Buitenland. giftleving hacl gericht en tegen net gouvernement: (te regeering luid in overweging genomen of het. niet noodzakelijk ware den verkoop van het blad op de openbare straat te \erbieden, toen de redactie ophelderingen gaf, waaraan de Eegeering des te eer geloof meende te kunnen schenken, omdat het bewuste artikel afweek van de gewone taktiek van het blad. Ledra-Eollon is gekozen tot lid der Nationale Vergadering en, zeker tot verwondering van velen, door Garibaldi geluk gewenselit. De voorstellen der Eegeering tot verhooging van de belasting op den alkohol zijn verworpen. De vergadering, heeft bepaald, dat de stokers voor eigen gebruik niet meer 40 maar slechts 20 liters vrij van rechten zullen hebben; dat een regle ment het toezicht, waaraan deze stokers onderwor pen zijn, nader zal bepalen. Daarop is het voor- -stel aangenomen om de alkohol die, in welken vorm ook, tot een of ander industrieel (loei ge bruikt wordt, met 30. francs per hectoliter te belasten. Andere; amendementen tot het heffen ecner belasting op den wijn, die tot het maken van azijn gebezigd wordt, werden tot onderzoe-lc naar (le budget-commissie verzonden. De instelling van een Eerste Kamer of'Senaat, is in de Eransche Nationale Vergadering een voornaam punt van de bespreking, omdat men haai? beschouwt als den sleutel van den toestand, doordien de President van dat nieuwe lichaam zal moeten worden aangewezen als de eventueel© opvolger van den maarschalk Mac-Mahon. Deze keuze zal dus afhangen van de samenstelling der Kamer, -welke haar President zal kiezen. Men schijnt het eens te zijn om den tegenwoordigen President der Republiek, de benoeming van een groot deel dier vergadering over tc laten, zoodat reeds in dit vooruitzicht de verschillende partijen ieder haar invloed zouden trachten te doen gelden, om van den maarschalk een leeuwendeel te erlan gen in het door hem aan te wijzen getal sena toren. Legitimisten. Bonapart is ten en Orleanisten zijn allen in de weer om Xlen voorrang. Het schijnt evenwel dat de laatstgenoemden dien voor het oogenblik hebben en de hoop koesteren den hertog van Au male tot President der Eerste Kamer te zien verheffen. De tegenwoordigheid der prin sen van Orleans op liet aan Mac-Mahon aangebo den bal door de rechtbank van koophandel, de plaats die zij daarbij innamen aan het hoofd van den stoet die den President der Republiek verge zelde, zijn even zoovele verwachtingen en preten tion, welke men in die partij koestert, tot groote ergernis van de legitimisten en Bonapartisten. In Engeland is het parlement den 5en Maart geopend geworden. De heer Brand, de speaker, wat wij hier den voorzitter noemen, is door dit parlement herkozen. LTit naam der liberale partij heef't Gladstone hem met die gebeurtenis geluk gewenseht. Niettegenstaande die heer leider dei- liberale partij was, heeft men hem hiertoe verko zen, en werd dit voorgesteld door een lid der conservatieve partij, die beweerde, dat de werk zaamheden en verplichtingen van het parlement dagelijks toenemen en het. dus de eerste plicht der vertegenwoordiging is om die maatregelen te nemen welke vereischt wordenin één woord om zaken tot stand te brengen. Zijn dat geenc woorden, die in het hart van eenc andere ons wolbekende wetgevende vergadering moesteu gegrift zijn In Duitschland gaat men voort hier en daar bisschoppen en lagere geestelijken in hechtenis te nemen, omdat zij in Strijd met de kerkelijke wet ten handelen. Hier en daar, o. a. tc Keulen, ontstaan hierdoor groote oploopen. De Duitsche Eegeering zat zich misschien nog eenmaal bekla gen, dat zij hare kerkelijke wetten heeft ingevoerd. Het ministerie in Hongerije heeft zijn ontslag aangeboden. De Keizer van Oostenrijk is naar Pesth getrokken en spreekt daar nu met de in vloedrijkste personen om den toestand juist te kunnen overzien. Het Italiaansch parlement heeft het ministerieel voorstel aangenomen tot een crediet van 79 mil- lioen voor de landsverdediging, welk crediet over verschilleude budgetten zal worden verdeeld. De Commissie uit de Kamer wil daar nog SSDo mil- lioen bijvoegen, tot algeheele voltooiing der ver dedigingswerken. De minister van oorlog is hier niet tegen, docli wenscht dat men dit later zal behandelen. Men is dus eerst tot de beraadslaging over het ministerieel ontwerp overgegaan. Daarop is eene motie van orde voorgesteld, waarmede de Eegeering zich verklaarde te vereenigen, en welke aldus luidt„De Kamer, gehoord, de ver klaringen van den minister van oorlog, keurt het militair beheer des ministers goed en gaat over tot dc behandeling der artikelen. Uit Sumatra ontvangt men weinig nieuws. De Atchiiieezen versterken verscheidene forten binnen 's lands en hebben die gewapend met de stukken en liet materieel uit den kraton afkomstig. f Men zegt, dat zij voornemens zijn de worsteling voort te zetten, totdat de Nederlandschc strijdkrachten door cholera en andere ziekten uitgeput zijn. Zij willen niet tot onderwerping komen en protesteeren nadrukkelijk tegen het .traetaat van 1357, dat zij een bloot verzinsel noemen. Generaal van Swieten meldt, dat men den kraton flink en krachtig maakt, eii dat de troepen gezond zijn. BELGIE. De toestand der kolenmarkt blijft altijd dezelfde. Alhoewel de stocks niet aanzienlijk vermeerderen, zijn de prijzen tocli nog altijd even kalm en de afslag wordt meer en meer duidelijk. Aan een Brusselseh blad wordt uit onze stad geschreven, dat de lezing van de beschuldings- aktc in de zaak Penter-van Kerckliove-Dölge, niet minder dan drie dagen zal duren, liet ver slag der experten is 6G0 bladzijden groot; voor eiken betichte zijn ongeveer 200 feiten van be schuldiging. Zes advokaten zullen in liet proces pleiten. Men meldt uit Aarschoot: In de nabijheid dezer stad heeft ccn kindermoord in de vreesc- lijkste omstandigheden plaats gehad. Eene vrouw van 37jarigen ouderdom, heeft haar pas geboren kind gedood en het daarna in acht stukken ge sneden. Teil einde haar afschuwelijk ontwerp ten uitvoer te brengen, was deze vrouw in een bosch gegaan, waar zij onmiddellijk de bloedige over blijfselen van het wichtje heeft verborgen. Te huis komende, vertelde zij hare wandaad aan hare ouders, en ten bewijze dat zij waarheid sprak zette zij hare zuster aan, haar naar het bosch te vergezellen, waar de afzichtelijke bewijzen harer woorden zichtbaar waren. Hare zuster vergezelde haar naar het tooneel dier wreedheid; doch alvorens die plaats te be reiken trapte deze op een der handjes van liet kind. De moordenares zeide daarop, dat dit waarschijnlijk uit haar voorschoot zal gevallen zijn, toen zij het naar de plaats droeg, waar zij liet bedolven had en waar men liet verminkt lijkje ook heeft teruggevonden. Daar gekomen zijnde, viel de zuster der kindermoordster in bezwijming en kwam eerst tot het bewustzijn terug, toen hare ouders, die hen hadden opgezocht, haar verpleegd had. De ouders der ontaarde moeder hebben zelve het gerecht van liet gebeurde verwittigd en een onderzoek is begonnen. De moordenares is aan eene hevige koorts ten prooi en schijnt van hare wreedaardige daad geheel onbewust te zijn. Zij wordt gedurig bewaakt, tot dc rechtbank zal uit spraak gedaan hebben. FRANKRIJK. De dieven te Parijs hebben weder eene nieuwe manier bedacht waarop zij hun handwerk dik- wijls met goed gevolg kunnen uitoefenen. Bij aankomst der spoortreinen des avonds loopon dc reizigers, uit vrees dat zij anders geen rijtuig zullen vinden om lien naar hun logies te brengen, zoo hard mogelijk om er een machtig te wor den; laten zich door den koetsier het nommcr van het rijtuig ter hand stellen, deponeeren daarin hunne bagage, die zij in de hand houden, en gaan. dan schielijk terug om hunne koffers te halen.. Het gebeurt dikwijls, dat. de een of andere schelm van het oogenblik dat de reiziger zich verwijdert, gebruik maakt om in het rijtuig te gaan zitten en den koetsier, die zich het gelaat van den rei ziger niet meer herinnert, het een of ander adres opgeeft om hem daarheen te brengen. Yan deze oplichting is dezer dagen nog een reiziger, die 's avonds te 11 l/s ure van Bordeaux te Parijs aankwam, de dupe geworden. Toen hij zijn rijtuig zocht was dit verdwenen en een behendige gauwdief had zich weten meester te. maken van zijn. reiszak, die voor meer dan 5000 francs aan bank biljetten en andere waarde bevatte. De Eransche Revue Industrielle deelt het vol gende mede, om clen tegenwoordigen toestand van het artikel steenkolen, met betrekking tot den grooten aandrang om te verkoopen, in het licht te stellen. Zeventien agenten van steenkolenmijnen zaten dezer dagen te zamen aan dezelfde table d'hote in een klein stadje in het departement der Somme. Alen behoeft niet te vragen,, zegt liet blad, of de fabrikanten, die dien dag door al die agenten bezocht werden, zich haastten om te kocpen. ENGELAND. Het verbranden van lijken. Met grooten aan drang wordt hot Engelsche volk door Sir Henry Thompson in tijdschriften en afzondelijke boeken aangeraden, om een eiude te maken aan de onwe tenschappelijke en schadelijke gewoonte van de lijken te begraven, door ze in plaats daarvan te verbranden. Ofschoon het begraven in kerkhoven niet dezelfde gevaren voor de levende veroorzaakt, als het be graven in de kerken weleer teweeg bracht, lijdt het geen twijfel, dat in dicht bevolkte landen het begraven der lijken zeer nadeelige gevolgen heeft. De gassen, welke zich uit het lijk ontwikkelen, worden in het water beneden of in de lucht boven de aarde opgenomen en bederven dus lucht, aarde en water over eene aanzienlijke uitgebreidheid. Het stof moet tot stof wederkeeren; het lichaam moet ontbonden worden in koolzuur, water en ammoniac, en de vraag is of zulks geschieden moet langzamerhand op voor de gezondheid der levenden nadeelige wijze in de duisternis van het graf, of snel, zonder gevaar en binnen een uur tijcis. Sir Henrij ijvert met innige overtuiging voor de laatste manier, om het lichaam te ont binden in zijne oorspronkelijke elementen. De proeven door hem genomen bewijzen, dat men binnen een uur tijds met weinig hinder het lichaam lean verbranden, om enkel eenc zuivere witte ascli over te houden, die in een urn kan bijgezet worden. Het lijk wordt in een metalen cylinder van zeven voet lang en vijf voet doorsnede geplaatst, welke 2000 graden Ealirenteit verhit wordt. Het binnenste van den cylinder is glad en niets dan het lichaam wordt er in geplaatst. Hetgeen over blijft is dus alleen de asch van het lichaam. Geen rook of damp wordt gezien, daar de gassen, waarin het lichaam ontbonden wordt, door buizen naar een tweeden oven gevoerd worden, waar ze geheel verbranden. Het lijk wordt bijgezet door de nagelaten betrekkingen in een klein vertrek. De deur wordt gesloten; het glijdt in den verhitten cylinder en 50 minuten later kunnen de betrek kingen de urn met de asch in ontvangst nemen om ze te begraven of bij te zetten waar ze dit wenschelijk achten. In plaats van cle langzame verrotting, waaraan men niet durft denken zoo afzichtelijk als ze is,

Sluisch Weekblad | 1874 | | pagina 2