NIEUWS- El ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAAIDEREI. N°. 61. Dertiende Jaargang. A0. 1872. Dinsdag 6 Angus. BUITENLAND. BiNNENLAm BEURSBERICHTEN. Dit Weekblad verschijnt iederen Dinsdag en Vrijdag. Prijs per drie maanden voor het voormalig 4de district van Zeeland ƒ1,15; voor de overige plaatsen des Rijks, franco per post 1,30. Prijs der Adverlentiën, van 1-5 regels ƒ0,75 elke regel daarboven ƒ0,12'/2.—Groote letters naar het getal gewoue regels die zij beslaan. Afzonderlijke Nummers 0,05. Ingezonden Stukken en Brieven, do Redactie betreffende, benevens Adverlentiën en gewone Berichten ot Mededeeliugen van Correspondenten, te bezorgen bij den Uitgever dezer, alles FRANCO. BELGIE. Tegen den afloop van een Woensdag jl. te Brugge gehouden roeiwedstrijd is eene overzet- pont, waarop zien een veertigtal personen, mannen, vrouwen en kinderen bevondenomgekanteld waardoor al de passagiers in het water zijn, ge raakt. Toen dit gebeurdestonden de leden der Brusselscbe roei-klub (Royal sport nautique) gereed den laatsten wedstrijd aan te vangen. Zonder zich een oogenblik te bedenken sprongen allen in de rivier en zij mochten de voldoening smaken om, bijgestaan door eenige leden van de vreemden-klubbinnen een betrekkelijk kort tijdsbestek al de passagiers der pont te redden. "Waren deze rappe maats niet in de nabijheid geweest, dan zou men ongetwijfeld te Brugge een aantal rampen te betreuren hebben gehad. De politie van Ostende heeft Zondag eene schoone vangst gedaan. Sedert eenigen tijd be klaagden zich badDemers in hunne badwagentjes bestolen te zijn. De politie bield een oog in 't zeil en Zondag eindigde zij met den gauwdief te knippen. De doenwijze is zeer eenvoudig. Men neemt een badkaarljèmen ontkleedt zich men gebaart zich te badenen van zoohaast een ougeluRkige bader zich in 't water waagt dringt men de badwagentjes binnen en men legt de hand op al de voorwerpen van waarde die in het bereik zijn. Maar de politie van Ostende is er in gelukt den behendigen goochelaar in bare klauwen te krijgen. Men meldt uit Brussel, 29 Juli. Maandag II., omtrent i 1 Va uren 's avondsbereidde zich de vrouw Sammenswonende binnen deze stad om te bed te gaan, wanneer hare petroleumlamp, die op een nachttafeltje stond te branden eens klaps aan stukken vloog en de vrouw in volle vlam zette. Zij schreeuwde aanstonds naar hare dienstmeid, die verschrikt kwam toegeloopen maar het go- dacht niet had de [vlammen uit te dooven. Zij ging op de straat gaan schreeuwen en liet hare meesteres met de vlammen alleen worstelen. De politie was aanstonds bij de handalsook de ge neesheer M. Jouxdie durende twee uren al zflne zorgeu besteedde om de verbrandde vrouw ter hulp te komen, doch nutteloos, zij stierf ten 4 uren des morgens ten prooi aan de he vigste brandwonden die gansch haar iicbaaoj als geroost hadden. De man was weinig na het ge beurde 't huis gekomen eu werd ooggetuige van dit schrikkelijk ongeval. Het bed, dat reeds aan het branden was, is gered geworden. De vrouw was S3 jaren oud en het ongeluk schijut moeten toegeschreven te wor den aau de weinige olie die in het ontvaugvat was. Te Brussel is op last van den Burgemeester een gerechtelijk onderzoek ingesteld naar 't volgende geval. Zekere heer Altmeijer lag doodziek to bed, toen zeker geestelijke aanbelde en aan me vrouw Altmeijer zijne diensten aanbood ten behoeve van haar echtgenoot. Mevrouw weigerde zeg gende dat haar man begeerde als vrijdenker te sterven. De geestelijke verwijderde zichmaar kwam later nog tweemalen terugdoch tever geefshij werd niet binnengelaten. Eeu poosje later evenwel is een priester met geweld het huis binnengedrongen; deze echter wilde ondanks de smeekingeu van mevrouw Altmeijer zich niet verwijderenzoodat ze leu laatste een huurman te hulp moest roepen, die den indringer bjj do schouders vatte en buiten de deur zetle. FRANKRIJK. Te Woolwich stonden een paar Franschen te recht, beschuldigd een beer te hebben laten dau- sen en daardoor grooten schrik onder de bevol- kiug te hebben gebracht en tevens gevaar te hebben doen ontstaanomdat de paarden schrik ten. üe rechter wilde hun eene korte gevange nisstraf opleggenmaar daar men niet wist wat gedurende dien tijd met den beer te doen, wer den deze overtreders der wet met eene vermaning in vrijheid gesteld. Beren te hebben is dus niet ongelukkig. ENGELAND. Te Redhill twee mijlen van Hereford heeft eeu vreeselijk spoorwegongeluk plaats gehad op de plaats waar twee lynetï elkander snijden. Ter wijl een goederentrein op een zijtak liepkwam een passagierstrein er op inloopen voor de lijn geheel vrij was, waardoor een tweede klasse-wag- gon, waarin zich verscheidene persouen bevonden, geheel verbrijzeld werd. Een jongen bleef op de laats dood, een jongeling lag bewusteloos en aan et hoofd verwond, een jonge vrouw, ofschoou nog niet dood, werd ernstig aan het hoofd en aan een been verwoud een ander had haar linker been gebroken een bejaarde vrouw heeft belang rijke kneuzingen aan haar zij gekregen en is naar men zegt reeds overleden. Een onderzoek is in gesteld. Voor eenige dagen, verhaalt een Engelsch blad, ging de beer Needham baden in de rivier de Lea. Hij nam zijn geliefkoosden hond mee, wien hij de wacht toevertrouwde over zijn kleereu, zijn gouden uurwerk en een aanmerkelijke som. gelds. De trouwe hond kweel zich uitmuntend van zijn taak; zóó uitmuntend zelfs dat hijzijn baas in zijne naaktheid niet herkennende, 'dezen niet vergunde de kleeren aan te raken. Na tevergeefs alle po- giugen iu 't werk gesteld te hebben om het dier te overtuigen keerde de bader in 'l water terug en riep bet dier tot zich. Dit gelukte: na veel gefluit en geroep kwam de hond naar hem toe. Maar ziel! Twee mauuen, die ongetwijfeld sinds lang op hun luimen lagen, sprongen voor deu dag en maakten zich met de kleeren uifc de voe ten. De heer Needham nep hen na, maar zag spoedig iu dat hel geen grappenmakers waren. Daar stond hij dan in Adauisgewaad en rade loosheid! En een beeien tijd stond bij zoo, tot een boot voorbij voer die hij praaide en van welker schipper hij eene broék cn een kiel te leen kreeg, waarin hij zich uaar huis kon begeven. Voormalig 4e District. Nog altijd doen zich in dit district gevallen van kinderziekte voor, waar onder vaak met otiguusligeu afloop. Bier eu daar vertoornen zich sporen der gevreésde aardappelziekte. Overigens belooft dit gewas eene ruime opbrengst. Allerwegen is men druk bezig aan 't inzamelen van deu oogst, die overal uitmuntend slaat. Men meldt uit Breskens1 Augustus Men verneemt, dal de heer C. J. Cpruelis, bur gemeester te Breskensdoor vertrek üaar elders, als zoodanig zjjn ontslag aan deu koning heelt aangevraagd. Meu meldt uit Groede, 1 Augustus: Alhier is aannemer geworden voor liet bouwen van een nieuw schoollokaal de heer Pietor Moujé voor de som van f 15376. Terwijl Maandag jl. de vrouw van A. B.met een kind op den arm, langs het kanaal bij de Veenebrug te Meppel op eu neer waudeldebe merkte zij in hel water een drijvend voorwerp dat, naderbij bezien helaas niet anders bleek te zijn dan het lijk van haar öjarig zoontje. De arme moeder waande het kind rustig en wel bij zijn tante. moest een jongentje tot straf 200 vliegen voor do meerle zijns meesters vangen een ander was het leveren opgelegd van 25 meelwormenvoor den nachtegaal van denzelfden schoolmonarch. Onlangs deelde de Burgemeester van zekere gemeente den heeren wethouders mede dat „meester om een blinde kaart van Nederland voor zijne school gevraagd had". Wethouder A> wilde eerst weten wat eene blinde kaart was. Wethouder B. hielp hem uit den droom. „Een blinde kaart is eeu kaart, waar niks op slaat 1" waarop A. adviseerde: „Nou dan weet ik goe den i-aaA, laat dan Hein de verver die ouwo kaart, die in de school hangt, maar met wit pa pier beplakkendan zijn we goedkoop klaar." En ook deczulken isin gemeenten benedeu 3000 zielen, bet toezicht op 't onderwijs toevertrouwd. ïn de laatste dageu hebben kwaadwilligen van 18 paarden in verschillende weiden, ouder do gemeente Angerlo gelegende staarten afgesne den. De rijksveldwaeht deed alls moeite om de schuldigen op te sporen schier zonder gevolg. Het gelukte eindelijk aan den ijveriger* hoofd-agent van politie Neilé, te Doesborgeen gedeelte van het paardenhaar te bemachtigen dat reeds ver kocht wasea zoodoende zuilen de daders spoe dig gevonden worden. De schade door het af snijden van genoemde paardenstaarten teweeg gebracht is zeer groot, wanneer men nagaatdat er verscheidene paarden voer aanfok en verkoop bij wareudie nu zeker een honderd gulden per stuk minder waard zijn. Het is to hopen, dat de schuldigen eene strenge straf niet zullen ontgaan. Ju een der scholen vau Limburg is een nieuwo manier uitgevonden om de kinderen te straffen die hun taak niet goed uitvoeren. Dezer dagen Twee grasmaaiersdie zich Zaterdagnacht te Amsterdam op het verdek der Zwolsche stoomboot hadden te slapen gelegd hebben 't ongelukkig getroffen. Eeu matroos van de Kamper stoomboot beroofde de arme iiedeu van hunne zuur ver diende spaarpenningen zijnde eene som van f 193. De dader is geval; slechts een klein deel der som is bij hem gevonden. (N. v. d, D.) Daar de conservatie van Mond en Tanden vol gens hei oordeel van alle geueesheeren noodïg en nuttig is voor de gezondheid van den mensch en tegen veel pijn eu onaangenaamheden vrijwaart, moet men hel als plicht beschouwendaartoe het beroemde, met het schittereudste succes be kroonde ANATHERIN-MONOWATEIl van Dr. POPP te Weeuen aan te bevelen. Geen middel werkt zoo krachtig en zeker tegeu outstekiug der tandeo verrotting, mondzweren bederf iu den mondzelfs tegen scheurbuik als dit heerlijk Water, dat tevens voor gezonden het zékerste voorbehoedmiddel legen alle moudziekteu is. Op wekkend, verfrisschend, den adem zuiverend, werkt hst bijzonder op de taudeu wier gezondheid en natuurlijke kleur behoudeu en weder hersteld words. Het geneest bederf der tanden de pijn dio door holle en aangestoken taudën wordt te weeg gebracht en licht bloedend tandvleesch.Tegen alle tandpijn (rhumatisch of nerveus) is het een snelwerkende en zekere remedie; terwijl het deu adeui verfrischt doordien hel allo schadelijke zelf standigheden uit den mond verdrijft. De beilrijka gevolgen van dit raiddel kunnen derhalve niet genoeg aau alle tandlijders worden aaiibeyolen. PBIJS-COUBANT DEE EFFECTEN. AMSTERDAM5 Augustus 187-2. Nederland. ftCerlific. "VV. Schuld. 2% pCt. 56 dito dito 3 66"1/, o dito dito 4 88% «•Aand. H. Maatscti. 4% 138% dito exploitatie Nod. Staatsspoorweg ..5 119s/, Belgie. "Certilic.bijllothscliilu. 2%

Sluisch Weekblad | 1872 | | pagina 1