NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK 2EEUWSCH-VLAANDEREN N". IT. Dertiende Jaargang. A0 18T2. Dinsdag 27 Februari BUITENLAND. BINNENLAND. BEURSBERICHTEN. Dit Weekblad verschijnt iederen Dinsdag en Vrijdag. Prijs per drie maanden voor hel voormalig 4de district van Zeeland ƒ1,15; voor de overige plaatsen des Rijks, franco per post ƒ1,30. O Prijs der Adverleuliën van 15 regels ƒ0,75 elke regel daarboven f0,i2y2- Groote letters naar het getal gewone regels die zij beslaan. Afzonderlijke Nummers 0,05. Ingezonden Stukkeu en Brieveu, de Redactie betreffende, benevens Advertemiëu en gewone Berichteo of Mededeelingen van Correspondenten te bezorgen bij den Uitgever dezer, alles FRANCO. BELG1E. Meo meldt uit Beautnarchais, 21 Februari. Laatstleden stapte M. Gkonlroleur des schouwburgs, roud middernacht over de brug der rivier. Het was onstuimig en regenachtig weer, zoo dat het moeilijk was zich recht te houden. Eensklaps ontwaarde hij eeue menscheagedaante iu de duisternis, leunende op de afsluiting der brug. Hij nadert stillekens en slaande blijvende, herkent hij een jongeling vau omtrent de 20 jaren, die daar stilzwijgend eu diep iu zijne gedachten verzonken de golven der rivier stond aau te staren en naar eene beslissing zocht om zich te zelf moorden. Niet wetende met wien hij te doen had en vroezende van op dit gevorderd uur des nachts aan ongemakken zich bloot te stelleu vroeg hij, van verre staande: „Ehvrieudje! wat doet gij daar? Verwijder u, want gij zouiil in het water kunnen vallen." Iu zijne gedachten gestoord keerde zich de jongeling naar den aangekomene „O! vrees niet, zeide hij ik wil aan niemand kwaad dan aau mij zelveo. Alhoewel nog zeer jong, beu ik het leven moede. Ik heb mijn eeuwig vaarwel aau mijnen vader geschreveneu vermits het geval wii dat gij getuige zijt vau mijne wanhoop, zie...." En de jongeliug liet' zich met hel hoofd vooruil in 't water vallen. De heer G.... hoorde den plonsdaarna het fluitea des winds eu alles was geëiudigd. De heer G. wilde ter hulpe roepen, maar de schrik had zijne tong verlamd en hij keerde doodsbleek en ziek naar huis. Men deed naderhand eenige opzoekingen maar alles is vruchteloos gebleven. DÜ1TSCÜLAND. De maire te Straatsburg heeft aan den gemeen teraad medegedeeld, dat, blijkens officiëele me- dedeelingeu vau rijkswege het plau bestaat, om rondom de stad een gordel van gedetacheerde forten aan te leggen, de vesting aau de noordzijde uit te breiden eu een bavenbassin te maken, het welk door een kanaal eu eeu spoorweg met de lil zal worden verhouden. Op de sualiekaarten was ook aangeteekend een kauaal naar Lauter burg eu een verbinding met het Riju-Rhoneka- naal. In verband met deze plannen zal de stede lijke raad zich thans bezig houden met een ontwerp tot aanleg van nieuwe stralen en pleinen. FRANKRIJK. Twee zonderlinge karikaturen zijn in de ramen der prentenwinkels te Parijs ten toon gehangen. Op het eene ziet meu den keizer en eenen hoer, waarvan de schaduw op den groud eeu zwijo eu eeueu ezel voorstelt. Op de andere ziet men een zwijn en eeneu ezel, waarvau de schaduwen den keizer en eenen boer terugkaatsen. Boven beide karikaturen leest men hetzelfde opschrift„Gjj kunt weerkeeren; ik ben niet veranderd ik slem altijd ja." i i —ui 1 Bij gelegenheid der feesten te Middelburg heeft de directie vao den sloombootdienst op de Wester- Schelde bet volgende bepaald dat, van den 28 Februari 1872 tot den 3 Maart daaraanvolgende, aan reizigers van Breskens en Neuzen, naar Vlissingen, gelegenheid wordt ge^ geven, om de reis met de stoomboot heen en weder te maken, tegen betaling van slechts een maal de vrachtzoodatbij het plaats nemen zijom nieteen retourkaart erlangendie ge durende genoemde tijdruimte geldig is; en dat, behalve op de reeds aangekondigde uren, daarenboven op Donderdag den 29 Februari a. s., nog zal gevaren worden des voormiddags ten lü ure vau Neuzea naar Vlissingen. en des namiddags ten 6 ure van Vlissingen naar Breskens. Ter gelegenheid van den verjaardag van onzen geëerbiedigdeu koning opende het Utr. Dagblad zijue kolommen met dé volgende echt vaderlaud- sche regels „Je Main tiendrai." De Koning leve! Een dankbre natie schraag zijn troon Haar liefde is perel aau zijn kroon. „Je Main tiendrai."- De Koning leve: „Door vrijheid groot." De Vrijheid bloeie! Oranje iu 'l hart en uiemands knecht! De vrijheid is het heiligst recht. „Door vrijheid groot." Zij bloeie en groeie! „Eendracht maakt macht." De Vrede blijve! Één vorst, één volk, één wet, één wil! Geen Godsdiensttwistgeen Staatsgeschil „Eendracht maakt macht!" Haar werk beklijve! .»God zij met ons," Alleen zijn zegen Geef aau ons pogen kracht eu klem. God zij met ons, en wij met Hem! God zij met ons in, voor en tegen Omtrent de feestviering op 1 April in den Briel verneemt men dal zij begiuueu zal met eeue uil— deeliug aan de armen van alle geziudteu, eu ver der zal beslaan uil den door de hoofdcommissie te organiseereu opiocbt, uit volksspelen, vuurwerk eu muziekuitvoeringen van het muziekkorps der veldartillerie te Aruhem ouder directie van den heer Griendt (vroeger directie Rüderdorf.) De feestviering te Deventer belooft zeer eigen aardig te zijn. Nadat door kauouschoteu klok gelui eu muziek de aanvang vau bet feest zal aaugekondigd ziju is meu voornemens de voor naamste eu beroemdste personen, die bij de inne ming van den Briel betrokken waren door ta bleaux vivants aanschouwelijk voor te stelleu. Den 17 dezer is te Oslende van Dover binnen gekomen de Belgische mail, aau boord hebbende de equipage vau de Belgische loodsboot, gestatio neerd te Vlissingen. Deze boot is door een ou- bekeuden driemaster overvaren welke zonder zich verder om haar te bekommeren, zijn weg vervolgde. In het dorp Ballum, op Amelandzijn geboren en wonen twee broeders eu twee zusters die te zamen bijna 422 jaren oud zijn de oudste lelt ruim 89, de jongste ruim 87 jareu. Alleu verich- leu nog hun dagelijksohe werkzaamhedeu. Tot een lesje voor hen, die het onderste uit de kan willen hebben, wordt het volgeude gemeld: Twee heeren te Meppel hadden eenige porseleiuen kommen waarvoor eeu bod vau 1 42 geweigerd werd. Voor eenige dagen zoude door een kennis, te Amsterdam, hel ouderste uit de kau worden gehaald. Meu slaagde echter niet en de kommeu werdeu weder iu deu reiszak gepakt. Alles zoude goed gaanvoor s ooien wareu ze behoeddoch voor deu val van deu goeden kennis met zijn reiszakbij het afstappen van de boot te Gene- inulden, moesten ze bezwijken eu vielen tot gruis. Uit Rotterdam wordt gemeldDe tweede stad des rijks is op weg om langzamerhand hare Maas- waterberuchtheid te verliezen. Eersteus leeft en werkt nog altijd de commissiedie iu het vorige jaar aanving ora scheikundig gezuiverd water te koop te stellen. Zoolang de vrees voor de cholera heerschtehad dat water veel aftreken ook thans wordt het nog door sommigen gebruikt. Doch wat oog meer hoop geeftreeds iu verschei dene stralen liggen de ijzeren buizen der water- leuliug. De aaubesiediog van hel laatste groote werk te haren behoeve is ophanden al zal zij ous ook nietals in de hoofdstad duiuwater schenken, zij zal zuiver, onschadelijk rivierwater onder ieders bereik brengen eu zoodoende eene weldaad voor onze stad wezen. Het niet goed verzekeren van zoogenaamde doove kolen heeft te Leeuwarden weder een treurig ongeval ten gevolg? gehad, fa een achter de kazerne aldaar in de stadsgracht liggend vaar tuig, zijn nl. twee jonge schippersgezellendie gedurende de abseutie vao den ouderen broeder, die naar de kerk was gegaan, zich hadden le slapen gelegd - na hel kleine vertrek (vooronder), waarin zich glimmende kolen bevonden, vooraf te hebben gesloten - bet slachtoffer geworden vaQ bun onvoorzichtigheid. De een is dood gevonden (geslikt) naar meo zegt, eu de ander is iu bedeu- kelijken toestand naar het stads-ziekenhuis over gebracht. De orthodox-Protestantsche feestvierders te Briella geven hun plan om een „Geuzenhuis" te stichten niet op. Op de Hoofdstraat aldaar is een groot huis aangekocht "oor de som van f2900. Ais gelegenheids-decoratie heeft de te Arnhem gevestigde Nederlaudsche Knoopenfahriek voor deu Isten April een eigenaardig fabriekaat vervaardigd; net-bewerkle Oranjeknoopen met de photographiën vau prins Willem I en de stadhouders Willem II eu Willem III. Voor een paar dagen is gemeld, dat de eerste steen van hel asyl voor oude eu verminkte zee lieden deu 1 April plechtig zal gelegd worden. Ofschoon dit streng genomen waar is moet hier echter iets bijgevoegd wordenter vermijding van verkeerde uillegging. Zooals ook in de overeen komst der beide commissiëu is opgenomen za' de eerste steenlegging, ouder nadere goedkeuriug van Z. M. deu Koning, zoowel het asyl als de Nimf betreffenen aidus zullen beide tot één gedenkteekeu samensmelten. PitlJS-COUJRANT DER EFFECTEN. AMSTERDAM26 Februari 1872. Nederland. «Cerlific. W. Schuld. dito dito 0 dito dito «Aand. H. Maatsch. dito exploitatie Ned. Staatsspoorweg Belgio. «Certific.bijRothschild. Frankrijk. «Inschrijvingen «dito Rusland. «Obligatiën 1798/1816. «Certilic. adm. Harob. «Oblig.Hope&C0. 1855 6e serie «dito 1000 1864 «dito 1000 1866 «Loteu 1866 «Oblig.Hope& C°. Lee ning 1860. «Cerllfic. dito. «luscript. Stieglitz&C0. 2e a 4e L «Obligatiën 1867-69. «Certiiicaten «Aaud. spoorweg Gr. Maatschappij «Oblig. dito dito spoorweg Pote- Tiflis dito dito Jelez Orel, dito dito Charkow Azow. Polen. «Schalkistobligatiën 2'/. pCt. 3 i i'/-2 3** 5 5 S 5 5 5 5 Mi- Oostenrijk. "Oblig. uielall. in zilver SS'/. Uti'„ 88 133'/. S3 83'/, 97% 68% 85'/, 96'/, 96 89', i 71% 74% 47% 2-27 903/, 90% 90 73%

Sluisch Weekblad | 1872 | | pagina 1