MARKTBERICHTEN. Graanmarkten enz. INGEZONDEN STUKKEN. Correspondentie. ADVERTENT1EN. BS ONTVANGER DER liMSTRA' DöiÉM TE SLITS, ■stigo kansen aanbiedt aan de deelnemers. Van de f 100,000 is niet minder dan f 63,000 bestemd voor prijzen op ieder lot, dat f 6,kost, komt derhalve terstond eene waarde van f 3,15 be schikbaar, en voor het overige is eene aflossing met f 10,verzekerd. Veel meer dan bij zoo menige onderneming van twijfelachtige soliditei wordt aangeboden. Algemeen is dan ook de toejuiching, die de Maatschappij voor Landont- ginning ten deel valt. Over de Ministericele crisis De heer rnr. C. F. baron van JLynden van San- denburg, is, naar men ons tract zekerheid meldt, door Z. M. belast met de samenstelling van eene nieuw ministerie. Naar men wil, zou het den heer rnr. G. C. J. van Heenen niet gelukt zijn, een gewenschlo combinatie te verkrijgen. Eene andere lezing luidt, dat de heer van lleenen, voor de opdracht eoner samenstelling van een nieuw ministerie, zou hebben bedankt. Zou het zoo heel vreemd zijn, indien de heer vau Lijnden een weinig verlegen was met zijne opdracht vraagt bet Vaderland. Do uitverkorene, die lot deze gewichtige taak wordt geroepen, gaat in den regel in de eerste plaats tot zijn politieke geestverwanten om met "hen te raadplegen, maar dat is in dit geval ge makkelijker gezegd dan godaan. Wie zijn de politieke geestverwanten van den heer van Lijnden? Couservatief of anti-revolutionair? Volgens andere berichten, was de Baron van Lijnden om heel andere redeoen naar 's Hage gekomen dan cm een Ministerie te vormen. In dezen geloven wij dat de correspondent der BJiddelburgsche courant het goed voor heeft en wij ditmaal een onvoorzloa en onverwacht Ministerie zullen ontvangen. Later zal het wel beter,worden; men spitst zich van alle kanten om een industrieele onderneming tot stand te brengen op actiën gegrond, namelijk eene fabriek van machinale Minister-makerij. JN'aar ous dom versland ware het best te beproe ven of men geene miuisterlen zou kunnen bakken. De heldendadeu van ous leger in vredestijd-- Zondag avond heeft een huzaar te Haarlem bij zijne terugkomst in de kazerne eeu infanterist, tegen wien hij twist zocht, met zijn sabel een slag op het hoofd toegebracht, waardoor deze belang rijk is gewond en in hewusteloozen toestand naar <ie infirmerie overgebracht. De huzaar, die zich uit de voeten wilde maken, is aangehouden en in arrest, gesteld. En toch laat men die lieden hun gevaarlijk ijzeren speel tuig(Tel in ons vorig nummer staatbenoemd ais Kan tonrechter dit moei zijn; benoemd tol Griffier bij het Kantongerecht te Sluis Sir. Schuurbeque Boeije te Assen. Den 31 Augustus is te 's Grnvenhage overleden de heer Charles Ferdinand Pahud, oud gouver neur generaal van Nod. Indie, L3y was den 18 April 1803 te Amsterdam geboren, heeft den meesten tijd in Indie doorgebracht en kende de In dische toestanden door en door. Van de laagste betrekkingen allengs opgeklommen, werd hij ein delijk secretaris-generaal van koloniën, van 1849 tot 1836 was hij minister van koloniën en van 1856 tot 1S61 bekleedde hij 't hoogste Neder- landsche staatsambt, zijnde dat van gouverneur generaal van Ned. Indie. Dezer dagen gebeurde hel te Berg-Arobacht dat bij bet aansnijden van een tarwebrood, zoo als men die buiten zelfs bakt, er uit hol brood een muis te voorsclitju kwam, die in het brood ge bakken zat. Een droevig ongeluk had Zaterdagavond plaats op de stooinbarue Uselsteinvarende tusscben Utrecht en Uselstein. Een der passagiers was op het dek in slaap geraaakl; door hel fluiten wakker geworden en nog half slaapdronken viel hij van do bank op het dek en vandaar door de balie in de rivier. Alle pogingen tot redding bleven vruchteloos. Als middel om perziken tegen den steek der wespen zooveel mogelijk te beveiligen, wordt aan geraden in potjes naast den boom eenige dunne wortelen te plaatsen die men op stroop heeft laten trekken, Hoe ongelooflijk ook schijnen do wespen daarin meer smaak te hebben den iu de perziken. Met het oog op de millioenen dio dc oorlog met Atchin reeds verslonden heeft en nog verslin den zalis het voor velen misschien niet onbelan grijk er aan herinnerd te worden dat do oorlog tegen Napoleon 1815 voor zoover die door ons land betaald is gekost heeft een som van onge veer veorlig millioen gulden. VERKOOPPRIJS PER HECTOLITER. BOTTEïLBAH 8 September. Tarwe onveranderd Rogge gerst en haver 10 cents lager. 3 RU GGS, Jarige Tarwe fr. Rogge Boekweit. Haver (Terst Paardebooo-.cn Aardapp. per m kilo Boter per kilo, st. Eieren per 26. Vlas p. 21/2 kil. 6 Sept. 25,00 4 32,50 18,00 19,00 9,75 12.00 15,00,, 17,30 19,00 20,00 5,00,, 7,00 33 38 23 x„ 26 61 76 SO Aug. 25,00 a 33,00 18,00 20,00 10.00 12,00 14,50 18,00 19,50 21,00 30 23 00 7,50 36 26,05 00 Ter markt van Donderdag 4 Sept. waren aangebracht: 29 Schapen, welke zijn verkocht a 40 lot 55 fr 7 Lammeren welke zijn verkocht a 35 a 3o fr. 50 Kalveren, welke zijn verkocht a 65 tol 110 l'r. 7 Vette Varkens, welke zijn verkocht a 120 lot 150 fr. Ter markt van Zaterdag 6 Sept. waren aan gebracht 15 tot 5 Magere Varkens, welke zijn verkocht a 35 50 fr. en 1190 kooi—Zwijns (BiggensJ welke zijn verkocht a 12 tot 20 fr. ESCLOO 4 Sept. Witte Tarwe fr. 20,47 Rooda dito Rogge Boekweit Haver Gerst17,54 Pani'deboonen - Aardapp. per 100 kilo. Boter per kilo. Eieren per 23 00,00 18.93 20*77 11,00 6.00 3.00 2.10 28 Aug. 30,47 18,47 11,00 17,54 6,- 3,00 2,20 G- E 'j? j 5 Sept. Tarwe. Rouge Gerst Haver Boekweit Piiardebooneu. Aardap. per löü kilo Boter per kilo Eieren per 25. fr. 40.00 22,00 25,00 42,00 '23,00 00,00 26,00 25,00 26,50 2,83 2,33 2.35 2.43 24. 40,00 •23,00 00,00 26,00 27,25 26,50 0,00 3,25 o -•>?• Do Redactie van het SI. Weekbl. vergunue ons een woord toe te voegen tot het in een vorig no. door haar geplaatste artikel omtrent do onlangs gehouden openlijke oefeningen van de kleine leerlingen der christelijke Bewaarschool in Februari jl. alhier geopend. Vooreerst onze betuiging van hooge ingeno menheid met deze goede zaak, benevens een woord van dank aan bet Bestuur der bewaar school, welke op deze wijze aan veler verlangen voldeed om het publiek in kennis te stellen met den gang en strekking van het ouderwijs, en aan ouders en vrienden der kleinen de gelegenheid gaf getuige te zijn van een zoo liefelijk schouwspel; een woord van dank ook aan do onderwijzeres voor de bereidwilligheid waarmede zij de ver moeiende taak heeft op zich genomen, een proeve van ouderwijs in het openbaar te geven, maar vooral voor de 2elfverloochende liefde en zorg vuldige trouw waarmede zij de haar toevertrouwde kinderwens leidt, en onderwijst en tracht op te kweeken in de vreeze des Hoeren; doch waar wij overtuigd zijn, dat zij zelve do eerste wezen zal om de ecre van haren arbeid toe lo kennen aan den Heer, die haar bekrachtigd!, onthouden wij ons van allen verdoren lof, on willen alleen do ouders wijzen op bel hooge nut en den zegen dezer school voor hunne jonge kinderen, en ze oeroepen 9,onthoud uwen kleinen dezen zegen niet! Immers, verrassend is de ontwikkeling dei- kinderen, na zoo korten tijd van ouderwijs. Hunne vlugge en juiste antwoorden, hunne blij moedige natuurlijkheid bij onderwijs en spel, hun liefelijk en zuiver gezang, hunne zigtbare liefde voor hunne onderwijzeres, alles getuigd van de voldoening der behoefte van het kinderhart, van de degelijkheid van hot onderwijs en den ken- nelijken zegen, die daarop rust. Moge de jeugdige inrichting en hare onderwij zeres, door de gebeden der gemeente gedrageD, voortdurend gezegend en ten zegen zijn in ons midden Sluis, September 1873. Mijnheer de Redacteur! Svp. eene opmerking. Blijft Gij nu nog altoos op grond van vrijheid legen het broodpas? Hier b. v. Slaat het brood na 1t jongste marktbericht weer op eu iu uw weekblad was den 2en dezer is geen tarwe prijs vermeld, hoe zit dal? Mogen do bakkers nu maar unaniem en willekeurig verhoo- gen Is er nu evenredigheid? De uwe van A. tot Z. Aardeuburg 4 September 1873. De redactie heeft steeds maar een gevoelen: vrij heid van neering en handel, doch zijn er mishui- ken, dan moet er door T een of ander als politie maatregel in voorzien worden. Of er uu even redigheid is kunnen wij bij gebrek aan notitie van marktprijs niet beoordeeld), wij zenden steeds de officieele prijs des marktmeesters op. A. te A. en AZ. 't Is mogelijk, dat gij beiden gelijk hebt en den persoon Zie rond kent. Welnu als die overtuiging bij u zoo vast staat kom er dan rond voor uit en wij zullen uw schrijven plaatsen of deel ons zijn naam mede, en achten wij het ter zake dienende, dan zullen wij zijn waren naam noemen, doch Gij moet ons de ver klaring schriftelijk geven, opdat wij tegenover hem en liet publiek verantwoord mogen zijn, dan blijven uwe namen onbekend. Als imn meer dan een proces in verschillende instantie» doorwor steld heeft en ia 'l zwijgen bleef volharden, ver dient ous blad toch wc-1 aller vertrouwen? Redactie. zal op VBÏJDftB, QEi'J 12 SEPTEMBER IS73, des voormiddags to 10 ure, te SLUJS, ten huize van P. J. BEIJAEKT, in het openbaar voor een jaar verpachten lo. Twee perceelen BOUWLAND nabij Shris in den Zvvinpolder tusscben de voormalige Ooslsluis en bet in aanleg zijnde uitwnteringskannal en Een perceel BOUWLAND in den- zelfden polder nabij den voormaligen zeedijk. 2». De jagt op de Rijksgronden in de Willem Leopold- en Zwinpolders en op den dijk van den Zwinpolder voor zoover deze niet zijn ingenomen door den Zeedijk van den Willem Lcopold- polder of bestemd zijn voor bet uit wateringskannal te zamen groot ongeveer Yier en tachtig hectaren. De pacht van de hvec eerste perceelen en der Jagt gaat in dadelijk na de toewijzing, die van bet Bouwland bij den Zeedijlf, op 1 October 1873. Inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Ontvanger.

Sluisch Weekblad | 1873 | | pagina 2