N°. 18. Zesde jaargang. A° I860. Vrijdag 5 Mei. AMERIKA. Dit Weekblad verschijnt iederen Vrijdag. Prijs per °RIE maanden voor het voormalig 4de district van Zeeland f 1,15; voor de overige plaatsen des Rijks franco per post f l.j- Afzonderlijke Nummers 0.10. Prijs der Advertentiën, van 1-5 regels f 0,75; elke regel daarboven 0,12%» behalve het zegel van f 0,5voor iedere plaatsing. Groote letters naar liet getal gewone regels, die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven, de Redactie betreffende, benevens Advertentiën en gewone Berichten ot Mededeehngen van Correspondenten te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles franco, behalve de bekende Correspondentiën. XI. Slot Het Congres hadgedurende al den tijdwaarin men over de artikelen van confederatie beraadslaagdezonder eenig uitdrukkelijk gezag en steunende op de zwijgende toestemming van de Statende uitoefening van dezelfde uitgebreide macht, die het zich zoo behendig en zoo vastbe raden bij het begin van den krijg had aan gematigd blijven bekleeden. Het Congres had werkelijk, zoolang 't onverhinderd cre- diet van 't Amerikaansch papierengeld het in staat stelde ruim over gelden te beschik ken eene positie ingenomen, waardoor het groote macht en waardigheid bezatterwijl het 't Amerikaansch leger uit eigen middelen ondersteunde en van tijd tot tijd hulp ver leende aan de Staten die daarom vraagden. De achterhoudendheidwaarmee het al zijne stappen deeddroegen ook bij tot den omvang van zijn gezag. Het Congres zat met gesloten deuren geheimhouding hecrschte erhet werd niet geoorloofd verslagen van de debatten te geven. Het officieel dagblad werd wel van maand tot maand uitgegevenmaar dat blad wierp weinig licht over de partijen en factiën de individuëele gevoelens en plaatselijke vooroordeelen en belangen waardoor zulk eene vergadering altijd in meerdere of mindere mate wordt gedreven en steeds een nudeeligen invloed heeft op 't karakter en de waardigheid van elk staatslichaam in de beschouwing van degenendie 't best bekend zijn met de geheime drijfveeren van zijne werking. De achterhoudendheiddie voor de beschouwingen der tijdgenooten de zwakheid van het Congres hebben beman teld hebben ook geleid tot overdreven historische schatting van de belangeloosheid en den publieken geest van die tijden beschouwingendie niet weinig de wezen lijke grootheid van de Amerikaansche om wenteling verminderen doordien zij 't denk beeld van een geest van eenheid en zelf opoffering doen verkrijgen,die niet bestonden, en eene hoofdbron tot verstandige bewon dering van de Staatsliedendie daaraan zatenafsneedomdat de klaarblijkelijke moeilijkheden waarmede zij te worstelen hadden, daardoor verkleind werden. Zoo- dra men 't bestaan van bovenmenschelijkeu heldenmoed erkent, wordt 't verrichten van alles gemakkelijk genoegde wezenlijk moeijelijkede ware bewonderenswaardige zaak is groote daden door eenvoudige menschelijke middelen te verrichten. 1 Het Congres van 't bondgenootschap had zeer weinig van ons tegenwoordig Congres, onder de bondgenootschappelijke constitutie. I11 de eerste drie of vier jaren waren alle Stalen zelden te gelijker tijd vertegenwoor digd. Het aantal aanwezige leden beliep zelden meer dan dertig. Er viel zeer veel te behandelen en veeldat tot de uitvoe rende macht behoorde. Bij afwezigheid van verslaggevers en hoorders bestond weinig prikkel lot 't houden van redevoeringen en werden de debatten doorgaans op gemeen- zamen toon gevoerd. De leden werden betaald door de Staten die zij vertegen woordigden maar tijdens de Engelschen Georgië en South Carolina bezet hielden wer 1 den afgevaardigden uit die Staten eene ondersteuning uit de bondgenootschap pelijke schatkist gegeven. De woning en kosten der huishouding van den president van 't Congres werdén uit de algemeene middelen betaald. Ofschoon hij geeue macht en 't recht van posten te schenken bezat beschouwde men hem als den vertegen woordiger van de Souverciniteit der Unie en 't ceremonieel van zijne huishouding werd overeenkomstig dat denkbeeld ingericht. Die betrekking aanvankelijk door Randolph, Hancock, Lalrens en Huntingdon bekleed, werd den tienden Julij 1781 opgedragen aan Thomas M'Kean, die als gedelegeerde voor Delaware in 't Congres zatdoch te gelijker tijd de betrekking van opperrechter van Pensylvanië bekleedde. De plichten van M'Kean in die betrekking noodzaakten hem weldra als president af te treden, en John Hanson, van Maryland, werd bij de orga nisatie van 't Congres die onder de onliuigs geratificeerde Artikelen van Confederatie plaats had, tot President gekozen (5 November). fn Frankrijk en Amerika had men eene groote verwachting van de plechtige ratifi catie en aanneming van Je Artikelen van Unieofschoon men er niet de minste reden voor had. In hoever konden zij den invloed van 't Congresof de kracht van 't Bondgenootschap vergrooten? Het Congres, verstoken van gelddat onmisbaar is èn voor de zenuwen van den krijgèn voor de ondersleuning van 't burgerlijk gezag in weèrwil van de jongste intrekking van 't oude papierengeld, en nog overstelpt met schulden waarvan bet zelfs de intrest niet kon betalen luid voor altijd de hoofdbron van zijne macht verloren., f an de vijftien millioen die gevraagd waren aan speci- fiekenen speciesedert men van 't verder uitgeven van papierengeld had afgezien was slechts een gering deel betaald. Het totaal van de voorschotten uit de bondge nootschappelijke schatkist voor 1781 beliep, zelfs al rekent men daarbij de sommen die door den verkoop van wissels op Frankrijk werden verkregenminder dan twee millioen dollarseen klaar bewijs voor den uitgeputten toestand, waarin 't bondgenootschap was vervallen. De artikelen van confederatie dienden eerder tot beperking van de macht van 't Congresdan dat zij 't gezag van dat Staatslichaam uitbreidden. De zittingen zouden voortaan jaarlijks plaats hebben en den eersten Maandag in November worden geopend. De gedelegeerden werden voor den tijd van één jaar aangesteldmaar konden elk oogenblik door de republikeinsche Staten teruggeroepen worden. De toestem ming van negen Staten werd bij elke be langrijke aangelegenheid gevorderd terwijl vóór den tijd van aanneming alles door de meerderheid werd beslist. Daarbij kwam nog, dat de zaken riict weinig bemoei lijkte en eene ernstige hinderpaal voor hare afdoening was dat een Staat niet als stemmer werd beschouwdzoo bij niet door minstens twee gedelegeerden werd vertegenwoordigd. Het Congres bezat ten opzichte van vredeoorlog en buitenlandsehe zaken onder de artikelen van confederatie bijna dezelfde machtals thans door *t bondge nootschappelijk gouvernement wordt uitge oefend doch zonder eenig middel om inkomsten te heffendan bij wijze van uitgaven van papierengeld en leeningen. Maar wie wilde vertrouwen stellen in een gouvernementdut geen macht had belasting uit te schrijventerwijl de betaling van zijne schulden afhing van de vrijwillige bijdrage der verschillend) Staten? Zelfs zonder dien hinderpaal waren de bronnen voor leeningen en papierengeld geheel uit geput. Het Congres kon rekwisitiën van de Staten vragen maar daar liet geene middelen bezat om ze met geweld te vor deren werden die aanvragen bij gemeenten, die reeds door eigen schulden en uitgaven overstelpt waren hoe meer men ze deed des te minder in overweging genomen. De eenige wezenlijke uitbreidingdie de arti kelen van confederatie aan't Congies schon ken bestond in de bevoegdheid tot 't uitvaardigen van ondonnantiën aangaande zakendie onder zijn onmiddellijk beheer stonden. De wetgevende macht van New York had reeds in een welgeschreven stuk over de krachteloosheid van 't centraal gouver nement geklaagden nauwelijks waren de artikelen van confederatie geratificeerdof er werd een voorstel gedaan om ze te amenderen met de bepalingwaarbij aan dat staatsligchaam bevoegdheid werd ge schonken, om de krijgsmacht der,Unie te bezigenten einde lot de betaling van de rekwisitiën te dwingen. Dat gevaarlijk en onbedacht voorstel werd door Madison en anderen ondersteund. Maar hoe kon dat voorstelalle andere hinderpali gesteld nuttig werken terwijk op dat punt overtreders warenf Het Congresdat door ond

Sluisch Weekblad | 1865 | | pagina 1