BINNENLAND. MARKTBERICHTEN. Internationale Vaart, SCHROEF Jacob van STOOMBOOT Maerlanb men den baron zeggendat een zijner pachters hem wenschte te spreken. „Dat hij binnenkome, zeide de baron.'1 De man trad geheel onthutst in de rijke zaal. Wat is er u overkomenriep de baron met belangstelling uit." „Dit, mijnheer de baron, antwoordde de pachterdat gij met uwe honden en vrienden nu ij eene groote schade hebt veroorzaakt." Eu hoeveel zou deze schade wei bedragen De pachter dacht een oogenblik na, en danop zijne vingeren tellende, sprak hij Bah ik schat dat zij ten minste beloopen zal op een biljet van 500 fr." Welnu, vriend, ge zult mij 500 fr. minder be talen op den eersten termijn van uwe pacht want het is maar al te rechtvaardig dat ik de schade betaal welke ik heb veroorzaaktzeide de baron terwijl hij zijnen pachter een glas wijn aanbood.1' Deze was zeer tevreden oyer den gunstigen uitslag van zijn bezoek dronk op de gezondheid van zijnen meester en keerde huiswaarts. Dezer dagen kwam dö pachter den baron op zoeken in zijn hotel te Parijs. Wat voert u naar Parijs? riep de baron ver-' baasd uit; 'tis de eerste maal dat gij hier komt, geloof ik en 't zal zeker toeh niet zijn om mij eene nieuwe schadevergoeding te komen vragen voor uwe landerijenwant ik ben meer dan 2 jaar afwezig geweest." „O! integendeel, mijnheer, sprak de brave dorpsbewoner. Mijne dochter gaaltrouwen met eenen jongen van Parijs en daarom beu ik naar hier gekomen. Van den anderen kant, voegde hij er bij terwijl hij verlegen zijnen hoed tusschen de handen keerde en draaideook omdat ik een schoon beest heb, 't welk ik u ga ter band stellen.'1 Alsdan zette hij den hoed op den gronden gaf eenen korf en een papier aan den baron. De korf bevatte eene overheerlijke hen hel papier was een biljet van 500 fr. Wat is dat vroeg de baron verbaasd." „Het beest!Dat is een hen die door mijne vrouw ter uwer eere is vet gemaakt. En het geld dat ben ik u schuldig. Toen ik u geld gevraagd heb dacht ik dat gij mij veel schade hadt veroorzaakt; maar de oogst is goed geweest en zelfs nog beter dan op andere jaren. Dan hebben wij legen eikander gezegd, dat dit geld ons niet toekwam maar wel aan uen daarom breng ik het u terug, u duizendmaal bedankende." De baron nam het biljet 't welk hem door den eerlijken pachter werd aangebodenhij sloot het weg in zijne kasmaar nam ten zelfden tijde een ander biljet, 't welk hij den dorpsbewoner ■overhandigde, terwijl hij zeide: Dit is het huwelijksgeschenk 't welk gij in mijnen naam aan uwe dochter zult geven en uit den grond van mijn hart wensch ik haar veel geluk in het huwelijk." ENGELAND. De Dublin Express zegt van zeer geloofwaar- digen kant een brief uit Parijs20 Maart te hebben ontvangenmeldende dat Stephenshet bekende hoofd der lersche Fenians, na zijne ont vluchting uit de gevangenis, zich te Galway heeft ingescheept en op een klein vaartuig waarmede hij" door ruw weder naar Belfast is gedreven en waar hij drie dagen werd opgehoudeuvan daar zeilde hij naar Schotland en kwam langs den ge wonen weg naar Dover en vervolgens te Parijs waar hij Zondag 18 Maart aankwam. Men meldt uit LondenMaandag 26 Maart De begrafenisplechtigheid van Koningiu Amelie zal op Dinsdag 3 April to Weidbridge gevierd worden. Hoe een blinkmarchaad fortuin maakte. Toen de groote blinkfabriekaut Warren zijnen agent van Londen naar Egypte zond, em met groote letteren op de pijramiden van Ghiza te schrijven: Koopt het blioksel vau Warren30 strand Londen," dan was het niet om hierdoor de reizi gers langs den Nijl te bedriegen of om den tuin te leiden. Zijn blinksel was waarlijk allerbesten hij wilde ■niet anders dan de aandacht van het publiek op zich doen vestigen, door middel dezer aankon diging. Êi^inderdaad, de Engelschen welke door Egypte reisden, waren verontwaardigd over deze onthei liging en zij schreven aan de Times (want als een Engelschman misnoegd isschrijft hij of dreigt hij aan de Times te schrijven) om den bar baar aan te klagen die op zulke wijze de oude pijramiden had durven bezoedelen. De Times kondigde deze brieven af, en onder steunde doer verscheidene van die verpletterende artikelswaarin Warren 30 strand fabriekant ■in blinksel, werd aangeklaagd als niet den minsten -eerbied hebbende voor de Pharaos. Deze artikels werden overgenomen door al de bladen van het binnenlanden weldra stonden al *de kolommen der dagbladen van Groot-Britannie wol met dit bericht, 't welk onder allerlei vormen ■werd ingekleed Beproef het blinksel van Warren 30strand .Londen.1' De nieuwsgierigheid van het publiek werd op gewekt, en men beproefde het. Het werd inder daad zeer buitengewoon gevondenen genoot weldra den bijvaldien het verdiende. Warren hec'ft nooit opgehouden zich geluk te wenschen over de gedachte, welke hij had gehad, van zijn adres op de groote pijramiden te laten schrijven. BELGIE. Wanneer de nieuwe tarieven in zwang zullen gebracht zijn, dan zal de spoorweg van den Bel gischen staat onbetwistbaar van ai de spoorwegen van Europa die zijnop welken men het goed koopst reizen zal. Reeds hebben wij Yoor den telegraaf het goedkoopste tarief van het vaste land. De langste reis die men in ons land per spoor weg doen kanis de reis van Oslende naar Her bestalde lengte is 51 mijlen. Die reis zal, te rekenen van 1 Mei aanstaande, enkel nog kosten fr. 7,60 in de le kl. en fr. 3,80 in de 2e kl.om België in zjjne geheele lengte door te reizen! Eene hartverscheurende gebeurtenis heeft heden morgen plaats gehad in de woning van eeuen ar beider. Eenige personen, die voorbij kwamen, hoorden gehuil en geschreeuw uit de woning. Zij traden binnen, en vonden er een kind van o tot 6 maanden dat aan 't worstelen was tegen een varken. Het dier was uit de stalling gebroken, de wo ning binnen gedrongen, had het kind uit de wieg gesleept en reeds een gedeelte van den linkerarm verknaagdtoen reeds de voorbijgangers op de klaagtoonen van het wichtje binnensnelden. Door middel van slagen gelukte het het varken naar zijne stalling te drijvenjuist op het oogenblik dat de moederdie hare kamer slechts eene stonde had verlaten om eene boodschap te doen ia de zelve terugkeerde. De wanhoop der moeder is onbeschrijfelijk. De bisschop van Luik is voor de rechtbank ge daagd, omdat hij weigert de titels eener beurs- stichting te overhandigen. De kardinaal-aartsbis schop van MecheLen en de bisschop van Doornik zijn om dezelfde reden voor de rechtbank gedaagd. Men zegt dat Mgr. Sterckx in persoon voor de rechtbank zal verschijnenten einde de redenen te doen kennendie hem tot de weigering nood zaken om aan de uitvoering dezer wet de hand te leenen. SLUIS 5 April. Jl. Donderdag avond is te 's Gravenhagein bijna 75jarigen leeftijd aan de gevolgen eener langdurige ongesteldheid, overle den de heer mr. F. A. baron van Hall, Minister van Staat. Z. M. heeftop daartoe gedaan verzoekinge trokken de bij besluit vau 22 Februari 11. gedaue benoeming van P. graaf van Hogendorp, Betaal meester te Sas van Gent, tot lid van het bestuur der visscherijen op de Schelde en Zoeuwsche- Stroomen, van het land van Sluis en Hulst. Het provinciaal gerechtshof van Zuid-Holland heeft heden tot de straffe des doodsuit te voeren binnen Delfshaven, veroordeeld, Ludwig Wilhelm Mulder, beschuldigd van brandstichting in een huis ia de Gouverneurstraat te Delfshavenop 21 November laaltsleden. Met het Pruisische fregatschip Arnold Boninger zijn den 23 dezer uit Brouwershaven naar New- York vertrokken 156 landverhuizers uit de pro vinciën Groningen en Friesland en van het eiland Over-Flakkee. In de volgende week zullen uit de gemeente Spijk en omstreken weder verscheidene huisgezinnen naar Amerika vertrekken. Men schrijft uit LondenEik oogenblik wordt de uitvaardiging van een besluit van het gouver nement te gemoet gezienwaarbij de invoer in Engeland van vee uit Holland wordt verboden. Per TelegraafAanstaanden Woensdag treedfc het verbod in werking. Een Hollandsch werkman, Meier genaamd, beweert een oufeilbar middel tegen de runderpest te bezitten. Hij is door den Koning der Neder landen in gehoor ontvangen aan wien hij eene flesch Yan zijn hulpmiddel heeft overhandigd, dat op dit oogenblik aan het onderzoek van man nen der kunst is onderworpen. Men meldt uit Breda, 24 Maart.: Als een bewijstot welken hoogen prijs tegen woordig de gemeenste kalveren opgekocht worden, kan dienendat men voor een kalf van zes we ken 55 gulden besteedt. Het Nederlandsche volk zet jaarlijks door de staats-loterij 3l/2 millioen gulden geheel irnpro- duktief ora. Daarvan keert 2'/2 millioen tot de spelers terug. Alzoo de 3'/2 millioen wordt om gezet, teneinde daarop 26 percent, of ongeveer 9 ton gouds te verliezen. En waar blijven die 9 ton? De helft vloeit in de schatkist en de andere helft in de zakken der loterij-handelaren. De spelers geven in iedere loterij eene som van f 1,152,000 uitom f 886,000 te winnen onge rekend de huur, den woeker en alle andere ongerechtihheden, die met de loterijbriefjes worden gepleegd. De spelers verliezen dus bij iedere loterij drie ton gouds vooral niet minder. Die som wordt echter niet alleen in Nederland ver speeld want de Engelschen nemen altijd een aanzienlijk getal loten. De nieuwe minister van finantien schijnt genegen om de verhuring van loten geheel af te schaffen en ook desplitsing te verbieden. Op dit oogenblik echter de staats loterij op te heffen durft hijhoe dit denkbeeld hem ook bekoortniet doen omdat de 4 ton die zij aan de schatkist geeftniet kan worden gemist. DE TRICHINENZIEKTE. Het Fransch Staatsblad kondigt het verslag af dat door de heeren Delpeckprofessor bij de fa culteit van geneeskunde te Parijsen Reynal professor bjj de veeartsenijkundige schooi te Alfortaan Frankrijks minister van koophandel en openbare werken was gezonden die heeren waren gelast de trichinen bij de menschen en varkens in Duitschland te gaan bestudeeren. Wij vermeenen de aandacht te moeten inroepen op de volgende besluitsels van het Yerslag. 1°. Het hart, de lever, de ribben, de hersenen en het vet spek van het varken bevatten nooit trichinende vreesachtigsten mogen dus onbe schroomd gebruiken van die gedeelten. 2°. De gewoonte van het varkensvleesch goed te bradenalgemeen in ons land in zwang zal hen altijd behoeden voor bet besmettelijk uit werksel der trichinenaangezien de warmte van 75 centigraden voldoende is om de trichinen te dooden, mits die warmte tot op het diepste van het vleesch zij doorgedrongen. 3°. De verlengde zouting o f eene warme be- rooking van ten minste 24 urendoen hetzelfde uitwerksel als het braden, en doen elk spoor van trichinen verdwijnen. 4°. Eindelijk, de besmetting der trichinen, laats— stelijk in Duitschand opgemerktis verdwenen of aan het afnemen. ÏJZENDIJKE8 April. Yoor de bedijking der schorren le Biervliet is verleden Vrijdag de eerste zode gelegdwelke plechtigheiddoor eene menigte belangstellenden bijgewoond en door hel aldaar beslaande liefhebberij muziekge zelschap werd opgeluisterd. Het uitsteken der vlaggen, zoowel van openbare als bijzondere gebouwengetuigde van de alge- meene ingenomenheid met dezen aanvang. Heden wordt het werk met kracht voortgezet, GRAANMARKT te AARDENBURG. Verkoopprijs per Mudde. DINGSDAG, DINGSDAG. 27 Maart 1866. 3 April 1866. LAAGSTE HOOGSTE 4AAGSTE HOOGSTE Tarwre Ilogge Wintergerst Zomergerst Boekweit Haver Paardeboonen! Erwten f 7,80 5,75 5,90 5,40 0,00 3,00 7,30 7,10. f 9,00 5,80 6,00 5,50 0,00 4,00 7,50 7,50 f 7,10 5,60 5,70 5,40 0,00 3,20 7,00 7,00 f 9,00 5,70 5,90 5,70 0,00 4.00 7,00 7,40 OOSTBTJRG, 4 April. Bij kleinen voorraad bestond heden -weinig vraag voor granen en werd weinig verkocht, behalve eenige monsters GerstHaver en Paar deboonen. Afwijkend goed aanmerkelijk lager. Jarige tarwe f 8.00 a 18.75, nieuwe dito 1 7.09 a 1 825, rogge f 5.50 a 5.75, wintergerst 15.60 a 1 5.80. zomer dito 1 5.50 a 15.60, haver f3.00 a f 4.00, paardeboonen f7.00 i f7.50, erwten 10.00a fO.OO. ZOMERDIENST van 1 April tot 16 October. Van SLUIS: Maandag, 's morg. 7ure. Dingsdag,'smorg. 5y2 ure en 's namiddags 2 ure. Woensdag, 'smorg. 5 '/2 ure .en 'snamiddags 2 ure. Vrijdag, 's morg. 10 ure. Zaturdag, 'smorg. 7ure. Van BRUGGE: Maandag, 'snam. 4 ure. Dingsdag, 'smorg. 8 ure en 's namiddags o ure. Woensdag.'smorg. 7 ure en 'snamiddags 6'/2 ure- Vrijdag, 'snam. 5 ure. Zaturdag, '-snam. 4 ure. Gedurende deze dienst zal de Stoomboot ééns in de Maanden wel des Woensdags vóór of op Volle Maan, in plaats van des namiddags 4 uredes avonds 6ure uit BRUGGE vertrekken.

Sluisch Weekblad | 1866 | | pagina 3