BINNENLAND. MARKTBERICHTEN. den van da 109 personeu welke er aangehouden waren, 75 losgelaten; de 25 overigen zullen door eene gemengde rechtbank gevonoisd worden en men denktdat do veroordeelingen welke hun zullen treffentamelijk licht zullen zijn. Volgens do verschillende geloofwaardige cot- respóndentien is het bovenstaande waar. OOSTENRIJK. Na het gevecht bij Skalilz waren eenigc Prui sische officieren van gezondheid op het slagveld bezig met het opsporen van gekwetsleu. Onder anderen vonden zij in een kuil half met water gevuld een gekwetsten Oosteurijkschen vaandrig wicn zij hunne hulp aanbodenterwijl zij zich gereed maakten om hem er uit te halen. Deze verzocht echter dringend hem te laten liggen verzekerende dat de koelte van het water zijne pijnen verzachtte. Daarop gingen zij verder en wendden zich naar andere nog talrijk aanwezige hulpbehoevenden. ïöëa zij eenigen tijd later naai den vaandrig terugkeerden en hem "uit den kuil haaidenwas hij reeds dood. Maar wie schelst hunne verbazingtoen zij bemerkten dat onder hem zijn vaandei verborgen lag. Dat had bij met zijn lichaam aan het vijandelijk oog willen ont trekken daarop had de' held willen sterven FRANKRIJK. Twee strijksters te Parijsin dienst bij een „lijne waschvrouw" zooals men '1 noemt maakten elkander het leven ondragelijk van woge hare weerzijdsche jaloezij. Naar de manier der mannen besloten zij eindelijk te duelleren. Dit geschiedde. Een waschmeisje en eene andere strijkster aan den eenen kant eene plooister en eene spoelstcr aan de andere zijde waren de ge tuigen. De wapenen waren stokken en twee mand jes dienden tot maskers ol schilden. De beide partijen hadden zich van japon en crinoline ont daan en Yoerdeu den strijd Gp eene binnenplaats. Een der meisjes werd zeer ernstig aan het hoofd gewond en haar tegenpartij geraakte in handen der politie. Dat was het tragisch einde van dit tragisch-koraisch voorval. Aan het dagblad les Nouvelles ontleenen wij do volgende anecdote Een domme boer wilde een ander, die niets van den telegraaf wist, beduiden, hoe men in weinige oogenblikken door de .«lec- trieke vloeistof het nieuws van Weenen en Berlijn naar Parijs zendt. „Ik begrijp er niets van; al die paleu en draden en mek/miek dat begrijp ik in het geheel niet.'' „Welnu, hernam zijn makker, een weinig boos, „verbeeld u een hond, zoo groot, zoo groot datwanneer zijn voorste pooien te Weenen, staan zijn achterste te Parijs zijn." „Ben jc dwaasZijn er dan znlko groote honden „Neen, ik zeg, verbeeld het u." „Goed." „Welnu, gij trapt" hem te Parijs op den staart en hij zal te Weenen blaffen. Ziet ge, zoo ia nu de telegraaf. ZWITSERLAND. De berichten welke uit Bern zijn ontvangen luiden niet zeer gunstig, voor zoover zij in ver band siaan met de betrekkingen tusschen Zwit serland en Italië. Het nabuurschappelijke verkeer Iaat veel te wenschen over. Zonder veel acht te slaan op de gegronde terechtwijzingen van den beveivoerenden officier gaan de ïtaliaansche over heden voort om Zwitserland van partijdigheid te beschuldigen. De Oostenrijkers hebben de on zijdigheid van Zwitserland geschonden", zoo ver klaren zij „ten einde met des te beier gevolg do Italianen aan dien kant te bestrijden. Het is niet wel gedaan dat de Zwitserscho autoriteiten dergelijke feilen oogluikend hebben toegelaten", enz., enz. Voor het oogenblik is het gevaar niet grootmaar men mag als zeker aannemen dat, zoodra de Italianen in het bezit zijn van Ve netië uit die bron groote moeilijkheden zulien voortvloeien. Er bestaat bij de Italianen te leven dige zucht, om zich ten koste van don nabuur te ontwikkelen, dan dat een dérgelijke uitslag hier niet te gemoet zou gezien mogen worden. Garibaldi's pogingen om een opstand in Tyrol te doen ontslaan, zijn totaal mislukt; hetzelfde mag wordeti gezegd van zijne operatie ïu het dusgenaamde Ïtaliaansche Tyrol. De bewoners van dat gedeelte van Oostenrijk gevoelden zeer weinig lust om zich onder Garibaldi's vanen te •scharen. Zelfs in Valtelin bestaat daarvoor niet de minste zucht. Garibaldi's naam oefeut geen invloed meer uit. BELG1E. BRUSSEL 8 Juli. De Brusselsche correspon dent van een ministerieel Doorniksch blad be vestigt dat het kabinet der Tuilerieu aan ons gou vernement den raad heelt gegeven om zich te wapenen en dat die raad is gevolgd. liij voegt er bij, dat vooral het kasteel van Namen in slaat van verdediging wordt gesteld er worden van alle kanten kanonnen aangevoerd en boven op do rots gebracht, welke tot grondslag van dit kasteel dient. Den 16 dezer, om 3 uur namiddag terwijl C. Jacobs, werkvrouw te Zelc, bezig was met een veld te wieden was haar dochterje Marie oud 2ya jaar, die met haar was mede gekomen, op de" straat in slaap gevallen. Een landbouwer kwam aldaar met eene kar aan, en hot kind niet ziendewerd het hoofd van het arme wichtje ouder het wiel der kar verpletterd. SLUIS 26 Juli. Op Zondag den 5 Aug. hoopt Dj. Moquette, beroepen leeraar bij de Hervormde Gemeente alhier, zijne intrede te prediken. Do bevestiging zal geschieden door den vorigen leeraar, den Heer II. V. Hogerzeil. Tot leeraar bij de Christelijk Afgescheidene Gereformeerde Gemeente te Meerde is beroepen do kandidaat D. dn Prez. Tevens heeft hij een beroep ontvangen naar Serooskerke (Walcheren). Ten gevolge van de noodlottige cholera-epidemie heeft het Hoofdbestuur van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen besloten, de algeraeene ver gadering der Maatschappij beschreven legen li Aug. e. k.voorloopig te verdagen, in het ver trouwen dat wellicht later de omstandigheden zullen gedoogeu, haar b. v. in de maand October te honden. Op Woensdag 1 Aug. zal le IJzendijke dejaar- lijksche algemeene vergadering der drie onder wijzers-gezelschappen in dit district plaats hebben. De feestrede zal uitgesproken worden door den Heer Bouwmeester, hoofdonderwijzer te Biervliet. Men meldt ons uit Kadzand Op Donderdag, 19 Juli jl. had, te dezer ge meente, de aangekondigde inwijding plaats van het op onze schooue duinen aangelegde Badpa viljoen. Niettegenstaande het gure weder van dien dag liet zich daar nogtans veel volk vinden en wist men er zich nog al te vermaken. Na dat door den hoofdonderwijzer, den Keer A. Meskes op het breede zeestrand een korle wijdingsrede was uilgesproken waarbij hij, naar aanleiding van de zinrijke spreuk Men roept zoo lang Pascheutot ze eens komt", in eeuige hoofdtrekken deed uitkomen hoe de waarheid van dit spreekwoord ook ten dezen bevesligd werd en hij een woord van lof en dank had gebracht aan al degenen die tot deze belangrijke onderneming welwillend het hunne bijbrachtendeed zich van tijd tot tijd het Muziekgezelschap van Groede hoorenca gaf men zich vroolijk over aan rïngrijden en aan al die onschuldige vermakenwelke men alleen op en bij de duinea genieten kan. Was het aan de eene zijde te bejammeren, dat de ingevallen oogsL en het niet zeer uitlokkende weder yelen van deze landelijke feestviering deden terug blijvenzoo had dit laatste toch ook in zeker opzicht zijne voordeeiigc zijde, daar het bruisen van de zee en het stuiven van hot zand de jolige stemming der opgekomenen eerder gaande hielden, dan uitdoofden. Alles liep in de beste orde af, en men was algemeen ten hoogste tevreden over de nette eu vaardige bediening van den hupschen onderne mer, den beer Aalbréglsen. Wat le Uitgeest gebeurd is verdient de aan dacht van cholera-commïssiëu. In 5 dagen stierven 8 menscheu in êéne buurt aan die ziekte. Toen is men begonnen op den publieken weg hier eu daar teer le branden. Sedert is in 10 dagen tijds slechts één sterfgeval aldaar voorgekomen. (Wol.) Uit Gorinchem-I wordt geschreven: Maandag avond werden ia het water nabij de Kleine Griend door personen behoorende lot de sccte der Mormonentwee meisjes gedooptwaarbij zegenbeden werden uitgesprokenle hopen is het, dat zulk een koud bad des avonds ten elf ure genomen of toegedieud de gedoopleu meer geslicht zal hebben, dan de toeschouwers cf ooggetuigen daarbij in stilte tegenwoordig voor de laatstea was het een oogenblik van schertsterwijl hot velen tot eeuo ergcuis was. De vorige week is de trein die ten 4.45 ure van jRozendaal naar Breda vertrekt, omstreeks half zes ure op de hoogte van het Biesbosch ge derailleerd. Hoewel de trein in volle vaart was en bijna alle waggons uit het spoor ziju geworpeu, heeft men geene ongelukken le betreuren, tot verbazing van alleu, die de aangerichte verwoestiug hebben gezien. De directe communicatie met Breda is gestremdde reizigers werden zoover mogelijk tot de plaats van het onheil vervoerd en aan de andere 'zijde door een tweeden trein afgehaald. Óp den 'gederailleerden trein bevond zich het muziek-corps van het 3do reg. infanterie, zich naar Breda begevende hetwelk onmiddellijk ge tracht heeft, door een stukje muziekde ontstelde reizigers tot bedaren le bréngen. De oorzaak van het onheil moet gezocht worden in het breken der as van een der waggons. Te Donkerbroek begaf zich de knecht van den landbouwer W. M. V. naar den tuin om een bijenzwerm op le vangenzonder zicli vooraf met een bijenkap te wapenen. Voor deze roekeloosheid moest hij echter pijnlijk boeten, want in de plaats van ergens anders zette zich de aauvoerdcres der nijveie diertjes neder op hel hoofd van den knecht eii hare volgzame onderdanen deden het ook. De ongelukkige lag in het gras te spartelen, toen het dochtertje van den boer hem ontdekte. Deze- riep dadelijk haren vader. Door een emmer vol water over het hoofd van den knecht uil te stor ten, joeg V. de bijen nog bij tijds op de vlucht. De knecht kwam er met een koud bad, eu eeu heet eu dik hoofd af, doch de les zal gevoelig genoeg voor hem zijn om er voorzichtigheid uit geleerd te hebben, en te onthouden, dat bijen angels hebben. Dinsdag jl. is een bakkersknecht te Horn bij Maastricht door den bliksem gedood. Het lijk vertoonde geen spoor van den electnschen stroom. Op denzelfden dag kwam een meisje Yaa 15 a 16 jaren te Ohe en Laak op die wijze om het leven. Do ongelukkige was voor het on weder onder een boom gaan schuilen en vond juist daardoor den dood. üp de wang van het lijk. waren zwarte strepen zichtbaarop sommige plaatsen waren de kleederen verbrand, de klompen waren in stukkeu geslagen. Gepasseerde week heeft men op bot kantoor van den heer B. aan den Noordeudijk te Dord recht ingebroken. Het trok de aandacht van eene in de buurt wonende vrouw, op zoo een ongewoon uur Jicht op het kantoor te zien, waarom zij den eigenaar ging wekken dc dieven maakten zich daarop spoedig uit do voetenzonder eeuige noe menswaardige waarde mede te nemen en slechts cenige verwarring op het kantoor achterlatende. Te Amsterdam heeft een dubbele moord plaats gehad. In de Groote Ooslenburgerstraat woont een gezin, beslaande uit man, vrouw en vijf kinderen. Vier maanden geledeu zijn deze lieden gehuwd en brachten uit huu vorig huwelijk de vijf kinderen mede. Dikwijls hadden er oueenig- hèden in dat gezin plaats. Eergisteren echter had men rustig liet middagmaal gebruikt en had een lSjarige zoon, die op de fabriek van de HU. van VÜssingen werktwaar ook zijn vader werkzaam was zich weder naar zijne bezigheden begeven toen zijn vader later de woning verliet cn wel te laat om op zijn tijd aan de fabriek le kunnen komen. Tegen 3 ure keerde hij huiswaarts. Ter stond daarna vernamen de buren eene woorden wisseling tusschen de echtelingen maar sloegen daarop geen achtomdat zij aan zulke tooneelea gewoon waren eensklaps was alles stil. Eenigen lijd later kwam het 10 jarig dochlerlje uit de school en uitte bij het binnentreden der woning vreese- lijke kreten waarop de buren toesnelden men vond twee lijken in hun bloed badende, den man en de vrouw. Naast den man lag een mes. Uit de omstandigheid dat het lijk Yan den mau nog niet geheel koud was toen men de daad ontdekte is op te maken dat bij eerst zijne vrouw en later zichzelven om het levon heeft gebracht. De lijken zijn naar het gasthuis vervoerd. AXEL, 21 Juli. In de op heden gehouden bui tengewone vergadering van Ingelanden van den Capellepoldcr is tot ontvanger-griffier van dien polder benoemd de heer C. J. A. Ferckcn, candi- daat-nolaris te Neuzen en zulks in plaats van J. J, Fercken aan wicn op zijn verzoek eervol ontslag is verleend. OOSTBURG 25 Juli. Maandag werd te Oosl- burg de zoiner-veemarkt gehouden, waarop geen rundvee was toegelaten, bestaande de aanvoer voorts uit slechts 1 paard en 273 biggen. Woensdag 25 was het de maandelijksche var kensmark t en waren daarop 159 biggen. Op eerstgenoemden dag waren te weinig koopers in verhouding lot den aanvoer en ging daardoor de verkoop traag, terwijl Woensdag het omgekeerde plaats had. De aanvoer was namelijk te klein om alle koo pers te gerieven. De verkopers konden daardoor aanmerkelijk hooger prijzen bedingen. IJZENDIJKE25 Juli Bij de opening der stembiljetten tot verkiezing van twee leden voor den gemeenteraad is gebleken dat .verkozen zijn H. F. Dossche en P. Ie Grand. ZUIDZANDE, 25 Juli. Te rekenen van den 15 Augustus aanstaande zalzoo verneemt men dc postkar van Sluis op Breskens over deze ge meente rijden naar Oostburg, in plaats van langs de Draaibrug, terwijl op dat tijdstip een hulp- postkantoor aldaar wordt gevestigdwaarbij lot brievengaarder is benoemd de heer H. G. Fokker. GRAANMARKT te AARDENBURG. VERKOOPPRIJS PER MÜDDE. DINÜSDAG, I DIN GS DAG, 17 Juli 1866. 24 Juli 1866. Laag le Hoogste Laags tcjlloogste Tarwe f 9.30 f 9,70 ƒ9,00 /'9,10 Rogge 6,10 6.30 6,00 6,10 Wimergerst 6,40 6,50 6,00 6,20 Zomergerst 0,00 0,00 0,00 0,00 Boekwiet 0,00 0.00 0,00 0,00 Haver 0,00 0,00 I 0,00 0,00 Paardeboonen 0,00 0,00 0.00 0,00 Koolzaad 10,50 11,00 11,00 11,75

Sluisch Weekblad | 1866 | | pagina 3