ff- f IT 11T7 i H 3^^ W ijPiM JP1 i 1 li i lm IIEUWS - Ei ADVERTENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH - VLAANDEREN. N°. 10. Zesde jaargang. A" 1800. Vrijdag 21 April. AMERIKA. Dit Weekblad verschijnt icderen Vrijdag.Prijs per drie maanden voor hel voormalig 4de district van Zeeland f 1.15; voor de overige plaatsen des Rijksfranco per post f l.'iJ Afzonderlijke Nummers ƒ0.10. Prijs der Advertentiën, van 1-5 regels 0,75; elke ro«el daarboven 0.1 *2'/2behalve het zegel van f 0,55 voor iedere plaatsing. Groote letters naar het getal gewone regels, die zij beslaan. Ingezonden Stukken en Brieven, de Redactie betreffende, benevens Advertentiën en gewone Berichten of Mededeelipgeu van Correspondenten te bezorgen bij den Uitgever dezes, alles francobehtrtvênRrvbekendc Correspondentiën. IX. riet meerendeel van de eigenaardighej.ïeti der gouvernementen van de verschillende Staten zoo ais zij in den beginne beston den kan men in de tijdentoen er nog koloniën waren nagaan. Er waren echter eenige eigenaardighedenhoewel zuiver theoretisch in oorsprongdieofschoon zij opgeheven zijn da aandacht verdienen. In Pensylvanië moesten uit elk graafschap twee mannen om de zeven jaar gekozen worden, die ais Council of Censors (Raad van Cen sors) moesten zitting nemenmet de be voegdheid om alle schenkingen van de constitutie te onderzoekenmenschen te onlbieden en papieren op te vragen, von nissen uit te spreken en last te geven lot aanklachten. Er bestond ook eene bepaling, dat niemand meer dan vier jaar van de zeven lid van de vergadering mocht zijn. De constitutie van New York vestigde een Council of Revision (Raad van Revisie) bestaande uit een gouverneur, kanselier en rechters van 't oppergerechtshofwaaraan alle wetsontwerpendie tot wet zouden worden gemaakt, ter goedkeuring waren onderworpen. Als die raad bezwaar tegen een wetsontwerp haddan werd eene, meerderheid van twee derde in beide tak ken van de wetgeving vereischtom ze te kunnen aannemen, üezeifdecommissie zorgde voor een Council of Appointment (Raad van Aanstelling)die zou bestaan uit zestien leden van den Senaatdie jaarlijks moesten worden gekozen door de vergaderingvier uit elk Senaatsdistrictwaarin de Staat verdeeld was. Alle benoemingen tot ambten die de gouverneur deedmoesten door den raad worden goedgekeurd. Ingevoige de constitutie van Georgië mochten alle am bachtslieden ai hadden zij geenc middelen krachtens hun ambachthunne stem bij verkiezingen uitbrengen. Al degenen die 't privilegie hadden van te mogen stemmen en in gebreke bleven het te doen waren onderworpen aan eene boete van vijf pond sterling eene bepalingdie inderdaad ont leend was aan de koloniale wetgevingen van Maryland en Yirginië maar waarschijn lijk hoofdzakelijk was gemaakt met 't doel om op de ontevredenendie in deze land streek zoo talrijk waren te werken. Het blijkt uit Hit overzicht duidelijk, dat de omwenteling geen andere plotselinge of hevige verandering in de wetten of staat kundige instellingen van Amerika had te weeg gebrachtdan 't afwerpen van de opperheer schappij van 't moederland; en zelfs die macht, welke altijd beperkt waswerd in ruime mate vervangen door 't gezag van 't Congres. Het grootste kenmerk van de omwente ling was de publieke erkenning van de ge lijke rechten van den mensch, een theorie, die ontwikkeld werd in de verklaring van de rechten der koloniën die 't eerste Congres te Philadelphia had gemaakt, plechtig be krachtigd in de verklaring van Onafhanke lijkheid en uitdrukkelijk of zwijgend erkend als 't grondbeginsel van aile nieuwe gou vernementen. Maar dat beginsel tot een bijzonder oogmerk te berde gebrachtonl moeite in bestaande vooruordeelen en in stellingen veie en zelfs geduchte hinderpa len daar het aanleiding gaf lot verschil lende treffende staatkundige ongeregeldhe den. Eenige van die ongeregeldheden Heb ben wij reeds geschetstde treffendste was de slavernij, eene instelling, die niet alleen in strijd was met de gelijke rechten van den menschmaar zelfs met de Engelsche wet, zooals plechtig beslist was in 't geval van So.mebsett vier jaren voor de verklaring van Onafhankelijkheid, derhalve eene in stelling, die de Koninklijke wetgevingen en hoven niet konden wettigenmaar die bij 't begin van den strijd met 't moederland niet te min bepaald in allo vcreenigde ko loniën bestond. Zij bestaat nog in de helft van de Unie, terwijl zij meer dan elke an dere oorzaak de uitvoering van die begin selen der omwenteling, die gelijkstelling en ware maatschappelijke eenheid belemmert waarnaar de Staten voortdurend hebben ge haakt doch die zij nog lang niet hebben bereikt. Dat 't bestaan van die onregelmatigheid in dien tijd werd gevoeld, blijkt klaar uit't feit dat er behalve in Delaware in niet één Staat in de constitutie eene duidelijke be paling aangaande de slavernij bestaat. In die van Delaware alleen leest men dat „voortaan iemand, uit Afrika aangevoerd, onder welk voorwendsel ookniet in sla vernij mag worden gehouden", en dat „geen NegerIndiaanof Mulat als slaaf in dien Staat mag gebracht worden uit welk oord in de wereld ook." De stappen, die in Massachusets vóór de omwenteling werden gedaan om lie wet tigheid van de slavernij daar op de proef te stellen, brachten, hoewel zij ten gunste van i'e eischers der vrijheid uitvielengeene algemeene emancipatie te weeg. Eenige pogingen die bij t begin van de omwente ling werden gedaan, o;n dat onderwerp in't provinciaal Congres van Massachusetts tor tafel te brengen, mislukten, en dat Staats lichaam scheen de wettigheid van de sla vernij te erkennen door een besluit, waarhij verboden werd dat een Neger in 't leger kon worden opgenomen. In 1777 werd een prijs van Jamaica met verscheidene sla ven aan boord door een kaper te Salem opgebracht. De slaven werden ten verkoop aangekondigd; maar't algemeen hof trad tus- schen beide en zij werden op vrije voeten gestel.!. Ilct opperste Gerechtshof van dien Staat hield het er voordat de slavernij werd verboden bij de verklaring, die weldra in de Rill of Rights van Massachusetts werd opgenomendat aile menschen vrij gebo ren zijn." In 1783 werd dit insgelijks al dus besloten bij eene aanklacht tegen een meesterdie zijti zoogenaamden slaaf had geslagen. In de tweede constitutie van New- Hampshire stond een gelijke clausule, waarbij men meendedat individuele vrijheid werd gewaarborgd aan allendie na de aanne ming daarvan in dezen Staat werden ge boren. Eene akte van de vergadering van Pen sylvanië van 1780die vooral tengevolge van de pogingen van George Brijan werd aangenomenen korten tijd voor de rati ficatie van de constitutie van Massachusetts, verbood den verderen invoer van slaven en gaf de vrijheid aan alle menschen, die daarna in dien Staat werden geboren. Hoe gema tigd die akte ook waswerd zij niet zon der vrij wat oppositie aangenomen. Verscheidene leden van de vergadering protesteerden daartegen, doch erkenden we; de „menschelijkheid en rechtvaardigheid van 7 vrijverklaren van slaven in tijd van vrede" maar hielden liet thans onvoorzichtig" en' „ontijdig", en dat zij waarschijnlijk als voorbeeld eene zeer gevaarlijke uitwerking op de Zuidelijke Staten, waarheen 't toonecl van den krijg op 't punt stond verplaatst te worden zou hebben. In 1781 werden in Connecticut en Rhode Island w etten, ge- lijk aan die van Pennsylvaniaaangenomen. De Vergadering van Yirginië verbood op eene motiedoor Jefferson ingediend in 1778, den verderen invoer van slaven. In 1782 werd 't oud koloniaal statuut, waarbij de emancipation alleen tengevolge van ver dienstelijke handelingen werden verleend terwijl de gouverneur en raad bovendien daarover nog eerst een oordeel moesten uitbrengen, ingetrokken. De intrekking bleef gedurende tien jaar van krachtin welken tijd do emancipation voor particulieren zeer lalrijk waren. Maar bij de volgende weder invoering van de oude bepalingen kon de bevolking van vrije kleuri ngen in Yirginië die van de slaven overtreffen. In 1783 volgde Maryland de voetstappen van Yirginië in 't verbieden van den verderen invoer van slaven en 't opheffen van de beperkende maatregelen bij de emancipatie. Het gevoeldut in New Engeland en Pennsylvania tot de wettelijke afschaffing van do slavernij leidde werd krachtig ge deeld door du bekwaamste cn verlichts te burgers van Maryland en Yirginië. Jeffer son verklaarde van 'i geheele stelsel van sla vernij op de nadrukkeiijkste w ijze da 't noodlottig werkte op de zeden en ni' verheid, en dc beginselen zeiven, waar"

Sluisch Weekblad | 1865 | | pagina 1