NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Levensteekenen. N° 28. Achtste jaargang. A0. 1867. fMARKT TE 00SÏBURG. MtlSlïliWflFMUÏl Dit Weekblad verschijnt iederen Vrijdag. Prijs der drie Prijs der Advortentiën van 1-5 regels f 0,75 elke regel maanden voor het voormalig 4de district van Zeeland f 1,15; Wiirlnfv I O Tnli daarboven f 0,1'2'/2behalve het zegel van f 0.3ö voor iedere voor de overige plaatsen des Rijks, franco per post f 1,31). J "g i/llll. plaatsing. Groole letters naar het getal gewone regels, Afzonderlijke Nummers f 0,10. die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven, de Redactie betreffende, benevens Advortentiën en gewone Berichten of Mededeelingen van Correspondenten, te bezorgen bil den Uitgever dezes, alles FRANCO, behalve de bekende Corrcspoudentiën. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SLUIS gevolg gevende aan eene aanschrijving van den Heer Commissaris des Konings in dit gewest, van den 29 Junij, brengen ter kennis van de onderteekenaren uit de Gemeenten HeilleKadzand RetranchementSluis en Zuidzandevan een adres aan Zijne Majesteit strekkende dat het ontworpen nieuw Uit- waterings-Kanaal in het voormalig 4e Dis trict van Zeelanddoor tusschenkomst van het Rijk worde tot stand gebragt Dat de Regering, tot haar leedwezen, bezwaar maakt een voorstel te doen om hetzij do benoodigde geldon uit 's Rijks kas voor te schietenhetzij de Werken van Rijkswege uit te voeren. Eene hiertoe betrekkelijke beschikking is verzonden aan de hoeren A. van der Meu- len le Heille, Iz. de Brcijne te Kadzand, L. Basting te RetranchementP. van Oort te Sluis en Jannis Kools te Zuidzande, die ongetwijfeld bereid zullen worden gevonden, daarvan, des verlangd, aan belanghebbenden inzage te geven. Sluis, den 10 Julij1867. Burgemeester en Wethouders voornoemd. HENNEQUINBurgemeester. J. BEKAAR, Secretaris BURGEMEESTER en WETHOUDERS van OOSTBURG maken bekend, dat op Maandag, den 22 Juli 1867 alhier geen VEEMARKT zal gehouden wordenuithoofde van de in dit Rijk nog heerschende Runderpest. Oostburg den 1 Juli 1867. De Burgemeester F. L. BENTEIJN. De Secretaris L. THERI, Mz. Lievensteekcnen Waar Ook in Zeeuwsch-Vlaanderen Ja en we achten ons weer gelukkigdat we ze mogen vermelden dat we op dit oogenblik niet opposant moeten zijn. De vergadering van Zeelands Staten toch kenmerkt zich ten opzichte onzer bijzondere belangen, zoo zeer ingeweven in de algerneene (anders toch zouden we zwijgen), door eene levenskracht, reeds voor en bij het openen gebleken, dat we ons daarover verheugen. In de eerste plaats zagen we den Heer Yeriiage optreden met een voorsteldat ons uit de ziel gestolen isom zoo te zeggen zoo hartelijk juichen wij het toe. De Heer Yeriiagen heeft met ferme hand eene greep gedaan in het overschot der wapenen van het tuighuis uit de dagen van het behoudhij heeft er een Damocles- zwaard gegrepen roestig en schaardig ja maar daarom des te gevaarlijkerdaarom des te grievender wonden kunnende slaan. Kunnende slaan, zeggen wij nadrukkelijk; omdat wij de overtuiging meenen te bezitten, dat door Heeren Gedeputeerde Staten tijdens het bewind van hunnen tegenwoor- digen Voorzitter dat gevaarlijk wapen wel is gebezigd, doch meer als het zwaard van Themis niet om te wonden niet om te kwetsen. Hoe dat vroeger wel eens was zullen we nu liefst laten rustenwij zouden anders over de administratieve procedure eene zwarte brochure kunnen schrijven. Wat toch maakte die procedure zoo hatelijk vooral vóór de reorganisatie van den Raad van Slatethans in dezen tot Hof van appel of cassatie verheven (den juisten naam weten we nog niet te geven, omdat ook deze zaak door den loop des tijds nadere regeling zal behoeven) Vóór die reorganisatie dan school de administra tieve procedure in slikzwarte duisternis. De uitspraken van den Ministervan den Gouverneur later Commissaris des Koningsvan den Provincialen Directeur van Gedeputeerde Statenzelfs die van Gemeenteraden en Collegiën van Burge meester en Wethouders waren stereotiep en 't verwondert ons maar alleen, dat men er nog geen stempel op nahield om eenvoudig op de beschikking af te drukken, de eeuwige woorden Heeft geene termen gevonden om het verzoek in te willigen I 't Was waarlijk een Souverein antwoord; 't was opper- en vrijmachtig 't was eene keizerlijk Russische Ukaseeene wet der Perzen en Meden, die niet verbroken kon worden. Reclameeren, op de vraag terug komen, redenen vragen! Jawel, het antwoord luidde wederom souverein- en oppermachtig: De of Het heeft geene termen gevonden om op de zaak terug te komen." We moeten echter billijk zijn. Er waren uitzonderingen. Wij hebben eene Minis- teriëele beschikking voor ons, eene beslissing eener armenzaak tusschen twee Burgemees ters waarin de Minister bij een schrijven van vier bladzijden den eenen Burgemeester tegenover den anderen in 't gelijk stelt des eersten handelingen goedkeurt en dezen dus ontheft van de betaling der verpleeg- kosten voorgeschoten voor een persoon wiens domicilie van onderstand niet te vinden was en waarvan de kosten op het rijk verhaalbaar waren gesteld, en toch wat was het gevolg? De Burgemeester die het pleit verliest, erkent de Ministeriëele uitspraak als feit te moeten aannemendoch dat hij in zienswijze met den Minister verschilt en bij zijne gevoelens over het verschil blijft volharden. Fiat! In 't bijzonder huldigen wij zulk een bewijs van zelfstan digheid. De eenvoudige kleinstads- of plattelandsburgemeester hebbe, ja heeft ock een eigen gevoelen en wanneer hij een man van karakter en geweten isverdient hij het vertrouwen en de toegenegenheid zijner medeburgers I Doch wat wasin het aangehaalde gevalhet gevolg Er kwam toch iets meer. A. schreef aan B. De persoon C. is naar uwe Gemeente verhuisd zooals blijkt uit het vormelijk getuigschrift. C. genoot hier een onderstand van 23 cis. per dagwaarvan het bedrag jaarlijks door het rijk wordt teruggegeven daar C. nu in uwe Gemeente woontstaat het aan UB.om te beoordeelen of C. dien onderstand voortdurend behoeft. Ik A. kan dat niet meer beoordeelen zij is van onder mijn toezichtWat vorderde nu de humaniteit de Christelijke mensch- lievendheid zelfs Immers eenig antwoord op het schrijven van A. Was dat antwoord ongunstig, dan had B. zich dadelijk tol den Minister kunnen wendenten einde de beslissing uit te lokken doch B. zwijgt zes maanden lang en komt eerst na dien tijd voor zijn gevoelen uit. Nu doet A. in 't belang van C. de poging om nog eene beslissing te bekomendeze volgt ook zooals we boven zeiden en inmiddels is de vordering verjaard Ziedaar een treurig gevolg van de onge regeldheid onzer administratieve procedure. Maar nog erger de man die zes maanden, lang gerust de gealimenteerde voor 23 ets. per dag had onderhouden ontvangt geen duit 't is verjaard Hij beroept zich op Heeren Ged. Staten doch dezen antwoorden den klager niet integendeelzij zenden het antwoord op die klacht aan B.en als nu de benadeelde zich tot dezen vervoegtontvangt hij een uittreksel uit het antwoord der Staten waarmee hij niets kan uitvoereneen request aan den Minister is even vruchteloosdeze toch kan niet anders dan de verjaring inroepen Do Staten hadden eene brievenbus ge bruikt, aan wier wanden een gedeelte van den brief bleef hangen Ziedaar een feitWij verzwegen de namenomdat wij niet willen kwetssn wij gelooven niet, dat de Staten van Zeeland er belang in zullen stellen om ze te weten temeer, daar wc hier niet aan kwade trouw mogen denkenmaar we achten deze ware geschiedenis der mededeeling waardigom den Heer Verhagen en de ondersteuners van zijn voorstel te toonen hoe juist zij gezien hebbenwelk een schoon werk zij voorstaan De administratieve procedure moet open baar zijn.

Sluisch Weekblad | 1867 | | pagina 1