Politiek Overdekt. Buitenland. Binnenland. Parijs wordt langzamerhand weer eene Testing er is reeds aanvang gemaakt met het bouwen dei- nieuwe versterkingen. De forten te Buc, te Val- leras en te Saint-Cyr zullen dit jaar nog gereed zijn. 't Laatstgenoemde zal even reusachtig wezen als de Mont-Valérien. Thiers ontving Dinsdag 11. op nieuw een fraai cadeau, nl. eene gouden medaille van de Fransche kolonie in Peru. 't Conflict tusschen de pachters en hunne dag- looners in het oostelijk gedeelte van Engeland be gint onrust te baren. Beide partijen zijn onge neigd iets toe te geven, en al de wijze raadge vingen der dagbladen worden in den wind geslagen. De beweging ten gunste der emigratie neemt op gïoote schaal toe. Op eene meeting te Newmar ket hebben de daglooners met groote ingenomenheid geluisterd naar de mededeelingen van een Nieuw- Zeelandsch emigratie-agent. Terzelfder tijd hadden de pachters eene bijeenkomst te houden en besloten bij hunue gedragslijn te volharden. Daarentegen schijnt de werkstaking onder de mijnwerkers South-Staffordshire 14.000 lieden zijn daar op 't oogenblik zonder arbeid spoedig te zullen eindigen. ITet bericht, dat Disraeli, in navolging van zijn collega de Broglie, het voornemen had zich ten tweeden male in den echt te begeven, wordt dooi de Moruing-Post weersproken. Dezer dagen zal in den Duitschen Eijksdag de lègerwet in behandeling komen, 't Heet dat Bis marck, ondanks zijne ziekte, het stellige voorne men heeft de vergaderingen bij te wonen, en zich desnoods in een rolstoel naar de vergaderzaal zal lflten brengen. Van verschillende zijden komen adressen van de kiezers aan de leden van den Eijksdag ten gunste van de legerwet, en van de voorstellen der Begeering. Serrano schijnt de Carlisten te zullen overwin nen door een verdrag. Ilij zou zich tot de be- ïjeiking van dit doel naar Madrid begeven en het opperbevel over de regeeringstroepen hebben over gelaten aan Concha. In de Portugeesclie Kamer van Pairs zijn waar schuwende stemmen opgegaan tegen degenendie van de troebelen in Spanje gebruik wenschen te maken om ook in Portugal oude veeten op te halen. Zoo heeft Dom Miguel Osorio de aan- i dacht der Eegeering gevestigd op het feit dat een zoon van den verbannen Vorst zich be vindt in het leger der Carlisten en van den pre tendent Don Carlos de belofte heeft ontvangen dat deze hem op den Portugeeschen troon zal plaatsen, wanneer hij zelf de kroon zijner vaderen zal heroverd hebben. Verder deelde deze heer mede, dat eene partij in Portugal ijverig bezig was de Carlisten te ondersteunen. De Minister van Finanti ën heeft daarop geant woord!;, dat de Eegeering niet officieel bekend was j gang in den stroom Een ontzettende kreet van dij wankelende dienstmaagdvan de ongelukkige uioederverkondigde wat daar voorvielKatha- rlna was in de Theems gevallen Het bloed étoldc Edmund in de aderen, zijn lichaam bewoog zich onwillekeurig. Hij vloog naar de dame staarde naar beneden, en daar slechts één oogen- Mikzag hij het hoofd van het kind boven de golven - Hij beval zijn ziel aan God en sprong naar beneden.De woedende golven sloten zich toen over hem zoowel als over het kiud. •k Nog eene enkele maal kwamen hunne lichamen &an de oppervlaktedicht aanééngeslotentoen Werd niets meer van hen gezien. 3 Mevrouw Ilewet was ineen gezakt. De meid riep vertwijfeld om hulpIlewet en de kantoor bedienden wier venster voor een oogenblik ver duisterd was geworden, toen Osborne omlaag sprong, Snelden naar bovende gansche fabriek stond ifi een oogenblik stil. met deze feiten, maar op dergelijke machination een waakzaam oog zal houden. Wanneer-het noo- dig is, zeide de Minister, maatregelen te nemen om de zaak der vrijheid en der dynastie te be schermen, dan ben ik zeker, dat we al de libera len, de meerderheid der natie, op onze hand zullen hebben. Deze verklaring werd met levendige toe juichingen begroet. Toen te Honolulu, de hoofdplaats der Sand- wichseilanden, in plaats van wijlen Willem Lunalilo door de volksvertegenwoordiging David ICalakua met meerderheid van stemmen tot Koning verko zen was, werd door Koningin Emma, eene der vele pretendenten, een oproer verwekt, dat evenwel nog bij tijds door Engelsehe en Amerikaansche mariniers gedempt werd. 't Blijkt nu, dat dit oproer veel ernstiger geweest is, dan men eerst had gedacht. Toen Koningin Emma, den 12den Februari jl. vernam, dat zij slechts 6 van de 45 stemmen op zich vereenigd had, sloot zij zich op in haar paleis. Hare aanhangers evenwel verzamelden zich om het gebouw der volksvertegenwoordiging. De commissie, benoemd om ICalakua de kroon te gaan aanbieden, verliet juist het gebouw, werd door hen aangevallen en gedwongen in zeer verhavenden toestand terug te keeren. Later bestormde men het gebouw en vernielde daar alles o. a. veel papieren van waarde en juist zou men begin nen de afgevaardigden, die zich verschanst hadden, aan te vallen, toen nog bij tijds de te hulp ge roepen Engelsehe en Amerikaansche mariniers aan kwamen. In 't geheel zijn 73 personen gearresteerd. BELGLE. Maandag avond is er in het station te Vilvoor den een smartelijk ongeluk gebeurd onder de volgende omstandigheden. Bij een gepensionneerd Hollandsch kapitein had een familie-feestje plaats gehad. Omtrent 11 uren bracht hij, vergezeld door zijne twee dochtertjes, eeuige genoodigden naar het station en na het laatste vaarwel bij het vertrek van den trein, stapte hij met zijne kinde ren over de rails, om naar de stad terug te keeren. Ongelukkig werden ze door een ledigen trein, die naar Brussel terug stoomde, verrasteen der doch ters werd op den slag gedood, de tweede slechts licht gewond. Men oordeele over de wanhoop des vaders en zijne vrienden, toen deze bij zijne tehuis komst, de vreesselijke ramp vernamen. DUITSCHLAND. Binnen kort zullen te Dresden proefnemingen worden genomen met het verbranden van lijken. De ingenieur Friedrich Siemeus heeft te dien einde eene stookplaats opgericht, waar ieder lijk, in een soort van oven, aan zulk eene hooge temperatuur wordt blootgesteld, dat het binnen een uur geheel en al verteerd is en er niets overblijft dan witte Miss. Kate Ilewet is verdronkenmet dezen uitroep stormden de arbeiders naar de City aan den oever langs de zijde van Southwarkalle han den geraakten in bewegingom ten minste het lijk van het kind op te sporen. Aan Edmund Osborne dacht niemand. Daar stond de millioenairde vorstelijke koop man van Londen, wiens galjoenen alle zeeën be dekten bleekmet starende oogende haren te berge gerezenen hield zijne bezwijmde vrouw in de armen en sprak als in waanzin: „Ik heb miju eenig gelukmijn kind heb ik verloren V Geheel Londen kwam in opschudding. De matrozen vielen in de bootenhet volk stond in dichte drommen aan de oevers, Sheriffs en Al dermen de Lord-Mayorvoorname heeren van het hof, die met de familie bevriend waren, snel den op de schrikkelijke tijding naar de ongeluk kige ouders. Te vergeefs De avond daalde de dikke Londensche mist hulde de stad en de rivier in een grauwen sluierde nacht brak aan asch, die in een urn wordt gedaan, welke de nabestaanden naar verkiezing kunnen laten begra ven, bijzetten of mede naar huis nemen. Als de proef goede resultaten oplevert, zal te Dresden en te Leipzig aan het publiek gelegenheid worden gegeven, om van zoodanige inrichting gebruik te maken, of naar verkiezing de lijken op de gewone wijze te doen begraven. ENGELAND. De armoede in Londen neemt schrikwekkend toe. In de vorige week was het aantal armlas tigen 107,280 waarvan 36,81S werk vonden in de werkhuizen en 70,471 elders; indezelfde week van 1873 bedroeg het aantal armlastigen slechts 10,400. Verladen Donderdag is in twee perceelen aanbesteedhet aanleggen en bekeien van een straatweg van Oostburg naar St. Mar guerite en het leggen van een brug over de Passageule. Het le perceel is aangenomen voor 77.600 door den heer I. van Male en het 2e door den heer A. Einders voor 4800. Guroecle 9 April. Op de heden gehou den openbare bespreking ter zake van het feest op 12 Mei a. s.die door vele belangstellenden is bezocht, is besloten den bewusten nationalen feestdag ook hier te vierenen zijn tot leden der hoofdcom missie gekozen de heerenTh. A. de Badts Chr. Brakman Sr., Corns. Brakman Cz. P. Cor- nelis, P. B. Geevaert, II. G. Hammacker Jr., Jacs. HoutzagerP. Leenhouts Sr.M. M. Lu- cieer P. van der Meulen en Joh. A. Eisseeuw. In de Staats Courant van Woensdag komt voor de lijst der gewondegesneuvelde en overleden officieren, en mindere militaire bij Atchin. Wan neer men die lijst ziet kan men begrijpendat men er tegen op zag het tal slachtoffers bekend te maken. Die lijst toch vult niet minder dan tien kolommen! Dit aantal gewonden en overledenen is vooral ontzettend hoog te achten, indien men nagaat, dat hier alleen de namen der Europeesche strijders zijn opgegeventerwijl er van de vier man in het leger slechts ongeveer één Europeaan is. Wan neer de verliezen dus bij de inlandsche troepen naar evenredigheid even zwaar zijndan zouden de gezamenlijke verliezen nu reeds niet minder dan veertigzegge 40 kolommen vullen Nu reedswant nog niet eens alle verliezen zijn opgegeven. Na het tijdstip dat deze opgave ge daan is, zijn er nog meerdere gevallen. Men schrijft uit MiddelburgWeder heeft de bekende vergiftiging door leverworst alhier een slachtoffer geëischt. Een manspersoon is daaraan den 9 April overleden. en te midden van dezen treurigen chaos gloeiden in dof, bloedig rood de fakkels van hen, die vruchteloos in den stroom zochten. Katharina Hewet was verdwenen. De bleeke moeder was door de koorts bevan gen en viel van de eene bezwijming in de andere. Hewet zat aan hare legerstede omringd door zijne vrienden versuft en sprakeloos. Ach zijn levensdoel had hij verloren; hij ademde wel, maar zijne ziel was gevoelloos geworden. Niemand wisthoe het ongeluk gekomen was; zelfs Peggyde dienstmaagd die op bevel van den Sheriff onmiddellijk naar de gevangenis van Newgate gebracht was had alle herinnering aan het ontzettende voorval verloren. Koning Hendrik VUT beval dadelijkdat dezen nacht de poorten van de brug open zouden blijven en had zijne lijfwacht gezondenom die te bewakenen om orde te houden onder de toegestroomde volksmassa. Het was bijna middernacht en alles in het rijke, groo tehuis was stil; sprakeloos van ellende en vertwijfeling..

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 2