NIEUWS- EH ADVES ENTIEBLAD VAN WESTELIJK ZEEUWSCH - VLAANDEREN. NY 13. Zesde jaargang. A" 18<»o. AMERIKA. iSÏÏmliïEBMD Dit Weekblad verschijnt iederen Vriji>ai«. Prijs per drie I Prijs der Adyerlenliën. van 1-5 regels 0,75; elke reufl MAA>jys#-ve©i^het voormalig 4de district van Zeeland 1,15; VpiirlMO* ^1 ]\ïft*iW daarboven .0.12%, behalve het zegel van f 0,3i voor iedere voor .plaatsen des Rijksfranco per post f 1.31 J ivicicll t. plaatsing. (iroote letters naar het getal gewone régels. Afzonderlijke Nummers ƒ0.10. J die zij beslaan. Ingezonden Stukkeu en Brieven, de Redactie betreffende, benevens Advertentien en gewone Berichten of Medcdeelingen van Correspondenten te bczorucn bij den Uitgever dezes, alles franco, behalve de bekende Correspondentiën. VI. De souvereine macht berustte in de uit voering van administrative aangelegenheden zelfs in 't maken van wijzigingen in de constitutie (behalve in eenige Staten waar andere bepalingen werden gemaakt) bij de respective wetgevingen van de Staten diebehalve in Pensylvanië en Georgië uit twee takken bestonden. De aanzienlijkste tak behield den naamdie er tijdens 't koloniale bestuur aan gegeven was. In Massachusets en andere Staten was 't Huis van Vertegenwoordiging, iu Virginië't Huis van Afgevaardigden der plaatsen, in North- Carolina 't Huis der Gemeenten en in andere Staten 't Huis van Vergadering. De andere tak had in sommige Staten den kolonialen litel van Raadin Virginië noemde men hem Senaatwelke benaming in meest alle Staten werd aangenomen. De leden van de Vergadering werden doorgaans voor één jaar, maar in South- Carolina voor twee jaren gekozen. Behalve in Pensylvaniëwas t in alle Staten nood zakelijk dat men, om verkiesbaar te zijn, eenige eigendommen bezatwelk vereischte sedert dien tijd alom is opgegeven. In New-England werden de Vertegen woordigers door de plaatsen, iu de andere door de graafschappen gekozen, 't Aantal afgevaardigden werd bepaald naar verhouding van de bevolking, welke echter niet juist werd berekend. Er warenbehalve in Massachusets, Connecticut en South-Carolina, nergens meer dan honderd afgevaardigden. De tweede tak van de Wetgevingde Senaat of Wetgevende Raad, schijnt bestemd geweest te zijnom de plaats van de vroe gere Koloniale Radenals de conservative tak van 't gouvernement, de uitsluitende vertegenwoordiging van de rijkere klasse en van de rechten op landerijente vervangen. Vandaar dan ook de reden waarom men eene bepaalde hoeveelhei I eigendommen moest bezittenom lid van dat Staatslich aam te zijn en zelfs in eenige Staten om kiezer te wezenterwijl bij de aanstelling van Senatoren 't beloop van de belastingen, dat door de districten werd betaald door verschillende Staten in aanmerking werd genumen. In Maryland werden de Senatoren niet rechtstreeks door 't volk aangesteld maar door kiezersdie daartoe werden gekozen. Ingevolge de eerste constitutie van South-Carolinakoos de vergadering de raadslieden uit haar midden. Ingevolge de constitutie van 1778 werden zij recht streeks door 't volk gekozen maar John Rctledge en anderen achtten die schikking te democratisch. In Maryland werden de Senatoren voor vijf jaar in New-York en Virgiuië voor vierin verscheidene andere Staten voor twee in Massachusets en New- Ilampsliire voor één jaar gekozen. De worstelingen uit den kolonialen tijd hadden groolen naijver te weeg gebracht iu 'l uitvoerend gezag, dat aaneen enkelen overheidspersoon was toevertrouwd. In New-Hampshire Pensylvanië en Delaware werd 't uitvoerend gezag uitgeoefend door eene commissie of raadwaarvan de pre sident ook president van den Slaat was docii die bijna niet meer gezag had dan een ander raadslid. In Massachusets stonden de zaken vóór 1780 op gelijken voet. Den gouverneur van South-Carolina werd geheel en al ontnomen 't recht om eene wet te verwerpen 't geen aan den president onder de eerste constitutie gegeven wasdoch Uuïledue verzette zich tegen die democra tische instelling. De andere Staten hadden met inbegrip van South-Carolina, ouder de tweede constitutie, en Massachusets na 1780, gouverneurs, die doorgaans door de wetge vende macht gekozen werden en vrij aan zienlijke middelen moesten bezitten (in South-Carolina tien duizend pond sterling) Alleen in New-York en Massachusets bestond de gewoontedut ook in Connecticut en Rhode Island tijdeus de koninklijke charters 't geval wasden gouverneur door 't volk te kiezen, welke gewoonte men insgelijks iu New-llampshire onder de tweede con stitutie aannam. Slechts in Massachusets New-York en Maryland hadden de gouver neurs eenige mucht om beambten bij de uitvoerende of rechterlijke macht aan te stellen, en iu die Staten was zelfs de toestemming en goedkeuring van een raad daartoe noodig. Bij de tweede constitutie van New-Hampshire had de president van dien Staat een gelijk gezag. Alleen in Massachusets was de gouverneuronder zekere bepalingentot het verwerpen van 'de akten der wetgeving bevoegd. Zelfs bij eenvoudigeministeriële plichten 't eenige wat de gouverneur iu 't meerendeel van da Staten te doen hadkon hijbehalve in New-York, alleen handelen met 't advies en de toestemming van een uitvoerenden raad die door de wetgeving doorgaans uit hare eigene leden werd gekozen. Iu ver scheidene constitution had men zoo vele voorzorgsbepalingen gemaaktdat zelfs de herkiesbaarheid van een ambtenaardie zoo weinig macht bezatwerd beperkt. De Engelsche costuumwet en al de En- gelsche statuten die tot hiertoe erkend en toegepast werden in alle koloniëndienden in alle Staten't zij door de constitution o( door de besluiten der wetgevende macht tot grondslag van do jurisprudentie van den Staat. De kracht van wet was insgelijks van duur aangaande alle koloniale statuten, tot dat zij ingetrokken of veranderd werden, behalve in South-Carolina waar eene bijzondere enumeratie en wederinvoering van de koloniale statuten die erkend zouden worden plaats had. Alle Staten behalve Georgië stichtten of lieten eene opperrechtbank bestaan welke gemachtigd was tot 't herzien en verbeteren van de besluiten der kleinere rechtbanken. In Georgic sloegen de verschillende hoven van elk gerechtshof, ieder in 't hijzonder een eindvonnis, terwijl de jury's, ingevolge de constitutiezoowel over de wetals over 't feit oordeelden maar een opper rechter die voor den Staat was aangesteld was in al die hoven met 't presidentschap bekleed, in New-York werd de Senaat van den Staat, in navolging van't Engelsche Huis der Lordslot Supreme Courts of Erras (hooge gerechtshof van cassatie) gemaaktterwijl daarineven als in Engeland, de kanselier en de rechters zitting namen. In New-Jersey maakte de gouverneur eu de raadin den kolonialen tijdzoo als nil in oüe koloniën van do kroon 't geval was 't hof van appellen uit. In Virginië was een hof van appellen zamengesleld uit de rechters van de admiraliteit cu 't kau- selarijliof en de rechters van 't algemeen hofmaar de rechters van dat bijzonder hof, wier beslissing aan herziening bloot stond, namen daarin geune zitting. In Maryland en South-Carolina vormden de presiderende rechters een hof van appellen; maar hunne jurisdictie strekte zich niet uit tot gevallen van 't kanselarijhof. Het opnergereclitshof van North-Carolina ver vulde dezelfde funcliën 't geen ook 't geval was met de hoven onder denzelfden of bijna denzelfden naam in Connecticut, Rhode IslandNew-HampshirePensylvanië en Delawarein substantie in allesen in de beide eerste koloniën juist gelijk aan de rechtbanken uit den kolonialen lijd. De rechterlijke inaclit van de kanselarij was in weerwil van Je oppositie der kolonisten die haar langdradige» rechtsloop en zware boeten met vrees beschouwden, behalve iu New-Hampshire, in alle kroonkoloniën in gevoerd geworden en waar dat 't gevat was, werd zij nog behouden In New- Jersey en South-Carolina was de gouverneur, even als in den kolonialen tijd kanselier. In New-York en Maryland werd een afzon derlijk beambte met dien titel benoemd. In Virginië waren verscheidene district- kanseliers. In North-Carolina en Georgië, werd aan dezelfde rechtbanken de behandeling en schikking van zaken opgedragen. In Pensylvanië werd eene beperkte kanselarij macht aan 't oppergerechtshof opgedragen. In Connecticut bekleedde de vergadering de gerechtshoven niet kanselarijgezSg-, iu kleine gevallen terwijl zij de beslissing iu belangrijke zaken aan" zich voorbehield. overige deel yan Xew-England haddei

Sluisch Weekblad | 1865 | | pagina 1