SPOORWEGEN EN CORRESPONDENTEN. BUITENLAND. BINNENLAND. VROUWENROEPING! sloten en sterke meerderheid geboren worden welke aan de Regeering de moeilijke (aakdie haar is opgelegdzou verlichten. De leden dier beide fraclien zouden bereid zijn hun persoonlij ken voorkeur voor den definitieveu Regeering's- vorm op te offeren tot tijd en wijle dat Frankrijk de oorlogsvergoeding, die het door Pruisen is opgelegd zal hebben voldaaa en bet zijn gebeele onafhankelijkheid zal hebben herwonnen. Het programma is verstandig, zegt de Gonstitutionnel die deze bijzonderheden mededeeltmaar zal het in acht worden genomen Zuilen de onge- duldigen de onvoorzichtigen der uiterste partijen hunne vieteo Icten rustten Wat daarvan zij, het linkercentrum is geueigd het initiatief totdat vaderlandlievend voorstel te nemen. V/oensdagavond was het cirque van den heer Loiset te Brussel het looneel van een ongelukkig voorval waarbij zij, die het onderging, zoowel als het publiek er met den schrik afkwamen. Miss Victoria een kunstenares op de koord die het Brusselsch publiek in opgewoudeuheid brengt door haar stoute toeren 9 die ze eiken avond ten uit voer breugiop een 30 voet van den grond ge spannen koord waarop zij ten slotte de velocipède berijdt, deed een misstap en viel naar beneden. Een paniek heerschte er ODder de toeschouwers vau wie de meesten haar dood waanden eenige oogenblikken later stond ze weder op, in het minst niet gewond en begroete bet. Volgens bericht uit Versailles heeft de Nationale Vergadering in hare zitting van Woensdag, na den Minister van Fiuancien en andere sprekers gehoord to hebben, het voorstel van den heer Wolowski tot het heffen eener belasting van alle inkomsten verworpen met groote meerderheid, juist wat de heer Thiers in zijn gehouden rede voering heeft gevraagd. Die redevoering heeft een grooten indruk ge maakt op de Kamer en schijnt de meerderheid, ii:* vau den beginne af aan gehouden werd ten gunste der inkomstenbelasting geneigd te zijn, te hebben verplaatst. Sluit die verwerping nu reeds in zich een instemming met de belasting op de grondstoffen Wij weten het nietdoch dit zal wel ziju daar er nu toch een equivalent moei komen tot dekking van dat deel van het tekort op het budget, waarin de inkomstenbe lasting moest voorzien. Wal de rede van den heer Thiers aangaat, hij is begonneu met te verklarendat hij en zijn medeleden der Regeering zich zouden onderwer pen aan de beslissiug der Vergadering maar dat de opinie van het gouvernement duidelijk geves tigd is, namelijk leu gunste van de belasting op de grondsloffeu. De inkomstenbelasting toch had uit hoofdbezwaar dat zij een tweezijdige werking heeft cp vervolgens, dat zij den schreeuwend- ston willekeur zou in het leven roepen. Spreker ging ons belastingstelsel na en noemde dit een der schoonste vruchten van de revolutie van 1789, welke reeds maatschappelijk was. Ju Engeland is de revolutie niet zoover gegaan. Men heeft er den rijkdom niet gedemocratiseerd en het is der halve natuurlijk dat men er de inkomstenbelas ting heeft opgelegd. De oorlog heeft ons budget tot 2630 rnillioen opgevoerd. De Keizer vroeg vóór den krijg aan het land, onder verschillende benamingen! 2100 miKioeu. Hoe kwam men aan die geduchte som De heer Thiers ontleedde de grondbelasting en de belasting op het meubolair. J)e weelde der woning toont iemands fortuin aan. Vandaar <!e belasting op de deuren en vensters, ccn soort van indirecte belasting op de iukomslen. Wat toont vervolgens de belangrijkheid der for tuin aan Hel beroep. Vandaar de patenten, m verschillende klassen gesplitst: een andere in komstenbelasting. Hij wil bewijzen dat de inkom stenbelasting in ons algemeen belastingstelsel ligt opgesloten. Volgens hem zijn het ook weder do eigendom eu de rijkdom, aldus de iukomsten, die de successie- eu gerechtskosten hel zegel en registratierecht, enz. betalen. Wat de belastin gen op het verbruik aaugaatis het moeilijker te onderscheideuwelk deel de rijkdommen welk het proletariaat daaraau betaalt, doch de heer Thiers meeut, dat de gegoede klassen bet zwaarste deel er aan opbrengen. Hetzelfde acht hij het geval met de belasting op de dranken de labakt IJZERENWEGEN VAN DEN STAAT. November 1871. De uren eeteekeud met een sterretje C) zijn Expres-Treinen, doch meest allen met rijtuigen \au le. 2e eu 3e klas. Vertrek van Brugge naar Oostende 7,17; =9,24; 10,19; 10,50; 2,37; 5,08; "6,59; "7,26 en 8,32. Vertrek van Brugge naar Gent. Aalst, Brussel, Mechelen eu Antwerpen: ï,05; 7,13; 7,38; 10,08; 12,43; «4;° 4,11; 6,13 en 6,43. Vertrek van Brugge naarKortrijk, ltijssel, ltouai, AtrechtAmieus en Parijs: 8,30; 12,25; 5.10 en 6,40. Vertrek van Oostende naar Brugge: 4,39; °6,45; 7; 9.30; 12,05; =3,35; »3,46; 5.15 en 6,05. Vertrek van Gent Daar Brugge 6,02; °8,34; 9,30; 9,35; 1.22; *4,19 *6,10 en 7,17. Vertrek van Brussel naar Brugge: «7,25; 8,10; 10.30; 12,02; *3,10 en 5,57. Vertrek van Antwerpen naar Bn 50; 7,3; 2 es enz. De volksklassen betalen hieraan minder dan de andere, hetgeen spreker wilde constateeren omdat het goed was dat de volksklassen opmork- ten dat van den beginne af aan de wetgever aan haar gedacht heeft. De heer Thiers trok vervolgens een parallel tusscheu Frankrijk eo Engeland en betoogde dat, daar in Engelaud de producten van builen, bij ons van binuonslands komen, de grondeigendom dan ook in Engeland om zoo te zeggen schuld- plichlig is aan den Staat- daar die van den invoer de voordeelen trekt. Want de belasting op den invoer is het zwaarst. Het was dus rechtvaardig dat de grondeigeudom belast werd toen de Staat geld noodig had. Bij ons zou de inkomstenbe lasting de gegoede klassen, die ten slotte loch de bankiers der werkklassen zijn, dubbel treffen. In Engeland is de income-tax een rechtvaardige schuldafdoeuius. De spr. liet hierua ook het vrij handelsstelsel in Engeland in zijn rede invloeien om lot de verklaring te komen dat bij een oud en besteadig protectionist isen dat men met het vrijhaudelsstelsel onze baveus heeft geruïneerd. Toen zich hierop gemor deed booren zeide hij „ja, ja, wij zullen dal puut op een anderen dag bespreken." Hij betoogde verder dat de inkom stenbelasting een willekeurige belasting en de willekeur met. baar onmogelijk te vermijden is. Iedereen zou zijn inkomsten verbergeu eu men zou in bet stelsel van verklikking vallen uitge lokt door de aaimosileucu van den een jegens den ander. Bij de reeds bestaande oorzakeo lot verdeeldheidzou men een nieuwe krijgenen wilde men een loyale proef met de Republiek nemen dan moest men allerwege de gerechtig heid invoeren eu nergens do willekeur. Veree- nigt. u met mij zeide hij ten slotte, om het volk niet te behandeleu als een kind dat meu vleit, maar als een eerlijk man wieu meu de waarheid zegt en op wieu men rekent. Hel is daarom en niet om autagouisme of gevaarlijke antecedenten le scheppendat ik u vraag met groote meer derheid de inkomstenbelasting te verwerpen. DUITSC EILAND. Een zonderling procesvoor de rechtbank te Breslau aanhangig, heeft aldaar en in Warten- berg, waar de eigenlijke aanleiding is voorgeko men nog al eeuige belangstelling gewekt. Een pholograaf in laatstgenoemde plaats had de por tretten van twee ingezetenen, de gebr. W. ge maakt, maar de afgebeelden weigerden ze te ont- vaugen omdat ze, volgens bun zeggeuniet geleken. De pholograaf bracht de zaak voor de rechlnank. Deskundigen verklaarden dat de af beeldingen niet juist waren en de aanklacht werd dus afgewezen. De pholograaf hing nu de beide geweigerde portretleu in zijn uitstalling met het opschrift„De twee spitsboeven die den louw slager N. N. uit Breslau iu hel Silezische Reuzen gebergte beroofdennadat zij hem met snuif, waarin chloroform, bedwelmd hadden." Heel bet stadje Wartenberg liep te zamen voor de uitstal ling eu stond de portretleu der gebr. W. aan te gapen. De copieëu werden in massa verkocht. Op verzoek van bel aldus gecompromitteerde broederpaar liet de politie de zoo geruchtmakende en iu allrek zijnac portretten innemen, maar de vervaardiger beriep zich op de gerechtelijke uit spraak eu nu zal uogmaais geoordeeld moeien worden of de portretten gelijken of niet. AMERIKA. Een New-Jersey nieuwsblad verhaalteen voor val dat bij gelegenheid van eene begrafenis plaats had, als volgt: Een der schepenen van de plaats had het ongeluk zijne vrouw door den dood te verliezen zooals verondersteld werd doch hetwelk later bleek niets anders dan schijn dood te zijn geweest. De gewoue toebereidselen voor de begrafenisplechtigheid waren gemaakt en de regeleu iu acht genomen en toen de lijk bezorgers het onderstelde lijk naar de begraaf plaats brachten, werd de draagbaar bij het om gaan van een hoek plotseling tegen een voorwerp geslootendoor welken schok de vrouw tot be wustheid werd gebracht, en alzoo voor een levend begraven behoed. De toevallige onvoorzichtigheid der dragers had dus een gelukkig gevolg, eu ver oorzaakte niet weiuig vreugde onder de familie betrekkingen. De vrouw echter, zoo wonderbaarlijk gered, leefde slechts korte jaren daarna waarna zij werkelijk stierf. Nu werden dezelfde begrafe nistoebereidselen en plechtigheden herhaald als bij de vorige gelegenheiden opnieuw trok do stoet naar de familiebegraafplaats. De plaats nadereude, waar bet vroegere voorval had plaats gehad herinnerde zich de echtgenoot het vroegero tooneel, en opslaande riep hij den lijkdragers luide toe„Weesl voorzichtig bij het omgaan van dien hoek". a i Op verschillende plaatsen worden tegenwoordig eike bladeren in plaats van run of schors gebruikt om het leder te looien. Men zegt dat het niet alleen goedkooper ismaar levens beter leder oplevert. Den 22 December viel te Goedereede een meisje van vier jaren al spelend in een ketel met kokeud water, die de moeder uil den kachel op den grond zette; het kind bekwam daardoor zware brand wonden, en is den volgenden dag aan de gevol gen bezweken. Dezer dagen werd op aangifte van een bakker, door de politie te Maastricht een man gearresteerd, die een brood had ontvreemd dat nog io zijn bezit werd gevonden. Het corpus delicti werd bij die gelegenheid op de weegschaal der gerech tigheid gelegd, gewogen en te licht bevonden, zoodat de bakkerals helooning voor aangilte een niet geringe boete beliep. Men meldt uit Maastricht, 24 December. In den afgeloopen nacht bad alhier ten huize van mevr. S. een brutale diefstal plaats. De dieven hebben zich door een ijzeren hek over te klimmen eu bet slot der huisdeur te forceeren, toegang ver schaft. Het geheele onderhuis schijut door hen onderzocht te zijn. Het tafelzilver, beuevens ver scheidene andere voorwerpenworden vermist. Uit een schrijftafel is een revolver en een kistje met 250 sigaren weggenomen terwijl een pakje met actiën, ter waaide van f 500, is blijven liggen. Van de brandkast is het bovendeksel afgebroken, maar men is niet verder er in kuuuen doordrin gen. Door een achterpoortje, waarvan het slot is beschadigd schijnen de dieven het huis te hebbeu verlaten. Door de inwoners die iu bet boveuhuis sliepen is niets gedurende de inbraak bemerkt. Ware bet, dat de beschikbare ruimte het ge doogde, gaarue namen wij in 'l geheel over wat „Ons Streven, weekblad voor vrouwen en meisjes'0 zegt over bovengenoemd werkje. Geheel echter daarmede instemmende laten wij hieronder een resumé van die beoordeeling volgen, in de hoop daardoor mede te werken tot de verspreiding van dat nette werkje. In de hoofdstad van Friesland is een vertaald werkje verschenen, dat we gaarne in baudeu van al onze bijna volwassen eu oudere lezeressen zagen, omdat we er zeker van zijn, dat ze er allen iels iu zullen vindendat haar goed zal doen. Het boek is getiteld „Vrouwenroeping" en werd geschreven door eene bejaarde Duiische dame, door Julie Burow. De eerste afdeeling handelt over de „huisvrouw en echtgenoot," de tweede over de moeder, daarop volgt de grootmoe der, de bejaarde vrouw en eindelijk de weduwe. Maar wie zich mei een haastig doorbladeren en ter zijde leggeu tevreden wilde stellenzou zich moedwillig willen berooven van het genoesen, om iels te lezen, dat haar in menige levensomstandig heid kan bemoedigen en versterken. Julie Burow loch is eene vrouw van ondervinding; zij heef^ Vertrek van Mechelen naar Brugge: 6,40; 10.42 en *5,30. Vertrekt van Rijssel naar Brugge: *5,30; 8,30; 11,05 en 4,30. Vertrek van Parijs naar Brugge: *8,15 's avonds en 11,05 's avoDds. IJZERENWEGEN DOOR HET LAND VAN WAES ENZ. November 1871. BRUGGE MALDEGHEM EËCLOO GENT EN TERUG. Prijs der coupons voor heen en teruggeldig alleen tot anderendaags le klas 4 fr.2e klus 3 fr.3e klas 2 fr. De uren geteekend met een sterretje zijn Expres-Treinen, rijtuigen van le en 2e klas; met vTreinen alléén des Vrijdags. Treinen aankomende te Brugge van Oostende. 7.13; 10,08; 12,43; 3,27 en 6,43. Blanke n berg he. 7; 9,45; 12,15 5,05 en 6,30. Rousselare, Kortrijk enz. 9,45; 12,05; en 2,25. Treinen vertrekkende uit Brugge: Yan BRUGGE. *7,30; 9,50; 10,45; 12,4o;*5,10; eu 6,55. Maldeghem. *8; 10,20; 11,25; 1,15; *5,35; en 7,25 EECLOO. 5,30;°8,20;10,45; 11,55; 1,35; 2,25; *4,10 *5,55; eu 7,45. Aank. te GENT. 6,15; *856; 11,25; 2,20; 3,15; *4.45 6,15 en 8.25. /Treinen vertrekkende uit Gent naar Lokeren, St. Nicolaas, Antwerpen. 4,25; 7,05: 9,25; 10,45; 2,50; 5,45 705; en 8,40. Treinen aankomende te Gent komende uit: Antwerpen. St. Nicolaas, Lokeren. 4,45; 7,15; 8,50; 10,50; 2,10; 4,15; eu 7. Aank. te Gent. 7; 8,55 10,10; 12,30; 3,50; 5,35; en 9,20. Treinen vertrekkende uit Gent: van GENT. 745; *9,15; 12,55; *2,40; 3,55; *5,10; 7 eu 9. EECLOO. 5,40; 8,20; *9,55; 1,35; *3,50; 4,30; *5.40; 7,40 eu 9,40. Maldeghem. 6,10; 8,40; *10,20; 1,55; *6; en 8. Aank. te BRUGGE. 6,50; 9,15; *10,40; 2,30; 6,25 en 8,30. Treinen vertrekkende uit Brugge naar: Oostende. 7,17; 9.24; 10,50: 2,37; 7,28 en 8,32. Blaokeuberghe. 7,30; 9,50 19,50; 2,40; 7,25 en 6,44 Pioussclare, Kortrijk, enz. 8,30; 12,25; S.1Ü en 8,10.

Sluisch Weekblad | 1872 | | pagina 2