Zoöiogiseheu Tuin tc Marseille bestemd waren, werd op deze plaats tot aan den tijd der verzen ding bewaard. Toevallig geraakte een kat onder bet bereik der dieren en met de snelheid van een pijl schoten zij op de kat toe, kronkelden zich om haar heen en verpletterden ze. Daarop begonnen zij haar te "verslinden. De mannelijke slang greep den kop, liet wijfje het achtereinde. Het is hekend dat, als slangen een lichaam van zekere groote inzwelgen; liet samenstel harer tan den, kinnebakken en slikorganen het weder losla ten onmogelijk maken. In dit geval slikten de beide dieren zoo lang, totdat zij met hunne kop pen tegen elkander kwamen en nu natuurlijk noch voor- noch achterwaarts konden. Eindelijk spande het wijfje al hare krachten in om het overige gedeelte der kat benevens het mannetje te ver zwelgen, doch zij stikte. De drie dieren in eikander zijn als eene zeldzaamheid op spiritus gezet. Het bestuur van den Zoölogischcn tuin heeft echter het bestuur der Mcssageries Impéria les wegens nalatigheid aangeklaagd en schadever goeding van haar geëisclit. AMERIKA. Eene der verbazendste ondernemingen die ooit door menschen gewaagd zijnzegt de Chicago Interocean, is de spoorweg die den stillen Oceaan zal moeten in gemeenschap brengen met liet Ama- zoneudal. De negentiende, eeuw ismeer dan al de andere die haar voorgingen, sedert den val van het romeiiisclie keizerrijk, vol van de wonderbare toepassingen der wetenschap van de werktuigkun de. Maar nog geene zal zulke verschrikkelijke hinderpalen opgeleverd hebben als die, welke de aanleggers van dien spoorweg moeten overwinnen. Om een denkbeeld te geven van de natuurlijke en mechanische moeilijkheden die men reeds heeft moeten overwinnen en welke men nog zal moeten overwinnen om het werk te voltooien, zal liet voldoende zijn te melden, dat men niet minder dan 30 bruggen en 35 tunnels telt, die eene leng te vertegenwoordigen van 18,000 voet, waarvan 3000 voor de bruggen in eene zelfde plaats; dat, om de baan te maken, meer dan 100 millioen vierkante voeten aarde en rotsen bewerkt zijn. Iïet werk, in 1870 begonnenheeft reeds 33 mil lioen dollars gekost en zal er nog meer kosten tot in 1870, op welk tijdstip het zal voltooid worden. Het merkwaardigste kunstwerk zal wel de grootste viaduc zijr, de hoogste der wereld, die 580 voet lang en in liet midden 300 voet hoog zal wezen. De wederzijdsche hoogte der pijlers waarop hij rust bedraagt 156, 183 en 253 voet. 8 tot 12000 chiueesche werklieden en coelies werken dag en nacht aan de baan. SPANJE. Eene officieele depeche meldt een groote zege praal op de Carlisten, tc Villavella in Tarragona, behaald. .De Carlisten hebben 01 dooden en hun materieel verloren. De republiekeinen hebben 5 dooden en 30 gekwetsten. den g-anschen dag in een gebedenboek las, of in een maleisch woordenboek studeerde. Daar de kajuit van den kapitein helder en ruim was, lieten zich de dames weinig zien en de kapi tein stapte bijna den gelieelen dag somber en zwijgend het dek rond in weerwil van den hevi- gen regen, waartegen hij alleen beschut werd door zijn ouden niakintosch (regenjas) en zijn zuid wester. De Mary-Burtou was reeds lang den koers kwijtzij lag, tegen den ongunstigen wind, bijna zuidoost en de steeds hooger stijgende golven slingerden zich in woeste stortzeëen tegen den boeg, zoodat het vaartuig menigmaal in al zijne naden beefde en trilde. De wolken pakten zich steeds donkerder en dreigender te zamen, en vernauwden den gezichts kring, alsof zij liet arme schip met haar gewicht wilden verpletterende kracht van de bries groeide voortdurend en de opperstuurman begon eene bizondere belangstelling te toon en voor den baro- Binnenland. ^K.aïad.en"bin*g- 21 Mei 1871. Dewijl ik van verschillende gemeenten vrij uit voerig verslag gelezen heb van de feestviering ter gelegenheid van 'slvonings zilveren kroningsfeest, acht ik liet niet onbelangrijk om ook aangaande tie festiviteiten in onze gemeente eenige bizonderlie- den mede te deelen, om daardoor bouwstoffen te verschaffen voor degenen, die zich tot taak gesteld hebben de verschillende verslagen tot een geheel te ver eenigen en daardoor voor tijdgenooten en nakome lingschap een bewijs te leverenhoe Nederland in 1874- zich eensgezind schaarde om den troon van den beminden vorst uit het geliefde Oranjehuis. De feestviering alhier werd geopend met liet lui den van de klokken van deProtestantsclie en Katho lieke Kerken; overal zag men de vlaggen uitsteken en 's morgens ten 7 ure had onze gemeente een recht feestelijk aanzien. Op 't Gemeentehuis werd door den heer Burge meester als hoofd van t algemeen armbestuur eene feestgave uitgereikt aan minvermogende ingezetenen dezer gemeente. De beide gestichten het Burger- gasthuis en het Burgerweeshuis hadden daarvoor eene som van f 300 beschikbaar gesteld. Ten 9 ure werd in de Katholieke kerk een plech tig Te Deum gezongen; ten 10 ure sprak de heer Broese van GroenouPredikant bij dc Mennonieten in zijne kerk eene feestrede uit. In de Hervorm de Kerk werd, wegens afwezigheid» van den Predi kant geen dienst gedaan. Te 11 ure verzamelde de schooljeugd zich inde wandelkerk, waar aan alle belangstellenden den vrijen toegang, werd verleend. De voorzitter der Schoolcommissie, de heer Reepmaker, sprak de saamgevloeide menigte, in 'tbizonder den leerlin gen en onderwijzers een welkom toe, dat uit het hart. gevloeid bij allen een diepen indruk maakte. "Vervolgens werden onder afwisseling- van muziek en zang aan alle leerlingen feestplaten uitgedeeld, terwijl zij gedeeltelijk op kosten der gemeente, ge deeltelijk op die van een aanzienlijk ingezetene dezer plaats, onthaald werden op banket. Om 12 uur trokken de kinderen, voorafgegaan door de Eanfarenmaatschappij wDc Eendracht" uit Gent onder begeleiding van hunne onderwijzers door de hoofdstraten van ons stedeke. Deze feest- lijke optocht der jeugd stemde als 't ware de gchoele- gemeente tot vroolijkheid. Ten 3 ure n/m had een optocht plaats door de gemeentewaaraan alle autoriteiten en alle vereeni- gingeu deel namen. Een praalwagen, voorstellen- den de verschillende ambachten en neringen en een opgetuigd vaartuig, waren een paar nummers van den optocht, die algemeen bevielen. Na afloop van den optocht werd er Ring gereden in de wandeldreef; mast geklommen op de markt; terwijl het gaaischieten en gaaibollen plaats had op de gewone terreinen. Des avonds 6/u gaven de Aai-denburgsclie Fanfa ren en het Aardenburgs Mannenkoor eene muziek - meter, wiens langzaam, maar aanhoudend dalen liem maar volstrekt niet scheen te behagen. Mr. Levison moest zijne kaarten neerleggen; de beweging werd zoo hevig, dat hij zich weder onpasselijk gevoelde en zijne kooi opzocht. De Duitsclier en de landagent maakten toen maar eene partij encre en de zendeling smeekte hen te ver geefs, dat zondige spel te laten varen en hunne zielen tot God te wenden. Mat stoorden zij zicli aan liet razen der ele menten of het vallen van den barometer; beiden hadden reeds menige zeereis gemaakt en [wisten zeer goed, dat hen hier in de volle zee en op een goed, stevig schip niet veel meer zoo niet minder gevaar dreigde, dan als zij te land met een spoorwagen of een rijtuig reisden. Kort daarna ging de wind weer liggen, de zee werd elfen en men zette de reis weder voort. De zendeling werd eindelijk ook ziek en kroop te kooide beide spelers, het kaarten moede, ver schaften zich met eenige moeite, van den kok wat en zanguitvoeriug op de Markt, die èéhtcr door het slechte weer ten 7 Va ure reeds moest eindigen. De commissie had echter voorzien voor 't geval, dat het weder ongunstig mocht zijn. IIet school lokaal was met toestemming van het gemeentebe stuur in eene danszaal veranderd, waar tot den vol genden morgen 5 ure eene talrijke schare vereenigd was, deels om te dansen, deels om de muziek tuk ken te hooren, die daar wederom door de Fanfaren maatschappij de Eendracht wérden uitgevoerd Yan vuurwerk en illuminatie was dien avond geene sprake. Het vuurwerk, dat vevraardigd is door den lieer R. Gezelle, te Brugge werd Woensdag afgestoken en gelukte volkomen. De heer Gazelle heeft ge toond, zijn vak meester te zijn. Vooral liet naamcijfer van Z. M. met kroon, omgeve i van Lauriertakken, voldeed uitmuntend, terwijl hét slot, een prachtige vuurregen, allen in verrukking bracht. Daar er te veel wind was om dc illuminatie aan 't Gemeentehuis en aan de Westpoort te ontste ken, wercl er nog- een dag gewacht. Den Donder dagavond' slaagde ook deze naar wensch, zoodat wij kunnen verklaren, dat alle nummers van den Feestwijzer uitmuntend zijn geslaagd, en er geene verandering in ons programma is gebracht, dan dat wij in plaats van een, drie dagen hebben feestgevierd. En waarlijk feestgevierd. Er zijn hoegenaamd geene onaangenaamheden voorgevallenalles is in de beste orde afgeloopen en wat liet mooiste is, de feestcommissie, daartoe door ruime bijdragen in staat gesteld, lieeft veel gedaan, veel meer dan men oorspronkelijk verwacht had, en nog geld over, dat kan van alle feestvieringen niet getuigd worden. Te vaak toeli komt het hinkende "paard achteraan om de genoten feestvreugde te vergallen. Ik mag dit mijn schrijven niet eindigen zor.cbr een woord van dank te brengen aan alle ingeze tenen dezer gemeente voor de orde, die zij ook weder bij deze feestviering hebben weten te hand haven aan de gegoeden dezer gemeente, dia cloor ruime bijdragen eene feestviering hebben mogelijk gemaakt; aan de verschillende gezelschappen, die dit feest hebben opgeluisterdaan liet Gemeente bestuur, clat de kas der commissie aanzienlijk heeft gestijfd; aan den Eere-Toorzitler den Voorzitter en verdere leden der commissie, die door hunne vele bemoeiingen zoo veel hebben bijgebracht, om dit feest te maken tot een waar volksfeest. YERAX. Bij den heer J. de Koov te Dubbeldam is een wonderkalf geboren met een beerenkop. Het dier heeft daarbij een vleesehsluier, die uit de hersen pan is gegroeid en tot aan het staartbeen loopt, voorts dubbele kniegewrichten, drie neusgaten en een dubbele vouwliuicl over liet lijf. De pooten zijn krom gegroeid. De koe, welke dit monster ter wereld bracht, is bij de verlossing gestorven. kokend water, om onder "t genot van een stevig glas grog het slechte weer te vergeten en de opperstuurman nam telkens als hij den harome- terstand kwam opnemen in der haast de gelegen heid waar ons lien behulpzaam te zijn. Gedurende den nacht brak liet werkelijk los; alle zeilen, alleen het voorsteng-stagzeil uitgezon derd, waren reeds lang gereefd, en de Mary Burton wier boeg zich telkens onder de stort zeeën verborg-, en dikwijls tot aan cle kajuit met water werd begoten, had reeds sedert lang niet den minsten voortgang gemaakt en lag met den wind vlak van voren, bijgedraaid. (Wordt vervolgd.)

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 3