VEHARKT TE 00STB1M ITS m AMERIKA. NIEUWS- El ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. N° 41. Achtste jaargang. A0. 180 7. LANDHOEVEN IN MINNESOTA. SlMMËMïIM Dit Weekblad verschijnt iedereu Vrijdag.Prijs per drie -Prijs der Advcrtentiënvan 1-5 regels 0,75 elke rege[ maanden voor het voormalig 4de district van Zeeland ƒ1,15; Vviirlafv 1 I Hofrvlvav daarboven f 0,12*4behalve het zegel van f 0,35 voor iedere voor de overige plaatsen des Rijks, franco per post f 1,30. 1 'J O wUlUIJcl. plaatsing. Groote letters iiaar het getal gev^oue regels, Afzonderlijke Nummers f 0,10. die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven, de Redactie betreffende, beuevens Advcrtentiën en gewone Berichten of Mededeelingeu van Correspondenten, te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles FRANCO, behalve de bekende Correspoudcntiën. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van OOSTBURGmaken bekend dat op Maan dag dm 28 October 1867, alhier VEEÜÜARKT zal gehouden worden. Oostburg, den 4 October 18C7. De Burgemeester, F. L. BENTEIJN. De Secretaris L. THERI, Mz. (In verband, met ons vorig Artikel Landverhuizing.) Door eene vriendelijke hand in staat gesteld tot het leveren van liet volgende stukje vooral met betrekking tot den nieu- welings opgerichten staat Minnesota in het verre Westen van Noord-Amcrika dcelen wij 't onzen lezers mede, om er vervolgens op terug te komen. De mededeelingen luiden Deze Maalschappij biedt thans ten verkoop aan meer dan vier honderd duizend acres of honderd en zestig duizend bunders van het beste bouw- en weiland van het Westen zoowel prairi als bosebgrond. Het land wordt verkocht in stukken van 40 80 of 160 acres (16, 32 of 64 bunders), tot lage prijzen, betaalbaar in papier of met de obligatien door de Maatschappij uitgegeven. Op verlangen wordt ook tegen eenigzins hoogere prijzen voor een groot gedeelte van de koopsom een credit van tien jaar gegeven, waarbij dan zeven pCt. interest in rekening wordt gebracht. Aan kolonisten, zoowel Amerikaansche als buitenlandscbe, worden uitgezochte localitie- len aangeboden onder allezins aannemelijke voorwaarden. Minnesota is de beste granen voortbren gende staat in de Noord-Amerikaanscbeünie. De landerijen liggen in de vallei en aan beide zijden van den Mississippi. Eene voleinde en in exploitatie zijnde lijn van 75 mijlen lengte loopt er midden door heen en geeft de gunstigste gelegenheidde granen en overige producten naar de groote markt plaatsen van liet Westen te vervoeren. De spoorweglanderijen beliooren tot de besten in den Staat. Het klimaat is gezond, de bodem vruchtbaar en de landerijen do goedkoopste» die men in de nabijheid der vervoerwegen verkrijgen kan. Zij zijn sedert liet jaar 1867 voor de Maatschappij teruggehouden, liggen te midden van belangrijke nederzettingen cu op niet te grooten afstand van kerkenscholen en goede wegen. De grootste afstand van de spoorweglijn bedraagt 15 Engelsclie mijlen of 5 uren gaans. Tien jaar geleden moesten tarwe en mais naar Minnesota van elders worden aangevoerd, terwijl reeds in 1863 tien milliocn bushels tarwe meer werden gcproducteerd dan voor de behoefte der bevolking benoodigd waren. De overige producten van den Staat als mais, haver, aardappelen, rogge, wol en timmerhoutspelen reeds eene hoofdrol in den handel, die met bet Oosten en Zuiden der Unie wordt gedreven. Voor landbouwers met een klein kapitaal, zoowel voor ben, die granen willen telen, als voor dezulken, die zich met veeteelten wolkuituur bezig houden leveren de Ycr- eenigdc Staten geene betere plaats op om te beginnen, dan dit gedeelte van Minnesota, waar do bovenvermelde landerijen gelegen zijn. De Maatschappij kan ook reeds nu be schikken over een gedeelte van de landerijen, die tot hare hoofdlijn bchooren, welke van St. Paul over Minneapolislangs Minneton- ka-Lakeover de Crow-ltivier tot aan Big- stone-Lake direct naar liet Westen wordt aangelegd. Vijftien mijlen van deze lijn zijn gereed en de hiertoe behourende landerijen bestaan uit zwaren bosebgrond van de beste en vruchtbaarste soort. Voor verdere bijzonderheden wordt verzocht zich te vervoegen bij den President Geo. L. Becker of den Ingenieur J. H. Ivloos, te St. Paul (Minnesota.) VERGELIJKING tusschen eenige maten en gewichten, in Amerika in gebruik, met die welke in Bolland worden gebezigd. 1 bunder 2'/> akkers (acres)nauw keuriger 2,47 acres, i Ned. mud 2y2 bushels. 1 Eng. mijl van 20 minuten gaans 5280 Eng. voet 1608,0 meter, i Eng. pond =0,453 kilo. 1 ton =2000 pond. De papieren dollar is in de Vereenigda- Staten het eenige wettelijke betaalmiddel (currency). De waarde in Hollandscli geld is thans circa f 1,70 en verandert met den koers van het goud. WENKEN voor den Landverhuizer bij zijne aankomst in Amerika. De landverhuizers die in New-York aan komen, waartoe alle tusscbendekspassagicren op stoom- of zeilschepen bchooren, moeten volgens de wet aan lanl gezet worden aan de zuidzijde van de stadwaar een groot gebouw, Caslle Garden, tot hunne ontvangst is opgericht. Zoodra een stoom- of zeilschip ter reedc van New-York aankomt, worden de tus- schcndekspassagieren door ambtenaren in ontvangst genomenmet hunne bagage in kleinere vaartuigen overgeladen en onder bet geleide dier ambtenaren naar den wal gebracht. In Castle Garden kunnen zij blijven om van de vermoeienissen der zee reis uitte rusten, om zich te wasschcn en te reinigen en hunne bagage na te zien. Ofschoon het gebouw geene bijzondere slaapplaatsen bevat en ook niet vele ge makken oplevertzoo geeft het den land verhuizer toch bet voordeel dadelijk onder dak te komen en wanneer hij spoedig naar het Westen doorreistis hij daardoor in staat gesteld alle logements- en verblijfkos ten in New-York uit te winnen. Maar buitendien is deze staatsinrichting voor den landverhuizer van groote waarde. Vroeger toch was de nieuw aankomende in Amerika reeds van het eerste oogonblik aandat hij daar den voet aan land zette, ten prooi aan de bedriegerijen van eene menigte afzetters en spitsboeven. Door onbekendheid met het landmet de taal en de bewoners was het den armen vreem deling nauwelijks mogelijk deze bedriegerijen te ontgaan en meestal liet hij in de groole stad een gedeelte van het medegebrachte geld zitten, dat hem, op de plaats zijner besteraming gekomen7.00 uitmuntend zou te pas gekomen zijn. De meeste bedriege rijen vonden plaats bij bet inwisselen van geld, bet nemen van spoorwegbilletten en door de verstandhouding tusschen do leeg- loopers aan de landingsplaatsen en de houders van kleine logementen. Sedert de oprichting van bet kantoor voor landverhuizers en de inrichting van Castle Garden, zijn de vreem delingen tegen de verschillende soorten van af zettingen volkomen beschut, in zoo verre zij niet buiten het gebouw gaan en zich niet inlaten met de menigte leegloopers die daar builen staan. Alle information binnenliet gebouw ge nomen zijn geheel en al te vertrouwen. Het vreemde geld of het Amerikaansche goud kan aan bet bureau tegen de ganbare munt,het Ame rikaansche worden ingewisseld. Spoorwegbil letten naar elke plaats der Vereenigdc-Slaten, zoowel 2de class-tickets als billetten voor emigrantskunnen binnen het gebouw worden verkregenook met hunne ba gage hebben de passagieren niets geene moeite doordat het binnen Caslle Garden wordt gewogen en daarvoor bewijzen (checks) worden afgegevenwaartegen het op de plaats der bestemming aan den spoorweg weder aan den eigenaar wordt overhandigd, I11 het begin'van dit jaar is bet de oude Hoi]andscbekerk(the DulchReformed Church) in New-York gelukt, in Castle Garden eeuen Hollander aan te stellen die niets anders te doen beeft, dan voor de belangen der Hollandsclie landverhuizers zorg te dragen hun de inlichtingen te geven, die zij mochten noodig hebben en te zorgendat zij zoo spoedig mogelijk naar de plaals hunnpr^pZ^ï stemming komen. Het is de heer J. "W'Ljy

Sluisch Weekblad | 1867 | | pagina 1