MEUBILAIRE GOEDEREI INGEZONDEN "STUKKEN. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN.^ Correspondentie. ADVERTENTIEN. AANZIENLIJKE VERKOOPING op Donderdag en Vrij dag den 4 en 5 Julij 1872, meo, dat in de kom der naburige Belgische ge meente Westcapelie brand was ontstaan en dat zoo verspreidde zich althans een gerucht, reeds vier huizen waren iu de asch gélegd. Een onzer spuiten met enkele brandspuitgasten trok dau ook terstond uit om zich naar de plaats des onheils te begeven, maar keerde spoedig terugdaar men onderweg vernam dat men de vlammen reeds meester was en slechts éen klein schuurtje eene prooi der vlammen was geworden. Mijnheer de Redacteur Een enkel woord naar aanleiding van Uwe ar tikelen over het Onlwerp-polderreglement. Over den geest en strekking van dat reglement wil ik liefst met U in geene polemiek treden: de belang hebbende corporatiën hebben daarover hel hunne reeds gezegd (al schijnt dit U niet bekend te zijn), is nu aan de Staten van Zeeland om te beslissen. Maar ik kom op legen 't geen in twee Uwer ar tikelen is gezegd omireul de Heeren Carpreau. Waarover eene zaak gehandeld wordt, waar, zooals Uwe bedoeling toch wel zijn zalhet reglement wordt beoordeeld komen geene beoordeelingen van personen te pas. Staat het U vrij over arti kelen van "t polderreglement in goedkeurenden zin le schrijven, het regt is aati andereD, ook aan de Heeren C., om sommige artikelen niet goed te vinden. Ik laat geheel in 't midden, wie gelijk heeft, ik herhaal, over 't reglement zelve wensch ik mij niet uit te laten, maar ik wil alleen cou- stateeren dat door U bij de bespreking eener saaie, personen worden beoordeeld en veroordeeld, en daartegen openlijk, ook in naam van velen Uwer lezers, iu naam der onpartijdigheid prote steren. Ik sta met de Heeren C. in geenerlei be trekking heb geene bijzondere verpligtiugen ten hunnen opzigle en sta dus in deze geheel op een onpartijdig standpunten als zoodanig kom ik alleen op tegen personaliteiten die vergeef mij dc openhartige verklaring, bij mij altijd en overal en vooral bij de behandeling van zakenwalgiog en afkeer verwekken. Groede, 8 Mei '7*2. HAMMACHER Jr. De Redactie bovenstaande opmerkingen plaat— seude, achtte zich echter niet verplicht tot die plaatsing; doch zij is op het punt der onpartijdig heid zoo nauwgezet, dat ze eerder zichzelven zou wenschen geheel en al te verloochenen, dan het standpiiDt der onpartijdigheid te verlaten. Wij willen met den Heer H. evenmin strijden over het ontwerp-polderreglement als hij hel met ons wildoch zijne beschuldigingen moeten wij bepaald afwijzenomdat Z. Ed. de groote belee- kenis van het woord personeel en personaliteit geheel en al over 't hoofd ziet. 't Is juist do kracht en degelijkheid onzer Ne- derlandsche taaldat daarin ieder woord en bij gevolgook de door haar veroverde vreemde woorden zijne juiste kracht en waarde bezit. Spreek ik b. v. van een paaid dan meen ik en ieder denkend schrijver met mij een paard en dus een paard bij uitnemendheid geeu knol of guil. Zoo is 't ook met personaliteit. Dit woord heeft eene hatelijke beteekenis en het wordt bovendien door den Heer H. verward met persoonlijkheid. Wij hebben in onze art., door den Heer H. be doeld, geene zoogenaamde personaliteit gepleegd. Wij hebben een naam geDoemd, omdat die naam ouafscheidbaar van eeue zaak was en nu moge 't waar zijn dat men steeds personen van zaken moet scheiden 'tis even waar dat er geen regel zonder uitzondering is en de uitzonderiug is zeer algemeen de Heer H. zal ons, bij eenig nadenken, moeten toestemmen dat soms personen en zaken zoo geheel en al eenzelvig kunnen zijn dat eene strenge afscheiding onmogelijk is. De verspreiding van circulaires en het bijwonen van vergaderingen door A. of B., vereenzelvigd A of B. met zijue zaak. Nu is 't voor ons alles behalve hetzelfde, wie iets voorstelt, ondersteunt of bespreekt. Een opstel over ous linanliewezen in de Toekomst is voor ons geheel iets anders dau een opstel over dat onderwerp van de Redactie der Nieuwe Rotterdamsche Courant. In 't eerste geval keuren we 't af omdat het van de Toekomst komt, wier geest eu strekking meer dan verdacht zijn; in het tweede geval keuren wij 't goed omdat wij oordeelen dat het door eene bevoegde hand geschreven is. Wij hopen dat de Heer Hamma- cher Jr. de kracht van ons betoog gevoelen zal. Red. SLUISMei. 1872 BEVALLEN: 11 Mei. J. Fokke de Goede, geb. Back d.— 15. J. F. de Krijger, geb. Borrem*2 d. 16. J. E. Wage, geb. de Lange, d. 20. J. Leijsenoaar, geb. du Burckz. 20. R. Geijzels goh. de Zutter, d. 27. L. J. Nieskeos, geb. du Burck z. 50. K. Nieskensgeb. Holz. GETROUWD 1 Mei. C. fan Pamel, 22 j. jm. met V. J. de Lange, 18 j. jd. 8. J. O. lo Grand, 86 j. jm. met E. Castëleijn34 j. jd. 23. J. Baas, 37 j. jm. met J. Bonrson 35 j. jd. 29. P. Mouquó, 24 j. jm. met C. J. de Wolf, 19 j. jd. OVERLEDEN 6 Mei. A. S. Calus, 18 j. jd.12. H. J. de Lange63 j. wed. van J. F. Verwigte. 16. M. A. de Lange31 j. Vrouw van F. B. Dobbelaere 17. M. Tbomas, 20 m. z.— 18. S. M. Post3 j. d. 19. J. H. van Dale, 44 j. man van M. J„ Möens. 22. J. P. Faas, 4 j. z. 23. S. L. de Krijger, 8 d. d. 25. M. Faas 11 m. d. GRAANMARKT te AARDENBURG. verkoopprijs per hbctolite Tarwe Rogge Winiergerst. Zomergerst. Boekweit Haver Paardeboonen Erwten Sehokkers Aardap.p.lOOk. DINGSDAG 11 Juni 1872. '12,00 a 1-2,30 7,00 a 5,10 4.40 a 0,00 a 2,90 a 0,00 a 0,00 a 0,00 a 7,10 5.25 4,50 0,00 3,50 0,00 0,00 0,00 0,00 a 0,00 DINGSDAG, 18 Juni 1872. /"12.00 a f 12,40 6,90 a 5,20 h 4,30 a 0,00 a 2,75 a 6,60 a 0,00 a O'.OO a 7,00 5,40 4,40 0,00 3,30 6,70 0,00 0,00 0,00 OOSTBURG19 Juni 1872. De aanbieding van granen was heden niet groot en de stemming der koopers flauwer, zoodat men om to kunnen verkoopenlager moest afgeven. Alleen de Paardenbooueu waren van deze ongun stige stemming uitgesloten en brachten in puike qualiteit 10 a 20 cent meer op. Men betaalde voor: Tarwe f 12,25 a f 10,50. Winiergerst f 5,75 a f 5,50. Zomergerst f 4,40 a f 4,25. Haver f 4.25 a f 2,70. Paardeuboonen f 6,75 a f 6,50. Erwten f 7.— a f 6,75. Rogge f 7,25. BROODPRIJZEN. SLUIS. Tarwebrood fijn bet Ned. pd. f 0,20 Idea grof 0,14'/, Koggebrood 0,11 AARDENBURG. Tarwebrood fijn het Ned. pd. f 0,20 Idem grof w 0,15 Roggebrood M n 0,11 Na het verlies ook door ons geleden door hel overlijden van den Beer J. B. van Dale, zij het publiek berichtdat de Boofdarlikélen en Opstellen van de Redactievoortaan in dit blad geplaatst, geheel en al voor hare verantwoording zijnook ingezonden stukken in zoo ver daaromtrent met de inzenders niet anders is overeengekomen. Ter besparing van tijdverlies adresseere men de laatsten aan mi/. Zoekt men voortaan naar den verantwoorde lijken persoon van een en ander, dan vervoege men zich bij den ondergeleekende, die, behou dens bovenstaande bepalingalle verantwoor delijkheid op zich neemt. De uitgever zal zorgen voor een vertrouwd correctoren beveelt bij voortduring dit blad aandat hij niet de Redactie wenscht in ge zonden liberalen geest voort le zetten onder de oude leuzedal godsdienst en politiek niet behoortn vermengd of met elkander ver ward le worden. Aardenberg 17 Juni 1872. G. P. ROOS. Voorspoedig bevallen van eene Dochter, vrouwe C. M. de BRUIJN, hartelijk geliefde echtgenoote van Mr. J. C. TACK. Sluis. 19 Juni 1872. De ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen welmeenenden dank voor de bewijzen van deelneming ruimschoots zoo van binnen als van buiten deze gemeente ontvangen bij het afsterven van hunnen diep betreurden echtgenootvader, schoon vader en grootvader. Wed. W. VOSKAMP Manhave, kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Westcapelle (Belgie)20 Juni 1872. VAN te De Notaris K. F. KOKSMA, te Sluis, zal telkens des voormiddags ten 10 ure pre cies, ten verzoeke der erfgenamen van wijlen Vrouwe C D. CALLENFELSin leven weduwe van wijlen den heer J. A. HENNEQUlNten haren sterfhuize, staande op de Hoogstraat te Sluisin het openbaar doen verkoopen .sppss. EEN AANZIENLIJKEN j. uSS EN NETONDERHOU- r,r" ":<i DEN INBOEDEL door gezegde overledene nagelaten bestaande ui 1 eikenhouten Kabinetgroote en kleine Kasten in soort, Buffetsverschillende mahonijhouten-, vierkante-, ovale-, ronde-penant-, speel-, uittrek- en andere Tafels, waaronder met marmeren bladfraaie nieuwe Canapés en Fau teuils mahonijhouten en andere Stoelen met en zonder kussens, Pendule, Spiegels met vergulde en andere lijsten Consoles Schilderijen diverse Ledikantenbeste Pluimbedden met toebehoorenwollen en katoenen De kens, Tapijten, Karpetten, 1 Barometer. Franklins, 1 staande Klok, diverse Lampen, Kachels, kristallen en andere Wijn-, Bier -en Likeurglazen en Karaffen en ander Glaswerk in soort, koperen KofGe-, Thee- en Hangkelelsdito Kastrollen en Doofpotten, dito Thee stoof met Ketel en verder Koperwerk, tinnen Borden en Schalen, eene groote partij verlakt-, geleierd- en Aardewerk, Keukengereedschap, KistenSchragen, Tobben, Emmers, Droogrekken 1 Mangelen eene partij Boeken. Voorts een fraaie collectie oud Porselein waaronder een groote blaauwe Vaas, een roode dito, 1 groote en 2 kleinere gekleurde Kommen, 5 dito Stelselpotten, 2 blaauwe Melkkannen verschillende kleine Kopjes, Schoteltjes, Schaaltjes, VaasjesKannetjes en wat meer zal worden te voorschijn gebracht. De goederen kunnen bezichtigd worden op Woensdag den 3 Julij a. s. van des namiddags 1 tot 6 ure. Het Porselein zal worden geveild op den 4 Julij en de groote Meubels op den 5 Julij a. s. telkens des namiddags ten 2 ure precies. Koopen beneden de drie gulden moeten met de onkosten konlant, de koopen daar boven binnen 3 maanden worden betaald ZEGT HET VOORT

Sluisch Weekblad | 1872 | | pagina 3