NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. AANBESTEDING. N°. 53. Dertiende Jaargang. A0, 1872. Dinsdag 9 Juli. BUITENLAND. BINNENLAND. MARKTBERICHTEN. Graanmarkten enz. ADVERTENT1LN. Het bouwen van een School lokaal voor ongeveer 400 kinderen, met bijlevering van de noodige School- meubelen. shisch Dit Weekblad verschijnt iederen Dinsdag en Vrijdag. Prijs per drie maanden voor het voormalig 4de district van Zeeland f 1.15; voor de overige plaatsen des Rijks, franco per post f 1,31). Prijs der Advertenliën, van 1-5 regels 0,75 elke regel daarboven ƒ0,1*2Va- Groote letters naar het getal gewone regels die /ij beslaan. Afzonderlijke Nummers ƒ0,05. ingezonden Stukken en Brieven, de Redactie betreffende, benevens Advertenliën en gewone Berichten ot Mededeelingeu van Correspondenten, te bezorgen bij den Uitgever dezer, alles FRANCO. BELG IC. Als een staaltje van de heftige taal welke te Antwerpen wordt gebruikt, deelen wij den letter lijken inhoud mede van eeu biljet, dat dezer dagen op de straten uitgedeeld werd en in een rouwraud vervat was: „Do vereenigde vrijbuiters van Anl- werpens bevolkingde gepatenteerde klik der stadskuoeiers, de laslenverhoogers en de wijnpot zuipers, het janhagel van den Nederduitscheu bond, het gereucht der commissie van militaire servituten en de maatschappij van stemmachines van den heiligen Geest, melden met eene citroen- bittere droefheid en krokodillentranen zoo groot als O. L. V. toren, het sluiten van de wijnpol- jagerij, in den jeugdigen ouderdom van 10 jaren, 22 miljoen leeningen en eene gansche rommelzoo beiasliugen na zich bediend te hebben vau eeu collectie laster, logens, bedrog en andere eerloos heden. De begrafenis heeft plaats gehad op 1 Juli 1872 tusschen 9 ure des morgens en 4 ure 's uamiddags op de groote markt, vroeger uitvoe- riugsplaats der doodvonnissen. Dat zij voor eeuwig in hunne ellende en schande blijven steken DUITSCHLAND. Woensdag jl. had te Hamburg hel volgende onaangename voorval plaats. Eeu koopman J. J. opende een brief, waarin zich-1230 th. aan bank papier bevondterwijl hij in de nabijheid van een geopend venster stond de tocht maakte zich van den gauscheu iuhoud des briefs om zoo te zeggen meester eu voerde al de bankbiljetten in de nabij gelegen gracht. De aangewende pogingen om de verloren papieren weder ter baud te krij gen zijn vruchteloos geweest. Sedert eeuige maanden hield te Einsiedeln eeu jong rneusch verblijf, kleiu van gestalte baardeloos en den naam dragende vau Leboeuf. Geen bloedverwant van den vroegereu Franschen miuister van Oorlog maar een eenvoudig boek bindersgezel zeer arbeidzaam gezien ouder zijne karaeiaden euwat meer iszeer vroom. Als lid der vereeniging vau katholieke werklieden trad Leboeuf soms op het liefhebberijtooueel op en oogstte altijd luide toejuichingen in het bijzonder voor de uitstekende wijze waarop hij vrouwen rollen vervulde. Op een fraaieu morgen was onze vriend echter met de noorderzon verdwenen, niet alleen zijn eigen goedjemaar ook dat van zijn naaste medeuemeude en verschillende reke- liiugen van ziju kleermakerziju schoenlapper enz. onbetaald achterlatende. Het is zeer waar schijnlijk dat de beminnelijke boekbinder zekere Bertha Weiss was, een dametje, dat eene soort van manie had om zich als man te verkleeden. Te Breslau had zij zich reeds voor een Pruisisch officier uitgegeven. Men verhaalt, dat zij te Einsiedeln moeite had gedaan om als proefbroeder in het klooster der Beuediclijueu te worden opgenomen. RUSLAND. In Kiew, de hoofdstad van Ukraine neemt de cholera eiken dag toe. Den 12 eu 13 Juni werdeu aaugeiast 404 en stierven 182 personen. Van den 31 Mei af, toeu de epidemie zich 'l eerst had vertoout tot aan den 14 Juni waren 1317 personen aaugelasl eu 532 gestorven. Het hevigst moei zij woeden ouder de bedevaartgangers, die hetoilho- doxe klooster in Kiew bezoeken eu uil gausch Rusland gedurende den zomer naar deze plaats stroomeu. Hun aantal bedraagt jaarlijks *200,000. ENGELAND. In Engelsch Indic is de hitte ontzettend groot, te Hyderabad, waar zij tot 116° in de schaduw steeg, zijn een aaulal persoueu bezweken. In en rondom Poona zijn alle bronnen opgedroogd, bet vee sterft weg eu men is dankbaar, wanneer men door mijlen ver te loopeu eeu enkele kan water kan krijgen. BRESKENS, 8 Juli. In de laatst gehouden vergadering der gemeenteraad is besloten het subsidie toe te staau tot in standhouden van het Rijks-telegraafkantoor alhier, en werd dientenge volge besloten om het telegraafkantoorzoodra een daartoe geschikt gebouw zal ziju aangekocht, met het postkantoor te Yereeuigen. Vrijdag had te Arnhem in de school op het Roermoudsplein een voorval plaats, dat nog nood- loltiger gevolgen kon gehad hebben dau het heeft veroorzaakt. Terwijl de eerste hulponder wijzer, de heer A. A. de Klerk op de kaart van Nederland wees eu daarbij naar boven zag ont dekte hij eensklaps dat een der ramen kantelde. Beseffende, dal het onvermijdelijk op de kindereu zou vallen, had hij den moed eu de tegenwoordig heid vau geest om te trachten het op te vaugeu wat hem wel is waar gelukte, maar waardoor hij ernstige wouden aan zijn rechterarm bekwam. Ware het raam op een kind nedergevalleu het geyolg had doodelijk kunnen siju. Zondagavond 11. werd te Gouda aan het slatiou eeu fatsoenlijk gekleed Jong rneusch gearresteerd eu naar de gevangenis gebracht. Maandagmorgen naar het bureau van policie overgebracht eu daar voorloopig in eeu bijzonder vertrekje opgesloten zijnde trachtte hij door ophanging eeu einde aan zijn leven te maken. Gelukkig werd dil ontdekt, toen hij wel bewusteloos maar nog niet levenloos was. Spoedige afsnijding eu gepaste geneeskun dige hulp veroorzaakten, dal de patiënt behoudeu naar het gasthuis werd overgebracht. Geuoemd heerschap had zich zyn sameuziju in den trein met eene dame teu nutte gemaakt, om haar van hare portemouuaie te ontlasten. De Tilburger Bode verhaalt het volgende Maaudagnamiddag ontstond er plotseling onder de metselaars der Nieuwe kerk op den Heuvel eeue werkstaking, de eerste gelukkiglijk, welke wij lot heden alhier te betreuren hebben. Een 40ial werklieden eisehteu hooger loon; daar hun dil door den opzichter geweigerd werd verlieten zij het werk zich met troepjes door de stad ver spreidende. Eeuige wenddeu vergeefsche pogin gen aan bij de metselaars der gasfabriekalsook der Nieuwe kerk op den Heikaut om beu insge lijks tot werkstaking over te halen. De maré chaussees eu de policie zoodra zij vau het gebeurde keuuis kregen, namen de noodige maat regelen lot hel voorkomen van verdere wauor- delijkhedeu. lu den avond hadden onder de dronken werkstakers eeuige vechtpartijen plaats. In den loop vau Dinsdag werd de zaak voldoende bijgelegd eu Woensdagmorgen hebben de metselaars hunne werkzaamheden hervat. Diusdagmidtiag25 Juni, omstreeks 3 uur heeft meu te'Oss eeu zeldzaam natuurverschiju- sel gezien. Gedurende een hevig ouweder werd een boom door den bliksem gelroffeulerwyl op hetzelfde oogenblik van een huis, op 200 passeu afstauds vau dien hoorn, drie dukpauueu werden aau stukken geslagen zouder dal er eeuige audere schade werd veroorzaakt. Iu eeu ander gedeelte van hetzelfde huis vertoonde zich echter gelijk tijdig een schoon gevormde boom, met stam, takken, enz., afgedrukt in het zaud waarmede de grond beslrooid was. De bewoonster, de we duwe vau Mook die voor het raam stondkreeg em hevigeu schok eu zag met verwonderiug het verschijnsel op den grond, llouderdeu nieuws gierigen hebben hel vreemd natuurverschijnsel met verbazing gezien. Geeu ander spoor is er zichtbaar; voor- en achterdeur van het huis waFeu gesloten. Zaterdagmorgen te 10 uren is Jabob de Vleller, te Rotterdam cvcrledeu. verkoopprijs per hectoliter. BOTTERDAM 8 Juli. Bij middelmaligen aanvoer bleven de op heden vcor tarwe eu rogge besleede prijzen onveranderd. Gerst en paardeuboonen golden bij ruimen aanvoer 20 eeuls miuder, terwijl do prijzen der overige artikelen, hoewei middelmatig aangevoerd, bij lustelooze stsmmiug onveranderd bleven. BRUGGE 6 Juli. 29 Juni. Jarige Tarvye fr. 24,00 4 27,— 24.50 a 26,50 Kogge12,25 14,25 13,— 14,25 Boekweit. Haver8,- 8,75 7.-2S 8,25 Gerst11,50 „12,88 10,—12,— Paardeboouen 14,— 14,25 12,50 13,75 Aardapp. per 100 kilo 8,00 10,— 0.00 Boter per kilo, st. 23 28 22 Eieren per 26. 18 20 20 Vlas p. 21/2 kil. 58 65 47 Tor markt van Donderdag 4 Juli waren aangebracht': 34 Schapen welke zijn verkocht a 40 tol 50 fr. 2 Lam nieren welke ziju verkocht a 26 a 30 fr. 70 Kalveren, welke zijn verkocht a 65 lot 110fr» 1 Vette Varkens, welke ziju verkocht a 150 tot 000 fr. Ter markt van Zaterdag b Juli waren aan gebracht 26 Magere Varkens welke zijn verkocht a 40 tot 50 fr. cu 847 kooi—Zwijus (öiggeus welke ziju verkocht h 18 tot 28 fr. 28 21 65 EEC LOO 4 Juli. 27 Juni Witte Tarwe fr. 26,31 25,64 Roode dito 00,00 Rogge 14,31 14,31 Boekweit 15,70 16,15 7,70 7,10 11,60 12,25 Paardeboouen 55 14,08 14,77 Aardapp. per 100 kilo 10.- 9,00 Boter per kilo. 2,30 2,25 Eieren per 25 M 1,80 1,80 BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente GROEDE, zijn voornemens om op WOENSDAG GEN 10 JULIJ aanstaande, des namiddags ten 2 u r e in liet Raad huis aldaar bij enkele inschrijving aau te besteden

Sluisch Weekblad | 1872 | | pagina 1