18 Junij 180Ó. BINNENLAND? men uit do Mexieaanschö hoofdstad verliet de keizerin het paleismet het voornemen om zich naar oeuc naburige plaats te begeven. Gelukkig ontmoette zij nog in de nabijheid der hoofdstad zijnde, een bewoner der omstreek, die haar waarschuwde niet verder te gaan, dewijl door de plateros het plan was gevormd om haar weg te voeren. Gèen gelóóf slaande aan die waarschu wing, ontvins zij echter binnen weiuige oogeublik- ken de duidelijkste bewijzen van dè gezindheid van een spoorslags oprukkendeu troep ruiterswaut niet slechts vervolgde men haar loeu zij de teu gels had doen wenden en ijiings naar de hoofdstad terugkeerde, maar do kogels drongen door het rijtuig heen. Daar de paarden ongekwetst bleven ontkwam men bet gevaar. De keizerin en de personen die haar vergezelden, bloveu gelukkig allen ongedeerd. Te Boürgcs heeft bij een brand een voorval plaats gehad dat zeker zonder wederga is. Een der spuitgasten was, toen de spuiten reeds aan het werk waren geweest en hij zelf ijverig had deelgenomen aan hel blusscheu op een ladder ge klommen om te zien op welke punten de water stralen moesten wordeu gericht. Èenige oogen- blikken had hij zóó doorgebracht loeu hij naar beneden willende klimmen, zich niet verroeren kon. Zijne van water doortrokken kleedereu, waariu hij eenige minuten aan den snerpenden kouden noordewind was blootgesteld warén stijf bevroren en bij maakte slechts één stuk ijs uit met dé ladder waarop hij stond. Gelukkig kou men nog bij tijds hein te hulp snellen, anders ware hij op de nóodlotligsle wijze omgekomen. ENGELAND. De Koningin van Engeland heeft aan den Koning vau Denemarken de orde van den Kousebaud toegezonden. Een spotblad van Londen kondigt daarover eene karikatuur af vol geest eu humor. Zij verbeeldt Koning Christin an met afgesneden beencn. llij houdt den beroemden Kousebaud in de hand en beschouwt dien wanhopig. Daar onder slaat geschreven: „Wat willen zij, dat ik er nu mede doe?"" Een Engélseh dagblad geeft.hel volgende mid del legen de angina (keelziekte). Men legt een brandende kool op den haardgiet een weinig teer over de kool en ademt door middel vau een pijp door den mond den damp daarvan in, om dien weder door den neus te laten uitgaan. ITALIË. Een dagblad van Milaan heldert hel wonder op dat hel beeld van Magdalena op eeue der voor naamste pleinen geplaatst, vau tijd lot lijd Iranen stortte. l)e regering liet het beeld onderzoeken eu men bevond dal het van binnen met water gevuld was, terwijl onder den grond een toestel was aange bracht om dat water te verwarmen. Wanneer men het beeld wilde laten weenen over de gru welen van den lijd, dan werd bet water beet gemaakt en de damp daarvan ontlastte zich iu den vorm van tranen door de oogeu. BELG JE. Vijftigste verjaardag van den slag bij Waterloo. Aan het volk van Duilschland, Engeland, Ne derland en België! Den 18 Junij verjaart Voer de vijftigste maal dc dag der verlossing van Europa. Op de velden van Waterloo werden, vóór eene halve eeuw door de vereeaigdo Noordsche vol keren de willekeur van eeneu enkelen man en het overmachtig krijgsgeweld van het zuiden geknakt. Op het slagveld van Waterloo verrees vol kracht de Germaaris'che vrijheidsgeest om in de wereld zijnen zedelijken invloed te herwinnen en de volkeren op te wekken tot de bereiking huuner natuurlijke beslemming. Deze volkerenin nood en kamp verbonden moeten zich ook in vrijheid en vrede samenschareu om den gesneuvelden broederen een dankoffer to brengen en hulde te betuigen aan bet ziouebseld der groote zegepraal der Germaansche stammen. Namens de Vlaamsche beweging sturen wij eenen oproep aan de mannen van Engeland, Duilschland, Nederland en België, om, ter gele genheid der vijftigste verjaring van den veldslag bij Waterloo een plechtig bezoek naar het slag veld te deen en aldus de Dictsche staatkundige levensprincipen te verheerlijken. Verbond der volkeren iu vrijheid vrede en liefdetegen overmacht en geweld Verbond der volkeren tot handhaviug en be scherming hunner zelfstandigheid Geeue audere beloekeuis zal dit bezoek hebben het is tegen niemand gerichthel zal enkel de uitdrukking onzes dankgevoels zijnde uitdruk king ouzer vreugde in de genieting onzer onaf hankelijkheid en de bekrachtiging des rechts en des vrijen wils aller natiën. Na het bezoek zullen de deelnemenden Duit- «schersEugelschon Nederlanders en Belgen, .sich vercenigen rond den disoh zooals voor eeuwen diunne voorouders de dappere Germanen. Brussel8 Mei 1855. Namens de Inrichtings-Commissie Dc Voorzitter Epcaud van der Pi.assche Advokaat bij hel Beroepshof le Brussel. De Secretaris Raymond dé Dey.n Advokaat hij het Beroepshof te Brussel. Deze plechtigheid zal geschieden onder liet geleide des beeren Eeux van Haxde Bestuurder van den Natiónalen Schouwburg. 1. 9 ure voormiddag, ontvangst in den Natió nalen Schouwburg (Cirque). Verwelkoming. 2. 10 ure voormiddag vertrek naar Waterloo. Redevoering op liet slagveld. 3. G ure namiddag, feestmaal in denNalioualen Schouwburg (Cirque). BRUGGE, 20 Mei. De politie heeft heden mor gen eene partij vleesch op do Kraue aangesla gendie als nadeelig voor de openbare gezondheid beschouwd wérd. Men schrijft uit Oostende, dat de jaarlijksche processie aldaar ditmaal bijzonder luisterrijk zal ziju. Mgr. Faictbisschop van Bruggezal haar bijwoneu, en de wijding der zee doen. Z. Hoogw. zal den dag der gemeente-kermis zijne pleelilige intrede te" Oostende doen en des anderendaags de O. L. Vrouwe kerk op het liazegras inwijden. EÉCLOO, 19 Mei. De foire, die alhier voor de eerste maal zal plaats hebbenbelooft zeer luisterrijk te zijn. Een groot aantal barakhouders én speellieden zijn reeds ingeschreven. Te Brugge eindigt zij den laatslen Meile Eecloo begint ze den lsten Junij, om voort te duren tol den li dier maand. Gedurende de maand April 1865 zijn in Belgie 4450 brieven in de scheurmand geworpen, ter oorzake van hun onleesbaar opschrift. Na ze ge opend le hebbenheeft men er 3107 naar hunne bestemming, of aan de schrijvers terug kuuueu zenden. ZWITSERLAND. Te Giïsweil in het kanton Appenzell had men voor eenige dagen bet zeldzame verschijnsel dat aan den voet van den Toggenburg een kersenboom iu vollen bloei stond terwijl ziju stam en de bo dem in liet rond tol op eeue aanmerkelijke hoogte met sneeuw bedekt waren. NOOR D-AMERIKA. De New York World deell de volgende lijst mede van personen, die in de moordaanslagen op Lincoln cn Seward betrokken zijn 1°. De timmerman Spaugiér geattacheerd aan den schouwburg alwaar de moord plaats had, zal zeer waarschijnlijk de volle gestrengheid dor wet op zich zien toepassen. (Hij was dó man die voor de deur van hét gebouw het paard van Booth vasthield terwijl deze het feil ten uitvoer bracht.) 2° Sain Arnold, van Baltimore, was met den aanslag bekend en had ér zich voor verklaard doch heeft zich later teruggetrokken wegens gebrek aan moed. 11ij was een samenzweerder doch niet stoutmoedig genoeg om moordenaar le zijn. Hij zal nu den dood moeten ondergaan. 3" Kapitein Wilkè Jet, aangehouden le Bow ling Green die Booth bij zich achter op het paard heeft genomen eu daardoor zijne ontvluch ting gemakkelijk maakte. Het is nog niet bewezeu of llij op dat oogénblik wist dat Booth de dader was. Mocht dit blijken het geval te zijn geweest dan zal hij de galg niet oulloopen. 4" Azeroth die zich in hel register van 1Civic- wood's Hotel heeft ingeschreven onder den naam van G. A. Abzerolhuit Charles-Countv. Hij zal stellig worden opgehangen, llij staat bekend als moordenaar bij iuslinct, hetwelk overigens zijn gelaat wel reeds genoegzaam uitdrukt. 5° Mistress Sural zal de volle straf voor liaro misdaad moeten ondergaan. 6" MXaughiu vriend en bondgenoot van Booth, zal als samenzweerder den dood moeten ondergaan. 7" Doctor Muddwoonachtig te Bryantown die Booth 's zatürdags het gebroken been ingezet en deze operatie geheim gehouden heeft. Mij verklaart Booth niet herkend en zelfs niet van den moord gehoord te hebben. Maar hij stond bekend als een hardnekkig voorstander der Zuidelijken. Men deukt dat zijne zaak ook wc! op een dood vonnis zal uilloopen. 8° John Lloyd zal stellig zijn leven op het schavot moeten eindigen. Hij behoorde tot het hotel van bovengenoemde mistress Surait, cn heeft de beide moordenaars van karabijnen voorzien. Booth heelt hem naderhand de karabijn terugge geven, doch Harold heeft die behouden lot bij zijne gevangenneming. Lloyd was vooraf met beider aanslagen bekend zoowel als met deu uitslag ou- middelijk na de uitvoering. 9° Sam Coxc heelt aan Booth eene veilige schuilplaats verleend en hem van voedsel voorzien blijkbaar wetende dat hij een moordenaar was. 10° Youug Harold die zich bij de gevangen neming van Booth in de schuur bevond on zijne vlucht had beschermd. Hij diende BooLh als knecht en zal stellig, in spijt van honderd pleit redens le zijnen gunste, de doodstraf niet ont komen. 11" John Surait was vooraf ten voile met alles bekend, en zal vermoedelijk in het lot zijner moeder deelen. 12° Payneof Wooddie den aanslag op het leven van den minister Seward heeft oudernomen, en ten huize van den genoemden Surait werd aan gebonden zal natuurlijk aan geen vrijkomen behoeven te denken. 13° Adams en zijne echtgenootewoonachtig te Newport. Van ben wordt nog slechts vermoed, dat zij Booth geholpen hebben. 14° Wilson insgelijks te Newport woonachtig, heeft van de zaak kennis gedragenzonder de justitie in le lichten. De correspondent te Washington van dcu Philadelphia Inquirer zegt, dat er uit do beken tenissen van Harold eu uit schriften op het lijk van Booth gevonden blijktdat de Président Davis en de Zuidelijken van Canada waarop de Presi dent Johnston onlanss zinspeelde in den moord van den president Lincoln ingewijd waren. SLUIS22 Mei. Gisteren namiddagomstreeks half 5 ure barstte boven deze plaats en omstre ken een verschrikkelijk ouweder loswaarbij geweldige regenvlagen cn ha gel hu ij en elkander, gedurende een paar uren ouophoudelijk afwis selden. De bagelsteeneu vielen hier ter grootte van een' kleinen knikker, op het nabij gelegen Sint Anne echter veel grooler; toch heeft men geeue noemenswaarde schade aan de veldvruchten te betreuren, wat echter bij onze Vlaamsche na buren, in de omstreken vau Hoeke, Lapschure enz., wel bet geval schijnt te zijn. De werkzaamheden aan den weg van de Oost- sluis naar den Zuiddijk alhier vorderen zichtbaar. Dag op dag wordenbij hel weggraven van een gedeelte van den Stadswal, verschillende oude voorwerpen groot endeels zonder eenige waarde opgegraven. De munten en rekenpenningen zijn. en dit was te verwachtenalle van jonge dag- teekeuing. Verder vond men een tal vau gebro ken flesschen wijnglazenmes>en met bewerkte beenen hechten, kleine aarden potjes, een Iraai zilveren lepeltje, een sierlijk beenen naaldenko kertje met de verroeste stopnaalden er in eiiz. doch niets dal eene bijzondere beschrijving verdient. SLUIS, 25 Mei. Op de thans te Londen geopende tentoonstelling van industrie-voortbrengselen, af komstig uit Europesche liefdadigheids- en welda digheids-gestichten alwaar Nederland mede op eene waardige wijze is vertegenwoordigd, wordt o. a. ook het Kantcuwerk van de Kantwerkschool te Sluis door een ieder bewonderden onder de tdrijke kanten mouwen, kragen, zakdoeken enz. zijn er verscheidene die voor het Brusselsche kantwerk niet behoeven onder te doen. luzou- derheid bevindt zich onder die verzameling een prachtig kussen van rosé zijde mei goud ge borduurde zoomen en afgezet met do fijnste kan ten, terwijl bovenop het Engelsche wapen prijkt, dal ook van keurig eu fijn kantwerk vervaardigd is. Dit voorwerp zag men door alle dames een parig bewonderenen zal vermoedelijk aan do Prinses van Wallis ten geschenke worden aange boden. De Staats Courant N°. Ml bevat een Kon. besluit regelende de voordeden en verplichtingen ver bonden aan het ter beschikking stellen van den Gouverneur-Generaal van Nederl. Indie van per sonen bestemd voor de burgerlijke dienst in Nederl. Sndiëwaarvan art. 1 aldus'luidt: Aan de uitzending uit Nederland van hen, die, na aflegging van het examenbedoeld in art. 4 van ons besluit van 10 September 1864 (Staatsbl. N°. 93), bestemd zijn voor de burgerlijke dienst iu Nederlandsch Ïndië, zijn voor de jaren 1865 en 18G6 verbonden de volgende voordeden 1°, eene tegemoetkoming in de kosten van uitrusting, ten bedrage van f 4002°, overtocht naar Batavia voor 's Gouverneurs rekening, als passagier 1sle klasse op den gebruikelijken voet; gehuwden genieten vrijen overtocht op deu boven omschre ven voet voor hunne echtgenoolen en kinderen wanneer deze hen op de reis vergezellen 3° een voorloopig tracleineut ten bedrage van f 150 's maands ingaande met den dag van aankomst te Batavia. Verder bevat dit besluit: De personen door den minister van koloniën voor de burgerlijke dienst in N'ederlandsch-Indië Ier beschikking van den gouverneur-generaal te stellen, moeten zich schriftelijk verbinden lot de onverwijlde teruggave aan 's lands kas in Neder- landsch-Indië van alle gelden welke aan hen of ten hunueu behoeve zijn voldaan zoo wegens koslou van opleiding voor de dienst in ïndië, wanneer daarvoor uit 's lands kas is bijgedragen, als wegens gratificatiën voor uitrusting eu over tocht naar Ïndië bijaldien zij binnen den tijd vau vijfjaren na hunne aankomst op Java, hetzij op eigen verzoek hetzij tengevolge van dienstwei- geriug, plichtverzuim of audere berispelijke gedra gingen (liet neval van wel bewezen ziels- of lichaams gebreken alleen uitgezonderd)uil 's lands dienst wordeu ontslagen. Door den minister van financiën is bepaald dat door de brievenbestellers en kantoorknechts op dc postkantoren 1e Amsterdam, Arnhem, Dordrecht, 's Gravcnhage, Grouingen, Haarlem, Leeuwarden Leyden "Rotterdam Utrecht eu Zwolle uniform iii dienstoefeuing zal worden ge dragen die bestaan zal in donkergrijs marengo- laken jas en uitmonstering van amarant voor zien van eene dubbele lij knoopen met koninklijk naamcijfer, pet vau gelijk laken en uitmonste ring voorzien van een gekroondco posthoorn metalen nommerplaal uiel rijkswapen en randschrift:

Sluisch Weekblad | 1865 | | pagina 3