mPACHTIl M J tfiï. W ester-Schelde. MARKTBERICHTEN. Internationale Vaart. SCHROEF- m STOOMBOOT Jacob van Maerlant. ADVERTENTIEN. ,9 A S IF P: Tegen alle kwalen Urbanus-Pillen, WAARSCHUWING. W. van der Toorn zich in zoo van de noodigo hulp- en reddingsmiddelen voorzien. Hij mocht de voldoening smaken den onvoorzichtigen heer nog te redden. Vier jonge militairen te Zwolle gingen in de vorige week. verkoeling zoeken door in de stads gracht een bad te nemen. Zonder het te ver moedenhadden zij daartoe eene zeer diepe plaats uitgekozen en nauwelijks waren zij te wa terof één hunner, die niot zwemmen kon, be gon te zinken. Een der kameraden, een ervaren zwemmer, die ter hulp toeschoot, moest voor zyoe edelmoedigheid het leven laten; want de in doodsgevaar verkeerende greep zijn redder zoo stevig vast, dat dezen elke beweging belet werd -en sleepte hem zoodoende mede naar de diepte. De lijken der twee ongclukkigen werden iets later opgeviseht. Heden zal de. commissie voor het uitwalerings- kanaal in het-voormalig 4e district onzer provin cie nogmaals bijeenkomen ten einde over die zaak nogmaals, wij hopen vurig met goed-gevolg, te beraadslagen en zoodanige besluiten te nemen, .als strekken kunnen om haar tot uitvoering te brengen. De Commissaris des Konings in Zeeland .gaf een bewijs zijner belangstelling in dit werk, door •al den leden der eommissio daarover eene circulaire loc te zenden, waaruit wij door vriendelijke me- dedeeling in staat gesteld zijn het volgende aan 'ie stjppen „Ik acht het onnoodig, zegt Z.Ed.4iwo aan dacht te vestigen op het hoogo gewicht, dat alzoo -aan de to houden bijeenkomst moet worden toe gekendwaut ik twijfel niet aan uwe overtuiging daarvan doch ik meen niet te mogen nalaten u -opmerkzaam te maken op den drang die ook aan ■do (ondersteuning der Regeering moet worden ontleend; immers, thans nog is de milde bijdrage, welke door haar is toegezegd, verkrijgbaar, maar wanneer deze thans ongebruikt wordt gelaten ■zal hetnaar mijn inzien zeer bezwaarlijk zijn later zoodanige bijdrageu op nieuw te erlangen en zou men derhalve verplicht ziju de za«k ge heel voor eigene rekening te ondernemeu." Z.ILEd.G. geeft zijno belangstelling verder in dezo zaak te kennen en drukt zo ieder gecom- initieerde bijzonder op het hart. Wanneer de laatste hand ter drukkerij aan ons 'blad gelogd wordtzal de gewichtige beraadsla ging hebben plaats gehad de Zwingrondeu voor het kanaal liggen kosteloos gereed, de milde bij drage der Regeering is beschikbaar wat zullen •de belanghebbenden zelve gedaan hebben Wij hopen nogmaals vurig in een volgend nummer van dezo zaak gunstig verslag te mogen •geven. Naar men verneemt is in den avond van 23 dezereene bedriegelijke oplichtiug gepleegd van twoc paren gouden hemdsknoopeu uit de woning vau zekeren Marinus Westdorp, koopman in gou den- en zilveren werken te Goes. Door de goede zorg der politic is reeds don volgenden avond zekeren A. Ooslerdag opgespoord ca aan gehouden dio ook hot naisdryf hoeft hekend waarna hy zich niet ontzien hoeft de agenten van politie te mishandelen en tc verwondou terwijl hij na opgesloten te zijnnog gepoogd hoeft met oen in zijn bezit zijnde lucifer brand te stichten. Zonder 'twyfel zal hij ziju verdiende straf niet ontgaan. AARDENBCUG, 28 Augustus. Een paar achter eenvolgende Zondagen greedszijn hiér een paar schandalen op deu openbaren weg gepleegd door cenc weduwe met Yier kinderen en een paar brooddronken laudbouwerskuechts dat onze pen weigert ze te beschrijven en wij er ons papier niet raedo willeu bezoedelen. De justitie had ze echter weldra op het spooren heeft tegen do overtreders procesverbaal opgemaakt. De feiten zijn van dien aard, dat we er aanleiding in vinden om in een volgend nummer een artikel„Armen patronaat" te plaatsen, naar aanleiding van een boginsèl der armenwet. GRAANMARKT te AAU DESBVHG verkoopprijs per me doe. DINGSDAG 27 Aug. 1867. DINGSDAG, 20 Aug. 1867. Laagste Hoogste Laagste Hoogste Tarwe f 13,50 f 13.60 f 13, ƒ13,10 Rogge 8- 8.20 7,90 8 li.Wintergerst 6,50 6,S0 8 8,10 Zomergcrst 0.— 0,— 0.— 0,— Roekweit 0 0,— 0,— 0- Haver 4,— 4,25 4- 4,30 Paardeboonen 7.20 7,30 7.20 7,30 Koolzaad 12,- 12,20 12,- 12.20 Erwten 0,— 0.- OOSTBURG 28 Augustus. l)e aanvoer van Granen was heden even als de laatst voorgaande weken zeer beperkt, terwijl zich weinig andere vraag vertoonde dan tot dadelijke behoefte. In de prijzen is weinig verandering op te geven. Jarige tarwe f 13,00 it f 14,30, nieuwe dito f 14,00 f 00,00, n. rogge f7,00 A f8,30 n. wintergerst f 6,00 A f 9,10, zomer dito f 6,00 A f6,50, haver f3,00 af 4,73, paarden- boonen f 7,00 A f 8,00erwten f 7,00 A 8,00, koolzaad 11,00 A f 12,50. Hét getal aangebrachte varkens beliep 161 die tot goede prijzen vlug werden verkocht, ZOMERDIENST 1867, van 1 April tot 16 October. Van SLUIS: Maandag, *s morg. 7 ure. Dingsdag, 'srnorg. 5Va ure eu 's namiddags 2 ure. Woensdag/smorg.SVjure en 's namiddags 2 ure. Vrijdag, "s morg. 10 ure. Zaterdag, 's morg. 7 ure. Man BRUGGE Maandag, 'snam. 3 ure. Dingsdag, 'smorg. 8 ure. en 's namiddags 5 ure Woensdags/s morg. 7 ure en's namiddags 6yt uro. Vrydag, 's nam. 5 ure. Zaturdag, 's nam. 4 ure. Voor het Rijk. De ONTVANGER der REGISTRATIE er DOMEINEN te SLUIS zal op Dingsdag 10 September 1867, des middags ten twaalf ure, te zijnen Kantore, voor twee jaren, in Ie gaan dadelijk bij de gunning en te eindigen den 50 Junij 1869 in het openbaar lij inschrijving verpachten a. de gronden van den Stunt in den nieuw bedijkten Polder bij Biervliet, groot 39,60,70 Bunders den Dijk van dien Polder met zijne binnen- en buitenber men groot 14,17,00 Bunders in de Schorren en Slikken vóór dien Dijk en vóór den Paulinapolder groot ongeveer 110 Bonders. b. dc Schorren rondom den Angclinapohler, de Schorren voor den Zeedijk van den Passageulepoldergroot ongeveer 846 Bunders, den Zeedijk van den nieuwen Polder op de kleine Stelle met zijne binnen- en buitenbermen groot 9,71,50 Bunders en de Schorren en Slikken rondom dezen Polder groot ongeveer 777 Bunders. De billetlen moeten op het boven be paalde uur vrachtvrij zijn ingekomen ten Kantore des verpachters. Geene inschrij vingen zullen in aanmerking worden geno men, wanneer ze niet op zegel zijn gesteld, aanwijzing van bet bedoelde perceel en van de geboden pachtsom over één jaar in let ters benevens namen voornamen en woon plaats van pachter en borgen bevatten en door deze allen zijn geteekend, voor zoover het een en ander niet terstond bij de ope ning der billetter! wordt aangevuld. Do voorwaarden liggen ter lezing aan de Secretarien der Gemeenten Doek, Philippine en Biervliet en aan de Kantoren dor Ont vangers der Registratie en Domeinen te Hulst en Sluis. De Ontvanger te Sluis. IIEMSI.NG. De ondergeteekendc heeft 'dc eer aan Ouders en Voog den bekend te maken dat bij, ook na bet verzwaard toelatingsexamen, voort blijft gaan Leerlingen voor te bereiden voor de K. M. A. te Breda. Misschien strekt het tot aanbeveling van zijn onderwijsdat door zijne Leerlingen reeds 29 examens voor verschillende vakken met gunstig gevolg zijn afgelegd. Prospectussen en nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar op franco aanvrage. Aardenburg 29 Augustus '67. G. A. VORSTERMAN VAN OIJEN. De AFVAARTUREN voor de maand September a. s. blijven dezelfde als voor de maand Augustus. worden middelen aangegevendoch tegen rhu matiek bestond tot heden geen middel dat proef houdend was; het zou ook te vergeefs zijn in de bekende Apotheek naar zoodanig middel langer te zoeken het zijn alleen de ABSHAUBBIN'S, die zeker genezen. Er is geen lijder aan echte Rhumatiek die daarbij geen baat heeft gevonden. De verouderde Rhumatiek verdwijnt zelfs alsof zij nimmer bestaan haddoor een voortdurend gébruik dezer Watten. Lichte aandoeningén ons door de buitenlucht aangebrachtzoo als kramp jichthoofdkramp aangezichtspijn kiespijn, pyn of verstijving in de leden, enz., alsook huidziektpn van eiken aard. Roos, brand, uitslag, brandings- wooden en dergelijke kwalen meer, genezen door dit middel zeer spoedigwant zy nemen dadelijk alle scherpe doelen uit het vleesch en bloed weg, zonder de goede sappen te benadeelen of eenig orgaan stoornis toe te brengen. De prijs is 30 Cents. Hoofd-Dépöt te Delft, bij A. BREETVELTAz.. die tot bewijs der echtheidde billetten .onder- leekent. Verder verkrijgbaar bij l). van Male, Breskens. G W. Houtzager, Neuzen. D. Riemens, Zaamslag. Theod. Annaert, Rulst. C. Bouterse, Bruinisse. A. Noest Croin, Sluis. B. de Die, Oostburg. F. B e v. v.d. Put te, Yzendjjke. A. van Overbeeke Pz. Schnondijlce. J. J. Croin, Hoofdplaat. En bij de bekende Dépots in ons land. i. bereid volgens het aloude en echte Recept waarop men in het bijzonder attent maakt zijn zeer nuttig in ongesteldheid der Maag en werken heilzaam op de Spijsverterinazij zijn uitmuntend te gen de GalScherpte in het Bloeden Uitslag der Huid zij zijn zacht laxerend en slijmafdrijvend. Verzegelde Doozenvan37'/2 Cent en grootere zijn verkrijgbaar ?este.ld bij de Heeren B.O. Zoom, J.P. Vertinden: 's Bosch, L. 1. v. d. Bogaert. Bommel, (Zall) J.v.d.Vcgte. Breda. A. I Janssen. GoesJ. A. Lecointre Groede, F. Baert. Grave, A. L. van Houten. Geertruidenberg, A. Han sen. Grave, A. F. v. Dieren. Helmond, A. van Hoeclc. HulstJ. Ncderveen. Klundert, H. v. Santvliet. Middelburg, J. F.Stade, op de Spuibrug. Neuzen, (Ter) G.WMout- ager Oosterhout, P. I. Aèrssen. RoermondJ. Mertens. Roseiidaal AI. D. van Leeuwen. Sluis, P. A. Pieterse. Schyndel, A. KniknicSfZn. Tilburg, 1. H. van Gils. Vlissingen, S. M. Smit Büchcl. Zierikzee, J. M. Gasüle Waaidwijk, 1. Klijberg. Woudrichem, 1. W. v. d. Zanden. (8. Het depot dezer echte Urbanus-Pillen, sinds zoovele jaren met roem bekend en in algemeen gebruik, is door ons te Sluis alleen en uit sluitend verkrijgbaar gesteld bij den Heer P. A. Pieterse, Apotheker. Men wordt instantelijk verzocht, wel attent te willen zijn, dat door ons bij niemand andfirs da URBANUS-PILLEN, bereid volgens het oude en echte Recept, in Depot zijn verkrijgbaar gesteld in de hier boven opgegeven Steden en Plaatsen, danbij de hierbo ven genoemde Depothouders. In elk Doosje is een bil jet, voorzien met de eigenhandige naamteekeüing van deVervaardigers.NVed. Koekenen Zoon, Apothekers, welke Handtcekening zich ook bevindt op het Zegel lalt, waarmede de Doosjes verzegeld zijn. Wij verzoe ken de gebruikers instantelijk daar wel op te letten, en raden hun aan wel toe te zien bij wien men de Doosjes Pillen haalt; alleen die Doosjes, waarin een biljetmet onze Ilaudteckening is, zich aan te schaffen en zich te wachten voor het gebruik vau de vele namaaksels. Ter Drukkerij van J. SCHANSMAN te Slots.

Sluisch Weekblad | 1867 | | pagina 4