BINNENLAND. HERIJK DER BAÏEW EN GEWICHTEN. MARKTBERICHTEN. en waarvan verscheidene reeds iiooge ambten ia het gouvernement van hun land hebben beltleed. De tijding van het bombardement van Valpa raiso heeft een diepen indruk op geheel de kust der Stille Zee verwekt. Te Lima heeft het gou vernement al de daar verblijvende Spanjaarden doen gevangen zetten en de aanhoudingen en verbeurtverklaringen duren voort. Die wederwraak treft talrijke belangen. De stad Lima alleen lelt bij de 200 Spanjaarden. FRANKRIJK. Keizer Napoleon heeft dezer dagen de opstijging van den ballon rEspérance". welken de heer Delaraarne beweert, in weerwil van den wind, met behulp van schroeven en zeilen te kunnen besturen bijgewoond- Na eenige uren wachtens zag men den ballon eenige ellen opstijgen toen hij eensklaps barstte en weder op den grond nc- dêrkwam. De heer Delamarne zal ook het middel niet vinden om de luchtballons te beslureu. Als een staaltje van Parijsche zeden verdient vermelding, dat' een ondernemer van publieke hals aldaar drie goudeu eu drie zilveren horolo- giën benevens zes zijden japonnen als prijzen heeft uitgeloofd voor de daiisers en danseressen die in de maand Juli a. s. zijn etablissement het drukst zullen bezoeken. Eene premie alzoo op den canan. Eene weduwe te Danville nam een weesjon- gentje aam om op te voeden en toen hij 18 en zij 50 jaren oud was, trouwde zij met hem. Zij leefden verscheidene, jareu met elkander. Tien jaren geleden namen zij een weesmeisje aan. 'Verleden najaar stierf de oude dame95 jaren oud en zeven weken daarna trouwde de oude in au van 68 met het meisje van 18 jaar. Eene maand geleden had de graaf P die do voorstad Saint-Germain bewoont uit zijn ka steel, waar hij eenige dagen was gaan doorbrengen, eene kleine 'tortelduif medegebracht, die hij zijn dochtertje, oud tien jaren, ten geschenke gaf. liet geschenk veroorzaakte het kiud veel blijd schap de tortelduif was spoedig tam eu mejuller de P hield haar altijd bij zich zij nam haar zelfs mede op de wandeling. Zij deed een klein blauw lint aan haren bals. Helaas!' dit lint moest de oorzaak van een schrikkelijk ongeluk worden. Gisteren verliet mejulTer de P een oogen- blik hare kamer om bij haren vader te gaan, die in een naburig kabinet werkte. Toen zij terug kwam zocht zij naar hare geliefde tortelduif; zij vond haar, doch zij was dood! Bij het rondvlie gen in de kamer was het blauw lint aan eenen knop vastgeraakt en de duif was er blijven aan hangen. Wij zouden het tooneel niet kunnen beschrijven jat toen plaats greep. Zeker is hetdat op het uur van het ontbijt eene kindermeid mejuffer de p in hare kamer ging opzoeken zij vond aar aan den zelfden knop hangen aan welken 'Je tortelduif den dood gevonden had. MejulTer ,e P had eeue schelkoord afgesneden om ich op te hangen. Fransch opvoediugslelsel Een boer nam dezer dagen zijn intrek in een hotel te Londen. Hij had een reiszak bij zich die gevuld was met geldswaarde. Toen hij (ies avonds zich ter ruste begaf, sloot hij bevorens de deur en legde een pistool op de nachttafel neer. In den ioop van den nacht scheen hem een gevoel van ongerustheid te bevangen. Hij nam zijne kaars eu onderzocht daarmede alle hoeken der ka mer. Nabij zijn ledikant gekomen bemerkte hij een hoofd en schouders grootendeels verborgen onder allerlei papieren enz. Men begrijpt zijn augst op dat gezicht. Hij nam zijn reiszak in 'de eene en den revolver in de andere hand en daagde den dief uit van onder het bed te voorschijn te ko men. Hij kreeg echter geen antwoord. De boer bedacht zich geen oogcnblik en loste het pistool. Dit verwekte zoodanig gewelddat terstond al de bewoners van het hotel te voorschijn kwa men zich naar de slaapkamer van den hoer be gaven en vroegen wat er toch gaande was. !k heb eeu dief, die hier onder mijn ledikant Jigt, om het leven gebracht." De 'eigenaar van het hotel die ook daaebij tegenwoordig wasbegon hartelijk te lachen eu haalde thans te voor schijn .de buste van Cromwell in pleister, welke door net pistoolschot gansch was verbrijzeld. Men meldt uit ParijsVrijdag 25 Mei. Volgens stellige tijdingen, uit Genua outvangen, beeft Garibaldi den 23 zijne verblijfplaats Caprera verlaten om zich naar het vasteland te begeven^ ENGELAND. Tijdens de jongste finantiëele consternatie te Londen waren er eene menigte zakkenrollers op de been, en velen, die door het opvragen hunner deposito's zich tegen alle gevaren meenden te hebben bevrijd, zagen zich te midden van het gewoel door ongeroepen bankiers eensklaps van hun schat ontlast. Eeu heer, die bijbeen der so liedste banken 510 p. st. gedeponeerd had maar ze daar thans niet meer veilig waande, was nau welijks eene straat ver, of hij bespeurde dat men zijn zak doorgesneden eu de biljelleu geroofd had. iïüITSClILAND. Bij, een rentenier te Keulen is onlangs door middel van inbraak een bedrag van 400 Ihalers in geld gestolen. Bij onderzoek bleek dat de diefstal gepleegd moest zijn door twee knapen van ongeveer 12 jarendie van dit geld gebruik maakten tot een reisje door de Rijnstreken. Te Coblenz achterhaald en naar Keulen teruggevoerd, hebben zij voor den rechter de daad hekend; van het geld hadden zij reeds ongeveer 150 Ihalers uitgegeven. Op een klein d.orp nabij Keulen heeft het vol gende treurige voorval plaats gehad. Eenige man schappen door de mobielmaking opgeroepen om zich naar hunne corpsen te begeven, kwamen in eene herberg en verlangden eenige glazen bier. Daar de waard weigerde aan dat verzoek te vol doen, zoo ontstond hierdoor eene woordenwisse ling, waardoor de waard zoodanig in toorn ont stak, dat hij een geladen geweer van don muur nam eu daarmede een der soldalen doodelijk trof. De gedoode is gehuwd en vader vau vier kinderen. De moordenaar, die in de gebeele na buurschap als een opvliegend mensch bekend was is gevangen geuomen. ZWITSERLAND. Een Zwilsersch landman kreeg hij het hout hakken eene wond aan de hand. Onmiddellijk daarop kwam zijne hand in aanraking met guano, deze drong in de wonde eu schijnt een gif aan het bloed te hebben medegedeeld, dat na drie da gen den dood veroorzaakte. BELGIS. BRUGGE, 25 Mei. De zoogenaamde gewichtige smokkelarijontdekt in eene groote stokerij der omstreken van Dixmude en waarvan al de dag bladen van het land gewag hebben gemaakt, is nietig verklaard. Het hooj'dbestuur heeft erkend dat het proces-verbaal opgemaakt door de be dienden der accijnzen J. E. Peters en P. F. van den Broucke ten laste der gebroeders van Mille, stokers niet gegrond was. Door ministerieel besluit van den 16 dezer maand is dit proces verbaal vernietigd eu als van geener waarde aanzien. Een ongeval, dat schrikkelijke gevolgen had kunnen hebben, is Woensdag namiddag in de Kappclleptraat te Oostende gebeurd. Een arduin steen, die men bezig was op le halen naar het tweede verdiep van een buis, waaraan men her stellingswerken doet, is gevallen op het ongenblik dat de kinderen van den heer plaatsadjudant Bossul door hunne meid "geleid daar voorbij^- gingen. De steen viel nevens hen aan stukken en dit zoo dicht hij, dat hij ceheel het uileinde van den schoen van het jongste meisje wegnam het was als met een scheermes afgesneden. Het mag als een mirakel beschouwd worden, dat die drie kinderen niet getroffen en op den slag gedood werden. Op verlangen van Z. M. den Koning zullen hij don verjaardag der Koningin dit jaar, wegens de tijdsomstandigheden nergens openbare feeste lijkheden pjasls hebben. Met den ingang van den 1 Juni a. s. is het beslelkautoor te koewacht opgeheven en wordt hetzelve door een hulpkantoor der brievenpost vervangen, terwijl tot brievengaarder aldaar is benoemd de heer J. A. Vermaudej. Eergisteren is te 's Hage door de policie aan gehouden een jongeling, die er zich in den laal- slen tijd op had toegelegd kleine diefstallen te plegen. Reeds meermalen was de policie op dezen jongeling opmerkzaam gemaakt'zonder noctans eenige gelegenheid le kunnen vinden om met hem in nadere kennis le geraken. Eergisteren werd hij echter betrapt, terwijl hij een groote hoeveelheid eijeren stal. Bij dien zelfden winke lier moet hij reeds meer diefstallen gepleegd hebben zelfs van geld uit de winkellade. Volgens de laatste -opgaven schijnt de cholera le Rotterdam af te nemen en ook uit andere plaatsen luiden de berichten bevredigend. In de vorige week was gemelddat ook in de pro vincie Groningen zich twee gevallen hadden voorgedaan, .maar het is later gebleken, dat deze berichten niet geheei juist waren. Door den timmerman Wildeman le Tiel is eene brandladder uilgevonden, waarop de aandacht van gemeentebesturen wordt gevestigd. Deze ladder, die eene lengte heeft van p. ra. 13 el, kan in een' oogenblik door middel eener lier, die aan het juk, waarop de ladder rust verbonden is opgericht worden. Het geheele toestel rust op twee wielen cn kan zeer eenvoudig vervoerd worden; de com municatie lusscheu de ladder eh het brandende gebouw wordt daargestcld door loopplanken zoodat men dus ten allen tijde door de ramen der verschillende verdiepingen toegang tot gebouw kan daarsleilen. Uit Luxemburg meldt men dat Nederland s waarschijnlijk in de onderstelling dat eene ver andering zal plaats hebben in den toestand van den Bond het voorstel lot afscheiding van Lim burg uit den Bond weder Ier sprake heeft gebracht. Dezer dagen had in de gemeente Zweeloo een treurig ongeval plaats. Twee meisjes wilden do koeien uit het land halen, maar speelden, zooals bij de kinderen in deze streken nog al veel bijval vindt, met een vuurtje in het veld, met het on gelukkig gevolgdat de klecdereu van een van haar, een meisje van omstreeks 8 jaren vuur vatten en onmiddellijk in vlam stonden. Waren de in de nabijheid zich bevindende twee persoueu niet dadelijk toegeschoten het meisje zou op de plaats zelve verbrand zijn. Het mocht hun nog gelukken het kind levend, aan hare ouders terug te geven hoewel het den volgenden dag aan do gevolgen is bezweken. AXEL 29 Mei. Bij de op den 24 dezer plaats gehad hebbende aanbesteding tol het restaureeren der raadzaal met eenige vernieuwingen aan het raadhuis dezer gemeente is aannemer geworden P. Raijmond, timmerman alhier, voor eene soui van 840-,, OOSTBURG, 30 Mei. Ter maandelijksche var- kensmarkl op heden alhier gehouden waren te koop gebracht ruim 350 biggendie alle van 3,50 lol ƒ11,75 werdeu verkocht. Behalve de gewone Zeeuwsc'ne koopers waren er ook uit Noord-Brabant, die aanmerkelijke aankoopen d.edeu. jDe jaarlijksche Herijk der Maten .Gewichten en Strijk els waarvan het gebruik verplichtend is, zal dit jaar plaats hebben te OOSTBURG. EADZAND. GROEDE. BRESKEXS. Yoor de gemeente Oostburg, op Dinsdag en Woensdag den 5 en 6 Juni a. s.vau 8 tot 12 eu van 2 tot 6 uur. Voor de gemeenten Kadzand Zuidzande en RetrancJiement op Donderdag den 7 Juni van 8 tot 12 en 2 tot 6 uur. Voor de gemeenten Grocdc eu Nieuwvliet op Vrijdag den 8 Juni van 8 tot 12 en van 2 tot 6 uur en Zaterdag den 9 Jun - van 8 tot 12 en van 2 tot 5 uur Voor de gemeente Breskcnsop Maandag den 11 Juni van 7 tot 12 en van 2 tot 6 uur. SCKOONDIJKE. Voor do gemeente Schoondijkc op Dinsdag den 12 Juni van 8 tot 12 eu van 2 lot 6 uur. HOOFDPLAAT. Voor de gemeente Hoofdplaat op "Woensdag den 13 Juni van 10 tot 12 en van 2 tot 5 uur. BIERVLIET. Voor de gemeente Biervliet, op Donderdag den 14 Juni vgn 8 lot 12 en van 2 tot 6 uur. IJZENDÏJKE. Voor de gemeenten lJzendtjke en Waterlandkerkjeop Vrijdag en Zaterdag den 15 en 16 Juni vau 8 lot 12 en van 2 tot 6 uur. SLUIS. Voor do gemeenten Sluis en Sla Anna ter Muiden op Maandag en Dinsdag den 18 en 19 Juni van 8 tot 12 en vau 2 lot 6 uur. AAR'DENBURG. Voor de gemeenten Aardenburg BedeItèiWe en St. Kruis op Woensdag en Donderdag den 20 en 21 Juni van 8 tot 12 en van 2 tot 6 uur. GRAANMARKT te AARDENBURG. Verkoopprijs per Mudde. Tarwe Rosse Wintergorst Zo merger 31 Boekweit Haver Paardebooncn Erwten DLNGSDAG, 22 Mei 1866- LAAGSTE 5,70 6,40 6,10 0,00 2.70 7,60 7,00 HOOGSTE 8,25 5,80 6,50 6,20 0.00 4.00 7,80 8,00 DLNGSDAG, 29 Mei 1866. LAAGSTE 8,10 5,50 6,60 0,00 0,00 3.00 7,20 0,00 HOOGSTE f 8.30 5,70 6,70 0,00 0,00 4.00 7<50 0,00

Sluisch Weekblad | 1866 | | pagina 3