Buitenland. Binnenland. Iu de processies mogen geen zinnebeelden van liet koningschap worden rondgedragen en er mo gen ook geen lofliederen worden gezongen of kreten geuit ter eere van het koningschap. De Spaansche kolonie te Parijs lieeft de inne ming van Bilbao met eene illuminatie gevierd. Van eenige te Santiago (Zuid-Amerika) ge vestigde Brans eken ontving Thiers dezer dagen een adres benevens een gouden medaille met den datum waarop, dank zij dc vervroegde betaling der vijf milliards, Frankrijk van de vreemde be zetting werd bevrijd. Thiers heeft aan de depu tatie, die hem :t geschenk overhandigde in eene eenigszins uitvoerige rede zijn dank betuigd. Daarin verzekerde hij nogmaals, dat in zijn oog de Republiek de eenige regeeringsvorm is. welke voor Frankrijk geschikt mag geacht worden. Nieuw evenwel was de mededeeling van Thiers dat voor den 24stcn van het vorige jaar, dooi de hoofden der monarchale partij stappen bij hem waren gedaan om zijne lmlp te verkrijgen tot herstelling vau het koningschap. Volgens telegram van Reuter's Office uit Pe- nang gedagteekehd 5 Mei zullen 1000 man Hollandsche troepen en twee oorlogschepen met het Hollaudsche garnizoen te Atchin achterblijven, tengevolge van de vijandige houding der Atclii- neezen in den omtrek van den Kraton. Te Shanghai (China) zijn onlusten uitgebroken en wel tegen de Franschen in 't bizonder. De politie heeft de vuurwapenen moeten gebruiken om de aanvallers terug te drijven. De rust is voor liet oogenblik hersteld, doch men is nog bezorgd voor de toekomst. BELGIE. De Nederlanders, welke in Brussel verblijven, bereiden zich voor, ten einde den 25cn verjaardag der kroning van hunnen koning waardig te vieren. Zij richten voor 10 Mei en onder bescherming van den Gezant van Nederland, een concert in, waarvan de opbrengst dienen zal tot het stichten een er liefdadigheidsinstelling welke den naam van koning Willem III dragen zal. De Belgische driemaster Don Juan, die in de haven van Antwerpen is aangekomen met een lading guano, heeft het lijk medegebracht van zijn gezagvoerder Durand, die in de nabijheid van Callao al vissckende verdronken was. De beman ning had het lijk in de guano bedolven en men heeft het aldus goed kunnen bewaren, om het alhier ter aarde te bestellen. FRANKRIJK. In de nachten van Donderdag en Vrijdag 11. zijn iu de omstreken van Parijs het meerendeel der wijngaarden bevrozen. Iu den Elzas trof hun hetzelfde lot, en men vreest ook voor die van Opper-Bourgogne. hield van den flinken knecht en maakte er zich een verwijt van, dat hij in zijne grap had bewil ligd en hem aan zulk een gevaar had blootgesteld. Toen hij bij de deur kwam viel hem de diepe stilte op, en onwillekeurig sidderde hij bij de gedachte, dat cr misschien een ongeluk gebeurd en één van bei den op de plaats gebleven was. Zacht opende hij de deur en hij kon zijne oogen niet gelooven, toen hij Frits en den Fransckman daar als broeders voor de krib zag zitten. Brave garcon!" riep de soldaat, en leunde met zijn arm op Frits schouders. //Een chanson, zing voor mij een Duitsche chanson." Nadat de Franschman gegeten en gedronken had, werd hij hoe langer hoe beter gehumeurd in zijne vroolijkheid had hij het geliefkoosde sol datenlied „Partant pour la Syrië" aangeheven en toen hij daarmee klaar was, zijnen makker verzocht hem nu ook een duitsch lied te zingen. Frits liet zich niet lang bidden en uit volle borst begon hij O denneboom, O dermeboom, De Piépublique Francaise deelt de volgende bizonderheden mede, over de ontsnapping van Rochefort en zijne makkers. Zij waren, zooals men weet, op het schiereiland Ducros, waar de veroordeelden tot deportatie in eene sterkte ge houden worden. Het schiereiland Ducros, dat door steile rotsen omzoomd is, strekt zich uit op de westkust van liet eiland voor Noumea, de hoofdstad. Eene lijn van koraalbanken loopt even wijdig met de kust. Tusschen die lijn en de kust kunnen schepen met geringen diepgang komen, om handel te drijven met de koopmans kantoren die haar omzoomen. Een schooner hebbende zijne boot opl sleeptouw, is iu dit kanaal gekomen. De heer Rochefort en zijne makkers visckten met den hengel. De schooner liet zijne boot het schiereiland Ducros naderen en nam de ontsnap ten op, die te water gegaan waren. Aanstonds stak de schooner in zee. Er is in de Cliamps-Elysées zekere John ïlau- soners aangehouden, op het oogenblik dat hij een porte-monnaie binnenpalmde. Op het poliliebureau werd de pick-pocket in het bezit gevonden van 24 geldtassehen met een gezamenlijken inhoud van fr. 1,144.55. De verwondering der politie rees ten top toen de zakkenrolder bekende dat hij op een der feesten te Londen in een half uur 129 porte-monnaies inzamelde. De miliciens van de lichting van 1873 zuilen voor zoover zij nog onder de wapens zijn, den lOen Juli met onbepaald verlof naar huis gezon den worden. Naar wij uit goede bron vrrnemen zal Z. M, de Keizer van Rusland den 21 Mei a. s. te Vlissingen terugkeeren, ten einde aldaar de ka naal- eu havenwerken te bezichtigen. Men deelt mede dat er in Belgie eene menigte valsche geldstukken in omloop zouden zijn. Vijf frankstukken met de beeldtenis van Leopold II en het jaartal 1873 zijn reeds ontdekt. De be woners van Zeeuwsch-Vlaanderen worden dus in hun belang gewaarschuwd nauwkeurig toe te zien bij het ontvangen van Belgisch geld. Naar men verneemt is door den minister van financiën bepaalddat de rijks-telegraafkantoren op den dag der viering van het kroningsfeest slechts enkele uren zullen geopend zijn. Onder de geschenken, die Z. M. den Koning bij gelegenheid van zijn 2ojari jubileum op 12 Mei zullen worden aangeboden, zal er ook een zijn uit Vlissingen, dat een particulier, wiens naam nog geheim moet blijven, den Koning wil vereeren a hoe groen zijn uwe blad'renDie melodie scheen den soldaat te bevallen, want hij bromde zachtjes mee, terwijl hij tegelijk moeite deed om de vreemde woorden na te spreken, hetgeen er natuur lijk heel vreemd uitkwam, zoodat Frits moeite had niet in lachen uit te barsten. De baas stond nog altijd stom van verbazing over het onverwachte tooneel. Hij had zich voor bereid op moord en doodslag en vond niets als vrede en vroolijkheid. z/Frits, drommelsche kerelriep hij eindelijk verheugd over den gelukkigen afloop van liet ge vaarlijke avontuur. //Maar jongen! hoe hebt ge dat aangelegd Dat zal ik U later vertellen. De man is heel verstandig als men hem weet te vatten. //Niet waar," vraagde hij den Franschman schalks, //wij zijn beste vrienden geworden?" Deze knikte dadelijk toestemmend en reikte tot bevestiging zijnen nieuwen vriend de hand. De baas vergat op dit oogenblik zijn haat tegen nl. een stel mass sief gouden dobbelsteenenom bij het triktakspel te gebruiken. Zij liggen in een smaakvol étui, zoodanig gerangschikt, dat zij het getal 25 vertoonen. Men meldt ons uit Noordelijke provinciën t volgende; 't Schijnt, dat het huishouden van de 3 strenge heeren (11—13 Mei) dit jaar bui tengewoon vroeg aanvangt. Aan bloeiende ge- gewassen hebben de nachtvorsten meer schade ge daan, dan in den beginne merkbaar was. Zoo zijn de Meikersen e pruimen bijna geheel weg want ofschoon de bloem wit is gebleven en de meeld zaden niet alleen vernietigd zijn, is het meer saprijke gedeelte, de stempel met de vruclit- kiem, geheel dood- en zwartgevroren. Daarenbo ven is het weder des daags zeer veranderlijk en op een Zuidenwind met zomersclie warmte, volgt 's anderen daags niet zelden een kille Noor- dewind, die den thermometer bijna tot nul doet dalen. Niet alleen voor het plantenrijk is dit zeer nadeelig, maar voor den mensch gevaarlijk zoodat kinderziektenborstaandoeningen, enz., dan ook aan de orde van den dag zijn. De Rotterdamsche rechtbank heeft, naar de N. R. Ct. meldt, eene //waarzegster" tot f 7,50 boete of 3 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Ze was reeds eens veroordeeld tot gelijke straf maar 't had niet gebaat. Zij had aan drie bezoekers, die van wege de politie gezonden waren, gebeur tenissen voorspeld enz. en daarbij verteld dat men zelfs van „liet Ministerie in den Haag" bij haar kwam, terwijl zij voor een aanzienlijk ge schenk in diamanten haar kostbare wetenschap aan het Russische gouvernement had geopenbaard Sedert eenige dagen circuleert binnen Zwolle een adres aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, speciaal uitgaande van den handel en het fabriekwezen, om de concessie tot droogmaking van het zuidelijk gedeelte der Zuiderzee bevorder lijk te zijn. Ditgidres, dat veel sympathie weg draagt en gevolgelijk ruim van handteekeningen ii voorzien, bevat tevens den wensch, dat de Minister op 12 Mei, den Kroningsdag, aan de natie de blijde tijding meedeeledat spoedig tot verwezenlijking van dit plan zal worden overge gaan. (N. R. Ct.) Te Nieuwedorp, gemeente 's Heer Arendskerke, heeftnaar 't gerucht loopteen poging tot ver giftiging plaats gehad. De justitie doet onderzoek. Nadere bizonderheden ontbreken nog. Het buitengewone gezantschap, door den koning der Belgen aaugewezen, om Z. M. onzen koning op 12 Mei e. k. geluk te wenschen, zal uit vijf leden bestaant. w. markies d'Assche, baron van der Dilftschoonzoon van baron Gerickeonzen de Franschen, en nam plaats op een bos stroo, dien de soldaat hem beleefd had aangeboden. Weldra was ook hij door de algemeene vroo lijkheid aangestoken en lachte hartelijk over de kluchtige taal van den Franschman eii over diens bemoeiingen om zich in de duitsche taal verstaan baar te maken. Deze echter vatte zijn glas en dronk het in één teug leeg op de gezondheid van zijnen gastheer. Toen voegde hij er wat ern stiger bij, dat de smid de eerste Duitsch er was voor wien hij respekt had en dat zij den slag bij Jeua misschien niet zouden gewonnen hebben en Berlijn niet zouden binnengetrokken zijn als alle Duitschers waren geweest als baas Knubbe en zijn knecht. Ook de anderen werden ernstig en een donkere wolk kwam op het voorhoofd van den smid bij de herinnering aan het treurige lot van zijn vaderland. Dat belette hem echter niet met den Fransch man te klinken. Deze was als omgekeerd en werd

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 2