N°. 42. Zesde jaargang. Vrijdag 20 October. Correspondentie. siiisri ÜSEUWS- El ADVERTENTIEBLAD VAI WESTELIJK ZEEUWSCH - VLAANDEREN. Dit Weekblad verschijnt icderen Vrijdag.Prijs per drie maanden voor hel voormalig 4de district van Zeeland 1,15; voor de overige plaatsen des Rijksfranco per post 1.3J Afzonderlijke Nummers ƒ0.10. Prijs der Advertenliën, van 1-5 regels 0,75; elke rege daarboven 0A2l/z, behalve het zegel van 0,35 voor iedere plaatsing. Groote letters naar het getal gewone regels, die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven, de Redactie betreffende, benevens Advcrtentiën en gewone Berichten of Mededeelingea van Correspondenten le bezorgen bij den Uitgever dezes, alles francobehalve de bekende Correspondentiën. Do Correspondentie van ons Weekblad wordt met iedere week drukker. Het verschijnt éénmaal per weckin eene kleine Drukkerij dit voorshands in antwoord op een officiëelen Brief aan onzen Uitgever. De Redactie waarborgt den Lezers 1». Algemeene belangen. 2°. Bijzondere belangen. Beide ivcnschen ice echter in 't oog te houden Yerwckt actie reactieschrijven wekt weer schrijven. De geëerde Stellers der officiëele Missive gelieven geduld le oefenenwe zijn nog niet waar we wezen moetennoch in den gezonden humanen toestand op zedelijk noch in den gezonden toestand op stoffelijk gebied 1 Ons woord aan onze Land- en Gcwestgenooten is daarom nog steedsHelpt ons! Het Sluischc, zegge Sluische Weekblad niet met het oog op die Gemeente alleen maar met het oog vooral op het voormalig District van dien naamzal het Sluische Weekblad blijven I Van de eene zijde kan men ons het verwijt niet onthoudendat het te Sluisch is; van de andere zijdedat hel niet Sluisch genoeg is. Wij verzekeren dat de plaats waar het geschreven wordt op deszelfs geest en strekking geen den min sten invloed uitoefent 1 Om voor ons gevoel gewichtige redenen staat ditmaal deze Correspondentie aan het hoofd van ons Weekblad. DE REDACTIE. "veemarkt te qostmT BURGEMEESTER en WETHOUDERS van OOSTBURG maken bij dezen bekend dat op de Veemarktalhier te houden op Maandag den 30 October a. s.geen RUNDVEE zal worden toegelaten. Oostburg, den 13 October, 1865. De Burgemeester, F. L. BENTEIJN. De Secretaris L. THERI Mz. De betrekking van HOOFDONDERWIJZER aan de Openbare Lagere School te SCtlOON- DIJKE met den 1 Januarij 1866 vacant komende zoo worden Sollicitanten naar die betrekking uitgenoodigdzich met franco Brieven aan te meiden bij den Burgemeester dier Gemeente vóór of op den 15 November 1865onder overlegging der bij de Wet ge vorderde stukken. Vcreischton voor die betrekking zijn het bezit eener Akte als Hoofdonderwijzer, bene vens bevoegdheid tot het geven van onderwijs in de Fransche taal en de Wiskunde; be voegdheid tot het geven van onderwijs in de Engelsche en lloogduilsche talen zal tot aan beveling strekken. Benevens het genot van vrije Woning en Tuin, is, onder nadere goedkeuring, aan die betrekking eene Jaarwedde verbonden van ƒ925,,-. ScuooNDiJKE, den 10 October, 1865. S. DE GRAAG, Burgemeester. J. M. DE SMIDT, Secretaris Gedeputeerde staten holland. van noord- doen te welen, dat door de Staten dier provincie in hunne vergadering van 26 September 1865 is vastgesteld hetgeen volgt: VERORDENING TOT WURM VAN VEEZIEKTE. Artikel 1. Het is verboden versche huiden, vcrsch vleesch, ongesmollen vet, stalmest ofver- schen afval van rundvee aan te voeren of te doen aanvoeren op het vaste land der provincie Ttfoord- Holland, (hetzij over de landgrenzen, hetzij op eenig punt der kust langs de Noordzee, de Zui derzee het IJ en het Wijkermeer) of over ecnige lijn binnen gezegd vaste land, welke door Gedeputeerde Staten als verboden liju zal worden aangewezen. Het is mede verboden runderen schapen varkens of geiten over de bovenbedoelde grenzen aan le voeren of te doen aanvoeren, tenzij alleen op die plaatsen welke daartoe door Gedeputeerde Staten zullen worden aangewezen. Art. 2. leder die vee aanvoert, is verpügt het aan het onderzoek van daartoe aangestelde keur meesters te onderwerpen en dat onderzoek zooveel mogelijk gemakkelijk te maken. Art. 3. Het in art. 1, 2e lid, genoemde vee zal niet worden toegelaten wanneer het 1°. wordt aangevoerd van eene plaats of uit eene streek waar eene besmettelijke veeziekte heerscht 2°. niet voorzien is van een certificaat, hoogstens drie dagen te voren afgegeven door het hoofd der politie van de plaats van herkomst, hou dende verklaring dat hclbij de afzending ge jond was en afkomstig uil eeu gezond beslag 3n. door keurmeesters verklaard wordt hesmet of van besmetting verdacht te zijn 4". is aangevoerd met hetzelfde vervoermiddel waarinof met dezelfde kudde waaronder besmet of verdacht vee is bevonden. Art. 4. Gedeputeerde Stalen kunnen bepalen dat het vee van eeu of meer der genoemde soor ten dat op de voor den aanvoer aangewezen plaatsen wordt toegelatentijdelijk onder toezigt van keurmeesters zal worden afgezonderd gehou den iu eene bewaarplaats daartoe door het ge meentebestuurof, onder goedkeuring van keur meesters door den houder van het vee aan te wijzen. Het binnentreden der bewaarplaatsen is ver boden behalve aan hen die daartoe eene schrif telijke verguuuing van keurmeesters hebben ver kregen of er ambtshalve toegang hebben. Art. 5. Niemand mag uit de bewaarplaatsen vee vervoeren of doen vervoeren, dan met schrif telijke vergunning van keurmeesters en met in aclit neming der daarbij te maken bepalingen om trent den te volgen weg onverminderd de ver- pligting tot naleving der plaatselijke verordenin gen op dit onderwerp. Art. 6. Voor zooverre de overtredingen van deze verordening niet vallen onder de wet van 9 Julij 1842 Staatsblad N°. 21] zal overtreding der bepalingen vau art. 1 en 5 worden gestraft met eene boete van 75„- en zeven dagen gevange nisstraf te zamen of afzonderlijk die van art. 2 met eene boete van 25,,- en drie dagen gevan genisstraf, le zamen of afzonderlijk die van art. 4, 2e lid, met eene boete van ƒ10,,- en twee dagen gevangenisstraf, te zamen of afzonderlijk. Art. 7. Behalve de door' de wet aangewezen personen zijn tot het constateren dezer verorde ning bevoegd de keurmeesters en alle andere per sonen, die van wege de provincie met het houden van toezigt lot handhaving der verordeniug wor den belast. Art. 8. Deze verordening treedt in werking op het door Gedeputeerde Stalen hij de afkondiging te bepalen tijdstip. Gedeputeerde Staten zijn bevoegd hare wer king, hetzij voor alle, hetzij voor enkele der in art. 1 genoemde voorwerpen te schorsen. Aldus vastgesteld door de Stalen der provin cie Noord-Holland den 26 September 1865. Goedgekeurd hij 's Konings besluit van 28 September 1865, N°. 52. Gegeven te Haarlem den 30 September 1865. Gedeputeerde Stalen voornoemd. RöELL, Voorzitter. van vladeracken, Griffier. Gedeputeerde staten van noord- holland Gelet op de art. 8 en 1 van de verordening tot wering van veeziekte door de Staten dier pro vincie op den 26sten September jl. vastgesteld en na door don Koning bij besluit van den 28sten September daaraanvolgendeN°. 52, te zijn goed gekeurd op heden in het proy. blad JN°. 58 af gekondigd Bepalen: I. de genoemde verordening treedt in werking op den ideu October 1865 II. als plaatsen waar het geoorloofd is runderen, schapen, varkens en geiten aan Le voeren, worden aangewezen a. te Amsterdam, de Westeraanlegplaats, of zoodanige andere plaatsen, alwaar, in gevolge de kennisgeving van Burgemeester en Wethouders van Amsterdam, van 28 Seplcmber 1863 (Gemeenteblad N". 19) in bijzondere omstandigheden de invoer kan worden vergund en b. de aanlegplaats bij 't huis Zeeburg onder de gemeente Diemen. Haarlem, deu 30stcn September 1865. Gedeputeerde Staten voornoemd RöELL, Voorzitter. VAN VLADEBACKEN, Griffier. Het is onbetwistbaar zekerdat wat de natuurlijke ligging van ons gewest betrefthetzelve tot Vlaanderen behoort." Deze opmerking wordt dikwijls van Schrij vers en Sprekers vernomenen over 't algemeen kunnen wij ons wel met haar vereenigenover 't algemeen zeggen wij want wij zouden die stelling niet onvoor waardelijk willen onderschrijvenomdat ze niet onvoorwaardelijk waar is. Dresselums maakte reeds de opmerkingdat ieder vreemden vooralhet merkwaardig verschil tusschen de landen zuid- en noordwaarts van den ouden Land- of Weerdijkden Grave Jansdijkin 't oog springten wer kelijk dit is zoo. Zuidwaarts van den

Sluisch Weekblad | 1865 | | pagina 1