B i a n- e n 1 a a d. Ingezonden Stukken. iYi 1CMTI schepen van liet openbaar onderwijs van .Brussel, den lieer Fontaiuas. Men weet teil gevolge van welke droevige en voor den gewezen schepen schandelijke gebeurtenissen dit tweegevecht heeft plaats gehad. De lieer rechter S'Terstevens is gelast met liet onderzoek geopend ten gevolge van dit tweegevecht. De heer doctor Yleminckx is door het parket ge last met het onderzoek van het lijk des slachtoffers. De heer Lehembre liad in den morgen van liet gevecht een testament opgestelddat gisteren door den avoilé L. Descamps, in banden is gesteld van den voorzitter der rechtbank van eersten aanleg. De lieer L. Decamps was door den lieer Lehembre aangewezen om zijn testamentaire uitvoerder te zijn. Men heeft onlangs gedurende den nacht ver scheidene proeven genomen met een locomotief voor den tramway. Zij zijn uitmuntend gelukt. Men verwacht, dat eerlang het nieuw stelsel in de hoofdstad zal toegepast worden. FRANKRIJK. Een tot nog toe in Frankrijk onbekend dier is in de diergaarde van den Jardin des plant.es aan gekomen. Het is de zoogenaamde moloch van Australië, eene liagedis met zeer harde stekels. Onlangs werd te Argeutenil een fabrikant be graven, die, van werkman tot eigenaar eener fabriek opgeklommen, op eene noodlottige wijze om liet leven kwam. Nadat bij bij een zeil- en roeiwed- strijd de overwinning had behaald, noodigde hij zijne vrienden op een diner om zijn triomf te vie ren. Een kanonschot zou het sein geven voor het begin van den maaltijd. De fabrikant zal zelf het kleine stuk geschut, dat tot aan de monding is volgeladen, afvuren, maar liet springt, en de scher ven treffen den ongelukkige in den buik. Des volgenden dag was bij een lijk. ENGELAND. De eerste lijkenverbrandingmaatscbappij is te Londen ingeschreven in het register van de naam- looze vennootschappen, onder de benaming van The Cremation and Urn Society, limited, meteen kapitaal van 50.000 p. st. De vereeniging tot voorkoming van dierenmis handeling te Brighton heeft eene vervolging inge- Men meldt, dat eene nieuwe proef van bloed- overtapping den 7 April te Dreux is gedaan door docter Moliuier,. en zeer goed gelukt is. De lieer Molinier heeft zich bediend van het toestel van docter Moncoq van Caen, de invoerder der bloed- overtapping. Eene vrouw, 43 jaar oud, was ten gevolge van gestadig bloedverlies bijna geheel uitgeput, Haar polslag was bijna vernietigd. Men spoot haar GO grammen zeer rijk bloed in, voortkomende van baar zoon. Vier en veertig dagen daarna was zij bijna geheel hersteld. stcld tegen lord Macdonald, die aldaar een span paarden liad gehuurd. Een der arme dieren was door genoemden lord zoodanig met een dikken stok afgeranseld, dat (1e politie meer dan vijftig bloedige striemen op den rug van het paard had gevonden. Eeue boete van 5 p. st. werd opge legd. ITALIË. Uit Caprera zijn zeer ongunstige berichten ont vangen aangaande den gezondheidstoestand van Gari baldi sedert den 3 kon bij geene bezoeken meer ontvangen zoozeer leed hij aan rhumatische aan doeningen. Aardeilburg-, 4 Juni. De Kermis is hier druk op aan den gang. De Schouwburg van Bakker, een Panorama, een tent waar men gymnastische toeren verricht en een aantal kra men zetten ons plaatsje eenige levendigheid bij. Onder de kramen heeft men eene zeer fraaie, waar men zich voornamelijk bezig houdt met liet draaien van draaiborden naar prijzen, waaronder zeer vele fraaie voorkomen. Wat de zucht naar winst op den mensch ver mag,-kan men hier zien, daar verschillende per sonen, die anders geen cent in eene kraam zou den uitgeven, alles wat zij bezitten verdraaien in de hoop om iets moois te trekken. Dat de andere kramers zoo'n buurman niet pleizierig vinden is duidelijk; maar daar de draai borden even min als de dobbelsteenen tot de hasardspe- len gerekend worden wanneer er om geen geld gespeeld wordt, zal hunne ontevredenheid hun weinig baten. Het Algemeen Politieblad bevat een bericht van den officier van justitie te Zutphen, dat ouder La ren is aangehouden een van valsehlieid verdachte gulden, voerende de beeltenis van Koning Wil lem II en liet jaartal 1S47. Op een verkoöping te Koewacht werd door den lieer A. Loerdijk uit Zuiddorpe een öude eikenhou ten kleederkast gekocht, uit welke, nadat die. reeds tien dagen in het huis geborgen was geweest, een beursje met 480 franken aan goudstukken van 20 franken te voorschijn kwam. De .eerlijke vinder spoedde zich dadelijk naar den vroegeren eigenaar, den heer van Puttete Koewacht die, in edelaar digheid niet willende onderdoen, hem de lielffc van den gevonden schat afstond. nemingen alleen, en die was ongenaakbaar op dit punt, hoe gewillig hij ook voor hen was omtrent elke andere zaak. Op het kompas zagen zij ech ter niets als dat zij noodoost, dikwijls nog eene halve of heele streek meer noord lagen, want het schip ging bij den wind en de man aan het stuur rad had niets te doen, als zoo dicht in den wind aan te houden als de scherp gebraste zeilen hem maar toelieten. Er bleef maar één uitweg over. Jegens de jonge dame liad de kapitein zich altijd zoo lief getoond en tot zelfs baar gejripgsten wensch ver vuld, dat zij misschien het geheim van hunne ligging op de kaart ook wel yan hem zou kunnen vernemen, als zij het hem vraagde, en daar alle 'passagiers het met elkaar eens waren, trachtte men haar spoedig over te halen het te beproeven. Kate deed het niet gaarne; want ingeval kapi tein Po .vel de vraagl niet gaarne beantwoordde, dan zou zij wel de laatste zijn om hem or toe over te halen. Maar er lag haar zelve ook aan gelegen, te vernemen hoe spoedig zij het vurig begeerde land zouden bereiken; en toen zij den volgenden morgen op liet dek kwam en kapitein Powell weder, zoo als naar gewoonte, aan stuur boord van bet dek langzaam heen en weer stapte, ging zij op hem af en zeide vriendelijk: "Nu, hoe -gaat het er mee, kapitein Powell zullen we spoedig land te zien krijgen, of is daar nog geen hoop op De landagent lag niet ver van hen af over de verschansing eene sigaar te rooken; maar daar hij wel wist dat de zeeman als lij er bij was juist het minst geneigd zou wezen om uitsluitsel te geven, richtte hij zich langzaam op en ging naar voren, om daar de dansende golven te bekijken en eene schaar visschen te beschouwen, die juist recht op het schip afkwamen. wZijt gij het aan boord reeds moe, Miss zeide intusschen de zeeman, terwijl een weemoedige glimlach op zijn gelaat kwam, //het ontbreekt u toch nergens aan?" Aardenburg 9 29 Mei. Heden avond deed de directie der Feestcommissie verslag van hare ontvangsten en uitgaven. Daaruit bleek dat cr een aanzienlijk batig saldo is, waarvoor men op den verjaardag der Koningin de Markt zal illu- muneeren. II. K. H. de pinses van Wied, geboren prinses Maria der Nederlandenis Donderdag namiddag ten 5 ure te Niewied voorspoedig bevallen van een zoon. De Minister van Oorlog, ontvangen hebbende een aantal requesten, waarbij door of ten behoeve van milliciensverlofgangers, vrijstelling wordt verzocht van liet opkomen onder de wapenen voor de te dezen jare te houden herhalingsoefeningen brengt ter kennis van de adressanten, dat de be langen van den dienst niet toelaten in hun ver zoek te bewilligen. Bij deze gelegenheid wordt am de betrokken millicLens herinnerd, dat zijdie wegens ziekte niet op dm bepaal len dag onder de wapenen komen, overeenkomstig de daaromtrent bestaande voorschriftenzich na hunne herstelling bij hun corps zullen moeten vervoegen, ten einde ge durende zes weken in den wapenband 1 te worden geoefend. Naar men verneemt heeft de minister van bin- nenlandsche zaken in liet sectie verslag van de tweede kamer over de inlichtingen, betreffende den census, aanleiding gevouden van de gemeentebe sturen nadere opgaaf te vragen van bet getal kie zers, zoowel voor de tweede kamer als voor den gemeenteraad, bij het aannemen van hoogcre be dragen voor den eencusdan in 't hangende wets ontwerp zijn voorgesteld. De minister verlangt de opgaaf met spoed te ontvangen. Het publiek wordt bizonder opmerkzaam gemaakt op de in de courant van lieden geplaatste advertentie der firma S. SACKS Co. in HAMBURG, welke door hare prompte en reëele bediening tegenover hare gëentresseerden het volste vertrouwen in alle opzichten verdient. Aardexbuug. In mijne vorige opgave aan gaande de feestviering in deze gemeente heb ik een paar punten vergeten. 1°. De leerlingen der Bewaarschool der Ned. I-Ier v. Diaconie deden te 8 uur eene wandeling door de gemeente, waarbij zij van tijd tot tijd feestliedjes zongenten half tien ure reikten de leden yan het bestuur dier school aan elk lrind een oranjeappel, eenig banket en eene feestplaat uit. Zij waren daartoe in staat gesteld door eene ruime gift van een geacht begunstiger der school. 2°. Aan de weeskinderen werd door de directie eene zeer fraaie feestplaat en eenig zakgeld ge schonken. Gelieve deze rectificatie in uw eerstvolgend nummer tc plaatsen. YERAX. IV VT OOSTBUKG G Juni 1871. Sedert een vorig bericht ging in den graanliandal weinig anders om, dan voor wekelijksche behoefte, terwijl de prijzen bijna niets varieerden. Alleen Gerst en ITaver stegen in waarde vooral tengevolge der geringe aanvoeren. //Stellig niethernam Kats. - Daarvoor hebt gij wel zoo gezorgd, dat wij in geen enkel op zicht iets te klagen hebben, zoo zeer ja eigenlijk meer dan U de ruimte aan boord toe liet maar. z/Maar toeb zoudt gij liet arme schip gaarne zoo spoedig mogelijk weer verlaten z/Hoe kunt ge dat een passagier kwalijk nemen zeide Kate lachend. Zout water, waarop (1e zeeman zich eerst recht thuis gevoelt, is nu een maal ons element niet. Ik beu zelfs bang voor de kleine plassende golyen; want ik weet, hoe spoe.dig zij tot vreeselijke reuzen kunnen aan groeien, en die vrees zal eerst geheel weggeno men zijn, wanneer ik weer vasten grond onder de voeten heb. (Wordt vervoljd.)

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 3