Verkiezing van Raadsleden. "marktberichten. Belgen. Die toestand is gebleven zoo als, steu nende op goede inlichtingen, meermalen gemeld is. Z. AL is, na de eerste naaldprikking een wei nig hersteld; dank zijne buitengewoon sterke ge steltenis kon de Koning den vijand oogenblikke- lijk verwijderen maar niet overwinnen. 1 Iet water komt steeds terug en er gaat geene week voorhij. of Z M. moet ten minste eeneoperatie ondergaan. Men kan dus licht begrijpen dat de Koning zeer verzwakt en afgemat is. De toestand is veel verergerd. Ook wordt er eene ramp te gemoet gezien, door allen die den waren toestand kennen. Koningin Victoria, die slechts in oogstmaand te Brussel verwacht werd zal liet Court Journal zegt het in zijn laatste nummer hare reis naar Belgie verhaasten. H. M. wordt binnen weinige dagen in de hoofdstad verwacht. Den 12 dezer maand ten i'2%, ure is het vonnis uitgesproken in de zaak van hel tweegevecht lusschen de heeren de Laet lid der kamer, en Chazalminister van oorlog in Belgie. Er was geen3 verdediging. De heer de Laet heeft ver klaard fransch te zullen spreken doch met allo voorbehouding van zijn recht om gebruik te maken vau het vlaamsch. De heer de Laet, als zijnde de uitdager, is veroordeeld lot 3 maanden gevan genis en 300 francs boete of 8 dagen gevangenis de heer Chazal is veroordeeld lol twee maanden gevangenis en 200 francs boete of 8 dagen arrest. Een talrijk publiek woonde de zitting hij. Ilot rapport van den generaal Marmora aan den Koning van Italic over de laatste onderhandelingen met Rome is openhaar gemaakt. Men weet ten gevolge van dit rapport niet. of de onderhande lingen afgebroken of gestaakt zijn. Zeker is het dat do onderhandelingen niet hervat kunnen worden op het standpunt, waarop de gezanten des Konings zich geplaatst hebben. Er was namelijk overeengekomen, dat men bij do onder handelingen de zaak van do Bisschopszetels bloot kerkelijk behandelen zou, en de gezanten hebben de zaak op polilick terrein overgebracht. Er zijii uil Florence eenigc bijzondorheden bekend ge worden over de laatste zitting van het kabinet der ministers. In deze zitting zijn er debatten gevoerd over dc onderhandelingen met den Paus. Opmerkelijk is hel, dat de heeren la Marmora en Lanza, die geneigd waren voorliet hervatten der onderhandelingen en die den steun des Konings hadden, de meerderheid van het kabinet tot hun gevoelen niet hebben kunnen overhalen. De mi nister van binneulaodsche zaken getuigdedat dc prefecten zich ongerust toonden over de stem ming der kiezers bij de aanslaande verkiezingen, dat liet in vele provinciën niet mogelijk scheen om de kandidaten van het gouvernement te doen kiezen, dau ouder voorwaarde, dat men zich ver zetten zou legen e Ue overeenkomst met Rome. De ministers hebben dau ook do zitting gesloten zonder ceuig besluit te hebben genomen en de onderhandelingen met Rome blijven om liet te noemen zoo als hel is afgebroken. Voorzeker moeten wij deze zitting van het ministerie iu Florence veel beieckenend noemen, Groole ge beurtenissen staan in Balie wellicht voor de deur! liet kan gebeuren dat Keizer Napoleon den gang der zaken in Italië waarnemende ten voor- deele der revolutie ziju laatste toevlucht zoekt in de bescherming der andere Vorsten van Eu ropa op een congresen het zal hem wordt dit gehouden, wel gelukken die bescherming le vinden. SLUIS. Tot leden van den Gemeenteraad zijn hij de jongste stemming herkozen de Heeren j. AL lleunequin en J. Le Roijmet 53 en 49 van dc 57 uitgebrachte, geldige stemmen. AARDENBURG. Kiezers 100, overleden 3, ver trokken 1 blijft 98, opgekomen 91, volstrekte meerderheid 46, gekozen de aftredende Heeren S. A. Boni me met 67 stemmen, J. de Aluyuck mei 54, de overigen over 12 personen. EEDE. Kiezers 25 opgekomen 23 volstrekte meerderheid 12, herkozen de Heer N. van Parijs 17. verkozen do Heer P. J. van Acker 16. HOOFDPLAAT. De aftredende leden van den Gemeenteraad j. B. Temmerman en O. E. Boone, ziju herkozen. OOSTBURG. Bij de verkiezing van 2 leden voor den Gemeenteraad werden uitgebracht 36 stemmen, waarvan op de aftredende leden: J. Kareis 32 en M. L. Mazure 18. Er moet eene herstemming plaats hebben lusschen laatslgemelden en B. de Diedie 8 stemmen verkreeg. De overige waren verdeeld over 6 verschillende personen. SCHOONDIJKE. Bij de verkiezing van 2 leden voor den Gemeenteraadin plaats van de Heeren S. de Graag. Burgemeester, en A. Risseeuw Az.Weihouder (welke laatste heeft verzocht huilen aanmerking te blijven), hebben van de 96 kiezers 58 hunne briefjes ingeleverd. Daar geeue briefjes van onwaarde stemmen werden bedroeg het getal geldige verklaard 58 en de meerderheid 30. Hiervan werden uitgebracht, op dc Heeren: S. de Graag 44, J. L. Kabboord 25, A. Steenhart 14, P Ris seeuw Pz. 13 stemmen terwijl do overige waren verdeeld over 12 verschillende personen. De Heer S. de Graag is alzoo herkozen terwijl eene herstemming moet plaats hebben lusschen de Heeren J. L. Kabboord en A. Steenhart. ST. KRUIS. Ingeleverd 28, si. van de39 kiezers; meerderheid li, herkozen de Heeren J. Beun 17 en J. Zonnevijile 14 stemmen. IJZENDIJKE. Bij de opening der stembus over dc stemming van Joden voor den Gemeente raad is gebleken dat Lot leden zijn herkozen de Moeren D. Bekaai-, met 62 stemmen, en I. C. O. Benleijn inet 69 stemmenterwijl op J. B. Timmerman 43 eu A. van Hoüte 41 stemmen zijn uitgebracht. AXEL. Er zijn 139 stembriefjes ingeleverd waarvan 3 van onwaarde zijn verklaardzoo dat de volstrekte meerderheid is 64 stemmen. Het getal geldige uitgebrachte stemmen be droeg 251. Hiervan zijn uitgebracht op: AL J. van Yessem 66, H. J. van den Berge 59, P. van Fraaijenhote 48 stemmenterwijl de overige waren verdeeld over 15 verschillende personen. De Heer AL 3. van Yessem is alzoo bij volstrekte meerderheid van stemmen lot lid van den Raad verkozen eene herstemming moet plaats hebben lusschen de Heeren 11. J. van den Bergo on P. vau Fraaijenhove (aftre dende leden). HEBiJK DER MATEN EN GEWICHTEN Belanghebbenden worden herinnerd dat de termijn voor den herijk der malen gewichten en si rijk els sluit op 31 Julij e. k.en dal de laatste zitting vóór dien lijd zal plaats hebben te Ooslbur-g op Vrijdag den 28slen Julij a. s.des morgens- van 8 lol 12 cu des namiddags van 2 tol 4 ureu. SLUIS, 20^ Julij. Gedurende de zes eerste maan den van 1865 zijn uit deze gemeente naar België, Frankrijk ea Engeland de navolgende granen uil- gevoerd Gerst 763 last lO mud: Tarwe 121 last 16 mud; Boouen 213 last 22 mud; Haver 43 last 18 mudErwten 5 last 8 mud zamen 1152 lasten 14 mud, of 34574 mudden bedragen. Hel getal mudden aardappelen in dal tijdvak uit gevoerd beloopt 5338. Naar wij vernemenwordt op 24 dezer de lieer Commissaris des Konings alhier verwachtom een gedeelte van het voormalig 4de District le bezoeken en tevens hel uitmondiugspuiil van bet nieuwe Uitwaterings-Kanaa! in oogeuschouw le nemen. Zijn wij wel onderricht, clan zal er ten raadhuize, op2)of 26 dezer gelegenheid bestaan, om dien geachte» Hoofd-Ambtenaar te kunnen spreken. Onder de punten die wij daarbij speciaal onder de aandacht wenschlen gebracht le zien, is vooral: een spoedig begin maken aan dc uilwaterings- middeleii en ouze aansluiting aan het lelegraafuet Gisteren werd de alhier in bezetting liggende kompagnie infanterie voor hel eerst geïnspecteerd door den Hoog Edel Ges.tr. fleer Peperkamp, onlangs tot Kolonel bij het 6de Regiment, in Zeeland benoemd. Zoowel de goede, houding als weJgeocfcndheid der manschappen, als do kazerne, infirmerie, schiet- en exercitie-plaatsen schijnen de bijzon dere goedkeuring vau den nieuwen Rcgiments- Chef le hebben mogen wegdragen. Voegt men hierbijeen doorgaanden geweuschten gezond heids-toestand van den soldaat eene immer heer- schende goede harmonie lusschen het garnizoen cn de burgerij dau mag Sluis voor den in Zeeland gelegerde» militair, gewis onder de gunstigste en aangename garnizoensplaatsen gerekend worden. Bij de jongste feesteu te Utrecht werd onder de illuuiinatiën cn versieringen ook die opgemerkt van den heer J. Ai. Sonmet hel volgende vers. Onder de jaartallen 18151865 volgt de Hulde aan de helden van Waterloo en Qualre-Bras, en aan de kiezers, die den 11 October hunne stem uilbragten op J. AL Son/1 „Voor de drie Vorstenbrandde ik drie lichten Waar bet Fransche juk voor moest zwichten. Op 'L vijf-en-twintigjarig1 (eest van onzen Burge meester Kien, Onlslak ik er tienwaar na duizenden mensehen kwamen zien! En ophef. Koninklijken Zilveren-Bruiloft feest, Zijn er vfif-eu-lwintig lichten bij mij le zien geweest. Toen heb ik een1 grooten toeloop geluid, Van de meeste inwoners dezer stad Thans beu ik zoo vrij, en durf het weêr wagen lel aan het Geacht Publiek voor te dragen. In October maakte mep mij kandidaat, En dat wel voor utrechtsch gemeenteraad! Ncgen-en-tachtigsTEMMEN werden op mij uilgebragt. Zulk een groote eer had ik nooit verwacht, Aan al die heeren hulde le bewijzen ismijnpligt, Ik brand dus voor ieder die J. AL SON stemde één licht! En wat nu te doen voor Willem SI en Wellington Die le Waterloo een einde maakten aan de rege ring van Napoleon? Om nu hulde te brengen aan al diedappren, Laat ik vrolijk de nationale driekleur wapprea En illumineer met negen-en-tachtig lichten, Ter eere van die mij stemdenthans eindig ik met dichten liet geacht publiek dient bepaald te weten Dal niet ik maar de schilder, Blugqer heeft vergeten. Lees dus Willem Twee, Jölüciier eu Wellington. Ik herhaal het, hel abuis ligt niet aan Son! Ook breng ik hulde aan dc ridders vau de Wil lemsorde en "t Metalen Kruis Wensch dc oude krijgers veel genoegen in Leiden en een royaal ontvangst te huis." EEDE, 18 Juli. Builen de verkiezingen voor den Gemeenteraadhad alhier lieden nog eeoo eenvoudige plechtigheid plaats. De Heer Burge meester versierdeonder eene korte, doch gepaste aanspraak, den oud-sergeant der Nederlaiidsche Jagers Pieter Johannes Alarleiju met hel door AL ingestelde eercleeken voor de oud-strijders van !8J31815, tol dat einde dezer dagen van Ëxc. den fleere Minister van Oorlog ontvangen. Het kruis is zeer eenvoudig, doch uiterst net bewerkt. Een goed uitgevoerd diploma, met op steen gesneden teekeningen versierd behoort er bij. Naïf was de uitroepwaarmede onze land bouwers het toeken prezen: ..da "s schooner als dat leelijke koperen ding van Sint-llelena EEDE 19 Julij. 3iet genoegen vermelden wij nog, dat de heer C. L. Slokx, wethouder te Sint Kruis en bl.edvo:w:nt van ou/ea oud-strijder P. J. Marleijn dozen heden de eer bewezen heeft, om hom, voorzien van ziju eercleeken en diploma in zijn sierlijk rijtuig door de gemeenten Aarden burg Sint Kruis en Eede ons le voeren. In alle deze gemeenten had de inlevering van stembriefjes voor den Gemeenteraad plaats en de heer Slokx was op den airdigeu inval gekomen om zijnen bloedverwant le doen verhellen door den oud strij der Pieter Johannes de Vos alhier, versierd met dc Sint Helena medaille doch die door een sa menloop van omstandigheden (oorlog in Spaujo e iz.; geheel cn al van zijnen wil onafhankelijk belet was zijn Vaderland in 1813-1815 le dienen. De heer Slokx presenteerde zijnen gast in de drie Gemeenten aan zijne ambtgenooten, leden van het slembureau met de heeren Burgemeesters cn werd overal op de meest welwillende wijze ont vangen. 'L Is ons een genoegen deze humane daad van den heer Slokx le kunnen vermelden. ST. ANNA TER AIUIÜEN, 22 Juli. Zondag II. zou van hier een gezelschap, beslaande uit man nen vrouwen en kindereu naar de kermis le Wes'.kapelle rijden. Onbewust natuurlijk van het geen hun aldra zou overkomenvingen zij den rid in galop aan wat al dadelijk hunne vreugde in schrik en droefheid zou doen verkoeren. Pas toch waren zij in volle vaart toen het paard den weg willende inslaan naar de plaats waar hel den geheelen middag was gestald geweest, eene zóó veranderde richting aan den wagen gaf, dat deze in de daar onlangs op nieuw gedolven gracht liep, omversloeg, het gezelschap, op twee personen nadie den val vooruitzagen en uit den wagen sprongen in den grootste» jam mer bracht en zelfs het paard met zich in de gracht sleepte. De kreet om hulp van de onder den wagen cn iu den modder woelenden bracht tei stond velen op de been die naar de ongeluk kige» toesnelden cn hen weldra mochten redden. Zooals te denken is zij zagen er allen deerlijk u t; dan wat erger is, bijna allen hadden er wou den of kneuzingen bij bekomen twee kinderen waren door het bloed en den modder haast niet te herkennen en de vrouw van P. v. d. A. werd den arm op twee plaatsen gebroken. Onbedacht zaamheid mag wel als de oorzaak van dit ongeluk beschouwd worden. De wageu toch was met een korten dissel voorzien tengevolge waarvan men le weinig bestuur over deu wagen had. AXEL11 Julij. liet Departement Axel der Maatschappij: „lot Nut van 't Algemeen," hield heden ten raadhuize alhier eene buitengewone vergadering, waarin de plechtige uitreiking plaats had van twee zilveren medaillesop voorstel van dit Departement door gezegde Maatschappij toe gekend aan Cornells de Regtschippersknecht le Neuzen en aan Anna Brouwers, le Hoek. weleer dienstbode bij den Heer Meeuwens en later bij diens weduwe. De aanleiding lot deze bekrooning was. dat gemelde Cornelis de Regt, den 15 Februarij dezes jaars met het grootste levensgevaar uit het'kanaal te Neuzen gered heeft zekeren Pieter Dregmans timmermansknecht aldaardie met zijue prikslede bij eene uïtwateriugsluis door het ijs was gevallen; terwijl gemelde Anna Brouwers 'bekroond werd wegens hare getrouwe diensten, gedurende 53 ja ren als dienstbode in hetzelfde gezin bewezen. Door de goede zorg van deu Heer Telchu'js Voorzitter van liet Departementwerd de plech tigheid bijzonder verhoogd door de tegenwoor digheid van het talrijke zaïjggezelschap te Hoek door Z-Ed. met recht Zeeuwsche gulhartigheid ten zijnen huize ontvangen en onthaald. Onder de leiding van hare ijverige directeuren, A. Walraven, A. Waeijhaart en R. Platleeuw. heeft die Vcreeniging zoowel door vaderiaudscho zangen, als daartoe opzettelijk voor deze gele genheid vervaardigde liederen oneindig veel bij gedragen, om den feeslelijkcn stond luister bij le zetten en later de vrolijke stemming te doeu stijgen. SLUIS, 18 Julij. Tarwe f 7,89 a f 8,60, Rogge f 5,50 a f 5,73, Winlcrgerst f 4,70 a f 4,73, Zomergerst f 4.40 a f 4,30, Haver f 0,00 af 0,00, Paaraenboonen f 0,00 a f 0,00, Erwten f 0,00 af 0,00, Kanariezaad f 0,09. OOSTBUBG, 19 Julij. Bij redelijken aanvoer bestond heden weinig vraag en was bezwaarlijk le verkoopen zonder aanmerkelijke prijsverlaging. Van koolzaad zal p. m. 150 last zijn ter markt geweestmoest vau

Sluisch Weekblad | 1865 | | pagina 3