BUITENLAND. toorts tot onzen bondgenoot te moeten makenwant wij gelooven evenmin als onze Eecloosche confrater aan spoken en wij zijn overtuigddat hij ons ten slotte gelijk zal geven, nadat hij, in een volgend nummer, onze gedachten over het spook zal gelezen hebben NOORD-AMERIKA. Men leest in den Mcssager Franco-Américain Verleden Dinsdag, omtrent 2 uur namiddag, kwamen er 12 mannen tegelijkertijd te Liberty Clay County (Missouri) aan: drie hunner verwij derden zich tot op eon bijna gelijken afstand om de waak in don omtrek der stad te doen en de negen andere begaven zich naar de bauk. Terwijl 7 hunner al de toegangen van het ge bouw bewaakten, drongen de twee andere binnen, en met de pistool op de borst dwongen zij den kassier, den heer Baird en zijnen zoon, hun al het geld af le leveren hetwelk er in de bank ge- deposeerd was de som beliep 72,000 dollars. Zoohaast zij vertrokken waren stak de heer Baird het hoofd builen het venster en poogde door zijne kreten alarm te maken. Zekere Wynoon hoorde die kreten en begon insgelijks te roepen doch bijna terzelfder tijd werd hy" door vijf ge weerschoten neergeveld. De twaalf medeplichtigen sprongen toen te paard en verwijderden zich in galop. Dertig burgers der stad hebben beu vervolgd en hun getal was des anderendaags tot meer dan 50 aangegroeid; doch lot hiertoe zijn al de opzoe kingen vruchteloos geweest. Toen de moordenaars tot'op 40 mijlen afstand van Liberty, ter plaats genaamd Kent on Mount Gilead waren aangekomen hebben zij de op brengst van dcu diefstal verdeeldten einde zich des noods le kunnen verspreiden. Men heelt er drie van hen herkendals hebbende tot de guerilla's van den laatsten oorlog behoord. De Bcrggeist vermeldt het volgende agngaando <le petroleum Do aanzienlijkste petroleumbronnen bevinden zich in de noordelijke en westelijke deelen van West-Virgiuiein het zuid-oostelijke deel van Pensylvanie, in Canada,op het noordelijk van T meer Erie gelegen schiereiland en zuidelijk 'Californie. In West-Virginie vertoont zich de meest aan zienlijke petroleum-verspreidingvan geheel Noord- Amerika. Het hoofdpunt van het oliegebied is Parkersburg, de hoofdstad van Wood-County, en ter plaats gelegen, waar de kleine Kanawha zich in deÖ.hio stort; in Wood-County, ligt het middenpunt der oliebronnen de beroemde Borning-Spring- Run. die, van hel noorden komende, in de kleine Kanawha uitmondt. In Ohio vormt de stad Marietta hel middenpunt des oliehandels. Washington-County brengt de meeste petroleum voort. De groote uitbreiding der brouuen in het noord westen bewijst, dat zich, even als in West-Virginie, het oliegebied niet als een gordelmaar als eene onregelmatig gevormde streek uitstrekt. Ü^De bronnen in Pensylvanie zijn de meest be kende; in de Oil-Greek, die hieraan zijn naam ontleent werden in 1861 de eerste 'bronnen ontdekt. Men berekende in de jaren 1851 en 1862 het dagelijksch bedrag der bronnen op 8000 barrels (vaten)eene enkele bron leverde 3000 barrels •daags. In 1863 daalde het bedrag tot 6000 barrels in 4861 op 4006, en in den laatsten tijd is bet weder gestegen tot 6000 barrels per dag. Nog sterkere bronnen dan in de Oil-Creek hebben de horingen in de graafschappen Lawrence, Butler, Armstrong en Clariaa aan don dag ge bracht. In Canada zijn onlangs ook in het oosten aan de St.-Johus rivier aanzienlijke bronnen ge vonden. In Californie keaft men vele aardoliebronncn ontdekt; de belangrijkste liggen bij Buenaventura, 3*28 mijlen zuidelijk van San Francisco. Bovendien heeft men petroleum gevonden en gewonnen in de stad New-York in Mexico Texas, en onlangs in Kentucky, Michigan, In~ dianie Colorado Oregon TennesseeIllinois Montana en op Cuba. Volgons tijdingen uit Amerika bestaat de reus achtige waterval van de Niagara niet meer. De hooge rotspunten zijn afgebroken. Hel is in den siacht van 10 Februari in het midden van een geweldigen storm, dat dio brokken zijn afgeva lieu. ITALIË. Zooals bekend is is Joseph Mazzini door een der kiescoilegie» op Sicilië lol afgevaardigde ge kozen en heeft dit overal grooten indruk gemaakt. Wat zal er uu gebeuren, vraagt l'Europe? Zal' het Italiaansche gouvernement dien samenzweer der dien ter dood veroordeelde, dien man, dia alle goddelijke en nienschelijke wetten met de voeten beeft getreden, zitting laten nemen in het parlement? De katholieke bladen hebben van do zich aanbiedende gelegenheid gebruik gemaakt 1 om Mazzini van hun standpunt aan te vallen. Van de andere zijde zien de vrienden der Ita liaansche eenheid terug op de eerste dagen harer geschiedenisen vinden bij de wieg der eenheid Jos. Mazzini slaan, den vurigenden onver- moeiden apostelden onvergelijkelijken partij man. Heden op het oogenblik dat Italië zich ver heugt in het genot eener gewenschte, hoewel dan ook zeer onvolledige eenheid, zien wij dienzelfden man Joseph Mazzini, den grooteii woelgeest, door Europa in den ban gedaan verloochend vogelvrij verklaard, stervende van zwakheid en uitputting le Londen, het oord zijner ballingschap. Tusschen deze twee zoo scherp tegenover elk ander staande gevoelensis nog plaats voor de politiek. Wat zal het gouvernement van Florence doen Men zegtdat het zeer geneigd isde denreu van het parlement niet voor Mazzini te sluiten. Eu dit besluit zou misschien verstandiger zijn dan menigeen zou wanen. Door Mazzini aan zijn vaderland weder te ge ven en hem le onttrekken aan dat handelen in het verborgene, waaraan hij zijn geheel leven heeft gewijd, zou de regeering niet alleen bevrijd worden van de noodzakelijkheid om gevaarlijke eu teedero kwestie» te onderzoeken, maar het aangeduide besluit zou misschien tevens een uit muntend middel zijn om dien grooten beroerder van een gedeelte van zijnen invloed in Italië te berooven. RUSLAND. Uit Petersburg wordt gemeld dat de gezond heidstoestand van de grootvorstin Helena, weduwe van den in 1849 overleden grootvorst Michaël broeder van den Saar Nieolaas zoodanig is dat die hopeloos genoemd moet wordeD. Het over lijden dezer vorstin welke in der lijd verschei dene politieke zendingen vervuld heeftzou gelijk te denken isvan invloed zijn op het zilveren huwelijksfeest, dat het keizerlijk echtpaar vau Rusland weldra denkt te vieren. FRANKRIJK. De Fransche Moniteuravonduitgaaf van 14 Maartdoet voorgevoelen dat ju de conferentie van Parijs de mogendheden in overeenkomst met de Porie zullen onderzoeken, of het niet geschikt ware eon definitief karakter te geven aan de wijze toegevingen, voorioopig door Turkije in 1861 ge daan. De conferentie zal ook de overeenkomst onderzoekenwaarbij de scheepvaart op den Do- uau geregeld wordt. De verbittering vanljet hof op de leden der meerderheid in de kamer, die liberale amende menten voorsteldenis nog verre van geëindigd. Donderdagna bet diner ten hovehebben zich feiten voorgedaandie daarvan ten bewijze strekken. De keizer heeft onder anderen met groote stem verheffing verklaard, dat hij meer hield van ver klaarde vijanden dan van de leden der liers-parlij. De keizerin heeft zich van hare zijde tot den hertog de Marmier gewend met de verzekering dat zij achting had voor de oppositiegelijk die door hem werd gevoerd waarmede zij wilde te kennen geven, dat zij de bedekte oppositie, die thans door vele leden der meerderheid in de ka mer gevoerd wordt, verfoeide. De hertog bracht echter de keizerin in het nauw door de zinspeling niet te willen verstaan. Hij betuigde H. M. zijnen dank voor het bewijs van tevredenheidhem gegevenen verzocht haar verlof om hare woorden aan zijne vrienden, die regelmatig ten huize van den heer Marie te za- men komenle mogen overbrengen. De keizerin had den moed niet dit te weigeren en zoo zullen de hoofdleiders der oppositie van de keizerin een blijk van tevredenheid verwerven Die Comé die-de-C our is recht vermakelijk. Het was trouwens te voorzien dat de ontrouw van een deel der meerderheid van de kamer eene kleine toenadering zou tot stand brengen tusschen het hof en de oppositie. Wat er ook van zij, stellig is de tiers—parfcij geroepen om veel goeds te verrichten in geval zij geene misstappen doet. Het is toch niet aanneembaar dat de keizer zich op den duur zal laten verblinden door de vleiers die hem omringen. Hij kan het verleden niet geheel vergeten zijn. In ballingschap opgevoed, bad hij steeds den vrcesélijkcn val voor oogen van zijn oom dio naar het gevoelen van Lodewijk Napoleon zelve door het despotisme le gronde werd gericht. Later stond hij tegenover den val van Lodewijk Philips en heeft meest al diens trouwste dienaren en het meerendeel zelfs der republikeinen om zijn eigen troon weten te scharen. Thans zelf in het gebrek van zijne voorgangers te vallen en bij het geringste verzet aaa de kamer zoo openlijk ontevredenheid le toon enis onver standig en dat zal de keizer te eeniger lijd zeker leereu inzien. Men schrijft uit Jargeau aan het Journal du Loiret de volgende zonderlinge misvatting Er heeft eene zonderlinge misvatting in. onze stad plaats gehad. Er is een man voor een an deren begraven. Verleden Donderdag8 clezcn ging men den policic-commissaxis verwittigen dat men het lijk van eene» persoondie reeds in jaren scheen gevorderd te zijn, uit de Loire had opgevischt. De commissaris begaf zich onmiddellijk ter plaatsvergezeld vau gendarmen en hij deed eenen geneesheer roepen om het lijk te onder zoeken en vast te stellen op welke wijze hij be zweken was. Toen de achtbare policie-ollicierop de steile helling was afgedaald, begon elkeen to roepen: „Het is Prudent HeurtcauYan Fay- aux-Loges, wij kennen hem zeer goed. Hij is het wel degelijk!" Toen de voorafgaande formaliteiten vervuld wa ren, werd het lijk naar het gasthuis van Jargeau gedragen en in de doodeuzaal nocrgelegd. Men haastte zich de naaste bloedverwanten le verwit tigen, welke eene naburige gemeente bewonen. l)e zoon, de dochter en de schoonzoon kwamen toegesneld, en allen riepen, mot eene door tranen verstikte stemHet is wel degelijk onze vader wij herkennen hem volkomen!" Die brave lieden wilden dat hun vader op eeno behoorlijke wijze begraven werd, cu zij begonnen over le gaan tot het aankoopen der voorwerpen voor de begrafenis benoodigdzooals een hemd een laken, de lijkkist, enz. enz. Er werden uit- noodigiugen aan de bloedverwanten en vrienden van den overledene gezonden, eu des Vrijdags, 's morgens ten 9 uurhad de begrafenis met de gebruikelijke plechtigheid plaats. Een uur later begaf Heurteau, de zoon, zich voor handelszaken naar de markt te Chateaunent, toen hem een man te gemoet kwam. Welk eene verrassing en verbaasdheid! Hij ko» zijne oogen niet gelooven. Het was zijn vader! „Mijn vader! roept hij uit, daar zijt gij, en wij hebben u daar zoo even begraven het bewijs hiervan is dat ik nog mijnen zwarten halsdoek aan heb, en dat ik 6U2 franks voor uwe begrafenis heb gegeven." Er had een hartroerend tooneel plaats. Vader en zoon omhelsden elkander. Na zich eenige oogeublikken aan de vreugde overgegeven te hebbenvertrok de gewaande doode naar Jargeau. om er tie tranen zijner bloed verwanten en vrienden te droogen. Indien hij eenige uren vroeger gekomen warezou hij den lijkstoet hebben zien voorbijtrekken en zou zijn eigen lijk hebben kunnen vergezellen. Het gerucht werd weldra verspreid dat Heur teau niet dood was, en dat een ander Yoor hem begraven was. De gausche stad was in opschudding. Men nam langs alle zijden inlichtingen en men ont dekte eindelijk dat de persoon, die verleden Vrij dag voor Prudent Heurteau was begraven een ongelukkige daglooner was der gemeente Togy Levacher genaamd en vader van vijf kinderen. Levaeher was verleden Woensdag naar de markt van Jargeau gekomen en bij toeval in do Loire gevallen. Wat vader Heurteau betreft, deze snelde naar de lijkdragers, welke een anderen onder zijnen naam begraven hadden. Ik kom zeide hiju mijn geld terug vragen, voor mij onwettig begraven te hebben." Die hoeren hebben goedwillig aan zijn verzoek voldaan. Hoe zal die zaak thans geregeld worden? Zal er geen vonnis dor rechtbank noodig zijn ora de overlijdens-acte van vader Heurteau op de registers van den burgerlijken stand te ver nietigen Wie zal er. de begrafeniskosten betalen van de» ongelukkigen Levacher, vader van een talrijk huisgezin, dat hij zonder eenigen steun achter laat? Zal de justitie gedwongen zijn tot eene ontgraving over te gaan om de identiteit te be wijzen van den persoon die verleden Vrijdag be graven is? P. S. Zondag heeft de stadstamboer afgekon digd dal vader Heurteaudie verleden Vrijdag voor een ander begiavco was, niet dood maar teruggevonden was. DUITSCHLAND. Bij de leigroeve Frederiksberg in Smalantf (Zweden) is dezer dagen een groot ongeluk ge beurd. Men had eene flesch met twee pond bevroren nitroglycerine in eene smidse gebracht, te» einde die in warm water le ontdooien. Waar schijnlijk is men daarbij onvoorzichtig le werk gegaan, want de olie ontvlamde, met hel vreese- iijke gevolgdat de smidse in de lucht sprong- Van de in nabij de smidse aanwezige zeven per sonen werden twee gedood en vijf zeer Zwaar gekwetst. Een der gedooden werd 'zoodanig ver minkt, dat men op grooten afstand stukken van zijn lichaam» vond. BELG1E. ANTWERPEN43 Maart. Eene verschrikkelijk© ramp is te Merxeradicht bij onzo stad, losge broken: de runderpest heeft zich verklaard in do stallingen der stokerij van de heeren Bal en Co. aan den Deurneschen steenweg. Wij denken onze lezers tc verplichtenhun over deze ramp breedvoerige inlichtingen, zooveel mogelijk ter plaatse zelve genomenmee le dee len. Deze zullen to gel-ij kor tijd voor waarschu wing dienen aan gemeentebesturen- eu houders va» vee. Het was dezer dagen dat in de gezegde stallen,, door den veearts Van den Maagdenberg, de ziekte bij een der 136 beesten bevonden en de afma~ king ervan onmiddelijk bevolen werd. De afmaking gebeurde door eenen slachter va»'

Sluisch Weekblad | 1866 | | pagina 2