NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEÜWSCH-VLAANDEREN. N°. 23. Veertiende Jaargang. A0 1873. KENNISGEVING. KENNISGEVING. KENNISGEVING. KENNISGEVING. KENNISGEVING. De wet op de rechterlijke organisatie. stilst 1 Dit Weekblad verschijnt iederen Dinsdag en Vrijdag. Prijs per drie maanden.voor het voormalig 4de district van Zeeland ƒ1.15; voor de overige plaatsen des Rijks, franco per post ƒ1.30. Prijs der Advertentiën van 1-5 regels 0,75 elke resel daarboven ƒ0,l-2>/2. Groole letters naar het getal gewone regels die /.ij beslaan. Afzonderlijke Nummers ƒ0,05. ingezouden Slukkeu en Brieven, de Redactie betreffende, benevens Advertentiën en gewone Berichten ot Mededeelingen vau Correspondenten, te bezorgen bij den Uitgever dezer, alles FRANCO, Het Bestuur van de Vereeuigde Polders Groo- tenboom en Goodsvliet, brengt ter kennis van de Eigenaren van Landen in die Polders ge legen Dat op de na te noemen datums van des voor- middags 10 tot des namiddags 1 uur ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage van Inge landen zullen liggen en tegen betaling van kosten in afdruk of afschrift verkrijgbaar zijn gesteld 1°. De door het Polderbestuur iu ontwerp op gemaakte begrooling der Inkomsten en Uit gaven over het tijdvak, loopeude van 1 Mei 1873 tot 30 April 1874, van den 31 Maart tot deu 10 April aanstaande. 2°. Genoemde begrooling, na in de Vergadering van Ingelanden te zijn vastgesteld, van den 11 tot den 21 April aanstaande. 3°i De rekening over het afgolotnSn dienstjaar 1872, van den 31 Maarljek aipn 10 April aanstaande. Dat de Vergadering van Ingelanden zal gehou den worden te Aardknbürg in de Herberg „De roode Leeuw" op Donderdag den 10 April aau- staande des voormiddags 11 uren. Aarde.nburg, 25 Maart 1873. Bet Bestuur van voornoemde Polders De Dijkgraaf, M. W. ten BENGEVOORT. De Ontvanger-Griffier, M. E. van dk.n BROECKE. Het Bestuur van den Biezenpolder breugt ter kennis van de Eigeuaren van Lauden in dien Polder gelegen Dat op de na te noemen datumsvan des vóór middags 10, tot des namiddags 1 uur, ten kan tore van den On tvanger-Griflier, ter inzage vau Ingelanden zullen liggen en in afschrift of afdruk legeu betaling van kosten verkrijgbaar zijn gesteld 1°. De door hel Polderbestuur iu ontwerp op gemaakte begrooling der Inkomsten en Uit gaven voor het dieusljaar loopende van 1 Januarij 1873 tot 30 April 1874, van den eersten lot den 10 April aanstaande. 2°. Genoemde begrooling, na in de Vergadering van Ingelanden te zijn vastgesteld, van den 24 April tot den 5 Mei aanstaande. 3°. De rekeniug over het afgeloopen dienstjaar 1872 van deu eersten tol den 10 April. Dat de Vergadering van ïhgelanden zal gehou den worden te Aardenburg iu de Herberg „De roode Leeuw,1 op Woensdag den 23 April 1873 des voormiddags 9 uren. Aardenburg, 23 Maart 1873. liet Bestuur van den Biezenpolder De Dijkgraaf, E. A. VERMERE De Ontvanger-Griffier J. B. BLINDEN BACIL Hel Bestuur van deu Izabella Polder benoor den Aardenburg brengt ter kennis van de Eigenaren van Landen in dien polder gelegen Dat op na te noemen datums van des voor middags 10 tot des namiddags 1 uur ten kantore van den Ontvanger-Griffier Ier inzage van Inge landen zulleu liggen en legen betaliug van kosten iu afdruk of afschrift verkrijgbaar zijn gesteld. 1°. De door het Polderbestuur in ontwerp op gemaakte begrooting der lukomslen en Uitgaveu over hel tijdvak, loopende van den 1 January 1873 tot 30 April 1874, van den 28 Maart tot den 7 April aanstaande. 2°. Genoemde begrooting, na in de Vergadering van Ingelanden te zijn vastgesteld, van den 8 lot den 18 April aanstaande. 3Ü. De rekening over hel afgeloopen dienstjaar 1872 van den *28 Maart tot den 7 April aanslaande. Dat de Vergadering van Ingelanden zal gehou den worden te Aardenburg iu de herberg „De roode Leeuw" op Maandag den 7 April aanstaande des voormrddigs 14 uren. Aardenburg, 25 iMaart 1873. Het Bestuur van voornoemden Polder, De Dijkgraaf, Jr. BLINDEN BACH, Jz. De Ontvanger-Griffier, M. E. van den BROECKE, Het Bestuur van het Nederlandsch gedeelte der vereeuigde Polders Bewester Eede bezuiden Sint Pietersdijk en le gedeelte van den Papenpolder, brengt ter kennis van de Eige naren van Laudeu in die Polders gelegendat op de na te noemen datums van des voormid dags 10 tot des namiddags 1 uur, ten kantore van den Ontvanger-Griffier, ter inzage van Inge landen zullen liggen, en tegen betaliug van kosten, in afschrift of afdruk verkrijgbaar zijn gesteld 1°. De door het Polderbestuur in ontwerp op gemaakte begrootiug der lukomslen en Uit gaven over bet tijdvak, loopende van 1 January 1873 tot 30 April 1874, van den eersten tot den 10 April aaustaaude. 2°. Genoemde begrooling, na in de Vergadering van lugclauden te ziju vastgesteld, vau deu 24 April tot den 5 Mei aaustaaude. 3°. De rekening over hel afgeloopen dienstjaar 187*2, van den eersten tot den 10 April aaustaaude. Dat de Vergadering van Ingelanden zal gehou den worden le Aardenburg in de herberg „De roode Leeuw" op Woensdag den 23 April 1873 des voormiddags 11 uren. Aardenburg *25 Maart 1873 Het Bestuur van voornoemde Polders De Dijkgraaf, M. E. van den BROECKE. De Ontvanger-Griffier, J. j. BLINDENBACH. Het Bestuur van hel Nederlandsch gedeelte der vereeuigdo Polders Beooster Eede en Hoo- geland van Sint Kruis breDgt ter kennis van de Eigenaren van Landen in die polders gelegen: Dat op na te noemen datums van des voor middags 10 tot des namiddags 1 uur ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage van Inge landen zullen liggen en tegen betaling van kos ten in afschrift of afdruk verkrijgbaar zijn gesteld i°. De door het Polderbestuur in ontwerp op gemaakte begrooting der Inkomsten en Uit gaven over het tijdvak, loopendo van den 1 January 1873 tot 30 April 1874van den eersten lot den 10 April aanstaande. 2°. Genoemde begrooling, na in de Vergade ring van Ingelanden te zijn vastgesteld, van den 22 April tot den 2 Mei aanstaande. 3°. De rekeuiug over bet afgeloopen dieusljaar 1872 van den eersteu tot den 10 April aanstaaude. Dat de vergadering van Ingelanden zal gehou den worden te Aardenburg iu de herberg „De roode Leeuw" op Maandag den '21 April 1873 des voormiddags 10 uren. Aardenburg, 25 Maart 1873. Het Bestuur van voornoemde Polders De Dijkgraaf, M. E. van den BROECKE. De Ontvanger Griffier, J. J. BLINDENBACH. Menigmaal hebben we van Arabische rechtspraak gelezendoor dezen of genen Kadi en wij waren Jaloersch op dit punt, over deze instelling bij de Arabieren en 't ver wondert ons dat, waar orize moderne tijd bijna alles wat Oostersch isOostersche wijsheid, Oostersch Uoeuhisme Oostersch Parzisme, Oostersche specerijen, Orarig ou- tangs en Paradijsvogels verheft, men ook nog nietdoor een of ander onzer rechts geleerden eene studie ter perse heeft zien leggen, over de manier van procedeeren in 't Oosten. Steelt je er nu den gek mee Volstrekt niet, 't onderwerp is veel te ernstig; getuige die vele wetsvoordrachten der laatste jareneven stelselmatig als nauwgezet door de mannen der kamer legen elk mogelijk Ministerie verworpen! 't Heele ding heeft machtig veel van den Augiasstal en we werischlen den Hercules, die dien reinigen zal, te zien opdagen en aan 't werk gaan; maar we vreezen en 't komt ons voor dat, als 't werk niet naar de reiniging van den stal van Z. M. Augias gelijkt, het machtig veel hebben zal van zeker ledikant van wijlen Z. M. Procrustus. De lezer

Sluisch Weekblad | 1873 | | pagina 1