Politiek QvemoM. B u i t e n 1 a n i Het nieuwe Franselie ministerie is defini tief als volgt geconstitueerd: Cissy, oorlogen vice-president van don raadDecazes, buiten- landsche zaken; Fourtou, binnenlandsche zaken, Magno, financiën; Guillaux, openbare werken; Grivart, koophandel; Cumont, open baar onderwijs; Tallhaud, justitie; Montagnac, marine. liet Ministerie beeft zich nog niet aan de Kamer vertoond. Dit zal eerst geschieden .a. s. Donderdag; want tot dat tijdstip zijn de zittingen der Kamer verdaagd, voorname lijk met het doel om aan 't kabinet gelegen heid te geven zich met de commissie voor de constitutioneele wetten te verstaan omtrent de volgorde, waarin die wetten zullen moe ten ingediend worden. Met nadruk wordt door de liberale bladen, o. a. nogmaals door Lo Temps, gewezen op de onparlementaire wijze, waarop bet nieuwe Kabinet is samengesteld. Immers '1 werd geheel genomen uit de leden der partij welke bij de stemming over de quaeslie der priori teit de nederlaag leed. Een Kabinet zegt bet bovenaangehaalde orgaan kan men deze verzameling van Ministers eigenlijk niet noemen. Mae-Mahon is dan ook geweldig haastig te werk gegaan. Ilij wilde en zou, vóór bij den nieuwen Duitsclien gezant ten gehoore ontving, een Ministerie hebben, ik ken dus moet liij zicli hebben uitgelaten slechts twee machten, die dor Kamer en mijne eigene, en daar do Kamer machteloos blijkt te zijn, zal ik zelf het kabinet vormen, 't Heette eerst dat de President met de open baarmaking der namen van zijne Ministers wachten zou tot Zaterdag, aangezien hij den Vrijdag als een ongeluksdag beschouwt. Particuliere bekenden van den Maarschalk verzekeren, dat hij in de laatste dagen bizon- der opgewonden was en o. a. gezegd heeft: Ik weet dat ik niet populair hen, maar ik zal het zeker worden wanneer ik deze Kamer uiteenjaag." Als reden waarom Buffet zich niet met de samenstelling van een Ministerie heeft willen belasten wordt opgegeven diens vrees om Dufaure tot zijn opvolger benoemd te zien. Do nieuwe Minister van Onderwijs, de Heer Cumont, is een particulier vriend van bisschop Dupanloup, in wiens geest hij zonder twijfel werkzaam zal wezen. Zijn voorganger, De Fourtou, heeft, vóór hij het ambt verliet, nog een belangrijken maatregel genomen. gegeven, eu op een ander schip gewacht liadt. Ik ben voor dit zoo bang geweest." „klaar, dwaas kind", zeide de moeder glim lachend een ander zou net zoo wel geschom meld hebben." „Ik ben niet zeeziek, moeder „Niet zeeziek? maar wat scbeelt u dan?" „Gij weet," fluisterde ICate, „dat Kapitein Powell reeds te New-York, waar bij dikwijls bij oom aan luiis kwam, half cn half om mijne hand heeft gedongen." „Maar hij trad terug", zeide de moeder, „toen bij boorde, dat gij reeds bruid waart. Hij zal toch niet ging zij verschrikt voort! „Neen," zeide Kate, haar gerust stellende, „maar zijn gedrag is zoo zonderling, dat ik bijna bang voor hem ben. Laat mij nooit met bem alleen op het dek, moeder blijf altijd bij mij de reis zidlen we toch wel doorstaan." „Gij zijt een dwaas kind" „zeide de moeder glimlachend, „kapitein Powell is een gentleman Hij heeft namelijk op ile scholen afzonderlijke prijzen ingevoerd voor de leerlingen die 't best Engelsch en Duitseli spreken. Donderdag had in 't Engelsch Lagerhuis eene interessante discussie plaats naar aanlei ding eener motie van den Afgevaardigde Anderson, strekkende om het gedrag van Lord Sandhurst, vroeger opperbevelhebber der troepenmacht in Ierland te laken. Deze Lord Sandhurst heeft, onder 't vorig kabinet, misschien niet de helft van den tijd op zijn post doorgebracht. Hij was meest te Lon den om de Regeering in staatkundige aange legenheden en quaesties van wetgeving (vooral de legerwet) behulpzaam te zijn. Latei- werd hij wel door de Regeering genoopt een deel van zijn tractement terug te geven, maar hiermede nam Anderson geen genoe gen. Hij wilde bepaald een votum van .afkeuring zien uitgebracht. Na een levendig debat werd de motie zonder stemming ver worpen. 't Iloogerhuis verwierp den volgenden dog een voorstel van Lord Hampton, strekkende om een afzonderlijken Minister voor Onder wijs te benoemen. In 't Lagerhuis werd met 170 tegen 77 stemmen verworpen een voor stel van den Heer Beresford Hope om Oxford als garnizoens plaats op te heffen. Beide Huizen zijn daarop tot 1 Juni uit eengegaan. Het regeerings-ontwerp lol verbetering dei- wetten betreffende den fabrickarbeid is thans openbaar gemaakt. Kinderen en vrouwen mogen, volgens dit ontwerp, alleen van 0of7 uur 's morgens tot of 7 uur. 's avonds in een fabriek arbeiden, maar na elke 47e uur moeten ze minsten oen half uur rust heb ben, twee uren in 't geheel. Des Zater dags mag slechts tot '1 of 2 uur worden arbeid. In de werkplaatsen mag niet wor den gesehoft, maar dit moet geschieden in afzonderlijke lokalen. Als kinderen worden beschouwd alle personen beneden de 14 jaren. Kinderen benedon de 0 jaren mogen niet in fabrieken worden gebezigd. Chili en Guatemale geven aan de belee- digde en mishandelde onderdanen van Konin gin Victoria alle mogelijke satisfactie. De Regeering van Chili heeft den, op haar last gearresteerden kapitein met een flinke schade loosstelling weer toegelaten. Ook Guatemala beijvert zich om de beleediging te wreken. Nog steeds worden de omstreken van Bilbao door de Carlisten onveilig gemaakt. Ook hebben ze zich vertoond bij Santan der, waar men hen slechts met moeite heeft en dal liij op U gesteld is lieve Heer, hoe dikwijls gebeurt dat in de wereld, want een lief gezicht is toch de beste aanbeveling, die ouze lieve lieer een meisje geven kan. Alle menselien doen ter wille daarvan, wat zij maar kunnen, en hij heeft ons dat reeds bewezen, door ons zijne kajuit af te staan." „Mij. hadden ze niet moeten aannemen." „En waarom niet?" „Omdat wij hein daardoor dank verschuldigd waren." „Och wat," zei de moeder, en schudde het hoofd, „hij heeft er zelf genoegen van, te weten, dat gij goed gehuisvest zijt en dit is de eenige dank, dien hij begeert. Bovendien, wij zijn niet de eeuige passagiers aan boord; wij zijn hier als in een gezelschap, dat een paar weken duurt, en hij zou de laatste zijn die U .zou durven lastig val len." Kate antwoordde niels. Met den arm op den hoogen rand der kooi leunende keek zij, in kunnen beletten oeno geheele colonne vrij willigers gevangen te nemen. Concha wacht op eene versterking van 20,000 man. Hij wil Victoria en Miranda als basis voor zijn operation nemen. De bewoners van Biscaye en Navarre vluchten, uit vrees van door de Carlisten als soldaten te worden geprest. Don Carlos is te Durango van zijn strijd ros gevallen en sedert ziek. De manschap pen van Saballs weigeren verder Don Alfonso en Donna Blanca te volgen. Wederom heeft te Constantinopel een lie vige brand gewoed, alweer in de wijk Galata, waar de arme Israëlieten wonen; 443 huis gezinnen, te zarnen uit 680 personen bestaan de, zijn van dak beroofd. De Engelschc consul heeft, met eenige an deren, maatregelen genomen tot leniging van den hongersnood in Klein-Azië. Uit Angora is namelijk 't bericht ontvangen, dat de toe stand zeer bedenkelijk wordt en nog voort durend menselien van honger sterven. BELGrïE. Zondag morgen speelde een jongentje van drie jaar op de rails van den spoorweg bij de Oostend- selie poort te Brugge. De oudste broeder, oud 14 jaar, een trein ziende aansnellen, terwijl hij eenige stappen van daar meikevers zocht, liep naar het kind en wilde het grijpen. Het was te laat in plaats van een ongeluk had men er twee te betreuren: beiden werden vreeselijk verminkt op genomen en naar het gasthuis gedragen. Alvorens Brussel te verlaten, heeft de keizer van Rufffnd 2000 fr. doen overhandigen aan de bedienden van den spoorweg-, die ten dienste van Z. M. geweest zijn gedurende zijne doorreis in Belg-ie. FRANKRIJK. Een droevige gebeurtenis heeft de stad Poitiers in verslagenheid en drie eerlijke werkmansfami- lien in rouw gedompeld. Er had eene aard in storting plaats in de fondamentwerken van een iu opbouw zijnde huis, waardoor drie ongeluk kige aardewerkers letterlijk begraven werden. Ondanks de spoedig aangewende reddings-midde len, heeft men nog slechts drie lijken opgehaald Alle clrie de slachtoffers zijn huisvaders, geboren en woonachtig te Poitiers. De Messager Algérien bevat het volgende be richt Een merkwaardig voorval heeft er plaats gehad in liet goederen-magazijn der keizerlijke ppst te Stora. Een groote kist, welke twee slan gen bevatte, die van Bat.ua gekomen en voor den gedachten verzonken, naar buiten door liet nu ge opende, kleine, ronde venster, dat bij stormachtig weder met een schroef kon gesloten worden; voor haren geest zag zij echter nog altijd dien bleeken woesten man, met zijne verwilderde bloedige oogen, en zij kon dit beeld niet van zicli zetten. Van dezen tijd af bleef zij angstig en schuch ter bij hare moeder, zonder wie zij het dek niet nicer betrad. Buitendien kwam er werkelijk ander weer. De gunstige bries werd zwakker en zwak ker; in zekeren nacht kwam er eene volstrekte windstilte, die tegen den morgen vervangen werd door een noord-oostenwind. Om negen uren 's mor gens werd de hemel bedekt met donkere wolken en tegen tien uren viel er een koude regen die de passagiers, zoo al niet in hunne kooien, dan toch naar de groote kajuit bande. Hier zetten zich Levison (die nu eindelijk van zijne zeeziekte ge beterd was), de landagent en de Duitscher tot een partijtje whist, terwijl de zendeling naast hen op de sofa zat en met kalm, onbegrijpelijk geduld

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 2