bepaald,'dat geduren de het zomersaizoen eiken morgen van 9 tot 10 uur, aan de zwemschool aan de Maas die gelegen heid zal opengesteld wezen. Deze lessen, die onder de strengst mogelijke waarborgen worden gegeven, worden vrij druk bezocht. Correspondentie. Gaarne wordt door ons het ingezonden bericht Sluis opgenomen onder de rubriek Binnen land. De geachte inzender, die waarschijnlijk een zijdig is ingelicht geworden, zullen wij zeker geen ondienst doen, wanneer wij hém eenigszins nader en ook overeenkomstig de waarheid omtrent deze zaak op de hoogte brengen, daardoor kan mis schien verder misverstand voorkomen worden. ZEd. wete, dat de familie Damar slechts dan eene plaats kon worden aangewezen voor de oude hoofdwacht, wanneer de ruimte zulks toeliet; dit 1111 kon niet geschieden daar de.tent omtrent 4 meters te breed was. Verder wat liet vooraf be talen van staangeld aangaat, dit is geheel bezijden de waarheid. De marktmeester, aangeschreven uit Brugge, heeft op voorhand drie .gulden ge reclameerd (niet van hem alleen, dat doet hij tegenwoordig ook van anderen) voor eene geschikte plaatSj zonder nog te zeggen waar, .omdat het zoo vaak is gebeurd, (hit personen uit Belgie plaats hadden besproken eu niet verschenen, welke plaat sen dan menigmaal onbezet bleven. Volgt de Vlasmarkt. De tent van de familie Damar wordt niet op de Vlasmarkt, maar in het front van de Kaai aan het rijkskantoor geplaatst spreekwoord onder de zeelieden. Hoe langer de reis duurt, waarop zij niets kunnen verteren, des te meer verdienen zij onderweg, en krijgen dan eeue des te grootere som in de hand 0111 pret te maken als zij in de haven komen. De tweede stuurman zou dus wel de laatste geweest zijn, die zich eene kleine verlenging van de reis zou heb ben aangetrokken. De opperstuurman ging slechts langzaam voor uit. In de laatste dageu was de koorts wat afge- men en somtijds geheel weggebleven, maar hij was toch nog te zwak om te staanen sleepte hij zich al eens een enkele keer naar het dek om fiissche lucht te scheppen, dan moest hij toch weer spoe dig zijn bed opzoeken. Hij bemoeide zich vol strekt niet met de leiding van het schip, want kapitein Powell was een flink zeeman, en de stuurman wist, dat hem zijn werk best was toe vertrouwd. (Wordt vervoljd.)

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 3