NIEUWS- El ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH - VLAANDEREN. N*. I T. Zesde jaargang. A" 1803. AMERIKA. SLIISIHBWMBMD Dit Weekblad verschijnt iederen Vrijdag. Prijs per drie Prijs der Advertentie», van 1-5 regels 0,75; elke rond maanden voor hel voorinalig 4de district van Zeeland U5; j "Wiirlno* A nril daarboven/"O,IS1/,, behalve het zegel van ƒ0,55 voor iedere voor de overige plaatsen des Rijksfranco per post l.'JJ li O plaatsing. Groote letters naar het getal gewone regels, Afzonderlijke Nummers ƒ0.14. die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven, de Redactie betreffende, benevens Advertentiën en gewone Berichten of JVIcdedeelingeu van Correspondenten te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles francobehalve de bekende Correspondentiën. X. jMaar in 1786 werd bij eene akle die den invoer van slaven in den Staat nadeelig in zijne gevolgen en onstaatkundig verklaardeeene belasting van vijf pond sterling van iederen slaaf, die voortaan zou ingevoerd worden, uitgeschreven. South Carolina en Georgië volgden niet 't voor beeld van andere Staten in 't maken van wettendie tot voorkoming of beperking van deri verderen invoer van slaven konden dienen. Zoolang de krijg echter duurde, hield die verfoeilijke handelin zooverre het den invoer van Afrika betrof, op. In geen constitutie van de verschillende Staten wordt melding gemaakt van de lieden, die tot tijdelijke dienst verplicht waren of redemptiunersdie eene zoo talrijke klasse van de bevolking der Staten uitmaakten. De krijg van de omwenteling maakte een einde aan den invoeren hij had ook niet weèr plaats op aanzienlijke schaal. Maar in Connecticut bleef de wetwaarbij schuldenaarsdie hunne schulden niet kon den betalenten voordeele van hunne schuldcischerstot tijdelijke dienst mochten verkocht wordenzelfs tot in de vorige eeuw in werking. Terwijl de Staten ten opzichte van hun binnenlandsch bestuur, vorderden onafhan kelijke souvereiniteiten te zijnkenden zij 't congres in zaken van algemeen belang vooial bij de voortzetting van den krijg tegen Groot-Brittanniëeen opperst en controlerend gezag toe. Het was geene onbelangrijke en gemak kelijke taak, de macht, die de betrekking tusschen 't Congres en de Stalenen de termen en voorwaarden van bondgenootschap regeldete bepalen. Franklin had reeds in 1773 een plan voor de vereeniging der koloniën in 't Con gres ingediend. Toen men eindelijk 't be sluit tot onafhankelijkhcidsverklnring had genomen werd in Junij 1776 door eiken Staat iemand gekozen en deze mannen vormden eene commissie, welke beiast werd met 't znmenstellen van een plan van con federatie. Deze commissie waarvan Samuel Adams, Sherman, Dickenson en John Rut- ledge leden waren had het weldra gereed het bestond uit twintig artikels, die bedis cussieerd geamendeerd en geheel vernieuwd werden. Maar de dringende toestand van zaken 't vertrek van 't Congres van Phila delphia en de twijfelachtige stand van de aangelegenheden maaktendat de verdere beraadslagingen werden uitgesteld. Den elfden April 1777 werden zij wéér geopend, en van tijd tot tijd, niet zonder warmte, in behan deling genomen. Den vijftienden Novem ber werden dc artikelen eindelijk aangeno men en aan de wetgevingen der verschil lende Staten gezonden, met eene circulaire waarin die artikelen onuer onmiddellijke en onopgewondene aandacht werden aanbevolen, omdat daarin 't eenige plan stond dat voor de bestaande omstandigheden geschiktof 't meest aannemelijk w as. Voorts werd tot verschooriing van den langen duur der zamenstelling aangevoerddat men had bevonden dit 't vormen van eene voort durende unie, geschikt naar de denkwijze en wenschen van de afgevaardigden van zoovele Statendie in gewoontenproduc ten handel en eigen staatkunde zoo zeer van elkander verschildeneene taak was die alleen door tijd en opmerkingen door eene gezindheid lot wederzijdschc toetreding gesteund geschikt en voltooid kon worden. liet voorgestelde plan, aldus aanbevolen, werd gedurende den volgenden winter iu overweging genomen dujir de wetgevende machten der Statenen zonder bezwaar goedgekeurd door New Hampshire, New York, North Carolina en Virginia. De andere Staten stelden verscheiden amende menten voordie alle ('oor 't Congres werden verworpen maar de artikelen wer den niettemin den derden Julïj door alle Staten behalve New Jersey Delaware en Maryland, geratificeerd. In Februarij 1779 tradenop aandringen van 't Congres New Jersey en Delaware echter toemaar Maryland bleef weigeren en verdedigde zich daarover in Mei. In geen van de Staten schijnt men bezwaren gevoeld te hebben over 't recht van de meerderheid der be volking om een Staatsbewind naar eigene verkiezing te vestigen en de meerderheid door straffen en boeten zelfs door dood straf lot onderwerping te dwingen. Maar dat beginsel werd ten opzichte van de Unie der Staten niet toegepast. Noch de meerderheid der Stalennoch de meerderheid van de bevolking van alle Staten kende men 't recl.t toe, de min derheid zonder toestemming te binden en tengevolge van de weigering tot toetreding van Maryland, duurde het nog twee jaren vóór dat de bewuste artikelen in werking traden. Bij 't ontwerpen van die artikelen en 't verkrijgen van de toetreding der Staten waren drie hoofdpunten t onderwerp van strijd eerstens of er in 't Congres gestemd zou worden overeenkomstig de Stalenof 't vermogen en i.e bevolking; tweedons, over den grondslagwaarnaar troepen ge licht en belastingen uitgeschreven konden worden; derdensover de beschikking van de braakliggende landen in 't Westen. Virginiëdat do volkrijkste van alle Staten was en in 't midden lag,'wenschte daar het een zuiver nationaal bestuur ver langde te stichten en zich invloed, over eenkomstig zijne talrijke bevolking en uitge breidheidwilde waarborgen, dat de stemming in 't Congres naar gelang van do bevolking zou plaats hebben maar het werd in dat voorstel niet ondersteund. Zoo als de artikelen thans w-erden aangenomen moest de stemming niet alleen naar dc Staten plaats hebben, zoo als dit voorloopig door 't eerste congres te Philadelphia werd bepaaldmaar was er in alle belangrijke zaken de toetreding van negen Stalen noodig. In 't oorspronkelijk plan van dc artikelen was voorgesteld dat de belasting naar gelang van de bevolking zou worden uitge schreven. De Zuidel jke Staten opperden dat de slaven niet evenveel voordeel aan brachten als vrije lieden. John Adams betoogde daaropdat de vissrhers van Massachusels in substantie voor hunne patroons niet beter waren dan slaven. Eindelijk stelde men daarvoor in de plaats de waarde van gebouwen en bebouwde landen. Daardoor was echter eene schatting noodigwaarvoor zich zoovele ernstige hin derpalen opdeden dat zij nooit in werking trad. Inmiddels nam men toevlucht tot de voorloopige evenredige verdeelingterwijl ermet 't oog op eene eindregelingdie plaats zou hebben als de quota's volkomen zouden bekend zijn van eiken Staat eene rekening van ontvangsten en uitgaven werd gehouden. l)e troepen zouden gelicht worden naar gelang van de blanke bevolking. Maar 't groote struikelblok voor de Unie was de kwestie van de Westelijke landen. New Hampshire Rhode Island New Jersey PensylvaniëDelaware en Maryland (dus zes van de dertien Staten) hadden de gren zen naauwkcurig bepaald. Massachusels, ConnecticutVirginië en de Carolina's strek ten zich ingevolge hunne charterstot de Stille Zuidzee uit, of tot aan do Mississippi, sinds die rivier als do ïïritsclie westelijke grens was bepaald. Georgië vorderde ook ingevolge de proclamatie van 1763 waarbij de landstreek ten westen van de Altamalm en ten noorden van Florida aan zijn grond gebied werd gehechtdat zijne grenzen tot aan de Mississippi zouden loopen. New York vorderde het insgelijks, onder 't voorwendseldat in den kolonialen tijd de zes natiën, de overwinnaars, zijn gezag hadden erkend, over 't geheel westelijk grondgebied aan beide oevers van de meren Ontario en Huron en beide oevers van de Ohio tot aan de Cumberland Mountains ten zuiden. De Staten die geene bepaalde aanspraken op 't werkelijk grondgebied hadden hielden vol dat die geheele uitgestrekte landstreek een gezamenlijk eigendom behoorde te omdat het noodzakelijk door gczamprfltjie'; pogingon aan Groot-Brittannië moejLjSttt- nonien worden. De onmiddellijke VDKS?*??

Sluisch Weekblad | 1865 | | pagina 1