MENGKLÏNGRN. MARKTBERICHTEN. Internationale Vaart. S C lï R 0 Jacob STOOMBOOT van Maerlant. De Stoomboot zal den 25 en 28 Decemberalsmede den 1 Januari a. s. niet varen. A1) V E RT ENT! EN. 14 Populieren-, 1 Olmen- en 12 Esschen- opgaande Boomen, cn eenige Eiken Ribben en afbraak. 40 koopen Opgaande Olmen Boomen. 30 a 40 koopen Populieren Boomen cn 30 koopen Wilgen Tronken, „Kadzand Wij maakten cr eerst kennis mode toen ons hoofdartikel reeds ter perse was wel licht hadden we er anders ten overvloede een paar zinsneden uil aangehaald. Deze verklaring strekt den steller reeds hier ten bewijze dat wij met dat schrijven zeer ingenomen zijn trouwens wij ontmoeten elkander dan ook op een veld van grieveu, die ook wij reeds het publiek mededeel den: er is echter iels ia, waarop wij terug ko men „Te Sluis is het aan het gisten'" zegt de schrijver; wij wenschen in een volgend nummer die dusgenoemde „gisting" eenigszins toe te lichten, daar wij er zoo zeer geene gisting in zien ten minste 'wat betreft het niet onbillijk verzoek om des Zondags de gemeenteschool te mogen gebrui ken; dit geval is zoo zeer geene gisting; een storm in een glas water dunkt ons passender benaming! Wat echter het feit betreft der on gemotiveerde verwijdering van een der heeren regenten van het gasthuis aldaar dal is meer dan gisting. Die heer stond de eerste op de voordracht van regenten de gemeenteraad koos hem die er tïveedens op stond de gemeenteraad was vrij in de keuze maar zulk ecne openbare afkeuring heeft de niet herknzene regent, voor zoover ons bekend nooit verdiend. Wellicht komen wij er op terug. De herstemming in het hoofd-kiesdistrict Hulst, voor een lid der provinciale staten van Zeeland heeft tot resultaat gehad dat de heer J. Kroon te Hontenisse is gekozen met 218 stemmen. De heer E. H. F. W. Mathou verkreeg *205 stemmen Zaterdag avond had er nabij het dorp Elsloo een droevig ongeluk plaats: Èene boot, waarin zich zeven personen (meestal visschers) bevonden, en die met zakken groenten beladen waswerd door den hevigen storm tegen een onder water staanden paal gedreven, waardoor zij omsloeg. Een der personen redde zich op twee met moes gevulde zakken, een tweede werd door een veer man die op hunne hulpkreten toeschoot nog tijdig gegrepen, doch de andere vijf ongelukkigen vermocht men wegens den hoogen waterstand niet te. redden. Eene Nederlandsche maatschappij de Sociélé de Commerce et dTndustrie, gevestigd te Amster dam heeft voor de rechtbank van koophandel te Brussel een belangrijk proces gewonnen tegen den heer Langrand Dumonceau en diens maat schappijen. De heer Langrand is veroordeeld, om meer dan een millioen franken te betalen. Bij Laren twee uren van Zulfen, is tengevolge van'den veelvuldigen regen, het water zeer hoog. In vele stallen staat het vee tol aan do knieën in het nat, en in sommige boerenwoningen be let de waterstand de kamers gelijkvloers te ge bruiken. Dezer dagen heeft aan het Rijnspoor te Rotter dam een droevig ongeval plaats gehad. Terwijl men bezig was een hok te stellen om locomo tieven teTichten, brak cr een takel, die aan den hok bevestigd was deze viel om toen er twee mannen boven in zalen om daaraan eenig werk te verrichten met het ongelukkig gevolg dat een der mannen er onderviel, zoodat hij na eenige minuten overleed, terwijl de andere met belang rijke kneuzingen borsibrenk hoofdwond enz. naar het ziekenhuis is overgebrachtook dez3 man verkeert niet builen govaar. Men meldt uit Zwolle van 11 December: Door het aanhoudend regenachtig weder is het binnenwater zoo gerezen dat lange einden van wegen, alsmede van kerk- en schoolpaden onder water staan. Als de Vecht nog meer mogt was sen is de toestand voor sommigen niet zonder gevaar. Aan den dijk bij de buitenplaats Bese heeft eenige verzakking plaats gehad. LI. Zondagnacht en Zondagmorgen zijn op Hannoversch grondgebied, niet ver van de Neder landsche grenzen, in de nabijheid van het erve Ekenharsttwee doorbraken gevallen in den lin ker Vechtdijkzoodal het noordoostelijk deel dezer gemeente thans geïnundeerd is. Sedert 1 December is het water nog 8 duim gewassen en het staat thans 1.78 el boven peil. Ook ie Luiten verkeert men thans in een treurigen toestand. De aanvoer van water langs de Lulterhool'dwijk die nu tot in de grachten van Koevordcn is ge graven is, door den aanhoudenden regen, zoo groot, dat het op eene groole uitgestrektheid over de kanaaldijken stroomt en den polder in gaat; daardoor staat eeue massa grond, zoo bouw- als weiland, onder water, en alles gelijkt eene zee. Velen vreezen dat het water hetwelk nog hard wassende is de woningen zal binnendrin gen. Om zich maar voor het oogenblik te redden, worden dan hierdan daar dammen cn dijken doorgestoken en zoo wordt de een met den ander ongelukkig. KADZAND, 19 December. Op 26 December a. s. zal hel Tooneelgezelschap,,Door Tijd en Vlijt" alhier weder eene voorstelling geven, in het vertrouwen, dat ecne ruime opkomst den leden den moed zal geven om zich met nieuwen ijver op de beoefe ning der tooneelkunst te blijven toeleggen. ZÖ1DZANDE 19 December. Den 27 Decem ber a. s. zal het tooneelgezelschap Door Tijd en Vlijt" van Kadzand, alhïor voor de eerste maal eeue voorstelling geven. In de Kamerzitting van den 5 dezer heeft de heer Dumorlier een zonderling feit doen kennen. Er was eene gemeente m Brabant, die 80 kiezers telde; in die gemeente zijn er nu. niet uit hoofde van liberale of katholieke gezindheid, maar ten gevolge van den strijd tusscnen twee personen die eik de bovenhand willen hebbenniet miuder dan 450 kiezers, de meesten met patent als drank slijters. Jammer genoeg dat men cr nu geono nieuwe meer kan bijvoegen; men is er tot het algemeen stemrecht geraakt, want al de mannen zijn cr kiezers! HOOFDPLAAT, 19 December. Heden is alhier het nieuw, ruim, luchtig en sierlijk schoolgebouw ingewijd, waarbij door de hoeren burgemeester, secretaris en onderwijzer gepaste loesprakeu zijn gehouden',|afgewisseld door gezangen, die door den heer pastoor der Roomsch Katholieke gemeente werden beantwoord op eene wijze, die getuigde van Z. Eerw. belangstelling in het onderwijs. Ais de daarbij aan den dag gelegde wenschen worden bevredigd, zal hel schoone gebouw niet nutteloos zijn geslicht. Tot geneeskundige alhier is door den gemeen teraad benoemd de heer lïanjoel, officier van ge zondheid, tc Vlissingcn in garnizoen. GRAANMARKT te AARDENBURG. verkoopprijs peil ml'dde. DINGSDAG, 48 Dec. 1366. DINGSDAG, 11 Dcc. 1866. Laagste ïïoogste Laagste Hoogste Tarwe 10,00 f 11.23 10.75 ƒ11,10 Rogge 7.20 7.30 7,25 7.35 Wimergerst 7,25 7,40 7.25 7,40 Zomcrgerst 6,40 6,60 6.70 6,80 Boekweit 0,00 0.00 6.00 6,00 Haver 3,00 3.70 3,10 3.25 Paardcboonen 7.90 8.00 7.70 7,90 Koolzaad 00,00 00,00 00,00 00,00 Erwten 0,00 0,00 9,00 9.40 OOSTBURG 19 December De markt was lieden weder goed voorzien van granen. Doch in 't algemeen de koop lust maar flaauw zoodat op nieuw lager moest worden afgegeven, en alleen de goede qua- liteiten in aanmerking kwam. Jarige tarwe f 00,00 k f00,00, nieuwe dito f 10,00 a f 11,25, rogge f7,00 f7,40, wintergerst f 6,5') a f 7,40, zomer dito f 8,25 a f6,23, haver f3,00 a f 4,00, paar.len- booncn f 7,00 a f 7,40erwten 0,00 a 0,00 koolzaad f 00,00 a f 00,00. WINTERDÏEÜNST. 1886—1867 van 16 October tot 1 April. Van SLUIS: Maandag, 's morg. 71/2ure- Dingsdag. 'smorg. 6 ure en 's namiddags 2 ure. Woensdag.'smorg.51/2ure cn 1s namiddags 2 ure. Vrijdag, 's morg. 10 ure. Zaterdag, 's morg. 7 ure. Van BRUGGE: Maandag, 'snam. 4 ure. Dingsdag, 'smorg. 8 ure en 's namiddags 4 ure. Woensdags, 's morg. 7 ure cn 'snamiddags 4 ure, Vrydng, 's nam. 4 ure. Zaturdag, 's nam. 4 ure. Gedurende deze dienst zal de Stoomboot ééns in de maand en wel des Woensdags voor of op volle Maan in plaats van des namiddags 4 ure, des avonds G1/, ure uit Brugge vertrekken. De ondergeteekende heeft do eer zijne stad- en gewestgenootcn te berichten dat hij zich alhier gevestigd cn zijn kantoor geopend heeft op de Kaaiin het huis N. 56 K. 871. Rij Koninklijk Besluit van December 1866, No. 72, ontheffing bekomen hebbende van de verplichte vierjarige inwoning, hoopt hij alhier nis Gedelegeerde van de Eerste Iïlasss der Nederlandsche Slaats-loterij werk zaam lo zijn welke betrekking door hem sinls 1849 te Gces werd bekleed en zijn mitsdien te zijnen Kantore verkrijgbaar Ileele en Gedeelten van Lotenin koop voor iedere Klasse afzonderlijk en doorgefourneerd, voor de 262ste Staats-loterij, waarvan de trekking der Eerste Klasse aanvangt op Maandag 31 December a. s. Tevens neemt hij de vrijheid zich be leefdelijk aan te bevelen tot het koopen en verkoopen van Binnen- en Buitenlandsche E/feclcn, Coupons, enz.; alsmede tot het Inliasseeren van Wisselsen wat verder tot de werkzaamheden van een Effecten- en Kassiers-Kantoor behoort, zoonis die door hem sïnts 1851 als hoofd der Firma G. I'. Blaaubken Comp. te Goes werden uit geoefend. Het Kantoor is dagelijks met uitzonde ring van Zon- cn Feestdagen geopend van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 uur. Suits, G. P. BLAACBEEN. 10 December 1866. De Notaris C. SCHOUT VELTHU1JS, is voornemens op Maandag, 24 December I860, 's namiddags 2 ure in de gemeente St. Anna ter Muiden op en bij het Kerkhof, cn in den Boomgaard van den heer P. de Bruijne publiek te verkoopen De Notaris C. SCHOUT VELTÜUUS is voornemens, op Vrijdag 2$ December 1866, namiddags 2 ure in de Gemeente Heillc op de zoogenaamde ledige Hofstede van Monsr. J. de Die publiek te verkoopen De Notaris C. SCHOUT VELT HU US is voorne- NN mens op Dingsdag 7 voormiddags 10 ure, in do gemeente zandeop de Hofstede bewoond door Heer Abr. Iz. van Crdijningen pu le verkoopen 4 PAARDEN, 8 KOEIJEN, 5 VAAR ZEN, 8 VARKENS, FAëTON, LAND BOUWGEREEDSCHAPPEN. MEUBE LEN enz. breeder bij bilictten te adverteeren. Hij verzoekt vriendelijk aan Belangheb benden om op gemelden dag geene der gelijke verkooping te bepalen. Burgemeester en Wethouders van Oostburg en Grocde zullen op Vrijdag den 18 January 1867, des namiddags ten 3 ure, ten Raad- huize van Oostburgin het openbaar ver pachten Do TWEE TOLLEN op den grindweg van Oosiburg naar Grocde, over het tijdvak van 3 Mei 1867 2 Mei 1870. De Voorwaarden dier verpachting liggen van heden at op de Secretariën te Oostburg cn Grocde voor een ieder ter lezing. Op Donderdag den 21 December 4SSS des ramiddngs ten een ure, Verkooping van: zeer geschikt voor werkhoutstaande op do liofstedo van de Weduwe ue Muijnck en Abraham van de Plassciie nabij den molen in de gemeente Sint Kruis. Do gegadigden voorzien zich van goede borgen

Sluisch Weekblad | 1866 | | pagina 3